sudoers 1.9.15b1 - en to cs translation catalogue (693 entries)

en: syntax error
cs: chyba syntaxe

en: %p's password:
cs: Heslo pro %p:

en: [sudo] password for %p:
cs: [sudo] heslo pro %p:

en: Password:
cs: Heslo:

en: *** SECURITY information for %h ***
cs: *** BEZPEČNOSTNÍ hlášení o %h ***

en: Sorry, try again.
cs: Je nám líto, zkuste to znovu.

en: unable to allocate memory
cs: nelze alokovat paměť

en: a digest requires a path name
cs: kontrolní součet vyžaduje název cesty

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
cs: hodnoty „CWD“ musí začínat na „/“, „~“ nebo „*“

en: "CWD" path too long
cs: cesta „CWD“ je příliš dlouhá

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
cs: hodnoty „CHROOT“ musí začínat na „/“, „~“ nebo „*“

en: "CHROOT" path too long
cs: cesta „CHROOT“ je příliš dlouhá

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
cs: chyba syntaxe, vyhrazené slovo %s použito jako název aliasu

en: invalid notbefore value
cs: neplatná hodnota notbefore (začátek platnosti)

en: invalid notafter value
cs: neplatná hodnota notafter (konec platnosti)

en: timeout value too large
cs: hodnota časového limitu je příliš velká

en: invalid timeout value
cs: neplatná hodnota časového limitu

en: command too long
cs: příkaz je příliš dlouhý

en: expected a fully-qualified path name
cs: očekává se plně kvalifikovaná cesta

en: Alias "%s" already defined
cs: Alias „%s“ je již definován

en: unable to dup stdin: %m
cs: nelze zdvojit standardní vstup: %m

en: unable to execute %s: %m
cs: nelze spustit %s: %m

en: unable to fork
cs: nelze vytvořit proces

en: unable to fork: %m
cs: nelze vytvořit proces: %m

en: unable to open pipe: %m
cs: nelze otevřít rouru: %m

en: %8s : (command continued) %s
cs: %8s : (příkaz pokračuje) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
cs: očekáván JSON_STRING, obdrženo %d

en: JSON_ARRAY too large
cs: JSON_ARRAY je příliš velké

en: missing double quote in name
cs: v názvu chybí dvojitá uvozovka

en: missing JSON_OBJECT
cs: chybí JSON_OBJECT

en: expected JSON_OBJECT, got %d
cs: očekáván JSON_OBJECT, obdrženo %d

en: json stack exhausted (max %u frames)
cs: jsonový zásobník vyčerpán (nejvýše %u rámců)

en: objects must consist of name:value pairs
cs: objekty musí sestávat z dvojic název:hodnota

en: missing separator between values
cs: chybí oddělovač mezí hodnotami

en: unmatched close brace
cs: neodpovídající uzavírací složená závorka

en: unexpected array
cs: nečekané pole

en: unmatched close bracket
cs: neodpovídající uzavírající hranatá závorka

en: unexpected string
cs: nečekaný řetězec

en: missing colon after name
cs: za názvem chybí dvojtečka

en: unexpected boolean
cs: nečekaná pravdivostní hodnota

en: unexpected null
cs: nečekaná hodnota null

en: unexpected number
cs: nečekané číslo

en: parse error
cs: chyba rozboru

en: invalid regular expression "%s": %s
cs: neplatný regulární výraz „%s“: %s

en: %s: invalid log file
cs: %s: neplatný soubor s protokolem

en: %s: time stamp field is missing
cs: %s: chybí položka s časovým údajem

en: %s: time stamp %s: %s
cs: %s: čas %s: %s

en: %s: user field is missing
cs: %s: chybí položka s uživatelem

en: %s: runas user field is missing
cs: %s: chybí položka s runas uživatelem

en: %s: runas group field is missing
cs: %s chybí položka s runas skupinou

en: %s exists but is not a directory (0%o)
cs: %s existuje, ale nejedná se o adresář (0%o)

en: unable to mkdir %s
cs: nelze vytvořit adresář %s

en: unable to change mode of %s to 0%o
cs: nelze změnit práva %s na 0%o

en: error reading timing file: %s
cs: chyba při čtení časovacího souboru: %s

en: invalid timing file line: %s
cs: neplatný řádek s časovacím souborem: %s

en: %s: protocol error: NULL key
cs: %s: chyba protokolu: klíč je NULL

en: %s: protocol error: wrong type for %s
cs: %s: chyba protokolu: chybný typ pro %s

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
cs: %s: chyba protokolu: nalezena hodnota NULL v %s

en: unable to generate UUID
cs: nelze vytvořit UUID

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
cs: %s: chyba protokolu: v AcceptMessage chybí %s

en: %s: unable to format session id
cs: %s: nelze naformátovat identifikátor relace

en: %s: %s is not set
cs: %s: %s není nastaveno

en: unable to expand iolog path %s
cs: nelze expandovat iolog cestu %s

en: unable to create iolog path %s
cs: nelze vytvořit iolog cestu %s

en: invalid iofd %d
cs: neplatný iofd %d

en: error closing iofd %u: %s
cs: chyba při zavírání iofd %u: %s

en: error flushing iofd %u: %s
cs: chyba při vyprazdňování iofd %u: %s

en: invalid I/O log %s: %s referenced but not present
cs: neplatný I/O log %s: odkazováno na %s, které není přítomno

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
cs: %s: nelze nalézt bod obnovy [%lld, %ld]

en: unable to open %s
cs: nelze otevřít %s

en: unable to open %s/%s
cs: nelze otevřít %s/%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
cs: %s/%s nelze zkopírovat do %s/%s: %s

en: unable to rename %s to %s
cs: %s nelze přejmenovat na %s

en: %s/%s: unable to find resume point [%lld, %ld]
cs: %s/%s: nelze nalézt bod obnovy [%lld, %ld]

en: missing I/O log file %s/%s
cs: chybí vstupně-výstupní soubor s protokolem %s/%s

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
cs: %s/%s: nelze skočit vpřed o %zu

en: unable to connect to relay
cs: k relayi se nelze připojit

en: server message too large: %zu
cs: správa od serveru je příliš velká: %zu

en: unable to add event to queue
cs: událost nelze přidat do fronty

en: unexpected state %d for %s
cs: nečekaný stav %d u %s

en: state machine error
cs: chyba stavového automatu

en: invalid AcceptMessage
cs: neplatná zpráva AcceptMessage

en: invalid RejectMessage
cs: neplatná zpráva RejectMessage

en: invalid ExitMessage
cs: neplatná zpráva ExitMessage

en: invalid RestartMessage
cs: neplatná zpráva RestartMessage

en: invalid AlertMessage
cs: neplatná zpráva AlertMessage

en: %s: unexpected IoBuffer
cs: %s: nečekaný IoBuffer

en: protocol error
cs: chyba protokolu

en: invalid IoBuffer
cs: neplatný IoBuffer

en: invalid ChangeWindowSize
cs: neplatná ChangeWindowSize

en: invalid CommandSuspend
cs: neplatný CommandSuspend

en: unable to unpack %s size %zu
cs: %s o velikosti %zu nelze rozbalit

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
cs: nečekaná hodnota type_case %d v %s od %s

en: unrecognized ClientMessage type
cs: nerozpoznaný druh zprávy ClientMessage

en: timed out writing to client %s
cs: při zapisování do klienta %s vypršel časový limit

en: missing write buffer for client %s
cs: chybí vyrovnávací paměť pro zápis do klienta %s

en: timed out reading from client %s
cs: při čtení z klienta %s vypršel časový limit

en: EOF from %s without proper TLS shutdown
cs: konec souboru od %s bez řádného ukončení TLS

en: client message too large: %zu
cs: zpráva od klienta je příliš velká: %zu

en: client message too large
cs: zpráva od klienta je příliš velká

en: invalid ClientMessage
cs: neplatná zpráva ClientMessage

en: unable to get remote IP addr
cs: nelze získat vzdálenou IP adresu

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
cs: K objektu SSL nelze připojit uživatelská data: %s

en: unable to setup listen socket
cs: nelze nastavit naslouchací socket

en: unexpected signal %d
cs: nečekaný signál %d

en: sudo log server
cs: protokolovací server suda

en: Options:
cs: Volby:

en: path to configuration file
cs: cesta ke konfiguračnímu souboru

en: display help message and exit
cs: zobrazí nápovědu a skončí

en: do not fork, run in the foreground
cs: neoddělí proces, běží na popředí

en: percent chance connections will drop
cs: procentuální pravděpodobnost, že spojení se přeruší

en: display version information and exit
cs: zobrazí údaje o verzi a skončí

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
cs: Je vyžadována knihovna Protobuf-C verze 1.3 nebo vyšší

en: invalid random drop value: %s
cs: neplatná hodnota pravděpodobnosti ztráty: %s

en: %s version %s
cs: %s verze %s

en: unknown user %s
cs: neznámý uživatel %s

en: unknown group %s
cs: neznámá skupina %s

en: unable to parse iolog mode %s
cs: nelze rozebrat režim iologu %s

en: invalid value for %s: %s
cs: neplatná hodnota pro %s: %s

en: TLS not supported
cs: protokol TLS není podporován

en: %s: not a fully qualified path
cs: %s: cesta není plně kvalifikovaná

en: unknown syslog facility %s
cs: neznámý obor systémového protokolu %s

en: unknown syslog priority %s
cs: neznámá priorita systémového protokolu: %s

en: %s:%d unmatched '[': %s
cs: %s:%d nepárová „[“: %s

en: %s:%d garbage after ']': %s
cs: %s:%d smetí po „]“: %s

en: %s:%d invalid config section: %s
cs: %s:%d neplatný konfigurační oddíl: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
cs: %s:%d neplatný řádek s konfigurací: %s

en: %s:%d expected section name: %s
cs: %s:%d očekávaný název oddílu: %s

en: %s:%d [%s] illegal key: %s
cs: %s:%d [%s] nedovolený klíč: %s

en: unable to open log file %s
cs: nelze otevřít soubor protokolu %s

en: unable to initialize server TLS context
cs: TLS kontext serveru nelze inicializovat

en: unable to initialize relay TLS context
cs: TLS kontext relay nelze inicializovat

en: unable to create journal file
cs: soubor s žurnálem nelze vytvořit

en: unable to lock %s
cs: %s nelze uzamknout

en: unable to lock journal file
cs: soubor s žurnálem nelze zamknout

en: unable to open journal file
cs: soubor s žurnálem nelze otevřít

en: unable to write journal file
cs: soubor s žurnálem nelze zapsat

en: unable to rename journal file
cs: soubor s žurnálem nelze přejmenovat

en: unexpected EOF reading journal file
cs: nečekaný konec souboru při čtení žurnálu

en: error reading journal file
cs: chyba při čtení souboru s žurnálem

en: invalid journal file, unable to restart
cs: neplatný soubor s žurnálem, nelze restartovat

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
cs: nelze se přesunou na [%lld, %ld] v souboru žurnálu %s

en: unexpected value_case %d in %s from %s
cs: nečekaná hodnota value_case %d v %s od %s

en: error parsing AcceptMessage
cs: chyba při rozboru zprávy AcceptMessage

en: error creating I/O log
cs: chyba při vytváření vstupně-výstupního protokolu

en: error logging accept event
cs: chyba při protokolování události přijetí

en: error parsing RejectMessage
cs: chyba při rozboru zprávy RejectMessage

en: error logging reject event
cs: chyba při protokolování události zamítnutí

en: error logging exit event
cs: chyba při protokolování události ukončení

en: log is already complete, cannot be restarted
cs: protokol byl již dokončen, nelze jej restartovat

en: unable to restart log
cs: protokol nelze navázat

en: error parsing AlertMessage
cs: chyba při rozboru zprávy AlertMessage

en: error logging alert event
cs: chyba při protokolování události upozornění

en: unable to format timing buffer, length %d
cs: nelze naformátovat časový údaj, délka %d

en: randomly dropping connection
cs: náhodně zahazuje spojení

en: error writing IoBuffer
cs: chyba při zápisu IoBuffer

en: error writing ChangeWindowSize
cs: chyba při zápisu ChangeWindowSize

en: error writing CommandSuspend
cs: chyba při zápisu CommandSuspend

en: TLS handshake with relay host failed
cs: navazování TLS spojení se strojem relaye selhalo

en: unable to connect to relay host
cs: ke stroji relaye se nelze připojit

en: %s: invalid ServerHello, missing server_id
cs: %s: neplatná správa ServerHello, chybí server_id

en: invalid ServerHello
cs: neplatná správa ServerHello

en: unrecognized ServerMessage type
cs: nerozpoznaný druh zprávy ServerMessage

en: timed out reading from relay %s (%s)
cs: při čtení z relaye %s (%s) vypršel časový limit

en: timeout reading from relay
cs: při čtení z relaye vypršel časový limit

en: relay host name does not match certificate
cs: název stroje relaye neodpovídá certifikátu

en: error reading from relay
cs: chyba při čtení z relaye

en: unable to read from relay
cs: z relaye nelze číst

en: relay server closed connection
cs: relay server uzavřel spojení

en: server message too large
cs: správa od serveru je příliš velká

en: timed out writing to relay %s (%s)
cs: při zapisování do relaye %s (%s) vypršel časový limit

en: timeout writing to relay
cs: při zapisování do relaye vypršel časový limit

en: error writing to relay
cs: chyba při zápisu do relaye

en: send sudo I/O log to remote server
cs: odešle vstupně-výstupní protokol vzdálenému serveru

en: only send an accept event (no I/O)
cs: odešle pouze událost přijetí (žádný vstup-výstup)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
cs: soubor se svazkem certifikátů, proti kterým se má ověřit certifikát serveru

en: certificate file for TLS handshake
cs: soubor s certifikátem pro navázání TLS

en: host to send logs to
cs: stroj, kam zaslat protokoly

en: remote ID of I/O log to be resumed
cs: vzdálený identifikátor protokolu vstupu-výstupu, na kterým se má navázat

en: private key file
cs: soubor se soukromým klíčem

en: do not verify server certificate
cs: neověřovat certifikát serveru

en: port to use when connecting to host
cs: port, který se použije při připojovaní na stroj

en: restart previous I/O log transfer
cs: navázat na předchozí přenos protokolu vstupu-výstupu

en: reject the command with the given reason
cs: zamítnout příkaz se zadaným důvodem

en: stop transfer after reaching this time
cs: zastavit přenos po dosažení tohoto času

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
cs: vyzkoušet auditní server zasláním vybraného protokolu vstupu-výstupu n-krát souběžně

en: unable to look up %s:%s: %s
cs: %s:%s nelze vyhledat: %s

en: unable to get server IP addr
cs: nelze získat IP adresu serveru

en: unable to read %s/%s: %s
cs: %s/%s nelze přečíst: %s

en: unexpected I/O event %d
cs: nečekaná I/O událost %d

en: %s: unexpected state %d
cs: %s: nečekaný stav %d

en: error message received from server: %s
cs: od serveru byla přijata chybová zpráva: %s

en: abort message received from server: %s
cs: od serveru byla přijata zpráva o zrušení: %s

en: %s: unexpected type_case value %d
cs: %s: nečekaná hodnota type_case %d

en: timeout reading from server
cs: při čtení ze serveru vypršel časový limit

en: host name does not match certificate
cs: název stroje neodpovídá certifikátu

en: premature EOF
cs: předčasný konec souboru

en: server message too large: %u
cs: správa od serveru je příliš velká: %u

en: timeout writing to server
cs: při zapisování do serveru vypršel časový limit

en: both restart point and iolog ID must be specified
cs: musí být zadán jak bod navázání, tak i identifikátor iolog

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
cs: bod navázání nelze nastavit, když žádný vstup/výstup nebyl odeslán

en: exited prematurely with state %d
cs: ukončeno předčasně ve stavu %d

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
cs: uplynulý čas zaslaný serveru [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
cs: od server byl přijat bod zápisu [%lld, %ld]

en: TLS handshake timeout occurred
cs: Při navazování spojení TLS vypršel časový limit

en: unable to set event
cs: událost nelze nastavit

en: TLS connection failed: %s
cs: spojení TLS selhalo: %s

en: unable to allocate ssl object: %s
cs: objekt SSL nelze alokovat: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
cs: K objektu SSL nelze připojit socket: %s

en: unable to initialize TLS context
cs: kontext TLS nelze inicializovat

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
cs: šifru TLS 1.2 nelze nastavit na %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
cs: šifru TLS 1.3 nelze nastavit na %s: %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
cs: nelze nastavit parametry Diffieho-Hellmana: %s

en: unable to create TLS context: %s
cs: nelze vytvořit kontext TLS: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
cs: nelze nastavit minimální verzi protokolu na TLS 1.2: %s

en: unable to get time of day
cs: nelze získat čas

en: unable to change password for %s
cs: prošlé heslo pro %s nelze změnit

en: unable to get login class for user %s
cs: nelze získat přihlašovací třídu uživatele %s

en: invalid authentication type
cs: neplatný druh autentizace

en: unable to begin BSD authentication
cs: nelze zahájit BSD autentizaci

en: unable to initialize BSD authentication
cs: nelze inicializovat BSD autentizaci

en: your account has expired
cs: vašemu účtu skončila platnost

en: approval failed
cs: schválení selhalo

en: unable to read fwtk config
cs: nelze načíst konfiguraci FWTK

en: unable to connect to authentication server
cs: k autentizačnímu serveru se nelze připojit

en: lost connection to authentication server
cs: spojení k autentizačnímu serveru ztraceno

en: authentication server error:
    %s
cs: chyba autentizačního serveru:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
cs: %s: principála nelze převést na řetězec („%s“): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
cs: %s: „%s“ nelze rozebrat: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
cs: %s: nelze najít keš s pověřeními: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
cs: %s: nelze alokovat volby: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
cs: %s: nelze získat pověření: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
cs: %s: nelze inicializovat keš s pověřeními: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
cs: %s: pověření nelze uložit do keše: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
cs: %s: nelze získat principála stroje: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
cs: %s: TGT nelze ověřit! Podezření na útok!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
cs: PAM nelze inicializovat: %s

en: PAM authentication error: %s
cs: Chyba autentizace PAM: %s

en: account validation failure, is your account locked?
cs: ověření účtu selhalo, není váš účet zamknutý?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
cs: Účtu nebo heslu vypršela platnost, nastavte si nové heslo a zkuste to znovu

en: unable to change expired password: %s
cs: prošlé heslo nelze změnit: %s

en: Password expired, contact your system administrator
cs: Heslu vypršela platnost, kontaktujte správce svého systému

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
cs: Účtu vypršela platnost nebo v konfiguraci PAM pro sudo chybí sekce „account“. Kontaktujte správce svého systému

en: PAM account management error: %s
cs: Chyba správy účtů PAM: %s

en: you do not exist in the %s database
cs: v databázi %s neexistujete

en: failed to initialise the ACE API library
cs: inicializace knihovny ACE selhala

en: unable to contact the SecurID server
cs: nelze kontaktovat server SecurID

en: User ID locked for SecurID Authentication
cs: ID uživatele je pro autentizaci SecurID uzamčeno

en: invalid username length for SecurID
cs: neplatná délka uživatelského jména pro SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
cs: neplatný deskriptor autentizace pro SecurID

en: SecurID communication failed
cs: komunikace se SecurID selhala

en: unknown SecurID error
cs: neznámá chyba SecurID

en: invalid passcode length for SecurID
cs: neplatná délka kódu pro SecurID

en: unable to initialize SIA session
cs: nelze inicializovat relaci SIA

en: invalid authentication methods
cs: neplatné autentizační metody

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
cs: Sudo bylo sestaveno s neplatnými autentizačními metodami! Nesmíte míchat samostatnou a nesamostatnou autentizaci.

en: no authentication methods
cs: žádné autentizační metody

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
cs: Sudo bylo sestaveno bez autentizačních metod! Chcete-li vypnout autentizaci, použijte při sestavování přepínač --disable-autentizaci.

en: Unable to initialize authentication methods.
cs: Nelze inicializovat metody autentizace.

en: Authentication methods:
cs: Autentizační metody:

en: Could not determine audit condition
cs: Nebylo možné určit podmínku pro audit

en: unable to commit audit record
cs: auditní zprávu nelze odeslat

en: unknown uid %u
cs: neznámé UID %u

en: error reading lecture file %s
cs: chyba při čtení souboru lekce %s

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
cs: ignoruje se soubor lekce %s: nejedná se o běžný soubor

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
cs: 
    Věříme, že jste od správce místního systému obdrželi obvyklé školení.
    Obvykle se jedná o tyto tři věci:
    
        1. Respektujte soukromí druhých.
        2. Přemýšlejte, než začnete psát.
        3. S velkými právy přichází velká zodpovědnost.

en: For security reasons, the password you type will not be visible.
cs: Z bezpečnostních důvodů zadávané heslo nebude zobrazeno.

en: cycle in %s "%s"
cs: smyčka v %s „%s“

en: %s "%s" referenced but not defined
cs: %s „%s“ použit, ale nedefinován

en: order increment: %s: %s
cs: přírůstek pořadí: %s: %s

en: starting order: %s: %s
cs: počáteční pořadí: %s: %s

en: order padding: %s: %s
cs: odsazení pořadí: %s: %s

en: %s grammar version %d
cs: verze gramatiky %s je %d

en: unsupported input format %s
cs: nepodporovaný formát vstupu %s

en: unsupported output format %s
cs: nepodporovaný formát výstupu %s

en: %s: input and output files must be different
cs: %s: vstupní a výstupní soubory se musí lišit

en: unable to initialize sudoers default values
cs: nelze inicializovat výchozí hodnoty sudoers

en: %s: unknown key word %s
cs: %s: neznámé klíčové slovo %s

en: invalid defaults type: %s
cs: neplatný druh položky defaults: %s

en: invalid suppression type: %s
cs: neplatný druh potlačení: %s

en: invalid filter: %s
cs: neplatný filtr: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
cs: rozbor souboru %s se nezdařil, neznámá chyba

en: unable to write to %s
cs: do %s nelze zapsat

en: %s - convert between sudoers file formats
cs: %s – převádí mezí formáty souboru sudoers

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
cs: 
    Přepínače:
      -b, --base=dn              base DN pro ldapové dotazy suda
      -c, --config=konfigurační_soubor
                                 cesta ke konfiguračnímu souboru
      -d, --defaults=druhydef    převede pouze Defaults zadaných druhů
      -e, --expand-aliases       při převodu expanduje aliasy
      -f, --output-format=formát nastaví formát výstupu: JSON, LDIF nebo sudoers
      -i, --input-format=formát  nastaví formát vstupu: LDIF nebo sudoers
      -I, --increment=číslo      množství, o které zvýšit každou definici sudoOrder
      -h, --help                 zobrazí zprávu s nápovědou a skončí
      -m, --match=filtr          převede pouze položky, které odpovídají filtru
      -M, --match-local          porovnávací filtr použije databáze passwd a group
      -o, --output=výstupní_soubor
                                 zapíše převedený sudoers to výstupního_souboru
      -O, --order-start=číslo    počáteční bod pro první sudoOrder
      -p, --prune-matches        odstraní neodpovídající uživatele, skupiny a stroje
      -P, --padding=číslo        základní odsazení přírůstku sudoOrder
      -s, --suppress=oddíl       potlačí výstup jistých oddílů
      -V, --version              zobrazí údaje o verzi a skončí

en: internal error, %s overflow
cs: vnitřní chyba, přetečení %s

en: unable to get GMT time
cs: nelze získat čas GMT

en: unable to format timestamp
cs: nelze naformátovat časový údaj

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
cs: %s:%d:%d: neznámá položka defaults „%s“

en: too many sudoers entries, maximum %u
cs: příliš mnoho záznamů sudoers, maximum je %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
cs: proměnná prostředí SUDOERS_BASE není nastavená a přepínač -b nebyl zadán.

en: %s:%d:%d: converting host list to ALL
cs: %s:%d:%d: seznam strojů se převádí na ALL

en: unable to find alias %s
cs: alias %s nelze nalézt

en: %s:%d:%d: renaming alias %s to %s
cs: %s:%d:%d: alias %s se přejmenovává na %s

en: %s:%d:%d: removing duplicate alias %s
cs: %s:%d:%d: zdvojený alias %s se odstraňuje

en: %s:%d:%d: conflicting Defaults entry "%s" host-specific in %s:%d:%d
cs: %s:%d:%d: neslučitelná položka Defaults „%s“ určená pro stroj na %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: made Defaults "%s" specific to host %s
cs: %s:%d:%d: Defaults „%s“ se vyhrazuje pro stroj %s

en: %s:%d:%d: unable to make Defaults "%s" host-specific
cs: %s:%d:%d: Defaults „%s“ nelze vyhradit pro stroj

en: %s:%d:%d: removing Defaults "%s" overridden by subsequent entries
cs: %s:%d:%d: Defaults „%s“ přebitá následujícími položkami se odstraňuje

en: %s:%d:%d: merging userspec into %s:%d:%d
cs: %s:%d:%d: userspec se slučuje do %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: removing userspec overridden by subsequent entries
cs: %s:%d:%d: userspec přebitá následujícími položkami se odstraňuje

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
cs: Obor systémového protokolu, je-li syslog použit pro protokolování: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
cs: Priorita systémového protokolu, která se použije při úspěšné autentizaci uživatele: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
cs: Priorita systémového protokolu, která se použije při neúspěšné autentizaci: %s

en: Put OTP prompt on its own line
cs: Dotaz na jednorázový kód bude na vlastním řádku

en: Ignore '.' in $PATH
cs: Ignoruje „.“ v PATH

en: Always send mail when sudo is run
cs: Vždy, když se použije sudo, odešle e-mail

en: Send mail if user authentication fails
cs: Odešle e-mail, když autentizace uživatele selže

en: Send mail if the user is not in sudoers
cs: Odešle e-mail, pokud uživatel není v sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
cs: Odešle e-mail, když uživatel není v sudoers uveden pro tento stroj

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
cs: Odešle e-mail, když uživatel nemá dovoleno spustit příkaz

en: Send mail if the user tries to run a command
cs: Odešle e-mail, když uživatel zkusí spustit příkaz

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
cs: Pro každou kombinaci uživatele a TTY použije samostatný časovač

en: Lecture user the first time they run sudo
cs: Před prvním použitím sudo proškolí uživatele

en: File containing the sudo lecture: %s
cs: Soubor obsahující školení k sudo: %s

en: Require users to authenticate by default
cs: Standardně vyžaduje, aby se uživatelé autentizovali

en: Root may run sudo
cs: Root může spustit sudo

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
cs: Do (nesyslogového) protokolu zaznamenává název stroje

en: Log the year in the (non-syslog) log file
cs: Do (nesyslogového) protokolu zaznamenává rok

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
cs: Je-li sudo zavoláno bez argumentů, spustí shell

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
cs: Nastaví HOME na cílového uživatele, když se pouští shell s -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
cs: Vždy nastaví HOME na domovský adresář cílového uživatele

en: Allow some information gathering to give useful error messages
cs: Dovolí sběr některých údajů za účelem užitečných chybových zpráv

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
cs: Vyžaduje v souboru sudoers plně kvalifikované názvy strojů

en: Insult the user when they enter an incorrect password
cs: Urazí uživatele, pokud zadá chybné heslo

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
cs: Dovolí uživateli spustit sudo, pouze když má TTY

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
cs: Visudo bude dodržovat proměnou prostředí EDITOR

en: Prompt for root's password, not the users's
cs: Ptá se heslo roota, ne na heslo uživatele

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
cs: Ptá se na heslo runas_default uživatele, ne na heslo uživatele

en: Prompt for the target user's password, not the users's
cs: Ptá se na heslo cílového uživatele, ne na heslo uživatele

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
cs: Použije výchozí nastavení v přihlašovací třídě cílového uživatele, existuje-li

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
cs: Nastaví proměnné prostředí LOGNAME a USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
cs: Nastaví pouze efektivní UID na cílového uživatele, nikoliv reálné UID

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
cs: Neinicializuje vektor skupin na vektor cílového uživatele

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
cs: Délka zlomu řádků v protokolu (0 pro nezalamování): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
cs: Limit na časové údaje autentizace: %.1f min

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
cs: Limit na výzvu k heslu: %.1f min

en: Number of tries to enter a password: %u
cs: Počet pokusů na zadání hesla: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
cs: Umask nebo 0777 pro hodnotu uživatele: 0%o

en: Path to log file: %s
cs: Cesta k souboru s protokolem: %s

en: Path to mail program: %s
cs: Cesta k poštovnímu programu: %s

en: Flags for mail program: %s
cs: Přepínače pro poštovní program: %s

en: Address to send mail to: %s
cs: Adresa, kam zasílat poštu: %s

en: Address to send mail from: %s
cs: Adrese, ze které zasílat poštu: %s

en: Subject line for mail messages: %s
cs: Řádek s předmětem pro poštovní zprávy: %s

en: Incorrect password message: %s
cs: Zpráva při chybném hesle: %s

en: Path to lecture status dir: %s
cs: Cesta k adresáři se stavy lekcí: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
cs: Cesta k adresáři s časovými údaji autentizace: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
cs: Vlastník adresáře s časovými údaji autentizace: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
cs: Uživatelé v této skupině jsou vyjmuti z požadavků na heslo na PATH: %s

en: Default password prompt: %s
cs: Výchozí výzva pro heslo: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
cs: Je-li nastaveno, passprompt přebije systémovou výzvu ve všech případech.

en: Default user to run commands as: %s
cs: Výchozí uživatel, pro kterým spouštět příkazy: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
cs: Hodnota, kterou přebít PATH uživatele: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
cs: Cesta k editoru pro potřeby visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
cs: Kdy vyžadovat heslo pro pseudopříkaz „list“: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
cs: Kdy vyžadovat heslo pro pseudopříkaz „verify“: %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
cs: Zavést knihovnu sudo_noexec, která nahrazuje funkce exec

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
cs: Pokud je adresář LDAP dostupný, ignorovat místní soubor sudoers

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
cs: Souborové deskriptory >= %d budou před spuštěním příkazu uzavřeny

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
cs: Je-li nastaveno, uživatelé mohou přebít hodnotu „closefrom“ přepínačem -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
cs: Dovolit uživatelům nastavit libovolné proměnné prostředí

en: Reset the environment to a default set of variables
cs: Vrátit prostředí do výchozí množiny proměnných

en: Environment variables to check for safety:
cs: Proměnné prostředí kontrolované na bezpečnost:

en: Environment variables to remove:
cs: Proměnné prostředí, které se mají odstranit:

en: Environment variables to preserve:
cs: Proměnné prostředí, které se mají zachovat:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
cs: Selinuxový role, která se použije v novém bezpečnostním kontextu: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
cs: Selinuxový typ, který se použije v novém bezpečnostním kontextu: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
cs: Cesta k souboru s prostředím určeném pro sudo: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
cs: Cesta k souboru s omezeným prostředím určeném pro sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
cs: Národní prostředí, které se použije pro rozbor sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
cs: Dovolit sudu ptát se na heslo, i kdyby bylo čitelné

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
cs: Indikovat vstup uživatele při dotazu na heslo

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
cs: Použit rychlejší expanzi globů, která je méně přesná, ale nepřistupuje k souborovému systému

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
cs: Umask zadaná v sudoers přebije uživatelovu, i když je volnější

en: Log user's input for the command being run
cs: Zaznamenávat vstup uživatele pro spouštěný příkaz

en: Log the command's standard input if not connected to a terminal
cs: Zaznamenávat standardní vstup příkazu, není-li připojen terminál

en: Log the user's terminal input for the command being run
cs: Zaznamenávat vstup terminálu uživatele pro spouštěný příkaz

en: Log the output of the command being run
cs: Zaznamenávat výstup spouštěného příkazu

en: Log the command's standard output if not connected to a terminal
cs: Zaznamenávat standardní výstup příkazu, není připojen terminál

en: Log the command's standard error if not connected to a terminal
cs: Zaznamenávat chybový výstup příkazu, není-li připojen terminál

en: Log the terminal output of the command being run
cs: Zaznamenávat výstup terminálu spouštěného příkazu

en: Compress I/O logs using zlib
cs: Komprimovat protokoly o vstupu/výstupu pomocí zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
cs: Vždy spouštět příkazy v pseudoTTY

en: Plugin for non-Unix group support: %s
cs: Modul pro podporu neunixových skupin: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
cs: Adresář, kam ukládat protokoly o vstupu/výstupu: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
cs: Soubor, do kterého ukládat protokol o vstupu/výstupu: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
cs: Při alokaci PTY přidat záznam do souboru utmp/utmpx

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
cs: Do utmp zapisovat runas uživatele, nikoliv uživatele volajícího

en: Set of permitted privileges: %s
cs: Množina povolujících práv: %s

en: Set of limit privileges: %s
cs: Množina omezujících práv: %s

en: Run commands on a pty in the background
cs: Spouštět příkazy v PTY na pozadí

en: PAM service name to use: %s
cs: Použít tuto službu PAM: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
cs: Název služby PAM, která se použije pro přihlašovací shelly: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
cs: Název služby PAM, která se použije, když sudo běží s přepínačem -A: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
cs: Pokusit se získat pověření PAM pro cílového uživatele

en: Create a new PAM session for the command to run in
cs: Vytvořit pro spouštěný příkaz novou relaci PAM

en: Perform PAM account validation management
cs: Ověřit platnost účtu pomocí PAM

en: Maximum I/O log sequence number: %s
cs: Maximální pořadové číslo protokolu vstupu/výstupu: %s

en: Enable sudoers netgroup support
cs: Zapnout v sudoers podporu netgroup

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
cs: Kontrolovat nadřazené adresáře na možnost zápisu při úpravě souborů pomocí sudoedit

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
cs: Následovat symbolické odkazy při úpravě souborů pomocí sudoedit

en: Query the group plugin for unknown system groups
cs: Dotazovat se modulu pro skupiny na neznámé systémové skupiny

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
cs: Porovnávat netgroups na celou n-tici: uživatel, stroj a doména

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
cs: Dovolit spuštění příkazu, i když sudo nemůže zapsat do auditního protokolu

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
cs: Dovolit spuštění příkazu, i když sudo nemůže zapsat do I/O protokolu

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
cs: Dovolit spuštění příkazu, i když sudo nemůže zapsat do souboru s protokolem

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
cs: Překládat skupiny v sudoers a hledat shodu na ID skupiny, ne na jméně

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
cs: Položky protokolu větší než tato hodnota budou rozděleny do více zpráv syslogu: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
cs: Uživatel, který bude vlastnit soubory s I/O protokolem: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
cs: Skupina, která bude vlastnit soubory s I/O protokolem: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
cs: Přístupová práva k souboru s I/O protokolem: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
cs: Spustit příkazy podle deskriptoru souboru namísto podle cesty: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
cs: Ignorovat neznámé položky Defaults v sudoers namísto vypisování varování

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
cs: Čas v sekundách, po kterém bude příkaz ukončen: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
cs: Povolit uživateli zadat časový limit na příkazovém řádku

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
cs: Zapisovat log na disk ihned namísto po větších částech

en: Include the process ID when logging via syslog
cs: Při protokolování přes syslog zahrnout ID procesu

en: Type of authentication timestamp record: %s
cs: Druh záznamu s časovým údajem autentizace: %s

en: Authentication failure message: %s
cs: Zpráva o selhání autentizace: %s

en: Ignore case when matching user names
cs: Ignorovat velikost znaků při porovnávání jmen uživatelů

en: Ignore case when matching group names
cs: Ignorovat velikost znaků při porovnávání názvů skupin

en: Log when a command is allowed by sudoers
cs: Zaznamenat do protokolu, když je příkaz povolen v sudoers

en: Log when a command is denied by sudoers
cs: Zaznamenat do protokolu, když je příkaz zakázán v sudoers

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
cs: Protokolový server(y) suda, kam se připojit s volitelným portem

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
cs: Časový limit protokolového serveru suda v sekundách: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
cs: Zapnout volbu socketu SO_KEEPALIVE na socketu připojeném k protokolovému serveru

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
cs: Cesta k souboru se svazkem certifikátů autorit auditního serveru: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
cs: Cesta k souboru s certifikátem sudoers: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
cs: Cesta k souboru se soukromým klíčem sudoers: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
cs: Ověřit, že certifikát protokolovacího serveru je platný

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
cs: Dovolit použití neznámých ID uživatelů a/nebo skupin u klíčového slova runas

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
cs: Pouze dovolit spuštění příkazů jako uživatel s platným shellem

en: Set the pam remote user to the user running sudo
cs: Nastavit vzdáleného uživatele PAM na uživatele, který spustil sudo

en: Set the pam remote host to the local host name
cs: Nastavit vzdálený stroj PAM na název tohoto stroje

en: Working directory to change to before executing the command: %s
cs: Kam změnit pracovní adresář před spuštěním příkazu: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
cs: Kam změnit kořenový adresář před spuštěním příkazu: %s

en: The format of logs to produce: %s
cs: Vytvářet protokol v tomto formátu: %s

en: Enable SELinux RBAC support
cs: Zapnout podporu pro SELinux RBAC

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
cs: Cesta k souboru, který se vytvoří při prvním spuštění suda: %s

en: Intercept further commands and apply sudoers restrictions to them
cs: Zachytávat další příkazy a použít na ně omezení sudoers

en: Log sub-commands run by the original command
cs: Zaznamenávat podpříkazy spuštěné původním příkazem

en: Log the exit status of commands
cs: Zaznamenávat návratový kód příkazů

en: Subsequent commands in an intercepted session must be authenticated
cs: Posloupnost příkazů v zachycené relaci musí být autentizována

en: Allow an intercepted command to run set setuid or setgid programs
cs: Dovolit zachycenému příkazu spustit setuid nebo setgid programy

en: The maximum size to which the process's address space may grow (in bytes): %s
cs: Největší velikost, které smí adresní prostor procesu dorůst (v bajtech): %s

en: The largest size core dump file that may be created (in bytes): %s
cs: Největší velikost souboru s obrazem paměti, který smí být vytvořen (v bajtech): %s

en: The maximum amount of CPU time that the process may use (in seconds): %s
cs: Největší množství procesorového času, který proces smí využít (v sekundách): %s

en: The maximum size of the data segment for the process (in bytes): %s
cs: Největší velikost datového segmentu procesu (v bajtech): %s

en: The largest size file that the process may create (in bytes): %s
cs: Největší velikost souboru, který proces smí vytvořit (v bajtech): %s

en: The maximum number of locks that the process may establish: %s
cs: Největší počet zámků, které proces smí vytvořit: %s

en: The maximum size that the process may lock in memory (in bytes): %s
cs: Největší velikost paměti, kterou proces smí uzamknout (v bajtech): %s

en: The maximum number of files that the process may have open: %s
cs: Největší počet souboru, které proces smí držet otevřené: %s

en: The maximum number of processes that the user may run simultaneously: %s
cs: Největší počet procesů, které uživatel smí souběžně spustit: %s

en: The maximum size to which the process's resident set size may grow (in bytes): %s
cs: Největší velikost rezidentní paměti, které proces smí dorůst (v bajtech): %s

en: The maximum size to which the process's stack may grow (in bytes): %s
cs: Největší velikost zásobníku, které proces smí dorůst (v bajtech): %s

en: Attempt authentication even when in non-interactive mode
cs: Pokusit se o autentizaci i v neinteraktivním režimu

en: Store plaintext passwords in I/O log input
cs: Ukládat čitelná hesla do vstupu I/O protokolu

en: List of regular expressions to use when matching a password prompt
cs: Seznam regulárních výrazů, které se použijí na rozpoznání výzvy k heslu

en: The mechanism used by the intercept and log_subcmds options: %s
cs: Volby mechanismu použitého při zachytávání a log_subcmds: %s

en: Attempt to verify the command and arguments after execution
cs: Pokusit se ověřit příkaz a argumenty po spuštění

en: AppArmor profile to use in the new security context: %s
cs: Profil AppArmoru, který se použije v novém bezpečnostním kontextu: %s

en: unknown defaults entry "%s"
cs: neznámá položka defaults „%s“

en: no value specified for "%s"
cs: u „%s“ nebyla zadána žádná hodnota

en: invalid operator "%c=" for "%s"
cs: neplatný operátor „%c=“ u „%s“

en: option "%s" does not take a value
cs: volba „%s“ nebere hodnotu

en: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
cs: neplatný typ Defaults 0x%x u volby „%s“

en: value "%s" is invalid for option "%s"
cs: hodnota „%s“ není pro volbu „%s“ platná

en: path name for "%s" too long
cs: cesta pro „%s“ je příliš dlouhá

en: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
cs: hodnoty „%s“ musí začínat na „/“, „~“ nebo „*“

en: values for "%s" must start with a '/'
cs: hodnoty „%s“ musí začínat na „/“

en: LDAP Role: %s
cs: Role LDAP: %s

en: Sudoers entry: %s
cs: Položka v sudoers: %s

en:     Options:
cs:     Volby:

en:     Commands:
cs:     Příkazy:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
cs: Odpovídající položky Defaults pro %s na %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
cs: Výchozí hodnoty Runas a Command pro %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
cs: Uživatel %s smí spustit následující příkazy na %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
cs: Uživatel %s nemá dovoleno spustit sudo na %s.

en: ignoring editor: %.*s
cs: ignoruje se editor: %.*s

en: editor arguments may not contain "--"
cs: argumenty editoru nesmí obsahovat „--“

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
cs: sudo_putenv: poškozené pole envp, délka nesouhlasí

en: unable to rebuild the environment
cs: prostředí nelze znovu sestavit

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
cs: je nám líto, ale nemáte dovoleno nastavovat následující proměnné prostředí: %s

en: unsupported digest type %u for %s
cs: nepodporovaný druh kontrolního součtu %u pro %s

en: %s: read error
cs: %s: chyba při čtení

en: unable to load %s: %s
cs: nelze zavést %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
cs: v %s nelze nalézt symbol „group_plugin“

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
cs: %s: nekompatibilní hlavní verze modulu pro skupiny %d, očekávána %d

en: unable to parse IP address "%s"
cs: nelze rozebrat IP adresu „%s“

en: unable to parse netmask "%s"
cs: nelze rozebrat síťovou masku „%s“

en: Local IP address and netmask pairs:
cs: Pár místní IP adresy a masky sítě:

en: unable to update sequence file
cs: nelze aktualizovat soubor s pořadovým číslem

en: unable to write to I/O log file: %s
cs: nelze zapsat do souboru s I/O protokolem: %s

en: unable to create %s/%s
cs: %s/%s nelze vytvořit

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
cs: %s: vnitřní chyba, soubor s I/O protokolem pro událost %d není otevřen

en: unable to read the clock
cs: nelze přečíst hodiny

en: %s: internal error, invalid signal %d
cs: %s: vnitřní chyba, neplatný signál %d

en: starttls not supported when using ldaps
cs: při použití ldaps není starttls podporováno

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
cs: nelze inicializovat certifikát SSL a databázi klíčů: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
cs: pro SSL musíte v %s nastavit TLS_CERT

en: unable to initialize LDAP: %s
cs: LDAP nelze inicializovat: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
cs: start_tls uvedeno, ale knihovna LDAP nepodporuje ldap_start_tls_s_np() ani ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
cs: neplatný atribut sudoOrder: %s

en: %s: port too large
cs: %s: port je příliš velký

en: unsupported LDAP uri type: %s
cs: nepodporovaný typ ldapového URI: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
cs: nelze míchat URI ldap a ldaps

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
cs: násobná sudoOption: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
cs: nelze převést sudoOption: %s%s%s

en: unable to open audit system
cs: nelze otevřít auditní systém

en: unable to send audit message
cs: nelze odeslat auditní zprávu

en: error in event loop
cs: chyba ve smyčce událostí

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
cs: Vytvoření nového objektu SSL_CTX selhalo: %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
cs: nelze zavést svazek certifikátů autorit %s

en: unable to load certificate %s
cs: nelze zavést certifikát %s

en: unable to load private key %s
cs: nelze zavést soukromý klíč %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
cs: Objekt SSL nelze alokovat: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
cs: Spojení TLS s %s:%s selhalo: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
cs: Inicializace TLS nebyla úspěšná

en: TLS handshake was unsuccessful
cs: Ustanovení spojení TLS nebylo úspěšné

en: %s: internal error, invalid exit status %d
cs: %s: vnitřní chyba, neplatný návratový kód %d

en: lost connection to log server
cs: spojení k protokolovému serveru ztraceno

en: missing write buffer
cs: chybí vyrovnávací paměť pro zápis

en: unable to connect to log server
cs: k protokolovacímu serveru se nelze připojit

en: user NOT in sudoers
cs: uživatel NENÍ v sudoers

en: user NOT authorized on host
cs: uživatel NENÍ na stroji autorizován

en: command not allowed
cs: příkaz nedovolen

en: %s is not in the sudoers file.
cs: %s není v souboru sudoers.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
cs: Uživatel %s nemá dovoleno spustit sudo na %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
cs: Je nám líto, uživatel %s nesmí spouštět sudo na %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
cs: Je nám líto, uživatel %s nemá dovoleno spouštět „%s%s%s%s“ jako %s%s%s na %s.

en: This incident has been reported to the administrator.
cs: Tato skutečnost byla nahlášena správci.

en: %s: command not found
cs: %s: příkaz nenalezen

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
cs: ignoruje se „%s“ nalezený v „.“
    Použijte „sudo ./%s„, je-li toto „%s“', který chcete spustit.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
cs[0]: %u chybný pokus zadat heslo
cs[1]: %u chybné pokusy zadat heslo
cs[2]: %u chybných pokusů zadat heslo

en: authentication failure
cs: selhání autentizace

en: a password is required
cs: je vyžadováno heslo

en: problem parsing sudoers
cs: problém při rozboru sudoers

en: unable to write log file %s
cs: nelze zapsat soubor protokolu %s

en: digest for %s (%s) bad length %zu, expected %zu
cs: součet pro %s (%s) má špatnou délku %zu, očekávaná %zu

en: digest for %s (%s) is not in %s form
cs: součet pro %s (%s) nemá tvar %s

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
cs: neúplná definice sudoRole se ignoruje: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
cs: neplatný atribut LDIF: %s

en: unable to restore root directory
cs: kořenový adresář nelze obnovit

en: unable to restore current working directory
cs: současný pracovní adresář nelze obnovit

en: invalid %.*s set by sudo front-end
cs: neplatné %.*s nenastaveno vnějším rozhraním sudo

en: unable to parse network address list
cs: nelze rozebrat seznam síťových adres

en: user name not set by sudo front-end
cs: uživatelské jméno nenastaveno vnějším rozhraním sudo

en: user-ID not set by sudo front-end
cs: ID uživatele nenastaveno vnějším rozhraním sudo

en: group-ID not set by sudo front-end
cs: ID skupiny nenastaveno vnějším rozhraním sudo

en: host name not set by sudo front-end
cs: název počítače nenastaven vnějším rozhraním sudo

en: invalid working directory: %s
cs: neplatný pracovní adresář: %s

en: invalid chroot directory: %s
cs: neplatný kořenový adresář: %s

en: unable to execute %s
cs: nelze vykonat %s

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
cs: %s: neplatné příznaky souboru od vnějšího rozhraní suda: 0x%x

en: Sudoers policy plugin version %s
cs: Verze modulu s politikami sudoers je %s

en: Sudoers file grammar version %d
cs: Verze gramatiky souboru sudoers je %d

en: 
    Sudoers path: %s
cs: 
    Cesta sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
cs: cesta k nsswitch: %s

en: ldap.conf path: %s
cs: cesta k ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
cs: cesta k ldap.secret: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
cs: nelze zaregistrovat háček typu %d (verze %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
cs: nelze odhlásit háček typu %d (verze %d.%d)

en: unable to cache uid %u
cs: nelze si zapamatovat UID %u

en: unable to cache uid %u, already exists
cs: nelze zapamatovat si UID %u, již existuje

en: unable to cache user %s
cs: uživatele %s si nelze zapamatovat

en: unable to cache user %s, already exists
cs: nelze zapamatovat si uživatele %s, již existuje

en: unable to cache gid %u
cs: GID %u si nelze zapamatovat

en: unable to cache gid %u, already exists
cs: nelze zapamatovat si GID %u, již existuje

en: unable to cache group %s
cs: skupinu %s si nelze zapamatovat

en: unable to cache group %s, already exists
cs: nelze zapamatovat si skupinu %s, již existuje

en: unable to cache group list for %s, already exists
cs: nelze zapamatovat si seznam skupin pro %s, již existuje

en: unable to cache group list for %s
cs: nelze si zapamatovat seznam skupin pro %s

en: unable to parse groups for %s
cs: nelze rozebrat skupiny pro %s

en: unable to parse gids for %s
cs: nelze rozebrat čísla GID pro %s

en: perm stack overflow
cs: přetečení zásobníku oprávnění

en: perm stack underflow
cs: podtečení zásobníku oprávnění

en: unable to change to root gid
cs: nelze přepnout GID na root

en: unable to change to runas gid
cs: nelze přepnout na běhové GID

en: unable to set runas group vector
cs: nelze nastavit vektor běhových skupin

en: unable to change to runas uid
cs: nelze přepnout na běhové UID

en: unable to change to sudoers gid
cs: nelze přepnout na GID sudoers

en: too many processes
cs: příliš mnoho procesů

en: unable to get current working directory
cs: současný pracovní adresář nelze zjistit

en: truncated audit path ctx->user.cmnd: %s
cs: zkrácená auditní cesta ctx->user.cmnd: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
cs: zkrácená auditní cesta argv[0]: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
cs: nelze inicializovat zdroj SSS. Je SSSD nainstalován na vašem stroji?

en: unable to find symbol "%s" in %s
cs: nelze nalézt symbol „%s“ v %s

en: unable to get defaults from %s
cs: z %s nelze získat výchozí hodnoty

en: no valid sudoers sources found, quitting
cs: nenalezeny žádné platné zdroje sudoers, končí se

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
cs: sudoers udává, že root nemá dovoleno použít sudo

en: user not allowed to override closefrom limit
cs: uživatel nemá dovoleno přebít omezení „closefrom“

en: you are not permitted to use the -C option
cs: nemáte dovoleno použít přepínač -C

en: no tty
cs: žádné TTY

en: sorry, you must have a tty to run sudo
cs: je nám líto, ale pro spuštění sudo musíte mít TTY

en: invalid shell for user %s: %s
cs: neplatný shell pro uživatele %s: %s

en: user not allowed to change root directory to %s
cs: uživatel nemá dovoleno změnit kořenový adresář na %s

en: you are not permitted to use the -R option with %s
cs: nemáte dovoleno použít přepínač -R s %s

en: user not allowed to change directory to %s
cs: uživatel nemá dovoleno změnit adresář na %s

en: you are not permitted to use the -D option with %s
cs: nemáte dovoleno použít přepínač -D s %s

en: command in current directory
cs: příkaz v aktuálním adresáři

en: "cd" is a shell built-in command, it cannot be run directly.
cs: „cd“ je vestavěný příkaz shellu a nelze jej přímo spustit.

en: the -s option may be used to run a privileged shell.
cs: přepínač -s smí být použit pro spuštění privilegovaného shellu.

en: the -D option may be used to run a command in a specific directory.
cs: přepínač -D smí být použit pro spuštění příkazu v určitém adresáři.

en: user not allowed to set a command timeout
cs: uživatel nemá dovoleno nastavit časový limit příkazu

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
cs: je nám líto, ale nastavit časový limit nemáte dovoleno

en: user not allowed to preserve the environment
cs: uživatel nemá dovoleno zachovat prostředí

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
cs: je nám líto, ale zachovat prostředí nemáte dovoleno

en: no command specified
cs: nezadán žádný příkaz

en: error setting user-specified environment variables
cs: chyba při nastavování proměnných prostředí určených uživatelem

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
cs: sudoedit není nutné spouštět přes sudo

en: unable to read %s
cs: %s nelze číst

en: %s is not a regular file
cs: %s není běžný soubor

en: %s is owned by uid %u, should be %u
cs: %s je vlastněn UID %u, měl by být vlastněn %u

en: %s is world writable
cs: %s je zapisovatelný pro všechny

en: %s is owned by gid %u, should be %u
cs: %s je vlastněn GID %u, mělo by být %u

en: only root can use "-c %s"
cs: pouze root může použít „-c %s“

en: unknown login class %s
cs: neznámá přihlašovací třída %s

en: unable to resolve host %s
cs: nelze přeložit název stroje %s

en: invalid filter option: %s
cs: neplatná volba filtru: %s

en: invalid max wait: %s
cs: neplatná maximální doba čekání: %s

en: invalid speed factor: %s
cs: neplatný násobek rychlosti: %s

en: invalid time offset %s
cs: neplatná časový značka %s

en: %s/timing: %s
cs: %s/časování: %s

en: Replaying sudo session: %s
cs: Přehrává se relace sudo: %s

en: unable to set tty to raw mode
cs: TTY nelze nastavit do přímého režimu

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
cs: Pozor: váš terminál je příliš malý pro správné zobrazení záznamu.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
cs: Rozměry záznamu jsou %d × %d, váš terminál má rozměry %d × %d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
cs: Přehrávání skončilo, pro obnovení terminálu stiskněte libovolnou klávesu.

en: ambiguous expression "%s"
cs: nejednoznačný výraz „%s“

en: unmatched ')' in expression
cs: ve výrazu neodpovídá „)“

en: unknown search term "%s"
cs: neznámý vyhledávací výraz „%s“

en: %s requires an argument
cs: %s vyžaduje argument

en: could not parse date "%s"
cs: datum „%s“ se nepodařilo rozebrat

en: unmatched '(' in expression
cs: ve výrazu neodpovídá „(“

en: illegal trailing "or"
cs: zakázané zakončení „or“

en: illegal trailing "!"
cs: zakázané zakončení „!“

en: unknown search type %d
cs: neznámý vyhledávácí typ %d

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
cs: použití: %s [-hnRS] [-d adresář] [-m číslo] [-s číslo] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
cs: použití: %s [-h] [-d adresář] -l [vyhledávací_výraz]

en: %s - replay sudo session logs
cs: %s – přehraje záznam relace sudo

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
cs: 
    Přepínače:
      -d, --directory=adresář
                             určuje adresář pro záznamy relace
      -f, --filter=filtr     určuje, které druhy I/O se mají zobrazit
      -h, --help             zobrazí nápovědu a skončí
      -l, --list             vypíše seznam ID dostupných relací, s volitelným
                             výrazem
      -m, --max-wait=číslo   čeká maximálně počet sekund mezi událostmi
      -n, --non-interactive  žádné výzvy, relace se pošle na standardní výstup
      -R, --no-resize        nepokouší ze změnit velikost terminálu
      -S, --suspend-wait     čeká pokud byl příkaz pozastaven
      -s, --speed=číslo      zrychlí nebo zpomalí výstup
      -V, --version          zobrazí údaje o verzi a skončí

en: 
    Invalid shell for user %s: %s
cs: 
    Neplatný shell pro uživatele %s: %s

en: 
    Password required
cs: 
    Je vyžadováno heslo

en: 
    Parse error
cs: 
    Chyba rozboru

en: 
    Command allowed
cs: 
    Příkaz povolen

en: 
    Command denied
cs: 
    Příkaz odepřen

en: 
    Command unmatched
cs: 
    Příkaz se neshoduje

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
cs: nelze zkrátit soubor s časovými údaji na %lld bajtů

en: ignoring time stamp from the future
cs: časový údaj z budoucnosti se ignoruje

en: time stamp too far in the future: %20.20s
cs: časový údaj ukazuje příliš do budoucna: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
cs: soubor s časovými údaji %s nelze zamknout

en: %s:%d:%d timestampowner: unknown user %s
cs: %s:%d:%d: timestampowner: neznámý uživatel %s

en: sudoedit should not be specified with a path
cs: sudoedit by neměl být uveden s cestou

en: press return to edit %s:
cs: pro úpravu %s stiskněte enter:

en: contents of edit session left in %s
cs: obsah relace úprav zanechán v %s

en: specified editor (%s) doesn't exist
cs: zadaný editor (%s) neexistuje

en: no editor found (editor path = %s)
cs: žádný editor nenalezen (cesta k editoru = %s)

en: unable to stat %s
cs: nelze zjistit údaje o %s

en: write error
cs: chyba zápisu

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
cs: nelze získat údaje o dočasném souboru (%s), %s nezměněno

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
cs: dočasný soubor o nulové velikosti (%s), %s nezměněno

en: editor (%s) failed, %s unchanged
cs: editor (%s) selhal, %s nezměněno

en: %s unchanged
cs: %s nezměněno

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
cs: nelze znovu otevřít dočasný soubor (%s), %s nezměněno.

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
cs: není možné rozebrat dočasný soubor (%s), neznámá chyba

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
cs: nelze nastavit (UID, GID) %s na (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
cs: %s a %s se nenachází na jednom souborovém systému, pro přejmenování se použije mv

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
cs: příkaz selhal: „'%s %s %s“, %s nezměněno

en: error renaming %s, %s unchanged
cs: chyba při přejmenování %s, %s nezměněno

en: What now?
cs: Co teď?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
cs: Možnosti jsou:
      (e) upravit soubor sudoers znovu
      (x) skončit bez uložení změn do souboru sudoers
      (Q) skončit a uložit změny do souboru sudoers (NEBEZPEČNÉ!)

en: unable to run %s
cs: nelze spustit %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
cs: %s: chybný vlastník (UID, GID), měl by být (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
cs: %s: chybná práva, měla by být 0%o

en: %s: parsed OK
cs: %s: rozbor úspěšný

en: %s busy, try again later
cs: %s je zaneprázdněn, zkuste to později

en: Edit anyway? [y/N]
cs: Přesto upravit? [y pro ano / N pro ne]

en: the -x option will be removed in a future release
cs: přepínač -x bude v příštím vydání odstraněn

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
cs: prosím, zvažte použití nástroje cvtsudoers

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
cs: Pozor: %s:%d:%d: nepoužitý %s „%s“

en: %s - safely edit the sudoers file
cs: %s – bezpečně upraví soubor sudoers

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -I, --no-includes        do not edit include files
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
cs: 
    Přepínače:
      -c, --check              pouze kontroluje
      -f, --file=sudoers       určuje umístění souboru sudoers
      -h, --help               zobrazí nápovědu a skončí
      -I, --no-includes        neupravuje vložené soubory
      -q, --quiet              méně upovídaná (stručnější) hlášení chyb syntaxe
      -s, --strict             přísná kontrola syntaxe
      -V, --version            zobrazí údaje o verzi a skončí

en: empty string
cs: prázdný řetězec

en: empty group
cs: prázdná skupina

en: empty netgroup
cs: prázdná síťová skupina

en: unterminated regular expression
cs: neukončený regulární výraz

en: invalid line continuation
cs: neplatné pokračování řádku

en: invalid IPv6 address
cs: neplatná IPv6 adresa

en: unexpected line break in string
cs: nečekané zalomení řádku uvnitř řetězce

en: ignoring editor backup file
cs: ignoruje se záložní souboru editoru

en: ignoring file name containing '.'
cs: ignoruje se soubor s názvem obsahujícím „.“

en: too many levels of includes
cs: příliš mnoho úrovní zanoření
