sudoers 1.9.15b1 - en to eo translation catalogue (694 entries)

en: syntax error
eo: sintaksa eraro

en: %p's password:
eo: Pasvorto de %p:

en: [sudo] password for %p:
eo: [sudo] pasvorto por %p:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: *** SECURITY information for %h ***
eo: *** SEKURECO: informoj por %h ***

en: Sorry, try again.
eo: Malĝuste, reprovu.

en: unable to allocate memory
eo: ne eblas rezervi memoron

en: a digest requires a path name
eo: resumo postulas vojnomon

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
eo: valoroj por "CWD" devas komenciĝi per '/', '~' aŭ '*'

en: "CWD" path too long
eo: "CWD"-vojo tro grandas

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
eo: valoroj por "CHROOT" devas komenciĝi per '/', '~' aŭ '*'

en: "CHROOT" path too long
eo: "CHROOT"-vojo tro grandas

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
eo: sintakseraro: rezervita vorto %s uzata kiel kromnomo

en: invalid notbefore value
eo: malvalida valoro notafter

en: invalid notafter value
eo: validiga valoro notafter

en: timeout value too large
eo: eksvalidiĝo-valoro tro grandas

en: invalid timeout value
eo: malvalida eksvalidiĝo-valoro

en: command too long
eo: komando tro longas

en: expected a fully-qualified path name
eo: atendas tute kvalifikitan vojnomon

en: Alias "%s" already defined
eo: Kromnomo "%s" jam ekzistas

en: unable to dup stdin: %m
eo: ne eblas kopii enigon: %m

en: unable to execute %s: %m
eo: ne eblas plenumigi %s-on: %m

en: unable to fork
eo: ne eblas forki

en: unable to fork: %m
eo: ne eblas forki: %m

en: unable to open pipe: %m
eo: ne eblas malfermi tubon: %m

en: %8s : %s
eo: %8s: %s

en: %8s : (command continued) %s
eo: %8s : (komando daŭrigis) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
eo: atendita JSON_STRING, %d ricevita

en: JSON_ARRAY too large
eo: JSON_ARRAY tro grandas

en: missing double quote in name
eo: mankas duobla citilo en nomo

en: missing JSON_OBJECT
eo: mankanta JSON_OBJECT

en: expected JSON_OBJECT, got %d
eo: atendita JSON_OBJECT, %d ricevita

en: json stack exhausted (max %u frames)
eo: json-stako eluzita (maksimume %u kandroj)

en: objects must consist of name:value pairs
eo: objektoj devas konsisti el paroj nomo:valoro

en: missing separator between values
eo: mankanta apartigilo inter valoroj

en: unmatched close brace
eo: '}' sen kongruanta '{'

en: unexpected array
eo: neatendita tabelo

en: unmatched close bracket
eo: ']' sen kongruanta '['

en: unexpected string
eo: neatendita ĉeno

en: missing colon after name
eo: mankas dupunkto post nomo

en: unexpected boolean
eo: neatendita bulea valoro

en: unexpected null
eo: neatendita nulo

en: unexpected number
eo: neatendita nombro

en: parse error
eo: analiza eraro

en: invalid regular expression "%s": %s
eo: malvalida regulesprimo "%s": %s

en: %s: invalid log file
eo: %s: malvalida protokolo-dosiero

en: %s: time stamp field is missing
eo: %s: mankas temp-indikila kampo

en: %s: time stamp %s: %s
eo: %s: temp-indikilo %s: %s

en: %s: user field is missing
eo: %s: mankas kampo de uzanto

en: %s: runas user field is missing
eo: %s: mankas kampo de runa uzanto

en: %s: runas group field is missing
eo: %s: mankas kampo de runa grupo

en: %s exists but is not a directory (0%o)
eo: %s ekzistas sed ne dosierujo (0%o)

en: unable to mkdir %s
eo: ne eblas mkdir-i: %s

en: unable to change mode of %s to 0%o
eo: ne eblas ŝanĝi reĝimon de %s al 0%o

en: error reading timing file: %s
eo: nelegebla tempo-registra dosiero: %s

en: invalid timing file line: %s
eo: malvalida linio en la tempo-registran dosieron: %s

en: %s: protocol error: NULL key
eo: %s: protokoleraro: nul-ŝlosilo

en: %s: protocol error: wrong type for %s
eo: %s: protokoleraro: erara tipo per %s

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
eo: %s: protokoleraro: nul-valoro trovita en %s

en: unable to generate UUID
eo: ne eblas genero de UUID

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
eo: %s: protokola eraro: %s estas malhavata de AcceptMessage

en: %s: unable to format session id
eo: %s: ne eblas formati seancan identigilon

en: %s: %s is not set
eo: %s: %s ne estas valorizita

en: unable to expand iolog path %s
eo: ne eblas etendi iolog-vojn %s

en: unable to create iolog path %s
eo: ne eblas krei iolog-vojon %s

en: invalid iofd %d
eo: nevalida eneliga dosierpriskribilo %d

en: error closing iofd %u: %s
eo: eraro dum fermi eneligan dosierpriskribilon %u: %s

en: error flushing iofd %u: %s
eo: eraro dum elbufrigi eneligan eneligan priskribilon %u: %s

en: invalid I/O log %s: %s referenced but not present
eo: nevalida eneliga protokolo %s: %s estas referencita sed ne difinita

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
eo: %s: ne eblas trovi daŭrigan punkton [%lld, %ld]

en: unable to open %s
eo: ne eblas malfermi: %s

en: unable to open %s/%s
eo: ne eblas malfermi: %s/%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
eo: ne eblas kopii de %s/%s al %s/%s: %s

en: unable to rename %s to %s
eo: ne eblas alinomo de %s al %s

en: %s/%s: unable to find resume point [%lld, %ld]
eo: %s/%s: ne eblas trovi daŭrigan punkton [%lld, %ld]

en: missing I/O log file %s/%s
eo: mankas eneliga protokolo %s/%s

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
eo: %s/%s: ne eblas serĉi antaŭen: %zu

en: unable to connect to relay
eo: ne eblas konektiĝi al relajso

en: server message too large: %zu
eo: servila mesaĝo tro granda: %zu

en: unable to add event to queue
eo: ne eblas aldoni eventon al atendovico

en: unexpected state %d for %s
eo: neatendita stato %d por %s

en: state machine error
eo: statmaŝina eraro

en: invalid AcceptMessage
eo: nevalida AcceptMessage

en: invalid RejectMessage
eo: nevalida RejectMessage

en: invalid ExitMessage
eo: nevalida ExitMessage

en: invalid RestartMessage
eo: nevalida RestartMessage

en: invalid AlertMessage
eo: nevalida AlertMessage

en: %s: unexpected IoBuffer
eo: %s: neatendita IoBuffer

en: protocol error
eo: protokolo-eraro

en: invalid IoBuffer
eo: malvalida IoBuffer

en: invalid ChangeWindowSize
eo: nevalida ChangeWindowSize

en: invalid CommandSuspend
eo: nevalida CommandSuspend

en: unable to unpack %s size %zu
eo: ne malpakeblas %s, grando %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
eo: neatendita valoro %d de type_case en %s el %s

en: unrecognized ClientMessage type
eo: nekonata ClientMessage-tipo

en: timed out writing to client %s
eo: eksvalidiĝo dum skribado al kliento %s

en: missing write buffer for client %s
eo: mankanta skribobufo por kliento %s

en: timed out reading from client %s
eo: eksvalidiĝo dum legado el kliento %s

en: EOF from %s without proper TLS shutdown
eo: Dosierfino de %s sen konvena TLS-finiĝo

en: client message too large: %zu
eo: klienta mesaĝo tro grandas: %zu

en: client message too large
eo: klienta mesaĝo tro grandas

en: invalid ClientMessage
eo: nevalida ClientMessage

en: unable to get remote IP addr
eo: ne eblas atingi foran IP-adreson

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
eo: Ne eblas almeti uzanto-datumojn al la SSL-objekto: %s

en: unable to setup listen socket
eo: ne eblas agordi aŭskultan ŝtopilingon

en: unexpected signal %d
eo: neatendita signalo %d

en: sudo log server
eo: protokolo-servilo de sudo

en: Options:
eo: Modifiloj:

en: path to configuration file
eo: vojo al la agordo-dosiero

en: display help message and exit
eo: montri helpan mesaĝon kaj finiĝi

en: do not fork, run in the foreground
eo: ne disforkiĝi, plenumiĝi en la malfono

en: percent chance connections will drop
eo: elcenta ŝanco, ke konektoj malkonektiĝos

en: display version information and exit
eo: montri eldonan informon kaj finiĝi

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
eo: Protobuf-C, eldono 1.3 aŭ pli postulata

en: invalid random drop value: %s
eo: validiga hazarda interrompiĝo-valoro: %s

en: %s version %s
eo: %s eldono %s

en: unknown user %s
eo: nekonata uzanto %s

en: unknown group %s
eo: nekonata grupo %s

en: unable to parse iolog mode %s
eo: ne eblas analizi iolog-reĝimon %s

en: invalid value for %s: %s
eo: nevalida valoro por %s: %s

en: TLS not supported
eo: TLS ne regata

en: %s: not a fully qualified path
eo: %s: ne tute kvalifikita vojo

en: unknown syslog facility %s
eo: nekonata syslog-instalaĵo: %s

en: unknown syslog priority %s
eo: nekonata syslog-prioritato: %s

en: %s:%d unmatched '[': %s
eo: %s:%d '[' sen kongruanta ']': %s

en: %s:%d garbage after ']': %s
eo: %s:%d '[' rubo post ']': %s

en: %s:%d invalid config section: %s
eo: %s:%d nevalida agordo-sekcio: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
eo: %s:%d nevalida agordo-dosiera linio: %s

en: %s:%d expected section name: %s
eo: %s:%d atendas sekcian nomon: %s

en: %s:%d [%s] illegal key: %s
eo: %s:%d [%s] nevalida ŝlosilo: %s

en: unable to open log file %s
eo: ne eblas malfermi protokolon %s

en: unable to initialize server TLS context
eo: ne eblas ekigi servilan TLS-kuntekston

en: unable to initialize relay TLS context
eo: ne eblas ekigi relajsan SSL-kuntekston

en: unable to create journal file
eo: ne eblas krei ĵurnalon

en: unable to lock %s
eo: ne eblas ŝlosi: %s

en: unable to lock journal file
eo: ne eblas ŝlosi ĵurnalon

en: unable to open journal file
eo: ne eblas malfermi ĵurnalon

en: unable to write journal file
eo: ne eblas skribi ĵurnalon: %s

en: unable to rename journal file
eo: ne eblas alinomi ĵurnalon

en: unexpected EOF reading journal file
eo: neatendita dosierfino en ĵurnalo

en: error reading journal file
eo: eraro dum legi prelegan ĵurnalon

en: invalid journal file, unable to restart
eo: nevalida ĵurnalo, ne eblas restarti

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
eo: ne eblas atingi punkton [%lld, %ld] en ĵurnalo %s

en: unexpected value_case %d in %s from %s
eo: neatendita valoro %d de value_case en %s el %s

en: error parsing AcceptMessage
eo: neanalizebla AcceptMessage

en: error creating I/O log
eo: malsukcesis kreiĝo de eneliga protokolo

en: error logging accept event
eo: malsukcesis protokoli akcepto-eventon

en: error parsing RejectMessage
eo: neanalizebla RejectMessage

en: error logging reject event
eo: malsukcesis protokoli malakcepto-eventon

en: error logging exit event
eo: malsukcesis protokoli finigo-eventon

en: log is already complete, cannot be restarted
eo: protokolo jam estas kompleta, ne eblas restartigi ĝin

en: unable to restart log
eo: ne eblas restartigi protokolon

en: error parsing AlertMessage
eo: neanalizebla AlertMessage

en: error logging alert event
eo: malsukcesis protokoli alarmo-eventon

en: unable to format timing buffer, length %d
eo: ne eblas aranĝi tempo-bufron, longo %d

en: randomly dropping connection
eo: hazarde ĉesanta konekto

en: error writing IoBuffer
eo: neskribebla IoBuffer

en: error writing ChangeWindowSize
eo: neskribela ChangeWindowSize

en: error writing CommandSuspend
eo: neskribela CommandSuspend

en: TLS handshake with relay host failed
eo: Malsukcesis TLS-manpremo kun relajsa retnodo

en: unable to connect to relay host
eo: ne eblas konektiĝi al relajsa retnodo

en: %s: invalid ServerHello, missing server_id
eo: %s: nevalida ServerHello, server_id mankas

en: invalid ServerHello
eo: nevalida ServerHello

en: unrecognized ServerMessage type
eo: nekonata ServerMessage-tipo

en: timed out reading from relay %s (%s)
eo: eksvalidiĝo dum legado el relajso %s (%s)

en: timeout reading from relay
eo: eksvalidiĝo dum legado el relajso

en: relay host name does not match certificate
eo: relajsa retnodnomo ne kongruas kun atestilo

en: error reading from relay
eo: eraro dum legi el relajso

en: unable to read from relay
eo: ne eblas legi el relajso

en: relay server closed connection
eo: relajsa servilo fermis la konekton

en: server message too large
eo: servila mesaĝo tro granda

en: timed out writing to relay %s (%s)
eo: eksvalidiĝo dum skribado al relajso %s (%s)

en: timeout writing to relay
eo: eksvalidiĝo dum skribado al relajso

en: error writing to relay
eo: eraro dum skribi al relajso

en: send sudo I/O log to remote server
eo: %s - sendi eneligo-protokolon de sudo al fora servilo

en: only send an accept event (no I/O)
eo: sendi nur akcepto-eventon (neniun eneligon)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
eo: atestilara dosiero kontraŭ kiu aŭtentigi la servilan atestilon

en: certificate file for TLS handshake
eo: atestila dosiero por TLS-manpremo

en: host to send logs to
eo: retnodo al kiu sendi protokolojn

en: remote ID of I/O log to be resumed
eo: fora identigilo de eneliga protokolo rekomenciĝonta

en: private key file
eo: privatŝlosila dosiero

en: do not verify server certificate
eo: ne aŭtentigi servilan atestilon

en: port to use when connecting to host
eo: porto uzoto dum konektiĝi al retnodo

en: restart previous I/O log transfer
eo: restartigi iaman eneligo-protokolan transdonon

en: reject the command with the given reason
eo: malakcepti la komandon kun la donita kialo

en: stop transfer after reaching this time
eo: haltigi transigon post atingo de ĉi tiu tempo

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
eo: provi revizian servilon per sendado de elektita eneliga logo n-foje paralele

en: unable to look up %s:%s: %s
eo: ne eblas serĉi je %s:%s %s

en: unable to get server IP addr
eo: ne eblas atingi servilan IP-adreson

en: unable to read %s/%s: %s
eo: ne eblas legi je %s/%s: %s

en: unexpected I/O event %d
eo: neatendita eneliga evento %d

en: %s: unexpected state %d
eo: %s: neatendita stato %d

en: error message received from server: %s
eo: erarmesaĝo ricevita el servilo: %s

en: abort message received from server: %s
eo: abortiga mesaĝo ricevita el servilo: %s

en: %s: unexpected type_case value %d
eo: %s neatendita valoro %d de type_case

en: timeout reading from server
eo: eksvalidiĝo dum legado el servilo

en: host name does not match certificate
eo: retnodnomo ne kongruas kun atestilo

en: premature EOF
eo: trofrua dosierfino

en: server message too large: %u
eo: servila mesaĝo tro granda: %u

en: timeout writing to server
eo: eksvalidiĝo dum skribado al servilo

en: both restart point and iolog ID must be specified
eo: kaj restartiga punkto kaj iolog-identigilo estas specifendaj

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
eo: ne rajtas estigi restartigan punkton kiam neniu eneligaĵo estas sendita

en: exited prematurely with state %d
eo: trofrue finiĝis kun stato %d

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
eo: pasinta tempo sentita al servilo [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
eo: kunsendita punkto ricevita el servilo [%lld, %ld]

en: TLS handshake timeout occurred
eo: Eksvalidiĝo de TLS-manpremo okazis

en: unable to set event
eo: ne eblas apliki eventon

en: TLS connection failed: %s
eo: TLS-konekto malsukcesis: %s

en: unable to allocate ssl object: %s
eo: ne eblas generi SSL-objekton: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
eo: Ne eblas almeti ŝtopilingon al la SSL-objekton: %s

en: unable to initialize TLS context
eo: ne eblas ekigi TLS-kuntekston

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
eo: ne agordi ĉifraron de TLS 1.2 al %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
eo: ne agordi ĉifraron de TLS 1.3 al %s: %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
eo: ne ablas agordi parametrojn de diffie-hellman: %s

en: unable to create TLS context: %s
eo: ne eblas krei TLS-kuntekston: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
eo: ne ablas elekti minimuman eldonon de TLS al 1.2: %s

en: unable to get time of day
eo: ne eblas akiri la tempon de la tago

en: unable to change password for %s
eo: ne eblas ŝanĝi pasvorton por %s

en: unable to get login class for user %s
eo: ne eblas akiri ensalutan klason por uzanto %s

en: invalid authentication type
eo: malvalida aŭtentikiga tipo

en: unable to begin BSD authentication
eo: ne eblas komenci BSD-aŭtentikigon

en: unable to initialize BSD authentication
eo: ne eblas komenci BSD-aŭtentikigon

en: your account has expired
eo: via konto eksvalidiĝis

en: approval failed
eo: aprobo malsukcesis

en: unable to read fwtk config
eo: ne eblas legi fwtk-agordon

en: unable to connect to authentication server
eo: ne eblas konektiĝi al aŭtentikiga servilo

en: lost connection to authentication server
eo: konekto al aŭtentikiga servilo perdita

en: authentication server error:
    %s
eo: eraro de aŭtentikiga servilo:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
eo: %s ne eblas konverti ĉefon al ĉeno ('%s'): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
eo: %s: ne eblas analizi: '%s': %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
eo: %s: ne eblas trovi ccache-on: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
eo: %s: ne eblas generi elektojn: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
eo: %s: ne eblas akiri atestilojn: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
eo: %s: ne eblas ekigi atestilan kaŝmemoron: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
eo: %s: ne eblas konservi atestilon en kaŝmemoro: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
eo: %s: ne eblas atingi gastiganton ĉefan: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
eo: %s: Ne eblas kontroli TGT! Ebla atako!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
eo: ne eblas ekigi PAM: %s

en: PAM authentication error: %s
eo: Eraro de aŭtentikiga servilo: %s

en: account validation failure, is your account locked?
eo: malsukceso ĉe konta validigo, ĉu via konto estas ŝlosita?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
eo: Konto aŭ pasvorto eksvalidiĝis, restarigu vian pasvorton kaj reprovu

en: unable to change expired password: %s
eo: ne eblas ŝanĝi eksvalidan pasvorton: %s

en: Password expired, contact your system administrator
eo: Pasvorto eksvalidiĝis, kontaktu vian sistemestron

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
eo: Konto eksvalidiĝis aŭ PAM-agordon malhavas sekcion "account" por sudo, kontaktu vian sistemestron

en: PAM account management error: %s
eo: Eraro de administro de konto PAM: %s

en: you do not exist in the %s database
eo: vi ne ekzistas en la datumbazo %s

en: failed to initialise the ACE API library
eo: malsukcesis ekigi la bibliotekon de la API ACE

en: unable to contact the SecurID server
eo: ne eblas kontakti la servilon de SecurID

en: User ID locked for SecurID Authentication
eo: Uzanto-identigilo ŝlosita pro Aŭtentikigo SecurID

en: invalid username length for SecurID
eo: malvalida salutnoma longo por SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
eo: malvalida Aŭtentikiga Traktilo por SecurID

en: SecurID communication failed
eo: Komunikiĝo kun SecurID malsukcesis

en: unknown SecurID error
eo: nekonata SecurID-eraro

en: invalid passcode length for SecurID
eo: malvalida paskoda longo por SecurID

en: unable to initialize SIA session
eo: ne eblas ekigi SIA-seascon

en: invalid authentication methods
eo: malvalidaj aŭtentikigaj metodoj

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
eo: Nevalidaj aŭtentikigaj metodoj kompilitaj en sudo! Vi ne rajtas miksi dependan kaj sendependan aŭtentikigon.

en: no authentication methods
eo: neniu aŭtentikiga metodo

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
eo: Ekzistas neniaj aŭtentikigaj metodoj kompilitaj en sudo! Se vi volas malŝalti aŭtentikigon, uzu la agordan parametron --disable-authentication.

en: Unable to initialize authentication methods.
eo: Ne eblas komenci aŭtentikigajn metodojn.

en: Authentication methods:
eo: Aŭtentikigaj metodoj:

en: Could not determine audit condition
eo: Ne eblis determini revizian kondiĉon

en: unable to commit audit record
eo: ne eblis konservi revizian rikordon

en: unknown uid %u
eo: nekonata uid %u

en: error reading lecture file %s
eo: eraro dum legi prelegan dosieron %s

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
eo: ignoranta prelegan dosieron %s: ne regula dosiero

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
eo: 
    Ni fidas, ke vi ricevis la kutiman admonojn de la loka
    sistemestro. Resume memoru la jenajn punktojn:
    
        #1) Estimu la privatecon de aliaj.
        #2) Pensu antaŭ ol tajpi.
        #3) Granda povo devigas grandan responson.

en: For security reasons, the password you type will not be visible.
eo: Pro sekureco la pasvorto, kiun vi tajpos, ne videblos.

en: cycle in %s "%s"
eo: ciklo en %s "%s"

en: %s "%s" referenced but not defined
eo: %s "%s" estas referencita sed ne difinita

en: order increment: %s: %s
eo: alkremento de ordo: %s: %s

en: starting order: %s: %s
eo: komenca ordo: %s: %s

en: order padding: %s: %s
eo: ŝtopado de ordo: %s: %s

en: %s grammar version %d
eo: %s gramatika eldono %d

en: unsupported input format %s
eo: nesubtenata enig-formo %s

en: unsupported output format %s
eo: nesubtenata elig-formo %s

en: %s: input and output files must be different
eo: %s: eliga kaj eniga dosieroj devas esti malsamaj

en: unable to initialize sudoers default values
eo: ne eblas ekigi aŭtomatajn valorojn de sudoers

en: %s: unknown key word %s
eo: %s: nekonata ŝlosilvorto %s

en: invalid defaults type: %s
eo: malvalida defaŭlto-tipo: %s

en: invalid suppression type: %s
eo: malvalida demeto-tipo: %s

en: invalid filter: %s
eo: malvalida filtro: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
eo: malsukcesis analizi dosieron %s, nekonata eraro

en: unable to write to %s
eo: ne eblas skribi al %s

en: %s - convert between sudoers file formats
eo: %s - konverti inter dosierformoj de sudoers

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
eo: 
    Modifiloj:
      -b, --base=DN              la baza DN por petoj de sudo LDAP
      -c, --config=agordo        la vojo al la agordo-dosiero
      -d, --defaults=deftipoj    nur konverti Defaŭltojn el la indikitaj tipoj
      -e, --expand-aliases       disvolvigi kromnomojn dum konverto
      -f, --output-format=formo  difini elig-formon: JSON, LDIF aŭ sudoers
      -i, --input-format=formo   difini enig-formon: LDIF aŭ sudoers
      -I, --increment=num        kiom alkrementi po ĉiu sudoOrder
      -h, --help                 montri helpmesaĝo kaj eliri
      -m, --match=filtro         nur konverti enigojn kiuj akordas al la filtro
      -M, --match-local          akordo-filtro uzas datumbazojn de passwd kaj de group
      -o, --output=elig_dosiero  skribi konvertitan sudoers al elig-dosiero
      -O, --order-start=num      ekpunkto por la unua sudoOrder
      -p, --prune-matches        pritondi nekongruantajn uzantojn, grupojn kaj gastigantojn
      -P, --padding=num          baza ŝtopo por alkremento de sudoOrder
      -s, --suppress=sekcioj     demeti eligon el kelkaj sekcioj
      -V, --version              montri informon pri versio kaj eliri

en: internal error, %s overflow
eo: interna eraro, troo en %s

en: unable to get GMT time
eo: ne eblas atingi GMT-tempon

en: unable to format timestamp
eo: ne eblas aranĝi tempo-indikilon

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
eo: %s:%d:%d: nekonata ero de defaults "%s"

en: too many sudoers entries, maximum %u
eo: tro multaj enigoj de sudoers, maksimume %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
eo: la medivariablo SUDOERS_BASE ne estas difinita kaj la modifilo -b ne estis indikata.

en: %s:%d:%d: converting host list to ALL
eo: %s:%d:%d: konvertis gastigoliston al ALL

en: unable to find alias %s
eo: ne eblas trovi alinomon: %s

en: %s:%d:%d: renaming alias %s to %s
eo: %s:%d:%d: alinomo ŝanĝiĝinta de %s al %s

en: %s:%d:%d: removing duplicate alias %s
eo: %s:%d:%d: forigas duobligitan alinomon %s

en: %s:%d:%d: conflicting Defaults entry "%s" host-specific in %s:%d:%d
eo: %s:%d:%d: konflikta ero Defafaults "%s" estas retnodo-specifa en %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: made Defaults "%s" specific to host %s
eo: %s:%d:%d: Defaults-ero "%s" nun specifa por retnodo %s

en: %s:%d:%d: unable to make Defaults "%s" host-specific
eo: %s:%d:%d ne eblas fari, ke Defaults "%s" estu retnodo-specifa

en: %s:%d:%d: removing Defaults "%s" overridden by subsequent entries
eo: %s:%d:%d forigias Default-eron "%s" superregita de sinsekvaj eroj

en: %s:%d:%d: merging userspec into %s:%d:%d
eo: %s:%d:%d: kunfundis userspec-on en %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: removing userspec overridden by subsequent entries
eo: %s:%d:%d:forigo de userspec superregita de sinsekvaj eroj

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
eo: Syslog-trajto se syslog estas uzata por protokoli: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
eo: Syslog-prioritato por uzi, kiam uzanto sukcese aŭtentikiĝas: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
eo: Syslog-prioritato por uzi kiam uzanto malsukcese aŭtentikigas: %s

en: Put OTP prompt on its own line
eo: Meti OTP-demandilon en sia propra linio

en: Ignore '.' in $PATH
eo: Ignori '.' en $PATH

en: Always send mail when sudo is run
eo: Ĉiam sendi retmesaĝon kiam sudo plenumiĝas

en: Send mail if user authentication fails
eo: Sendi retmesaĝon se uzanto-aŭtentikiĝo malsukcesas

en: Send mail if the user is not in sudoers
eo: Sendi retmesaĝon se la uzanto ne estas en sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
eo: Sendi retmesaĝon se la uzanto ne estas en sudoers por la gastiganto

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
eo: Sendi retmesaĝon se la uzanto ne estas permesata plenumigi komandon

en: Send mail if the user tries to run a command
eo: Sendi retmesaĝon se la uzanto provi plenumigi komandon

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
eo: Uzi apartan tempo-indikilon por ĉiu uzanto/tty-kombino

en: Lecture user the first time they run sudo
eo: Averti uzanton dum la unua fojo ĝi plenumigas je sudo

en: File containing the sudo lecture: %s
eo: Dosiero havanta la sudo-averton: %s

en: Require users to authenticate by default
eo: Postulas, ke uzantoj aŭtentikiĝu aŭtomate

en: Root may run sudo
eo: Ĉefuzanto rajtas plenumigi: sudo

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
eo: Protokoli la gastignomon en la (ne syslog) protokolo

en: Log the year in the (non-syslog) log file
eo: Protokoli la jaron en la (ne syslog) protokolo

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
eo: Se sudo estas vokata kun neniuj parametroj, komencu ŝelon

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
eo: Valorizi medivariablon $HOME al la cela uzanto dum komenci ŝelon kun -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
eo: Ĉiam valorizi medivariablon $HOME al la hejma dosierujo de la cela uzanto

en: Allow some information gathering to give useful error messages
eo: Permesi, ke iu informokolektado por doni utilajn eraromesaĝojn

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
eo: Postuli tute kvalifikitajn gastiganto-nomojn en la dosiero sudoers

en: Insult the user when they enter an incorrect password
eo: Insulti la uzanton, kiam si enmetas malĝustan pasvorton

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
eo: Nur permesi, ke uzanto plenumigu sudo-on se si havas tty-on

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
eo: Visudo honoru la medivariablon EDITOR

en: Prompt for root's password, not the users's
eo: Peti la ĉefuzantan pasvorton, ne la uzanto-pasvorton

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
eo: Peti la pasvorton de runas_default, ne de la uzanto

en: Prompt for the target user's password, not the users's
eo: Peti la pasvorton de la cela uzanto, ne la nuna uzanto

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
eo: Apliki aŭtomataĵojn en la ensaluta klaso de la cela uzanto, se ĝi ekzistas

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
eo: Valorizi la medivariablojn LOGNAME kaj USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
eo: Nur valorizi la efikan uid-on al la cela uzanto, ne la realan uid-on

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
eo: Ne ekigi la grupon vektoron al tio de la cela uzanto

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
eo: Longo je kiu linfaldi la protokol-dosieraj linioj (0 por senfalda): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
eo: Eksvalidiĝo de la aŭtentikiga tempo-indikilo: %.1f minutoj

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
eo: Eksvalidiĝo de la pasvortilo: %.1f minutoj

en: Number of tries to enter a password: %u
eo: Nombro da provoj por enmeti pasvorton: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
eo: Umask uzi aŭ 07777 por uzi uzanton: 0%o

en: Path to log file: %s
eo: Vojo al protokolo: %s

en: Path to mail program: %s
eo: Vojo al retpoŝtilo: %s

en: Flags for mail program: %s
eo: Parametroj por retpoŝtilo: %s

en: Address to send mail to: %s
eo: Retpoŝtadreso adresata: %s

en: Address to send mail from: %s
eo: Retpoŝtadreso adresanta: %s

en: Subject line for mail messages: %s
eo: Subjekta linio por ĉiuj mesaĝoj: %s

en: Incorrect password message: %s
eo: Neĝusta pasvorta mesaĝo: %s

en: Path to lecture status dir: %s
eo: Vojo al dosierujo de prelega stato: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
eo: Vojo al dosierujo de aŭtentikiga tempo-indikilo: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
eo: Estro de la dosierujo de aŭtentikiga tempo-indikilo: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
eo: Uzantoj en la grupo en devas plenumi la postulojn de pasvorto kaj PATH: %s

en: Default password prompt: %s
eo: Defaŭlta pasvorta peto: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
eo: Se aktivigita, passprompt superregas sistemajn invitojn ĉiuokaze.

en: Default user to run commands as: %s
eo: Defaŭlta uzanto por plenumigi komandojn: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
eo: Valoro per kiu superregi la PATH-on de uzanto: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
eo: Vojo al la tekstoredaktilo uzota de visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
eo: Kiam postuli pasvorton por la pseŭdokomando 'list' : %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
eo: Kiam postuli pasvorton por la pseŭdokamando 'verify' : %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
eo: Antaŭŝargi la bibliotekon sudo_noexec, kiu anstataŭas la exec-funkciojn

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
eo: Se LDAP-dosierujo estas aktiva, ni ignoru la lokan suders-dosieron

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
eo: Dosiero-priskribiloj >= %d fermiĝos antaŭ ol plenumigi komandon

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
eo: Se elektita, uzantoj rajtas superregi la valoron de "closefrom" per la parametro -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
eo: Permesi, ke uzantoj valorizu arbitrajn medivariablojn

en: Reset the environment to a default set of variables
eo: Restarigi la medion al apriora aro da variabloj

en: Environment variables to check for safety:
eo: Medivariabloj por kontroli por sekureco:

en: Environment variables to remove:
eo: Medivariabloj por forigi:

en: Environment variables to preserve:
eo: Medivariabloj konservi:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
eo: SELinux-rolo por uzi en la nova sekureca kunteksto: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
eo: SELinux-tipo por uzi en la nova sekureca kunteksto: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
eo: Vojo al media dosiero specifa al sudo: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
eo: Vojo al la neatingebla sudo-specifa medio-dosiero: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
eo: Lokaĵaro por uzi dum analizi dosieron sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
eo: Permesi, ke sudo peti pasvorton eĉ se ĝi estus videbla

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
eo: Doni vidajn indikojn je la pasvorta enmetanta kiam ekzistas enmeto

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
eo: Uzi pli rapida kunigo, kiu estas malpli ĝusta sed ne atingas la dosiersistemon

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
eo: La umask specifa en sudoers superregos tio de la uzanto, eĉ se ĝi estas pli permesema

en: Log user's input for the command being run
eo: Protokoli enmeton de uzanto por la komando plenumigata

en: Log the command's standard input if not connected to a terminal
eo: Protokoli la ĉefenigujon de komando se ne konektiĝinta al terminalo

en: Log the user's terminal input for the command being run
eo: Protokoli la terminalo-enmeton de uzanto por la komando plenumigata

en: Log the output of the command being run
eo: Protokoli la eligon de la komando, kiu estas plenumiĝi

en: Log the command's standard output if not connected to a terminal
eo: Protokoli la ĉefeligujon de komandon se ne konektiĝinta al terminalo

en: Log the command's standard error if not connected to a terminal
eo: Protokoli la ĉeferarujon de komandon se ne konektiĝinta al terminalo

en: Log the terminal output of the command being run
eo: Protokoli la terminalo-eligon de la komando plenumigata

en: Compress I/O logs using zlib
eo: Kunpremi eneligaj protokoloj per zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
eo: Ĉiam protokoli komandojn en pseŭda tty

en: Plugin for non-Unix group support: %s
eo: Kromprogramo por kompreno de ne-uniksaj grupoj: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
eo: Dosierujo en kiu konservi eneligaj protokoloj: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
eo: Dosiero en kiu konservi la eneliga protokolo: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
eo: Aldoni eron al la utmp/utmpx-dosiero dum generi pty-on

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
eo: Valorizi uzanton en utmp al la plenumigkiela uzanto, ne la vokanta uzanto

en: Set of permitted privileges: %s
eo: Aro da permesitaj privilegioj: %s

en: Set of limit privileges: %s
eo: Aro da limigaj privilegioj: %s

en: Run commands on a pty in the background
eo: Plenumigi komandojn en pty en la fono

en: PAM service name to use: %s
eo: PAM-servonomo uzota: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
eo: PAM-servonomo uzota por ensalutaj ŝeloj: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
eo: PAM-servonomo uzota kiam sudo estas plenumigota ken la elektebleco -A: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
eo: Ne eblas establi PAM-atestilojn por la cela uzanto

en: Create a new PAM session for the command to run in
eo: Krei novan PAM-seancon en kiu la komando plenumiĝos

en: Perform PAM account validation management
eo: Administradi validigon de konto PAM

en: Maximum I/O log sequence number: %s
eo: Maksimuma sinsekva numero de la eneliga protokolo: %s

en: Enable sudoers netgroup support
eo: Aktivigi retgrupan regon de sudoers

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
eo: Kontroli gepatrajn dosierujojn pri skribeblo dum redakto de dosieroj per sudoedit

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
eo: Sekvi simbolajn ligojn dum redakto de dosieroj per sudoedit

en: Query the group plugin for unknown system groups
eo: Informo-mendi la grupan kromprogramon por nekonataj sistem-grupoj

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
eo: Kongrui retgrupoj surbaze de entuta n-opo: uzanto, gastiganto kaj domajno

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
eo: Permesi ke komandoj estu plenumataj eĉ se sudo ne povas skribi al la ekzamena protokolo

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
eo: Permesi ke komandoj estu plenumataj eĉ se sudo ne povas skribi al la eneliga protokolo

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
eo: Permesi ke komandoj estu plenumataj eĉ se sudo ne povas skribi al la protokola dosiero

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
eo: Solvi grupojn en sudoers kaj kongrui al la grupa ID, ne la nomo

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
eo: Protokoleroj pli grandaj ol tiu ĉi valoro estos dividitaj en multoblajn mesaĝojn en syslog: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
eo: Uzanto kiu posedos la eneligajn protokol-dosierojn: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
eo: Grupo kiu posedos la eneligajn protokol-dosierojn: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
eo: Dosier-reĝimo uzota por la eneligaj protokol-dosieroj: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
eo: Plenumigi komandojn laŭ dosiernumero anstataŭ laŭ vojo: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
eo: Ignori nekonatajn erojn Defaults en sudoers anstataŭ prezenti averton

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
eo: Tempo laŭ sekundoj pust kiu la komando finiĝos: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
eo: Permesi al la uzanto specifi eksvalidiĝon per la komandlinio

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
eo: Tuj elbufrigi eneligo-protokolajn datumojn en diskon anstataŭ enbufrigi ĝin

en: Include the process ID when logging via syslog
eo: Inkluzivigi la procezan identigilon dum protokoli per syslog

en: Type of authentication timestamp record: %s
eo: Tipo de tempindika rikordo por aŭtentikigo: %s

en: Authentication failure message: %s
eo: Mesaĝo pri malsukceso dum aŭtentikigo: %s

en: Ignore case when matching user names
eo: Preteratenti usklecon dum kongruo al uzantnomoj

en: Ignore case when matching group names
eo: Preteratenti usklecon dum kongruo al grupnomoj

en: Log when a command is allowed by sudoers
eo: Protokoli kiam komando estas permesata de sudoers

en: Log when a command is denied by sudoers
eo: Protokoli kiam komando estas malpermesata de sudoers

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
eo: Sudo: protokoli servilo(j)n al kiuj konektiĝi kun libervola pordo

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
eo: Sudo: protokoli servilan eksvalidiĝon laŭ sekundoj: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
eo: Ebligi ŝtopilingan elekton SO_KEEPALIVE por la ŝtopilingo konektita al la protokolservilo

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
eo: Vojo al atestilara dosiero de la kontrola servilo: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
eo: Vojo al atestila dosiero de sudoers: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
eo: Vojo al la privatŝlosila dosiero de sudoers: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
eo: Konstati ke la atestilo de la protokolo-servilo validas

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
eo: Permesi la uzon de nekonata plenumkiel-uzanto kajaŭ grupa identigilo

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
eo: Permesi nur plenumigi komandojn kiel uzanto kun valida ŝelo

en: Set the pam remote user to the user running sudo
eo: Agordi la PAM-foran uzanton al la uzanto, kiu plenumigas je sudo

en: Set the pam remote host to the local host name
eo: Agordi la PAM-foran retnodon al la loka nodnomo

en: Working directory to change to before executing the command: %s
eo: Kuranta dosierujo ŝanĝota antaŭ ol plenumi la komandon: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
eo: Radika dosierujo ŝanĝota antaŭ ol plenumi la komandon: %s

en: The format of logs to produce: %s
eo: La formato de protokoloj por produkti je %s

en: Enable SELinux RBAC support
eo: Aktivigu regon de SELinux-RBAC

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
eo: Vojo al la dosiero, kiu estas kreota la unan fojon, kiam sudo estas plenumiĝinta: %s

en: Intercept further commands and apply sudoers restrictions to them
eo: Interkapti pluajn komandojn kaj apliki al ili limigojn el sudoers

en: Log sub-commands run by the original command
eo: Protokoli subkomandojn plenumigitajn de la origina komando

en: Log the exit status of commands
eo: Protokoli la eligon de komandoj

en: Subsequent commands in an intercepted session must be authenticated
eo: Sinsekvaj komandoj en interkaptita seanco devas esti aŭtentigita

en: Allow an intercepted command to run set setuid or setgid programs
eo: Permesi al interkaptita komando plenumi iujn setuid- aŭ setgid-programojn

en: The maximum size to which the process's address space may grow (in bytes): %s
eo: La maksimuma grando ĝis kiu la adresspaco de la procezo rajtas kreski (laŭ bajtoj): %s

en: The largest size core dump file that may be created (in bytes): %s
eo: La plej granda ŝuto-dosiero, kiu rajtas kreiĝi (laŭ bajtoj): %s

en: The maximum amount of CPU time that the process may use (in seconds): %s
eo: La maksimumo da ĉefprocezora tempo, kiun procezo rajtas uzi (laŭ sekundoj): %s

en: The maximum size of the data segment for the process (in bytes): %s
eo: La maksimuma grando de la datuma segmento por la procezo (laŭ bajtoj): %s

en: The largest size file that the process may create (in bytes): %s
eo: La plaj granda dosiero, kiun procezo rajtas krei (laŭ bajtoj): %s

en: The maximum number of locks that the process may establish: %s
eo: La maksimuma nombro da fiksiloj, kiujn la procezo rajtas krei: %s

en: The maximum size that the process may lock in memory (in bytes): %s
eo: La maksumima grando, kiun la procezo rajtas fiksi en memoron (laŭ bajtoj): %s

en: The maximum number of files that the process may have open: %s
eo: La maksimuma nombro da dosieroj, kiujn la procezo rajtas teni malfermajn: %s

en: The maximum number of processes that the user may run simultaneously: %s
eo: La maksimuma nombro da procezoj, kiujn la uzanta rajtas samtempe plenumigi: %s

en: The maximum size to which the process's resident set size may grow (in bytes): %s
eo: La maksimuma grando ĝis kiu la loĝa aro de la procezo rajtas kreski (laŭ bajtoj): %s

en: The maximum size to which the process's stack may grow (in bytes): %s
eo: La maksimuma grando ĝis kiu la staplo de la procezo rajtas kreski (laŭ bajtoj): %s

en: Attempt authentication even when in non-interactive mode
eo: Provi aŭtentigo eĉ kiam en neinteraga reĝimo

en: Store plaintext passwords in I/O log input
eo: Konservi plattekstajn pasvortojn en eneliga protokolo

en: List of regular expressions to use when matching a password prompt
eo: Listo da regulesprimo uzota kiam kongruanta kun pasvorta invitilo

en: The mechanism used by the intercept and log_subcmds options: %s
eo: La meĥanismo uzata de la intercept- kaj log_subcmd-elektoj: %s

en: Attempt to verify the command and arguments after execution
eo: Provi aŭtentigi la komandon kaj parametrojn post plenumiĝo

en: AppArmor profile to use in the new security context: %s
eo: AppArmor-profile uzota en la nova sekureca kunteksto: %s

en: unknown defaults entry "%s"
eo: nekonata enigo de defaults "%s"

en: no value specified for "%s"
eo: neniu valoro indikita por "%s"

en: invalid operator "%c=" for "%s"
eo: nevalida operator "%c=" por "%s"

en: option "%s" does not take a value
eo: parametro "%s" ne povas havi valoron

en: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
eo: malvalida Defaults-tipo 0x%x por parametro "%s"

en: value "%s" is invalid for option "%s"
eo: valoro "%s" estas malvalida por parametro "%s"

en: path name for "%s" too long
eo: vojnomo por "%s" tro longas

en: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
eo: valoroj por "%s" devas komenciĝi per '/', '~' aŭ '*'

en: values for "%s" must start with a '/'
eo: valoroj por "%s" devas komenciĝi per '/'

en: LDAP Role: %s
eo: LDAP-rolo: %s

en: Sudoers entry: %s
eo: Ero en sudoers: %s

en:     Options:
eo:     Modifiloj:

en:     Commands:
eo:     Komandoj:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
eo: Kongruantaj eroj de Defaults: %s en %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
eo: Plenumigkiela komando-specifaj aŭtomataĵoj por %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
eo: Uzanto %s rajtas plenumigi la jenajn komandojn en %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
eo: Uzanto %s ne rajtas plenumigi sudo-on en %s.

en: ignoring editor: %.*s
eo: ignoras redaktilon: %.*s

en: editor arguments may not contain "--"
eo: redaktiloj parametroj ne povas enhavi "--"

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
eo: sudo_putenv: medio tro granda

en: unable to rebuild the environment
eo: ne eblas rekonstrui la medion

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
eo: bedaŭre vi ne estas permesata valorizi la jenajn medivariablojn: %s

en: unsupported digest type %u for %s
eo: nekonata resumo-tipo %u por %s

en: %s: read error
eo: %s: lega eraro

en: unable to load %s: %s
eo: ne eblas ŝarĝi je %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
eo: ne eblas trovi simbolon "group_plugin" en %s

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
eo: %s: nekongrua grupa kromprogramo: ĉefa eldono %d, atendita %d

en: unable to parse IP address "%s"
eo: ne eblas trakti IP-adreson "%s"

en: unable to parse netmask "%s"
eo: ne eblas trakti retmaskon "%s"

en: Local IP address and netmask pairs:
eo: Loka IP-adresa kaj retmaska paroj:

en: unable to update sequence file
eo: ne eblas ĝisdatigi sinsekvan dosieron

en: unable to write to I/O log file: %s
eo: ne eblas skribi al eneliga protokoldosiero: %s

en: unable to create %s/%s
eo: ne eblas krei: %s/%s

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
eo: %s: interna eraro, protokola dosiero de en/eligo por evento %d ne estas malferma

en: unable to read the clock
eo: ne eblas legi la horloĝon

en: %s: internal error, invalid signal %d
eo: %s: interna eraro, malvalida signalo %d

en: starttls not supported when using ldaps
eo: starttls ne estas regata dum uzo de ldaps

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
eo: ne eblas ekigi SSL-asertilon kaj ŝlosilan datumbazon: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
eo: por uzi SSL, TLS_CERT devas havi valoron en %s

en: unable to initialize LDAP: %s
eo: ne eblas ekigi LDAP-on: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
eo: start_tls specifita sed LDAP-bibliotekoj ne havas la funkciojn ldap_start_tls_s() kaj ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
eo: malvalida atributo de sudoOrder: %s

en: %s: port too large
eo: %s: pordo tro grandas

en: unsupported LDAP uri type: %s
eo: nekonata retadresa tipo de LDAP: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
eo: ne eblas miksi sekurajn kaj nesekurajn retadresojn de LDAP

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
eo: ne eblas duobligi sudoOption: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
eo: ne eblas konverti sudoOption: %s%s%s

en: unable to open audit system
eo: ne eblas malfermi revizian sistemon

en: unable to send audit message
eo: ne eblas sendi revizian mesaĝon

en: error in event loop
eo: eraro en evento-iteracio

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
eo: Kreiĝo de nova objekto SSL_CTX malsukcesis: %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
eo: Ne eblas ŝargi aŭtoritatan atestilaron: %s

en: unable to load certificate %s
eo: ne eblas ŝargi atestilon %s

en: unable to load private key %s
eo: ne eblas ŝarĝi privatŝlosilon %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
eo: Ne eblas generi SSL-objekton: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
eo: TLS-konekto al %s:%s malsukcesis: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
eo: TLS-komenciĝo malsukcesis

en: TLS handshake was unsuccessful
eo: TLS-manpremo malsukcesis

en: %s: internal error, invalid exit status %d
eo: %s: interna eraro, malvalida finiĝo-stato %d

en: lost connection to log server
eo: konekto al protokolo-servilo perdita

en: missing write buffer
eo: mankanta skribobufo

en: unable to connect to log server
eo: ne eblas konektiĝi al protokolo-servilo

en: user NOT in sudoers
eo: uzanto NE estas en sudoers

en: user NOT authorized on host
eo: uzanto NE permesata en gastiganto

en: command not allowed
eo: komando ne permesata

en: %s is not in the sudoers file.
eo: %s ne estas en la dosiero sudoers.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
eo: Uzanto %s ne rajtas plenumigi sudo-on en %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
eo: Bedaŭre uzanto %s ne rajtas plenumigi sudo en %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
eo: Bedaŭre uzanto %s ne rajtas plenumigi '%s%s%s%s' kiel %s%s%s en %s.

en: This incident has been reported to the administrator.
eo: Ĉi tiu okazo raportiĝis al la administranto.

en: %s: command not found
eo: %s: komando ne trovita

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
eo: ni malatentas "%s" trovita en '.'
    Uzu "sudo ./%s" se tio estas la "%s" , kiun vi volas plenumigi.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
eo[0]: %u malĝusta pasvorta provo
eo[1]: %u malĝustaj pasvortaj provoj

en: authentication failure
eo: aŭtentiga malsukceso

en: a password is required
eo: pasvorto estas bezonata

en: problem parsing sudoers
eo: problemo dum analizi dosieron sudoers

en: unable to write log file %s
eo: ne eblas skribi al protokolo %s

en: digest for %s (%s) bad length %zu, expected %zu
eo: resumo por %s (%s): malbona longo %zu, atendita %zu

en: digest for %s (%s) is not in %s form
eo: resumo por %s (%s) ne estas laŭ la formo %s

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
eo: ni preteratentas malkompletan sudoRole: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
eo: malvalida LDIF-atributo: %s

en: unable to restore root directory
eo: ne eblas restarigi la radikan dosierujon

en: unable to restore current working directory
eo: ne eblas restarigi la nunan labor-dosierujon

en: invalid %.*s set by sudo front-end
eo: malvalida %.*s difinita de sudo-fasado

en: unable to parse network address list
eo: ne eblas trakti reto-adresan liston

en: user name not set by sudo front-end
eo: uzantnomo ne difinita de sudo-fasado

en: user-ID not set by sudo front-end
eo: uzanto-ID ne difinita de sudo-fasado

en: group-ID not set by sudo front-end
eo: grupo-ID ne difinita de sudo-fasado

en: host name not set by sudo front-end
eo: gastiganta nomo ne difinita de sudo-fasado

en: invalid working directory: %s
eo: nevalida kuranta dosierujo: %s

en: invalid chroot directory: %s
eo: malvalida chroot-dosierujo: %s

en: unable to execute %s
eo: ne eblas plenumigi: %s

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
eo: %s: nevalidaj reĝimaj flagoj el la fasado de sudo: 0x%x

en: Sudoers policy plugin version %s
eo: Eldono %s de la konduta kromprogramo

en: Sudoers file grammar version %d
eo: Eldono %d de la gramatikilo de sudoers

en: 
    Sudoers path: %s
eo: 
    Vojo de sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
eo: vojo de nsswitch: %s

en: ldap.conf path: %s
eo: vojo de ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
eo: vojo de ldap.secret: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
eo: ne eblas registri hokon el tipo %d (versio %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
eo: ne eblas malregistri hokon el tipo %d (versio %d.%d)

en: unable to cache uid %u
eo: ne eblas konservi uid-on %u

en: unable to cache uid %u, already exists
eo: ne eblas konservi uid-on %u, jam ekzistas

en: unable to cache user %s
eo: ne eblas krei tenejan uzanton: %s

en: unable to cache user %s, already exists
eo: ne eblas konservi uzanton %s, jam ekzistas

en: unable to cache gid %u
eo: ne eblas konservi gid-on %u

en: unable to cache gid %u, already exists
eo: ne eblas konservi gid-on %u, jam ekzistas

en: unable to cache group %s
eo: ne eblas konservi grupon %s

en: unable to cache group %s, already exists
eo: ne eblas konservi grupon %s, jam ekzistas

en: unable to cache group list for %s, already exists
eo: ne eblas konservi grupan liston por %s, jam ekzistas

en: unable to cache group list for %s
eo: ne eblas konservi grupliston por %s

en: unable to parse groups for %s
eo: ne eblas trakti grupon en %s

en: unable to parse gids for %s
eo: ne eblas trakti gids por %s

en: perm stack overflow
eo: permeso-staka troo

en: perm stack underflow
eo: permeso-staka maltroo

en: unable to change to root gid
eo: ne eblas ŝanĝi al radika gid

en: unable to change to runas gid
eo: ne eblas ŝanĝi al plenumigkiela gid

en: unable to set runas group vector
eo: ne eblas elekti vektoron de plenumigkiela grupo

en: unable to change to runas uid
eo: ne eblas ŝanĝi al plenumigkiela uid

en: unable to change to sudoers gid
eo: ne eblas ŝanĝi al gid de sudo-redaktantoj

en: too many processes
eo: tro da procezoj

en: unable to get current working directory
eo: ne eblas scii la nunan labor-dosierujon

en: truncated audit path ctx->user.cmnd: %s
eo: tranĉita ekzamen-vojo ctx->user.cmnd: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
eo: tranĉita ekzamen-vojo argv[0]: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
eo: ne eblas ekigi SSS-fonton. Ĉu SSSD estas instalita en via maŝino?

en: unable to find symbol "%s" in %s
eo: ne eblas trovi simbolon "%s" en %s

en: unable to get defaults from %s
eo: ne eblas atingi aprioraĵojn el %s

en: no valid sudoers sources found, quitting
eo: ne validaj fontotekstoj de sudoers trovita, ĉesiganta

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
eo: sudoers specifas, ke ĉefuzanto ne rajtas sudo-i

en: user not allowed to override closefrom limit
eo: uzanto ne permesata superregi la limigon de closefrom

en: you are not permitted to use the -C option
eo: vi ne rajtas uzi la parametron -C

en: no tty
eo: neniu tty

en: sorry, you must have a tty to run sudo
eo: bedaŭre vi devas havi tty-on por plenumigi sudo-on

en: invalid shell for user %s: %s
eo: nevalida ŝelo por uzanto %s: %s

en: user not allowed to change root directory to %s
eo: uzanto ne rajtas ŝanĝi radikan dosierujon al %s

en: you are not permitted to use the -R option with %s
eo: vi ne rajtas uzi la parametron -R kun %s

en: user not allowed to change directory to %s
eo: uzanto ne rajtas ŝanĝi dosierujon al %s

en: you are not permitted to use the -D option with %s
eo: vi ne rajtas uzi la parametron -D kun %s

en: command in current directory
eo: komando en nuna dosierujo

en: "cd" is a shell built-in command, it cannot be run directly.
eo: "cd" estas apriora ŝelkomando, ne eblas rekte plenumigi ĝin

en: the -s option may be used to run a privileged shell.
eo: La elekton -s oni rajtas uzi por plenumigi privilegiitan ŝelon.

en: the -D option may be used to run a command in a specific directory.
eo: la elekto -D oni rajtas uzi por plenumigi komandon en specifa dosierujo.

en: user not allowed to set a command timeout
eo: uzanto ne rajtas elekti komando-eksvalidiĝon

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
eo: bedaŭre vi ne rajtas elekti komando-eksvalidiĝon

en: user not allowed to preserve the environment
eo: uzanto ne rajtas konservi la medion

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
eo: bedaŭre vi ne rajtas konservi la medion

en: no command specified
eo: Neniu komando donita

en: error setting user-specified environment variables
eo: eraro dum valorizo de medivariablojn valorizitaj de la uzanto

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
eo: sudoedit ne devas plenumiĝi per sudo

en: unable to read %s
eo: ne eblas legi %s

en: %s is not a regular file
eo: %s ne estas normala dosiero

en: %s is owned by uid %u, should be %u
eo: %s estas estrita de uid %u, devas esti %u

en: %s is world writable
eo: %s estas skribebla de ĉiuj

en: %s is owned by gid %u, should be %u
eo: %s estas estrita de gid %u, devas esti %u

en: only root can use "-c %s"
eo: nur ĉefuzanto rajtas uzi "-c %s"

en: unknown login class %s
eo: nekonata ensaluta klaso: %s

en: unable to resolve host %s
eo: ne eblas trovi gastiganton %s

en: invalid filter option: %s
eo: malvalida filtrila elekto: %s

en: invalid max wait: %s
eo: malvalida maksimuma atendo: %s

en: invalid speed factor: %s
eo: malvalida rapida faktoro: %s

en: invalid time offset %s
eo: nevalida eksvalidiĝo-deŝovo %s

en: %s/timing: %s
eo: %s/tempo-registrado: %s

en: Replaying sudo session: %s
eo: Refaranta sudo-seancon: %s

en: unable to set tty to raw mode
eo: ne eblas elekti tty-on en nudan reĝimon

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
eo: Averto: via terminalo estas tro malgranda por konvene revidigi la protokolon.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
eo: Protokola grando estas %dx%d, sed via terminala grando estas %dx%d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
eo: Refarado finita, premu iu ajn klavon por restarigi la terminalon.

en: ambiguous expression "%s"
eo: ambigua esprimo "%s"

en: unmatched ')' in expression
eo: mankas krampo kongruanta al ')' en esprimo

en: unknown search term "%s"
eo: nekonata serĉaĵo "%s"

en: %s requires an argument
eo: %s bezonas parametron

en: could not parse date "%s"
eo: ne eblis analizi daton "%s"

en: unmatched '(' in expression
eo: mankas krampo kongruanta al '(' en esprimo

en: illegal trailing "or"
eo: malvalida posta "or"

en: illegal trailing "!"
eo: malvalida posta "!"

en: unknown search type %d
eo: nekonata serĉtipo %d

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
eo: uzado: %s [-hnRS] [-d ujo] [-m num] [-s num] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
eo: uzado: %s [-h] [-d ujo] -l [serĉaĵo]

en: %s - replay sudo session logs
eo: %s - refari sudo-seancajn protokolojn

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
eo: 
    Modifiloj:
      -d ,--directory=ujo    specifi dosierujon por seancaj protokoloj
      -f, --filter=filtrilo  specifi kiajn eneligajn tipo(j)n por montri
      -h, --help             montri helpan mesaĝon kaj eliri
      -l, --list             listigi haveblajn seancajn ID, kun nedeviga esprimo
      -m, --max-wait=num     maksimuma nombro da sekundoj por atendi inter okazoj
      -n, --non-interactive  neniu invito, seanco estas sendata al la norma eligo
      -R, --no-resize        ne provi regrandigi la terminalon
      -S, --suspend-wait     atendi dum la komando estas paŭzigita
      -s, --speed=num        rapidigi aŭ malrapidigi eligon
      -V, --version          eligi eldonan informon kaj eliri

en: 
    Invalid shell for user %s: %s
eo: 
    Nevalida ŝelo por uzanto %s: %s

en: 
    Password required
eo: 
    Pasvorto estas postulata

en: 
    Parse error
eo: 
    Analiza eraro

en: 
    Command allowed
eo: 
    Komando permesata

en: 
    Command denied
eo: 
    Komando rifuzata

en: 
    Command unmatched
eo: 
    Komando sen egalo

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
eo: ne eblas mallongigi tempo-indikilan dosieron ĝis %lld bajtoj

en: ignoring time stamp from the future
eo: ignoranta tempo-indikilon el la estonteco

en: time stamp too far in the future: %20.20s
eo: tempo-indikilo tro estonte: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
eo: ne eblas ŝlosi tempo-indikilan dosieron %s

en: %s:%d:%d timestampowner: unknown user %s
eo: %s:%d:%d: timestampowner: nekonata uzanto %s

en: sudoedit should not be specified with a path
eo: sudoedit plej bone ne specifiĝu kun vojo

en: press return to edit %s:
eo: premu enen-klavon por redakti %s-on:

en: contents of edit session left in %s
eo: enhavo de redakto-seanco restigita en %s

en: specified editor (%s) doesn't exist
eo: specifita tekstoredaktilo (%s) ne ekzistas

en: no editor found (editor path = %s)
eo: neniu tekstoredaktilo trovita (vojo = %s)

en: unable to stat %s
eo: ne eblas apliki stat al %s

en: write error
eo: skriba eraro

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
eo: ne eblas apliki stat al provizora dosiero (%s), %s neŝanĝita

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
eo: nul-longa provizora dosiero (%s), %s neŝanĝita

en: editor (%s) failed, %s unchanged
eo: redaktilo (%s) malsukcesis, %s neŝanĝita

en: %s unchanged
eo: %s neŝanĝita

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
eo: ne eblas remalfermi provizoran dosieron (%s), %s neŝanĝita.

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
eo: ne eblas analizi provizoran dosieron (%s), nekonata eraro

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
eo: ne eblas ŝanĝi (uid, gid) de %s al (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
eo: %s kaj %s ne estas la sama dosiersistemo, uzanta mv-on por alinomi

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
eo: komando malsukcesis: '%s %s %s', %s neŝanĝita

en: error renaming %s, %s unchanged
eo: eraro dum alinomi %s-on; %s neŝanĝita

en: What now?
eo: Kion nun?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
eo: Elektoj estas:
      r(e)dakti refoje sudoers-dosieron
      (x) eliri sen konservi ŝanĝojn al sudoers-dosiero
      (Q) Eliri kaj konservi ŝanĝojn al sudoers-dosiero (DANĜERA!)

en: unable to run %s
eo: ne eblas plenumigi: %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
eo: %s: malĝusta estro (uid, gid) devas esti (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
eo: %s: misaj permesoj, devas esti reĝimo 0%o

en: %s: parsed OK
eo: %s: analizita senerare

en: %s busy, try again later
eo: %s okupata, reprovu pli malfrue

en: Edit anyway? [y/N]
eo: Ĉu redakti ja? [y/N]

en: the -x option will be removed in a future release
eo: la elekto -x estos forigita en posta eldono

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
eo: bonvolu konsideri uzi la utilaĵon cvtsudoers anstataŭe

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
eo: Averto: %s:%d:%d: neuzata %s "%s"

en: %s - safely edit the sudoers file
eo: %s - sekure redakti la dosieron sudoers

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -I, --no-includes        do not edit include files
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
eo: 
    Elektoj:
      -c, --check              nur kontroli
      -f, --file=sudoers       indiki lokon de la dosiero sudoers
      -h, --help               montri helpan mesaĝon kaj eliri
      -I, --no-includes        ne redakti inkluzivitajn dosierojn
      -q, --quiet              pli silenta (quiet) pri sintaksaj eraroj
      -s, --strict             severa kontrolado de sintakso
      -V, --version            montri eldonon kaj eliri

en: empty string
eo: malplena ĉeno

en: empty group
eo: malplena grupo

en: empty netgroup
eo: malplena retgrupo

en: unterminated regular expression
eo: nefinigita regulesprimo: %s

en: invalid line continuation
eo: malvalida linio-daŭrigo

en: invalid IPv6 address
eo: malvalida IPv6-adreso

en: unexpected line break in string
eo: neatendita linirompo en ĉeno

en: ignoring editor backup file
eo: ignoras redaktilan savkopian dosieron

en: ignoring file name containing '.'
eo: ignoras dosiernomon kun '.'

en: too many levels of includes
eo: tro da niveloj de inkluzivaĵoj
