sudoers-1.8.2-rc2 - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Alias `%s' already defined
eu: `%s' alias-a lehendik ere definitua dago

en: getaudit: failed
eu: getaudit: huts egin du

en: Could not determine audit condition
eu: Ezin izan da auditoretza baldintza finkatu

en: getauid failed
eu: getauid-ek huts egin du

en: au_open: failed
eu: au_open: huts egin du

en: au_to_subject: failed
eu: au_to_subject: huts egin du

en: au_to_exec_args: failed
eu: au_to_exec_args: huts egin du

en: au_to_return32: failed
eu: au_to_return32: huts egin du

en: unable to commit audit record
eu: ezin da auditoretza sarrera gorde

en: getauid: failed
eu: getauid: huts egin du

en: au_to_text: failed
eu: au_to_text: huts egin du

en: sorry, a password is required to run %s
eu: barkatu, pasahitz bat behar da %s abiarazteko

en: unable to open %s
eu: ezin da %s ireki

en: unable to write to %s
eu: ezin da %s-(e)ra idatzi

en: unable to mkdir %s
eu: ezin da mkdir %s egin

en: internal error, expand_prompt() overflow
eu: barne errorea, expand_prompt() overflow

en: %s exists but is not a directory (0%o)
eu: %s existitzen da baina ez da direktorio bat (0%o)

en: %s owned by uid %u, should be uid %u
eu: %s-(r)en jabea %u uid-a da, %u uid-a beharko luke

en: unable to stat %s
eu: ezin da stat egin %s-(r)engan

en: unknown uid: %u
eu: uid ezezaguna: %u

en: unknown user: %s
eu: erabiltzaile ezezaguna: %s

en: Root may run sudo
eu: root-ek sudo abiarizi lezake

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
eu: Visudo-k EDITOR ingurune aldagaia erabiliko du

en: Compress I/O logs using zlib
eu: Trinkotu S/E gertaerak zlib erabiliz

en: value `%s' is invalid for option `%s'
eu: `%s' balorea baliogabea da `%s' aukerarentzat

en: no value specified for `%s'
eu: ez da baliorik ezarri `%s'-(r)entzat

en: unable to read %s
eu: ezin da %s irakurri

en: unable to create %s
eu: ezin da %s sortu

en: invalid uri: %s
eu: baliogabeko uri-a: %s

en: user NOT in sudoers
eu: erabiltzailea ez dago sudoers-en

en: user NOT authorized on host
eu: erabiltzailea ez dago baimendutako ostalarian

en: command not allowed
eu: komandua ez dago baimenduta

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
eu: %s ez dago sudoers fitxatzegian.  Gertaeraren berri emango da.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
eu: %s ez dago baimenduta sudo abiarazteko %s-(e)n.  Gertaeraren berri emango da.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
eu: Barkatu, %s erabiltzaileak ez luke sudo abiariazi beharko %s-(e)n.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
eu: Barkatu, %s erabiltzaileak ez du '%s%s%s' %s%s%s bezala exekutatzeko baimenik %s-(e)n.

en: too many processes
eu: prozesu gehiegi

en: unable to execute %s: %s
eu: ezin da %s exekutatu: %s

en: timestamp owner (%s): No such user
eu: data-zigiluaren jabea (%s): ez dago horrelako erabiltzailerik

en: no tty
eu: tty gabe

en: sorry, you must have a tty to run sudo
eu: barkatu, tty bat behar duzu sudo abiarazteko

en: No user or host
eu: Ez dago erabiltzaile edo ostalaririk

en: %s: command not found
eu: %s: komandoa ez da aurkitu

en: validation failure
eu: balidazio hutsegitea

en: only root can use `-c %s'
eu: soilik root-ek erabili dezake `-c %s'

en: unknown group: %s
eu: talde ezezaguna: %s

en: 
    Sudoers path: %s
eu: 
    Sudoers-en bidea: %s

en: nsswitch path: %s
eu: nsswitch-en bidea: %s

en: ldap.conf path: %s
eu: ldap.conf-en bidea: %s

en: ldap.secret path: %s
eu: ldap.secret-en bidea: %s

en: %s version %s
eu: %s bertsioa %s

en: invalid log file %s
eu: baliogabeko %s log fitxategia

en: invalid regex: %s
eu: baliogabeko regex-a: %s

en: too many levels of includes
eu: include maila gehiegi

en: you do not exist in the %s database
eu: ez zara %s datubasean existitzen

en: press return to edit %s:
eu: sakatu intro %s editatzeko:

en: write error
eu: idazketa errorea

en: %s unchanged
eu: %s aldatu gabea

en: What now?
eu: Eta orain?

en: unable to execute %s
eu: ezin da %s exekutatu

en: unable to run %s
eu: ezin da %s abiarazi

en: %s busy, try again later
eu: %s okupatuta, saiatu berriz beranduago

en: unable to initialize PAM
eu: ezin da PAM hasieratu

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: %d incorrect password attempt | %d incorrect password attempts
eu[0]: pasahitz sartze saiakera oker %d
eu[1]: %d pasahitz sartze saiakera oker

en: Authentication methods:
eu: Autentikazio metodoak:
