sudoers-1.9.15b1 - en to hr translation catalogue (692 entries)

en: syntax error
hr: sintaktička greška

en: %p's password:
hr: Lozinka za %p:

en: [sudo] password for %p:
hr: [sudo] lozinka za %p:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: *** SECURITY information for %h ***
hr: *** SIGURNOSNE informacije za %h ***

en: Sorry, try again.
hr: Pokušajte ponovo.

en: unable to allocate memory
hr: nije moguće dodijeliti memoriju

en: a digest requires a path name
hr: kontrolni zbroj zahtijeva ime staze

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
hr: vrijednosti za „CWD“ moraju započeti s „/“, „~“, ili „*“

en: "CWD" path too long
hr: „CWD“ staza je preduga

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
hr: vrijednosti za „CHROOT“ moraju započeti s „/“, „~“, ili „*“

en: "CHROOT" path too long
hr: „CHROOT“ staza je preduga

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
hr: sintaktička greška -- rezervirana riječ %s korištena kao alias

en: invalid notbefore value
hr: nevaljana ‘notbefore’ vrijednost

en: invalid notafter value
hr: nevaljana ‘notafter’ vrijednost

en: timeout value too large
hr: vrijednost za tajmaut je prevelika

en: invalid timeout value
hr: nevaljana vrijednost za tajmaut

en: command too long
hr: naredba je preduga

en: expected a fully-qualified path name
hr: očekivano je potpuno kvalificirano ime staze

en: Alias "%s" already defined
hr: Alias „%s“ je već ranije definiran

en: unable to dup stdin: %m
hr: nije moguće duplicirati stdin: %m

en: unable to execute %s: %m
hr: nije moguće izvršiti %s: %m

en: unable to fork
hr: nije moguće stvoriti novi proces (greška u fork())

en: unable to fork: %m
hr: nije moguće stvoriti novi proces (greška u fork()): %m

en: unable to open pipe: %m
hr: nije moguće otvoriti cijev: %m

en: %8s : (command continued) %s
hr: %8s : (naredba se nastavlja) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
hr: očekivan je JSON_STRING, dobiven je %d

en: JSON_ARRAY too large
hr: JSON_ARRAY je prevelik

en: missing double quote in name
hr: imenu nedostaje navodnik (")

en: missing JSON_OBJECT
hr: nedostaje JSON_OBJECT

en: expected JSON_OBJECT, got %d
hr: očekivan je JSON_OBJECT, dobiven je %d

en: json stack exhausted (max %u frames)
hr: json stog je potrošen (max %u okvira)

en: objects must consist of name:value pairs
hr: objekti se moraju sastojati od parova ime:vrijednost

en: missing separator between values
hr: nedostaje separator između vrijednosti

en: unmatched close brace
hr: nesparena zatvorena vitičasta zagrada }

en: unexpected array
hr: neočekivano polje

en: unmatched close bracket
hr: nesparena zatvorena uglata zagrada ]

en: unexpected string
hr: neočekivani string

en: missing colon after name
hr: nedostaje dvotočka iza imena

en: unexpected boolean
hr: neočekivana logička operacija (boolean)

en: unexpected null
hr: neočekivana nula

en: unexpected number
hr: neočekivani broj

en: parse error
hr: greška u raščlambi

en: invalid regular expression "%s": %s
hr: nevaljani regularni izraz: „%s“: %s

en: %s: invalid log file
hr: %s: nevaljana dnevnička datoteka

en: %s: time stamp field is missing
hr: %s: nedostaje polje za vremensku oznaku

en: %s: time stamp %s: %s
hr: %s: vremenska oznaka %s: %s

en: %s: user field is missing
hr: %s: nedostaje polje za korisnika

en: %s: runas user field is missing
hr: %s: nedostaje polje za runas-korisnika

en: %s: runas group field is missing
hr: %s: nedostaje polje za runas-grupe

en: %s exists but is not a directory (0%o)
hr: %s postoji ali nije direktorij (0%o)

en: unable to mkdir %s
hr: nije moguće napraviti direktorij %s

en: unable to change mode of %s to 0%o
hr: nije moguće promijeniti mȏd od %s na 0%o

en: error reading timing file: %s
hr: greška pri čitanju tajming datoteke: %s

en: invalid timing file line: %s
hr: nevaljani redak u tajming datoteci: %s

en: %s: protocol error: NULL key
hr: %s: greška u protokolu : NULL ključ

en: %s: protocol error: wrong type for %s
hr: %s: greška u protokolu : krivi tip za %s

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
hr: %s: greška u protokolu : u %s je pronađena NULL vrijednost

en: unable to generate UUID
hr: nije moguće generirati UUID

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
hr: %s: greška u protokolu : %s nedostaje u AcceptMessage

en: %s: unable to format session id
hr: %s: nije moguće oblikovati id sesije

en: %s: %s is not set
hr: %s: %s nije postavljen

en: unable to expand iolog path %s
hr: nije moguće proširiti stazu iolog (I/O FD) %s

en: unable to create iolog path %s
hr: nije moguće stvoriti stazu iolog (I/O FD) %s

en: invalid iofd %d
hr: nevaljani iofd (I/O FD) %d

en: error closing iofd %u: %s
hr: greška pri zatvaranju iofd (I/O FD) %u: %s

en: error flushing iofd %u: %s
hr: greška brisanja iofd %u: %s

en: invalid I/O log %s: %s referenced but not present
hr: nevaljani U/I zapis %s: %s ima referenciju ali ne postoji

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
hr: %s: nije moguće naći točku [%lld, %ld] od koje treba nastaviti

en: unable to open %s
hr: nije moguće otvoriti %s

en: unable to open %s/%s
hr: nije moguće otvoriti %s/%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
hr: nije moguće kopirati %s/%s u %s/%s: %s

en: unable to rename %s to %s
hr: nije moguće preimenovati %s u %s

en: %s/%s: unable to find resume point [%lld, %ld]
hr: %s/%s: nije moguće naći točku [%lld, %ld] od koje treba nastaviti

en: missing I/O log file %s/%s
hr: nema dnevničke datoteke U/I %s/%s

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
hr: %s/%s: nije moguće skočiti naprijed na %zu

en: unable to connect to relay
hr: nije moguće spojiti se na relej

en: server message too large: %zu
hr: poruka servera je prevelika: %zu

en: unable to add event to queue
hr: nije moguće dodati događaj u red čekanja

en: unexpected state %d for %s
hr: neočekivano stanje %d za %s

en: state machine error
hr: greška automata (state machine)

en: invalid AcceptMessage
hr: nevaljani AcceptMessage

en: invalid RejectMessage
hr: nevaljani RejectMessage

en: invalid ExitMessage
hr: nevaljani ExitMessage

en: invalid RestartMessage
hr: nevaljani RestartMessage

en: invalid AlertMessage
hr: nevaljani AlertMessage

en: %s: unexpected IoBuffer
hr: %s: neočekivani IoBuffer

en: protocol error
hr: greška protokola

en: invalid IoBuffer
hr: nevaljani IoBuffer

en: invalid ChangeWindowSize
hr: nevaljani ChangeWindowSize

en: invalid CommandSuspend
hr: nevaljani CommandSuspend

en: unable to unpack %s size %zu
hr: nije moguće raspakirati %s veličinu %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
hr: neočekivana type_case vrijednost %d u %s iz %s

en: unrecognized ClientMessage type
hr: neprepoznati tip ClientMessage-a

en: timed out writing to client %s
hr: vrijeme za pisanje klijentu %s je isteklo

en: missing write buffer for client %s
hr: nema međuspremnika za pisanje za %s klijenta

en: timed out reading from client %s
hr: isteklo je vrijeme za čitanje od %s klijenta

en: EOF from %s without proper TLS shutdown
hr: EOF od %s nije propisno zatvaranje TLS-a

en: client message too large: %zu
hr: poruka klijenta je prevelika: %zu

en: client message too large
hr: poruka klijenta je prevelika

en: invalid ClientMessage
hr: nevaljana ClientMessage

en: unable to get remote IP addr
hr: nije moguće dobiti udaljenu IP adresu

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
hr: Nije moguće prikvačiti podatke korisnika na SSL objekt: %s

en: unable to setup listen socket
hr: nije moguće postaviti priključak za slušanje (listen socket)

en: unexpected signal %d
hr: neočekivani signal %d

en: sudo log server
hr: server sudo dnevnika

en: Options:
hr: Opcije:

en: path to configuration file
hr: staza do datoteke s postavkama

en: display help message and exit
hr: pokaže poruku s pomoći i iziđe

en: do not fork, run in the foreground
hr: ne stvara novi proces, radi u prednjem planu

en: percent chance connections will drop
hr: postotak šanse da će se veza prekinuti

en: display version information and exit
hr: prikaže podatke o inačici i iziđe

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
hr: Potrebna je Protobuf-C inačica 1.3 ili novija

en: invalid random drop value: %s
hr: nevaljana ‘random drop’ vrijednost: %s

en: %s version %s
hr: %s inačica %s

en: unknown user %s
hr: nepoznati korisnik %s

en: unknown group %s
hr: nepoznata grupa %s

en: unable to parse iolog mode %s
hr: nije moguće razabrati način %s iolog-a

en: invalid value for %s: %s
hr: nevaljana vrijednost za %s: %s

en: TLS not supported
hr: TLS nije podržan

en: %s: not a fully qualified path
hr: %s: to nije potpuno kvalificirana staza

en: unknown syslog facility %s
hr: nepoznati ustroj za syslog (Protokol dnevničarenja sustava): %s

en: unknown syslog priority %s
hr: nepoznati prioritet %s za protokol dnevnika sustava (syslog)

en: %s:%d unmatched '[': %s
hr: %s:%d ne podudara '[': %s

en: %s:%d garbage after ']': %s
hr: %s:%d smeće iza ']': %s

en: %s:%d invalid config section: %s
hr: %s:%d nevaljana sekcija u konfiguraciji: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
hr: %s:%d nevaljani redak u konfiguraciji: %s

en: %s:%d expected section name: %s
hr: %s:%d očekivano ime sekcije: %s

en: %s:%d [%s] illegal key: %s
hr: %s:%d [%s] nelegalni ključ : %s

en: unable to open log file %s
hr: nije moguće otvoriti dnevničku datoteku %s

en: unable to initialize server TLS context
hr: nije moguće inicijalizirati server TLS konteksta

en: unable to initialize relay TLS context
hr: nije moguće inicijalizirati relej SSL konteksta

en: unable to create journal file
hr: nije moguće stvoriti dnevničku datoteku

en: unable to lock %s
hr: nije moguće zaključati %s

en: unable to lock journal file
hr: nije moguće zaključati dnevničku datoteku

en: unable to open journal file
hr: nije moguće otvoriti dnevničku datoteku

en: unable to write journal file
hr: nije moguće pisati u dnevničku datoteku

en: unable to rename journal file
hr: nije moguće preimenovati dnevničku datoteku

en: unexpected EOF reading journal file
hr: neočekivani EOF pri čitanju dnevnika

en: error reading journal file
hr: greška pri čitanju dnevnika

en: invalid journal file, unable to restart
hr: nevaljana datoteka dnevnika, ponovno pokretanje nije uspjelo

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
hr: nije moguće skočiti na točku [%lld, %ld] u dnevniku %s

en: unexpected value_case %d in %s from %s
hr: neočekivana value_case %d u %s iz %s

en: error parsing AcceptMessage
hr: greška pri raščlanivanju AcceptMessage

en: error creating I/O log
hr: greška pri stvaranju U/I dnevnika

en: error logging accept event
hr: greška pri upisivanju u dnevnik ‘accept’ događaja

en: error parsing RejectMessage
hr: greška pri raščlanivanju RejectMessage-a

en: error logging reject event
hr: greška pri upisivanju u dnevnik ‘reject’ događaja

en: error logging exit event
hr: greška pri upisivanju u dnevnik exit događaja

en: log is already complete, cannot be restarted
hr: dnevnik je već kompletiran -- ne može se ponovno pokrenuti

en: unable to restart log
hr: nije moguće ponovno pokrenuti dnevničarenje (logging)

en: error parsing AlertMessage
hr: greška pri raščlanivanju AlertMessage

en: error logging alert event
hr: greška pri upisivanju u dnevnik ‘alert’ događaja

en: unable to format timing buffer, length %d
hr: nije moguće oblikovati vremenski spremnik, dužine %d

en: randomly dropping connection
hr: nasumični prekidi spajanja

en: error writing IoBuffer
hr: greška pri pisanju IoBuffer-a

en: error writing ChangeWindowSize
hr: greška pri pisanju ChangeWindowSize-a

en: error writing CommandSuspend
hr: greška pri pisanju CommandSuspend-a

en: TLS handshake with relay host failed
hr: TLS rukovanje s hostom releja nije uspjelo

en: unable to connect to relay host
hr: nije moguće spojiti se na host releja

en: %s: invalid ServerHello, missing server_id
hr: %s: nevaljani ServerHello, nedostaje server_id

en: invalid ServerHello
hr: nevaljani ServerHello

en: unrecognized ServerMessage type
hr: neprepoznati tip ServerMessage-a

en: timed out reading from relay %s (%s)
hr: isteklo je vrijeme za čitanje iz releja %s (%s)

en: timeout reading from relay
hr: isteklo je vrijeme za čitanje iz releja

en: relay host name does not match certificate
hr: ime hosta releja ne slaže se s certifikatom

en: error reading from relay
hr: greška čitanja iz releja

en: unable to read from relay
hr: nije moguće čitati iz releja

en: relay server closed connection
hr: server releja je prekinuo vezu

en: server message too large
hr: poruka servera je prevelika

en: timed out writing to relay %s (%s)
hr: vrijeme za pisanje na relej %s (%s) je isteklo

en: timeout writing to relay
hr: vrijeme za pisanje na relej je isteklo

en: error writing to relay
hr: greška pri pisanju na relej

en: send sudo I/O log to remote server
hr: pošalje sudo U/I dnevnik na udaljeni poslužitelj

en: only send an accept event (no I/O)
hr: pošalje samo prihvaćene događaje (ne i U/I)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
hr: datoteka snopa certifikata radi provjere certifikata servera

en: certificate file for TLS handshake
hr: datoteka certifikata za TLS rukovanje

en: host to send logs to
hr: host kojem se šalje dnevnik

en: remote ID of I/O log to be resumed
hr: udaljeni ID U/I dnevnika koji treba nastaviti

en: private key file
hr: datoteka privatnog ključa

en: do not verify server certificate
hr: ne provjerava certifikat servera

en: port to use when connecting to host
hr: koristi taj port za spajanje na hosta

en: restart previous I/O log transfer
hr: ponovno pokrene prethodni prijenos U/I dnevnika

en: reject the command with the given reason
hr: odbije naredbu s navedenim razlogom

en: stop transfer after reaching this time
hr: zaustavi prijenos nakon tog vremena

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
hr: testira revizijski server slanjem odabranih zapisa U/I dnevnika paralelno n puta

en: unable to look up %s:%s: %s
hr: nije moguće potražiti %s:%s: %s

en: unable to get server IP addr
hr: nije moguće dobiti IP adresu servera

en: unable to read %s/%s: %s
hr: nije moguće učitati %s/%s: %s

en: unexpected I/O event %d
hr: neočekivani U/I događaj %d

en: %s: unexpected state %d
hr: %s: neočekivano stanje %d

en: error message received from server: %s
hr: primljena je poruka o greškama od servera: %s

en: abort message received from server: %s
hr: primljena je poruka za prekid (abort) od servera: %s

en: %s: unexpected type_case value %d
hr: %s: neočekivana ‘type_case’ vrijednost za %d

en: timeout reading from server
hr: isteklo je vrijeme za čitanje iz servera

en: host name does not match certificate
hr: ime hosta ne slaže se s certifikatom

en: premature EOF
hr: preuranjeni EOF (kraj datoteke)

en: server message too large: %u
hr: poruka servera je prevelika: %u

en: timeout writing to server
hr: isteklo je vrijeme za pisanje na server

en: both restart point and iolog ID must be specified
hr: i točka za ponovno pokretanje i iolog ID moraju biti specificirani

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
hr: ako se ne pošalje U/I (I/O), ponovno uspostavljanje možda neće uspjeti

en: exited prematurely with state %d
hr: preuranjeni završetak (izlaz) sa stanjem %d

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
hr: proteklo vrijeme poslano je na server [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
hr: potvrđena točka primljena je od servera [%lld, %ld]

en: TLS handshake timeout occurred
hr: Vrijeme za TLS rukovanje je isteklo

en: unable to set event
hr: nije moguće uspostaviti događaj

en: TLS connection failed: %s
hr: TLS spajanje nije uspjelo: %s

en: unable to allocate ssl object: %s
hr: nije uspjelo dodijeliti memoriju za SSL objekt: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
hr: Nije uspjelo prikvačiti utičnicu na SSL objekt: %s

en: unable to initialize TLS context
hr: nije moguće inicijalizirati TLS konteks

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
hr: nije moguće postaviti ciphersuite na %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
hr: nije moguće postaviti TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
hr: nije moguće postaviti diffie-hellman parametre: %s

en: unable to create TLS context: %s
hr: nije moguće stvoriti TLS kontekst: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
hr: nije mouguće uspostaviti minimalni protokol na TLS 1.2: %s

en: unable to get time of day
hr: nije moguće dobiti doba dana (trenutno vrijeme)

en: unable to change password for %s
hr: nije moguće promijeniti lozinku za %s

en: unable to get login class for user %s
hr: nije moguće dobiti razred klasu korisnika %s

en: invalid authentication type
hr: nevaljani tip autentifikacije

en: unable to begin BSD authentication
hr: nije moguće započeti BSD autentifikaciju

en: unable to initialize BSD authentication
hr: nije moguće inicijalizirati BSD autentifikaciju

en: your account has expired
hr: vaš račun nije valjan, istekao je

en: approval failed
hr: odobrenje nije uspjelo

en: unable to read fwtk config
hr: nije moguće pročitati konfiguraciju FWTK

en: unable to connect to authentication server
hr: nije moguće spojiti se na server za autentifikaciju

en: lost connection to authentication server
hr: veza sa serverom za autentifikaciju je prekinuta (izgubljena)

en: authentication server error:
    %s
hr: greška na serveru za autentifikaciju:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
hr: %s: nije moguće pretvoriti principala u string (‘%s’): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
hr: %s: nije moguće raščlaniti ‘%s’: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
hr: %s: nije moguće naći verifikacijsku predmemoriju: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
hr: %s: nije moguće dodijeliti opcije: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
hr: %s: nije moguće dobiti verifikaciju: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
hr: %s: nije moguće inicijalizirati verifikacijsku predmemoriju: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
hr: %s: nije moguće spremiti verifikaciju u predmemoriju: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
hr: %s: nije moguće dobiti principala: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
hr: %s: Nije moguće provjeriti TGT! Mogući napad!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
hr: nije moguće inicijalizirati PAM: %s

en: PAM authentication error: %s
hr: Greška PAM autentifikacije: %s

en: account validation failure, is your account locked?
hr: provjera valjanosti računa nije uspjela, je li vaš račun zaključan?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
hr: Račun ili lozinka su istekli, postavite novu lozinku i pokušajte ponovo.

en: unable to change expired password: %s
hr: nije moguće promijeniti zastarjelu lozinku: %s

en: Password expired, contact your system administrator
hr: Lozinka je istekla, javite se vašem administratoru sustava

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
hr: Račun je istekao ili PAM konfiguracija nema sekciju ‘account’ za sudo, javite se vašem administratoru sustava

en: PAM account management error: %s
hr: Pogreška u upravljanju PAM računom: %s

en: you do not exist in the %s database
hr: vas nema u %s bazi podataka

en: failed to initialise the ACE API library
hr: nije uspjelo inicijalizirati ACE API biblioteku

en: unable to contact the SecurID server
hr: nije moguće uspostaviti vezu sa serverom za SecurID

en: User ID locked for SecurID Authentication
hr: Korisnikov ID je zaključan za SecurID provjeru autentičnosti

en: invalid username length for SecurID
hr: nevaljana duljina imena korisnika za SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
hr: nevaljani autentifikacijski token za SecurID

en: SecurID communication failed
hr: SecurID komunikacija nije uspjela

en: unknown SecurID error
hr: nepoznata SecurID greška

en: invalid passcode length for SecurID
hr: nevaljana duljina lozinke za SecurID

en: unable to initialize SIA session
hr: nije moguće inicijalizirati SIA sesiju

en: invalid authentication methods
hr: nevaljane metode autentifikacije

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
hr: Nevaljane metode autentifikacije su ugrađene u sudo! Ne smijete miješati samostalne i nesamostalne autentifikacije.

en: no authentication methods
hr: nema metoda autentifikacije

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
hr: Metode autentifikacije nisu ugrađene u sudo!  Ako želite isključiti autentifikaciju, koristite konfiguracijsku opciju --disable-authentication.

en: Unable to initialize authentication methods.
hr: Nije moguće inicijalizirati metode autentifikacije.

en: Authentication methods:
hr: Metode autentifikacije:

en: Could not determine audit condition
hr: Nije bilo moguće odrediti uvjete za reviziju

en: unable to commit audit record
hr: revizijski izvještaj nije bilo moguće zapisati na disk

en: unknown uid %u
hr: nepoznati UID %u

en: error reading lecture file %s
hr: greška pri čitanju datoteke s prodikom: %s

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
hr: zanemari datoteku s prodikom %s: nije regularna datoteka

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
hr: 
    Vjerujemo da vam je administrator lokalnog sustava održao uobičajeno
    predavanje. To se obično svodi na sljedeće tri stvari:
    
        #1) Poštujte tuđu privatnost.
        #2) Mislite prije tipkanja.
        #3) S velikim moćima dolazi velika odgovornost.

en: For security reasons, the password you type will not be visible.
hr: Radi sigurnosti utipkana lozinka bit će nevidljiva.

en: cycle in %s "%s"
hr: ciklus u %s „%s“

en: %s "%s" referenced but not defined
hr: Greška: %s „%s“ je referenciran ali nije definiran

en: order increment: %s: %s
hr: inkrement redoslijeda (order): %s: %s

en: starting order: %s: %s
hr: početni redoslijed (order): %s: %s

en: order padding: %s: %s
hr: ispuna redoslijeda (order): %s: %s

en: %s grammar version %d
hr: %s inačica gramatike %d

en: unsupported input format %s
hr: nepodržani ulazni formata %s

en: unsupported output format %s
hr: nepodržani izlazni format %s

en: %s: input and output files must be different
hr: %s: ulazna i izlazna datoteka moraju biti različite datoteke

en: unable to initialize sudoers default values
hr: nije moguće inicijalizirati zadane vrijednosti sudoers

en: %s: unknown key word %s
hr: %s: nepoznata ključna riječ %s

en: invalid defaults type: %s
hr: nevaljani zadani tip: %s

en: invalid suppression type: %s
hr: nevaljani tip za suzbijanje: %s

en: invalid filter: %s
hr: nevaljani filtar: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
hr: nije uspjelo raščlaniti %s datoteku, nepoznata greška

en: unable to write to %s
hr: nije moguće pisati u %s

en: %s - convert between sudoers file formats
hr: %s - pretvara formate sudoers datoteka

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
hr: 
    Opcije:
      -b, --base=dn              osnovni DN za sudo LDAP upite
      -c, --config=conf_file     staza do konfiguracijske datoteke
      -d, --defaults=deftypes    pretvori samo Defaults od specificiranih deftypes
      -e, --expand-aliases       proširuje aliase prilikom pretvaranja
      -f, --output-format=format izlazni format je jedan od: JSON, LDIF ili sudoers
      -i, --input-format=format  ulazni format jedan od: LDIF ili sudoers
      -I, --increment=num        inkrement za num svaki sudoOrder
      -h, --help                 pokaže poruku s pomoći i završi
      -m, --match=filter         pretvori samo stavke koje podudaraju filter
      -M, --match-local          filter rabi passwd i group baze podataka
      -o, --output=output_file   pretvoreni sudoers zapiše u output_file
      -O, --order-start=num      prvi sudoOrder započinje od num
      -p, --prune-matches        izreže nepodudarne korisnike, grupe i računala
      -P, --padding=num          osnovna ispuna za sudoOrder inkrement
      -s, --suppress=sections    izostavi izlaz od sections sekcija
      -V, --version              informira o inačici ovog programa i završi

en: internal error, %s overflow
hr: **interna greška**, %s prekoračenje

en: unable to get GMT time
hr: nije moguće dobiti GMT vrijeme

en: unable to format timestamp
hr: nije moguće oblikovati vremensku oznaku

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
hr: %s:%d:%d: nepoznata zadana stavka „%s“

en: too many sudoers entries, maximum %u
hr: previše sudoers grešaka, maksimum je %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
hr: varijabla okoline SUDOERS_BASE nije postavljena i -b opcija nije specificirana.

en: %s:%d:%d: converting host list to ALL
hr: %s:%d:%d: pretvaramo hostov popis u ALL

en: unable to find alias %s
hr: nije moguće naći alias %s

en: %s:%d:%d: renaming alias %s to %s
hr: %s:%d:%d: preimenujemo aliasa %s u %s

en: %s:%d:%d: removing duplicate alias %s
hr: %s:%d:%d: uklanjamo duplikat aliasa %s

en: %s:%d:%d: conflicting Defaults entry "%s" host-specific in %s:%d:%d
hr: %s:%d:%d: konfliktni Defaults unos „%s“ specifičan za hosta u %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: made Defaults "%s" specific to host %s
hr: %s:%d:%d: napravljen je Defaults „%s“ specifičan za opciju %s

en: %s:%d:%d: unable to make Defaults "%s" host-specific
hr: %s:%d:%d: nije moguće napraviti Defaults „%s“ specifično za hosta

en: %s:%d:%d: removing Defaults "%s" overridden by subsequent entries
hr: %s:%d:%d: uklanjamo Defaults „%s“ nadvladan naknadnim unosima

en: %s:%d:%d: merging userspec into %s:%d:%d
hr: %s:%d:%d: spajanje userspec (korisnikova specifikacija) s %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: removing userspec overridden by subsequent entries
hr: %s:%d:%d: uklanjamo korisničke specifikacije nadvladane naknadnim unosima

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
hr: Ustroj syslog-a ako se syslog koristi za pisanje dnevnika: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
hr: Pri uspješnoj autentifikaciji korisnika rabi se syslog prioritet: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
hr: Pri neuspješnoj autentifikaciji korisnika rabi se syslog prioritet: %s

en: Put OTP prompt on its own line
hr: Postavite OTP (One-Time-Password) prompt u zasebni, vlastiti redak

en: Ignore '.' in $PATH
hr: Zanemari ‘.’ u $PATH

en: Always send mail when sudo is run
hr: Poštu poslati kad god se pokrene sudo

en: Send mail if user authentication fails
hr: Poštu poslati ako autentifikacija korisnika nije uspjela

en: Send mail if the user is not in sudoers
hr: Poštu poslati ako korisnik nije u sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
hr: Poštu poslati ako korisnik nije u sudoers na ovom računalu

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
hr: Poštu poslati ako korisnik nema dopuštenje za pokretanje naredbe

en: Send mail if the user tries to run a command
hr: Poštu poslati ako korisnik pokušava unositi naredbe

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
hr: Za svaku kombinaciju korisnik/terminal koristi se zasebna vremenska oznaka

en: Lecture user the first time they run sudo
hr: Korisnika podučiti prilikom prvog pokretanja sudo

en: File containing the sudo lecture: %s
hr: Datoteka koja sadrži sudo poduku: %s

en: Require users to authenticate by default
hr: Zadano (by default),zahtijeva se autentifikacija korisnika

en: Root may run sudo
hr: Root smije pokrenuti sudo

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
hr: Ime računala zapiše se u (ne-syslog) dnevničku datoteku

en: Log the year in the (non-syslog) log file
hr: Godina se zapiše u (ne-syslog) dnevničku datoteku

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
hr: Ako se sudo pozove bez argumenata, pokrene se ljuska

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
hr: Postavlja $HOME na ciljanog korisnika pri pokretanju ljuske s opcijom -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
hr: Uvijek postavlja $HOME na osobni direktorij ciljanog korisnika

en: Allow some information gathering to give useful error messages
hr: Dopušteno je prikupljanje informacija za ispis korisnih poruka o greškama

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
hr: Datoteka sudoers zahtjeva potpuno kvalificirana (fully-qualified) imena računala

en: Insult the user when they enter an incorrect password
hr: Korisnika izgrditi ako upiše netočnu lozinku

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
hr: Korisniku dopustiti pokretanje sudo samo ako ima tty

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
hr: Visudo poštuje varijablu okoline EDITOR

en: Prompt for root's password, not the users's
hr: Zatražiti root lozinku umjesto lozinke korisnika

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
hr: Zatražiti lozinku runas_default korisnika a ne lozinku trenutnog korisnika

en: Prompt for the target user's password, not the users's
hr: Zatražiti lozinku ciljanog korisnika a ne lozinku trenutnog korisnika

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
hr: Ako postoje, primijeniti zadane vrijednosti iz login klase ciljanog korisnika

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
hr: Postavlja varijable okoline LOGNAME i USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
hr: Postavlja samo efektivni UID na onaj ciljanog korisnika umjesto stvarnog UID

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
hr: Ne inicijalizirati grupni vektor na onaj od ciljanog korisnika

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
hr: Pozicija na kojoj se prelamaju redci dnevničke datoteke (0, bez prelamanja): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
hr: Tajmaut vremenske oznake autentifikacije: %.1f minuta

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
hr: Tajmaut za unos lozinke: %.1f minuta

en: Number of tries to enter a password: %u
hr: Broj pokušaja unosa lozinke: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
hr: Umask za korištenje ili 0777 za korisničku: 0%o

en: Path to log file: %s
hr: Staza do dnevničke datoteke: %s

en: Path to mail program: %s
hr: Staza do programa pošte: %s

en: Flags for mail program: %s
hr: Zastavice za program pošte: %s

en: Address to send mail to: %s
hr: Adresa na koju se šalje pošta: %s

en: Address to send mail from: %s
hr: Adresa s koje se šalje pošta: %s

en: Subject line for mail messages: %s
hr: Redak za upis predmeta (subject) poštanskih poruka: %s

en: Incorrect password message: %s
hr: Poruka za netočnu lozinku: %s

en: Path to lecture status dir: %s
hr: Staza do direktorija s lekcijom: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
hr: Staza do direktorija s vremenskim oznakama autentifikacije: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
hr: Vlasnik direktorija s vremenskim oznakama autentifikacije: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
hr: Korisnici u ovoj grupi su izuzeti od zahtjeva za unos lozinke i PATH: %s

en: Default password prompt: %s
hr: Zadani zahtjev (prompt) za lozinku: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
hr: Ako je postavljen, passprompt će redefinirati prompt sustava u svim slučajevima.

en: Default user to run commands as: %s
hr: Zadani korisnik za pokretanje naredbi: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
hr: Vrijednost s kojom se zamijeni korisnikov $PATH: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
hr: Staza do uređivača koji će koristiti visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
hr: Kada zatražiti lozinku za pseudonaredbu „list“: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
hr: Kada zatražiti lozinku za pseudonaredbu „verify“: %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
hr: Unaprijed učitajte biblioteku sudo_noexec koja zamjenjuje exec funkcije

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
hr: Ako je dostupni LDAP direktorij, zanemaruje li se lokalna sudoers datoteka

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
hr: Deskriptori datoteka >= %d bit će zatvoreni prije izvršavanja naredbe

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
hr: Ako je dana, korisnici mogu s opcijom -C redefinirati vrijednost od „closefrom“

en: Allow users to set arbitrary environment variables
hr: Korisnici mogu postaviti bilo koje varijable okoline

en: Reset the environment to a default set of variables
hr: Okolinu vratiti u zadani skup varijabli okoline

en: Environment variables to check for safety:
hr: Varijable okruženja čiju sigurnost treba provjeriti:

en: Environment variables to remove:
hr: Varijable okoline koje treba ukloniti:

en: Environment variables to preserve:
hr: Varijable okoline koje treba zadržati:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
hr: SELinux uloga za korištenje u novom sigurnosnom kontekstu: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
hr: SELinux tip za korištenje u novom sigurnosnom kontekstu: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
hr: Staza do datoteke okoline specifične za sudo: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
hr: Staza do datoteke okoline s ograničenim pristupom specifične za sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
hr: Locale za korištenje pri obradi sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
hr: Dopustiti da sudo zatraži lozinku čak i ako će biti vidljiva

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
hr: Vizualno pokazati rezultat nakon unosa lozinke korisnikom

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
hr: Rabi se brže i manje precizno podudaranje ali nema dostupa datotečnom sustavu

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
hr: umask, specificiran u sudoers redefinira korisnički, čak i ako je tolerantniji

en: Log user's input for the command being run
hr: Urudžbira unos korisnika za trenutno pokrenutu naredbu

en: Log the command's standard input if not connected to a terminal
hr: Urudžbíra izvor standardnog unosa naredbe ako naredba nije spojena na terminal

en: Log the user's terminal input for the command being run
hr: Urudžbira korisnikov unos u terminal za trenutno pokrenutu naredbu

en: Log the output of the command being run
hr: Urudžbirati izlaz pokrenute naredbe

en: Log the command's standard output if not connected to a terminal
hr: Urudžbira standardni izlaz naredbe ako nije naredba nije spojena na terminal

en: Log the command's standard error if not connected to a terminal
hr: Urudžbira standardne greške naredbe ako naredba nije spojena na terminal

en: Log the terminal output of the command being run
hr: Urudžbira izlaz koje trenutna naredba ispisuje na terminal

en: Compress I/O logs using zlib
hr: U/I urudžbirane dnevnike komprimirati s programom zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
hr: Naredbe uvijek pokrenuti u pseudo-TTY

en: Plugin for non-Unix group support: %s
hr: Plugin za podršku za ne-Unix grupe: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
hr: Direktorij u kojem se spremaju ulazno/izlazni dnevnici: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
hr: Datoteka u koju se sprema ulazno/izlazni dnevnik: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
hr: Dodati stavku u utmp/utmpx datoteku pri dodijeli pseudoterminala

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
hr: Postaviti korisnika u utmp na runas-korisnika umjesto na pozivatelja

en: Set of permitted privileges: %s
hr: Skup dopuštenih privilegija: %s

en: Set of limit privileges: %s
hr: Skup limitiranih privilegija: %s

en: Run commands on a pty in the background
hr: Pokrenuti naredbe na pseudo terminalu u pozadini

en: PAM service name to use: %s
hr: Naziv PAM usluge za upotrebu: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
hr: Naziv PAM usluge za upotrebu za prijavnu ljusku: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
hr: Naziv PAM usluge koja se koristi kad je sudo pozvan s opcijom -A: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
hr: Pokušaj da se uspostavi PAM verifikacija za ciljanog korisnika

en: Create a new PAM session for the command to run in
hr: Kreira novu PAM sesiju za izvršavanje naredbe

en: Perform PAM account validation management
hr: Provjeri upravljanje s PAM računom

en: Maximum I/O log sequence number: %s
hr: Najveći broj redoslijeda dnevnika U/I: %s

en: Enable sudoers netgroup support
hr: Omogućite podršku mrežnih grupa (netgroup) u sudoers

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
hr: Provjerite mogućnost pisanja u naddirektorijima kad se koristi sudoedit za uređivanje

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
hr: Slijedi simboličke poveznice kad se koristi sudoedit za uređivanje datoteka

en: Query the group plugin for unknown system groups
hr: Ispituje plugin grupe za nepoznate sustavske grupe

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
hr: Podudaranje mrežnih grupa bazira se na kompletnoj n-torki: korisnik, računalo, domena

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
hr: Naredbe je dopušteno izvršiti iako ih sudo ne može upisati u revizijski dnevnik

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
hr: Naredbe je dopušteno izvršiti iako ih sudo ne može upisati u U/I dnevnik

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
hr: Naredbe je dopušteno izvršiti iako ih sudo ne može upisati u dnevnik

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
hr: Razriješi grupe u sudoers i podudari ih po ID grupe umjesto po imenu grupe

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
hr: Dnevničke stavke veće od ove vrijednosti podijeliti će se u više syslog poruka: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
hr: Korisnik koji će biti vlasnik U/I dnevnika: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
hr: Grupa koja će biti vlasnik U/I dnevnika: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
hr: Prava pristupa za uporabu za U/I dnevnike: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
hr: Izvrši naredbe pomoću deskriptora datoteke umjesto staze: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
hr: Nepoznati zadani podaci za sudoers se ignoriraju umjesto ispisa upozorenja

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
hr: Vrijeme u sekundama nakon kojeg se naredba prekida: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
hr: Dopustite korisniku da specificira tajmaut na komandnom retku

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
hr: U/I dnevnik ispisivati direktno na disk umjesto preko međuspremnika

en: Include the process ID when logging via syslog
hr: U syslog dnevnik upisivati i ID procesa

en: Type of authentication timestamp record: %s
hr: Tip zapisa autentifikacijskih vremenskih oznaka: %s

en: Authentication failure message: %s
hr: Greška u provjeri autentičnosti: %s

en: Ignore case when matching user names
hr: Zanemari veličinu slova kad se uspoređuju imena korisnika

en: Ignore case when matching group names
hr: Zanemari velika/mala slova pri usporedbi imena grupa

en: Log when a command is allowed by sudoers
hr: Dnevniči (upiše u dnevnik) onda kad sudoers dopusti naredbu

en: Log when a command is denied by sudoers
hr: Dnevniči (upiše u dnevnik) onda kad sudoers ne dopusti naredbu

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
hr: Server(i) sudo dnevnika za spajanje na opcionalni port

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
hr: Tajmaut servera sudo dnevnika u sekundama: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
hr: Omogućite opciju utičnice SO_KEEPALIVE na utičnici spojenoj na server dnevnika

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
hr: Staza do datoteke s paketom certifikata (CA) revizijskog servera: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
hr: Staza do datoteke sa sudoers certifikatima: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
hr: Staza do datoteke sa sudoers privatnim (tajnim) ključem: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
hr: Provjerite je li certifikat dnevničkog servera valjan

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
hr: Dopustite nepoznate vrijednosti za korisničko ime i/ili ID grupe za ‘runas’

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
hr: Dopustite izvršavanje naredbi samo korisniku s valjanom ljuskom

en: Set the pam remote user to the user running sudo
hr: Postavite udaljenog korisnika PAM-a na korisnika koji izvršava sudo

en: Set the pam remote host to the local host name
hr: Postavite PAM udaljenog hosta pam na ime lokalnog hosta (računala)

en: Working directory to change to before executing the command: %s
hr: Radni direktorij u koji treba otići prije izvršavanja naredbe: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
hr: Root direktorij u koji treba otići prije izvršavanja naredbe: %s

en: The format of logs to produce: %s
hr: Format dnevnika: %s

en: Enable SELinux RBAC support
hr: Omogući podršku za SELinux RBAC

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
hr: Staza do datoteke koja se kreira prilikom prvog sudo pokretanja: %s

en: Intercept further commands and apply sudoers restrictions to them
hr: Presretne daljnje naredbe i primijeni ograničenja sudoers-a na njih

en: Log sub-commands run by the original command
hr: Urudžbira podnaredbe koje izvodi naredba

en: Log the exit status of commands
hr: Urudžbira izlazno stanje pokrenute naredbe

en: Subsequent commands in an intercepted session must be authenticated
hr: Naredne naredbe u presretoj sesiji moraju biti ovjerene

en: Allow an intercepted command to run set setuid or setgid programs
hr: Dopusti presretnutu naredbu da pokrene program za postavljnje setuid ili setgid

en: The maximum size to which the process's address space may grow (in bytes): %s
hr: Maksimalna veličina do koje adresni prostor procesa može narasti (u bajtovima): %s

en: The largest size core dump file that may be created (in bytes): %s
hr: Najveća veličina datoteke s damp memorijom koja se može stvoriti (u bajtovima): %s

en: The maximum amount of CPU time that the process may use (in seconds): %s
hr: Maksimalna količina CPU vremena koje proces može koristiti (u sekundama): %s

en: The maximum size of the data segment for the process (in bytes): %s
hr: Maksimalna veličina podatkovnog segmenta za proces (u bajtovima): %s

en: The largest size file that the process may create (in bytes): %s
hr: Najveća veličina datoteke koju proces može stvoriti (u bajtovima): %s

en: The maximum number of locks that the process may establish: %s
hr: Maksimalni broj zaključavanja koje proces može uspostaviti: %s

en: The maximum size that the process may lock in memory (in bytes): %s
hr: Maksimalna veličina koju proces može zaključati u memoriji (u bajtovima): %s

en: The maximum number of files that the process may have open: %s
hr: Maksimalan broj datoteka koje proces može otvoriti: %s

en: The maximum number of processes that the user may run simultaneously: %s
hr: Maksimalan broj procesa koje korisnik može istovremeno pokrenuti: %s

en: The maximum size to which the process's resident set size may grow (in bytes): %s
hr: Maksimalna veličina do koje može narasti rezidentna postavljena veličina procesa (u bajtovima): %s

en: The maximum size to which the process's stack may grow (in bytes): %s
hr: Maksimalna veličina do koje može narasti stȏg procesa (u bajtovima): %s

en: Attempt authentication even when in non-interactive mode
hr: Pokušaj provjere autentičnosti iako se radi u neinteraktivnom načinu

en: Store plaintext passwords in I/O log input
hr: Sprema lozinke u čistom tekstu u U/I zapisniku ulaza

en: List of regular expressions to use when matching a password prompt
hr: Popis regularnih izraza koji se koriste za podudaranje s lozinkama

en: The mechanism used by the intercept and log_subcmds options: %s
hr: Mehanizam koji koriste opcije presretanja i log_subcmds: %s

en: Attempt to verify the command and arguments after execution
hr: Pokušaj provjere naredbe i argumente nakon izvršenja

en: AppArmor profile to use in the new security context: %s
hr: AppArmor profil za upotrebu u novom sigurnosnom kontekstu: %s

en: unknown defaults entry "%s"
hr: nepoznati unos defaults „%s“

en: no value specified for "%s"
hr: nije navedena vrijednost za „%s“

en: invalid operator "%c=" for "%s"
hr: nevaljan operator „%c=“ za „%s“

en: option "%s" does not take a value
hr: opcija „%s“ ne prihvaća vrijednost

en: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
hr: nevaljani Defaults tip 0x%x za opciju „%s“

en: value "%s" is invalid for option "%s"
hr: vrijednost „%s“ nije ispravna za opciju „%s“

en: path name for "%s" too long
hr: ime staze za „%s“ je predugo

en: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
hr: vrijednost za „%s“ mora započeti s „/“, „~“, ili „*“

en: values for "%s" must start with a '/'
hr: vrijednost za „%s“ mora početi s „/“

en: Sudoers entry: %s
hr: Sudoers stavka: %s

en:     Options:
hr:     Opcije:

en:     Commands:
hr:     Naredbe:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
hr: Odgovarajući Defaults unosi za %s na %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
hr: Runas i Command-specifične zadane vrijednosti za %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
hr: Korisnik %s može pokrenuti sljedeće naredbe na %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
hr: Korisniku %s nije dopušteno pokrenuti sudo na %s.

en: ignoring editor: %.*s
hr: ignoriramo editor: %.*s

en: editor arguments may not contain "--"
hr: argumenti editora ne smiju sadržavati „--“

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
hr: sudo_putenv: oštećen envp, duljina ne odgovara

en: unable to rebuild the environment
hr: nije moguće obnoviti okolinu

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
hr: nemate dopuštenje za postavljanje sljedećih varijabli okoline: %s

en: unsupported digest type %u for %s
hr: nepodržani tip kontrolnog zbroja %u za %s

en: %s: read error
hr: %s: greška pri čitanju

en: unable to load %s: %s
hr: nije moguće učitati %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
hr: nije moguće pronaći simbol „group_plugin“ u %s

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
hr: %s: nekompatibilna glavna inačica plugin grupe %d, očekivano je %d

en: unable to parse IP address "%s"
hr: „%s“ nije valjana IP adresa (nemoguće ju je raščlaniti)

en: unable to parse netmask "%s"
hr: „%s“ nije valjana mrežna maska (nemoguće ju je raščlaniti)

en: Local IP address and netmask pairs:
hr: Parovi lokalnih IP adresa i mrežnih maski:

en: unable to update sequence file
hr: nije moguće ažurirati datoteku redoslijeda (sequence file)

en: unable to write to I/O log file: %s
hr: nije moguće pisati u U/I dnevnik: %s

en: unable to create %s/%s
hr: nije moguće stvoriti %s/%s

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
hr: %s: interna greška, U/I dnevnička datoteka za događaj %d nije otvorena

en: unable to read the clock
hr: nije moguće pročitati vrijeme (clock)

en: %s: internal error, invalid signal %d
hr: %s: interna greška, nevaljani signal %d

en: starttls not supported when using ldaps
hr: starttls nije podržan kad se koristi ldaps

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
hr: nije moguće inicijalizirati SSL certifikat i bazu podataka ključeva: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
hr: morate postaviti TLS_CERT u %s da koristite SSL

en: unable to initialize LDAP: %s
hr: nije moguće inicijalizirati LDAP: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
hr: start_tls je specificirani, ali LDAP biblioteke ne podržavaju ldap_start_tls_s() ili ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
hr: nevaljani sudoOrder atribut: %s

en: %s: port too large
hr: %s: preveliki port

en: unsupported LDAP uri type: %s
hr: nepodržani tip adrese LDAP: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
hr: ne možete zajedno koristiti ldap i ldaps adrese

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
hr: duplicira sudoOption: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
hr: nije moguće pretvoriti sudoOption: %s%s%s

en: unable to open audit system
hr: nije moguće otvoriti revizijski sustav

en: unable to send audit message
hr: nije moguće poslati revizijsku poruku

en: error in event loop
hr: greška u petlji događaja

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
hr: Nije uspjelo stvoriti novi ‘SSL_CTX’ objekt: %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
hr: nije moguće učitati datoteku s certifikatatima (CA bundle) %s

en: unable to load certificate %s
hr: nije moguće učitati certifikate %s

en: unable to load private key %s
hr: nije moguće učitati privatni ključ %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
hr: Nije uspjelo dodijeliti memoriju za SSL objekt: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
hr: TLS veza sa %s:%s nije uspjela: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
hr: TLS inicijalizacija nije bila uspješna

en: TLS handshake was unsuccessful
hr: TLS rukovanje (handshake) nije bila uspješno

en: %s: internal error, invalid exit status %d
hr: %s: **interna greška** -- nevaljani izlazni status %d

en: lost connection to log server
hr: veza sa serverom za autentifikaciju je prekinuta (izgubljena je)

en: missing write buffer
hr: nema međuspremnika za pisanje

en: unable to connect to log server
hr: nije moguće spojiti se na dnevnički server

en: user NOT in sudoers
hr: korisnik NIJE u sudoers

en: user NOT authorized on host
hr: korisnik NEMA ovlasti na računalu (nije autoriziran)

en: command not allowed
hr: naredba nije dopuštena

en: %s is not in the sudoers file.
hr: %s nije u sudoers datoteci

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
hr: %s nije dopušteno pokrenuti sudo na %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
hr: Nažalost, korisnik %s ne smije pokrenuti sudo na %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
hr: Korisniku %s nije dopušteno izvršiti ‘%s%s%s%s’ kao %s%s%s na %s.

en: This incident has been reported to the administrator.
hr: Ovaj incident bit će prijavljen administratoru.

en: %s: command not found
hr: %s: naredba nije pronađena

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
hr: zanemaruje se „%s“ pronađen u „.“
    Koristite „sudo ./%s“ ako je to „%s“ koji želite pokrenuti.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
hr[0]: %u netočni pokušaj unosa lozinke
hr[1]: %u netočna pokušaja unosa lozinke
hr[2]: %u netočnih pokušaja unosa lozinke

en: authentication failure
hr: neuspješna autentifikacija

en: a password is required
hr: nužna je lozinka

en: problem parsing sudoers
hr: problem sa sudoers raščlanivanjem

en: unable to write log file %s
hr: nije moguće zapisati dnevničku datoteku %s

en: digest for %s (%s) bad length %zu, expected %zu
hr: kontrolni zbroj za %s (%s) ima lošu dužinu %zu, očekivana je %zu

en: digest for %s (%s) is not in %s form
hr: kontrolni zbroj za %s (%s) nije u %s obliku

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
hr: zanemareni nekompletni sudoRole: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
hr: nevaljani LDIF atribut: %s

en: unable to restore root directory
hr: nije moguće obnoviti korijenski (root) direktorij

en: unable to restore current working directory
hr: nije moguće obnoviti trenutni radni direktorij

en: invalid %.*s set by sudo front-end
hr: nevaljana opcija %.*s postavljena kroz sudo front-end

en: unable to parse network address list
hr: nije moguće pročitati popis mrežnih adresa (nemoguće ih je raščlaniti)

en: user name not set by sudo front-end
hr: ime korisnika nije postavio front-end sudo-a

en: user-ID not set by sudo front-end
hr: korisnički ID (user-ID) nije postavio front-end sudo-a

en: group-ID not set by sudo front-end
hr: grupni ID (group-ID) nije postavio front-end sudo-a

en: host name not set by sudo front-end
hr: ime računala (host name) nije postavio front-end sudo-a

en: invalid working directory: %s
hr: nevaljani radni direktorij: %s

en: invalid chroot directory: %s
hr: nevaljani chroot direktorij: %s

en: unable to execute %s
hr: nije moguće izvršiti %s

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
hr: %s: nevaljane zastavice načina rada iz sudo front end: 0x%x

en: Sudoers policy plugin version %s
hr: Inačica sudoers plugina s pravilima %s

en: Sudoers file grammar version %d
hr: Inačica sudoers datotečne gramatike %d

en: 
    Sudoers path: %s
hr: 
    Staza do sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
hr: nsswitch staza: %s

en: ldap.conf path: %s
hr: ldap.conf staza: %s

en: ldap.secret path: %s
hr: ldap.secret staza: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
hr: nije moguće registrirati rutinu (hook) tipa %d (inačica %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
hr: nije moguće poništiti registraciju tipa (hook) %d (inačica %d.%d)

en: unable to cache uid %u
hr: nije moguće zapamtiti (cache) UID %u

en: unable to cache uid %u, already exists
hr: nije moguće predmemorirati UID %u jer već postoji

en: unable to cache user %s
hr: nije moguće zapamtiti (cache) korisnika %s

en: unable to cache user %s, already exists
hr: nije moguće predmemorirati korisnika %s jer već postoji

en: unable to cache gid %u
hr: nije moguće zapamtiti (cache) GID %u

en: unable to cache gid %u, already exists
hr: nije moguće predmemorirati GID %u jer već postoji

en: unable to cache group %s
hr: nije moguće zapamtiti (cache) grupu %s

en: unable to cache group %s, already exists
hr: nije moguće predmemorirati grupu %s jer već postoji

en: unable to cache group list for %s, already exists
hr: nije moguće predmemorirati popis grupa za %s jer već postoji

en: unable to cache group list for %s
hr: nije moguće zapamtiti (cache) popis grupa za %s

en: unable to parse groups for %s
hr: nije moguće pročitati grupe za %s

en: unable to parse gids for %s
hr: nije moguće razabrati GID-ove za %s

en: perm stack overflow
hr: prekoračenje snopa s pravima pristupa

en: perm stack underflow
hr: iscrpljenje snopa s pravima pristupa

en: unable to change to root gid
hr: nije moguće promijeniti na GID od root

en: unable to change to runas gid
hr: nije moguće promijeniti na runas GID

en: unable to set runas group vector
hr: nije moguće postaviti runas grupni vektor

en: unable to change to runas uid
hr: nije moguće promijeniti na runas UID

en: unable to change to sudoers gid
hr: nije moguće promijeniti na sudoers GID

en: too many processes
hr: previše procesa

en: unable to get current working directory
hr: nije moguće odrediti trenutni radni direktorij

en: truncated audit path ctx->user.cmnd: %s
hr: skraćena (audit) staza ctx->user.cmd: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
hr: skraćena (audit) staza revizije argv[0]: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
hr: nije moguće inicijalizirati SSS izvor. Je li SSSD instaliran na vašem računalu?

en: unable to find symbol "%s" in %s
hr: nije moguće pronaći simbol „%s“ u %s

en: unable to get defaults from %s
hr: nije moguće dobiti zadane vrijednosti (defaults) od %s

en: no valid sudoers sources found, quitting
hr: nisu pronađeni valjani sudoers izvori, kraj rada

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
hr: sudoers specificira da root ne može koristiti sudo

en: user not allowed to override closefrom limit
hr: korisniku nije dopušteno redefinirati ograničenje od ‘closefrom’

en: you are not permitted to use the -C option
hr: vama nije dopušteno koristi opciju -C

en: no tty
hr: nema TTY

en: sorry, you must have a tty to run sudo
hr: nažalost, da pokrenete sudo morate imati TTY

en: invalid shell for user %s: %s
hr: nevaljana ljuska za korisnika %s: %s

en: user not allowed to change root directory to %s
hr: korisniku nije dopušteno promijeniti radni direktorij na %s

en: you are not permitted to use the -R option with %s
hr: vama nije dopušteno koristi opciju -R s/sa %s

en: user not allowed to change directory to %s
hr: korisniku nije dopušteno promijeniti direktorij na %s

en: you are not permitted to use the -D option with %s
hr: vama nije dopušteno koristi opciju -D s/sa %s

en: command in current directory
hr: naredba u trenutnom direktoriju

en: "cd" is a shell built-in command, it cannot be run directly.
hr: „cd“ naredba je ugrađena u ljusku, ne može se izravno pokrenuti.

en: the -s option may be used to run a privileged shell.
hr: opcija -s može se koristiti za pokretanje privilegirane ljuske.

en: the -D option may be used to run a command in a specific directory.
hr: opcija -D može se koristiti za pokretanje naredbe u određenom direktoriju.

en: user not allowed to set a command timeout
hr: korisniku nije dopušteno postavljanje tajmaut naredbe

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
hr: nažalost, vama nije dopušteno postavljanje tajmaut za naredbu

en: user not allowed to preserve the environment
hr: korisniku nije dopušteno sačuvati okolinu

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
hr: vama nije dopušteno zadržati okolinu

en: no command specified
hr: nijedna naredba nije specificirana

en: error setting user-specified environment variables
hr: pogreška pri postavljanju korisnikom specificiranih varijabli okruženja

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
hr: sudoedit se ne mora pokrenuti sa sudo

en: unable to read %s
hr: nije moguće pročitati %s

en: %s is not a regular file
hr: %s nije obična datoteka

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je UID %u, a treba biti %u

en: %s is world writable
hr: %s smije svatko mijenjati/pisati

en: %s is owned by gid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je GID %u, a treba biti %u

en: only root can use "-c %s"
hr: samo root može koristiti „-c %s“

en: unknown login class %s
hr: nepoznata klasa prijave %s

en: unable to resolve host %s
hr: nije moguće pronaći računalo %s

en: invalid filter option: %s
hr: nevaljana opcija filtra: %s

en: invalid max wait: %s
hr: nevaljano maksimalno vrijeme čekanja: %s

en: invalid speed factor: %s
hr: nevaljani faktor brzine: %s

en: invalid time offset %s
hr: nevaljani vremenski odmak %s

en: %s/timing: %s
hr: %s/tajming: %s

en: Replaying sudo session: %s
hr: Reproduciranje sudo sesije: %s

en: unable to set tty to raw mode
hr: nije moguće postaviti TTY u direktni mȏd (da ne interpretira posebne znakove)

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
hr: Upozorenje: vaš terminal je premaleni za pravilno reproduciranje dnevnika.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
hr: Veličina dnevnika je %d x %d, a veličina vašeg terminala %d x %d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
hr: Reprodukcija je završena -- obnovite terminal pritiskom na bilo koju tipku.

en: ambiguous expression "%s"
hr: dvosmisleni izraz „%s“

en: unmatched ')' in expression
hr: nesparena „)“ u izrazu

en: unknown search term "%s"
hr: nepoznati pojam za pretragu „%s“

en: %s requires an argument
hr: %s zahtijeva argument

en: could not parse date "%s"
hr: nije moguće raščlaniti datum „%s“

en: unmatched '(' in expression
hr: nesparena „(“ u izrazu

en: illegal trailing "or"
hr: nelegalni zaostali „or“

en: illegal trailing "!"
hr: nelegalni zaostali „!“

en: unknown search type %d
hr: nepoznati tip za pretragu %d

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
hr: uporaba: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
hr: uporaba: %s [-h] [-d direktorij] -l [izraz za pretragu]

en: %s - replay sudo session logs
hr: %s - reproducira dnevnike sudo sesija

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
hr: 
    Options:
      -d, --directory=dir  navedite direktorij dir za dnevnike sesija
      -f, --filter=filter  navedite (filter) tip/tipove U/I koje treba pokazati
      -h, --help           pokaže poruku s pomoći i iziđe
      -l, --list           popis dostupnih ID-ova sjednica koji se podudaraju
                             s neobveznim izrazom za pretragu
      -m, --max-wait=num   čekati ne više od num sekundi između događaja
      -n, --non-interactive  bez prompta - sesija se šalje na standardni izlaz
      -R, --no-resize        ne mijenjati veličinu terminala
      -S, --suspend-wait   čeka dok je naredba obustavljena
      -s, --speed=num      ubrza ili uspori reprodukciju
      -V, --version        informira o inačici ovog programa i iziđe

en: 
    Invalid shell for user %s: %s
hr: 
    Nevaljana ljuska za korisnika %s: %s

en: 
    Password required
hr: 
    Potrebna je lozinka

en: 
    Parse error
hr: 
    Greška pri raščlambi

en: 
    Command allowed
hr: 
    Naredba je dopuštena.

en: 
    Command denied
hr: 
    Naredba nije dopuštena

en: 
    Command unmatched
hr: 
    Naredba nije prepoznata

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
hr: nije moguće skratiti datoteku s vremenskim podacima na %lld bajtova

en: ignoring time stamp from the future
hr: zanemarena vremenska oznaka iz budućnosti

en: time stamp too far in the future: %20.20s
hr: vremenska oznaka je predaleko u budućnosti: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
hr: nije moguće zaključati datoteku s vremenskim oznakama %s

en: %s:%d:%d timestampowner: unknown user %s
hr: %s:%d:%d timestampowner: nepoznati korisnik %s

en: sudoedit should not be specified with a path
hr: sudoedit se ne smije specificirati sa stazom

en: press return to edit %s:
hr: pritisnite return/enter za redigirati %s:

en: contents of edit session left in %s
hr: sadržaj sesije uređivanja je ostavljen u %s

en: specified editor (%s) doesn't exist
hr: navedeni uređivač (%s) ne postoji

en: no editor found (editor path = %s)
hr: nijedan uređivač nije pronađen (editor path = %s)

en: unable to stat %s
hr: nije moguće dobiti status od %s

en: write error
hr: greška pri pisanju

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
hr: nije moguće dobiti status privremene datoteke (%s), %s nije promijenjena

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
hr: privremena datoteka duljine nula (%s), %s nije promijenjena

en: editor (%s) failed, %s unchanged
hr: greška uređivač (%s), %s nije promijenjena

en: %s unchanged
hr: %s nije promijenjeno

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
hr: nije moguće ponovo otvoriti privremenu datoteku (%s), %s nije promijenjena.

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
hr: nije moguće razabrati privremenu datoteku (%s) -- nepoznata greška

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
hr: nije moguće postaviti (UID, GID) od %s na (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
hr: %s i %s nisu na istom datotečnom sustavu, koristi se mv za preimenovanje

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
hr: naredba nije uspjela: „%s %s %s“, %s nije promijenjena

en: error renaming %s, %s unchanged
hr: greška u preimenovanju %s, %s nije promijenjena

en: What now?
hr: Što sada?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
hr: Mogućnosti su:
      (e) datoteku sudoers ponovno redigirati
      (x) završiti bez spremanja promjena u datoteku sudoers)
      (Q) prekinuti i spremiti promjene u datoteku sudoers (OPASNO!)

en: unable to run %s
hr: nije moguće pokrenuti %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
hr: %s: krivi vlasnik (UID, GID) a treba biti (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
hr: %s: loša prava pristupa, trebala bi biti 0%o

en: %s: parsed OK
hr: %s: raščlamba je uspjela

en: %s busy, try again later
hr: %s je zauzeti, pokušajte ponovo kasnije

en: Edit anyway? [y/N]
hr: Ipak redigirati? [y/N]

en: the -x option will be removed in a future release
hr: opcija -x bit će uklonjena iz buduće inačice

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
hr: molimo da umjesto toga pokušate rabiti cvtsudoers uslužni program

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
hr: Upozorenje: %s:%d:%d nekorišteni %s „%s“

en: %s - safely edit the sudoers file
hr: %s - sigurno redigira sudoers datoteku

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -I, --no-includes        do not edit include files
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
hr: 
    Opcije:
      -c, --check              koristi samo testni način
      -f, --file=sudoers       specificira lokaciju sudoers datoteke
      -h, --help               pokaže poruku s pomoći i iziđe
      -I, --no-includes        uključene datoteke (include files) ne redigirati
      -q, --quite              manje opširne (tihe) poruke grešaka u sintaksi
      -s, --strick             striktni test sintakse sudoers datoteke
      -V, --version            informira o inačici ovog programa i iziđe

en: empty string
hr: prazni string

en: empty group
hr: prazna grupa

en: empty netgroup
hr: prazna mrežna grupa (netgroup)

en: unterminated regular expression
hr: nezavršen regularni izraz

en: invalid line continuation
hr: nevaljani nastavak retka

en: invalid IPv6 address
hr: nevaljana IPv6 adresa

en: unexpected line break in string
hr: neočekivani prelom retka

en: ignoring editor backup file
hr: ignoriramo osiguranje (sigurnosnu kopiju) editora

en: ignoring file name containing '.'
hr: ignoriramo ime datoteke koje sadrži ‘.’

en: too many levels of includes
hr: previše razina uključivanja
