sudoers 1.9.12b2 - en to ka translation catalogue (119 entries)

en: syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: %p's password:
ka: %p-ის პაროლი:

en: [sudo] password for %p:
ka: [sudo] პაროლი %p-სთვის:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: *** SECURITY information for %h ***
ka: *** უსაფრთხოების ინფორმაცია %h -სთვის***

en: Sorry, try again.
ka: თავიდან სცადეთ.

en: unable to allocate memory
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: a digest requires a path name
ka: დაიჯესტისთვის ბილიკის სახელი აუცილებელია

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
ka: "CWD" -ის მნიშვნელობები '/'-ით, '~'-ით ან '*'-ით უნდა იწყებოდეს

en: "CWD" path too long
ka: "CWD" -ის ბილიკი ძალიან გრძელია

en: "CHROOT" path too long
ka: "CHROOT" -ის ბილიკი მეტისმეტად გრძელია

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
ka: სინტაქსის შეცდომა, დაჯავშნილი სიტყვა %s მეტსახელადაა გამოყენებული

en: invalid notbefore value
ka: notbefore -ის არასწორი მნიშვნელობა

en: invalid notafter value
ka: notafter -ის არასწორი მნიშვნელობა

en: timeout value too large
ka: მოლოდინის დროის მნიშვნელობა ძალიან დიდია

en: invalid timeout value
ka: მოლოდინის დროის არასწორი მნიშვნელობა

en: command too long
ka: ბრძანება ძალიან გრძელია

en: Alias "%s" already defined
ka: მეტსახელი "%s" უკვე აღწერილია

en: internal error, %s overflow
ka: შიდა შეცდომა: %s-ის გადავსება

en: unable to dup stdin: %m
ka: stdin-ის დუბლირების შეცდომა: %m

en: unable to execute %s: %m
ka: %s-ის შესრულების შეცდომა: %m

en: unable to fork
ka: პროცესის განტოტვის შეცდომა

en: unable to fork: %m
ka: განტოტვის შეცდომა: %m

en: unable to open pipe: %m
ka: ფაიფის გახსნის შეცდომა: %m

en: %8s : (command continued) %s
ka: %8s : (ბრძანება გაგრძელდა) %s

en: invalid regular expression "%s": %s
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება (%s): %s

en: expected JSON_STRING, got %d
ka: მოველოდი JSON_STRING, მივიღე %d

en: JSON_ARRAY too large
ka: JSON_ARRAY ძალიან დიდია

en: missing double quote in name
ka: სახელში ორმაგი ბრჭყალი აკლია

en: missing JSON_OBJECT
ka: "JSON_OBJECT" ვერ ვიპოვე

en: expected JSON_OBJECT, got %d
ka: მოველოდი JSON_OBJECT, მივიღე %d

en: json stack exhausted (max %u frames)
ka: json-ის სტეკი გახარჯულია (მაქს %u კადრი)

en: objects must consist of name:value pairs
ka: ობიექტები სახელი:მნიშვნელობის წყვილებისგან უნდა შედგებოდეს

en: missing separator between values
ka: მნიშვნელობებს შორის გამყოფი მითითებული არაა

en: unmatched close brace
ka: დამხურავ ფიგურულ ფრჩხილს შესაბამისი არ გააჩნია

en: unexpected array
ka: მოულოდნელი მასივი

en: unmatched close bracket
ka: დამხურავ ფრჩხილს შესაბამისი არ გააჩნია

en: unexpected string
ka: მოულოდნელი სტრიქონი

en: missing colon after name
ka: სახელის შემდეგ სვეტი აღმოჩენილი არაა

en: unexpected boolean
ka: მოულოდნელი ლოგიკური მნიშვნელობა

en: unexpected null
ka: მოულოდნელი ნულოვანი მნიშვნელობა

en: unexpected number
ka: მოულოდნელი რიცხვი

en: parse error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: %s: invalid log file
ka: %s: არასწორი ჟურნალის ფაილი

en: %s: time stamp field is missing
ka: %s: დროის შტამპის ველი აკლია

en: %s: time stamp %s: %s
ka: %s: დროის შტამპი %s: %s

en: %s: user field is missing
ka: %s: მომხმარებლის ველის გარეშე

en: %s: runas user field is missing
ka: %s: runas მომხმარებლის ველის გარეშე

en: %s: runas group field is missing
ka: %s: runas ჯგუფის ველის გარეშე

en: %s exists but is not a directory (0%o)
ka: %s არსებობს, მაგრამ საქაღალდეს არ წარმოადგენს (0%o)

en: unable to mkdir %s
ka: mkdir %s-ის შეცდომა

en: unable to change mode of %s to 0%o
ka: რეჟიმის %s-დან 0%o-ზე შეცვლა შეუძლებელია

en: error reading timing file: %s
ka: დროის ფაილის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: invalid timing file line: %s
ka: დროის ფაილის არასწორი ხაზი: %s

en: %s: protocol error: NULL key
ka: %s: პროტოკოლის შეცდომა: ნულოვანი გასაღები

en: %s: protocol error: wrong type for %s
ka: %s: პროტოკოლის შეცდომა. არასწორი ტიპი %s -სთვის

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
ka: %s: პროტოკოლის შეცდომა: %s-ში ნაპოვნი მნიშვნელობა ნულოვანია

en: unable to generate UUID
ka: uuid-ის გენერაციის შეცდომა

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
ka: %s: პროტოკოლის შეცდომა: AcceptMessage-ს %s -ი აკლია

en: %s: unable to format session id
ka: %s: სესის id-ის დაფორმატების

en: %s: %s is not set
ka: %s: %s დაყენებული არაა

en: invalid iofd %d
ka: არასწორი iofd %d

en: error closing iofd %d: %s
ka: შეცდომა iofd %d დახურვისას: %s

en: error flushing iofd %d: %s
ka: iofd %d-ის ჩაწერის შეცდომა: %s

en: unable to open %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: unable to open %s/%s
ka: შეცდომა გახსნისას %s/%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
ka: შეცდომა კოპირებისას: %s/%s -დან %s/%s: %s -მდე

en: unable to rename %s to %s
ka: %s-ის %s-ად გადარქმევის შეცდომა

en: server message too large: %zu
ka: სერვერის შეტყობინება ძალიან დიდია: %zu

en: unable to add event to queue
ka: რიგში მოვლენის ჩამატების შეცდომა

en: invalid AcceptMessage
ka: არასწორი AcceptMessage

en: invalid RejectMessage
ka: არასწორი RejectMessage

en: invalid ExitMessage
ka: არასწორი ExitMessage

en: invalid RestartMessage
ka: არასწორი RestartMessage

en: invalid AlertMessage
ka: არასწორი AlertMessage

en: protocol error
ka: პროტოკოლის შეცდომა

en: invalid IoBuffer
ka: არასწორი IoBuffer

en: invalid ChangeWindowSize
ka: არასწორი ChangeWindowSize

en: invalid CommandSuspend
ka: არასწორი CommandSuspend

en: unable to unpack %s size %zu
ka: შეცდომა %s -ის გაშლისას ზომა %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
ka: type_case-ის მოულოდნელი მნიშვნელობა %d %s-ში %s-დან

en: invalid ClientMessage
ka: არასწორი ClientMessage

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: path to configuration file
ka: ბილიკი კონფიგურაციის ფაილამდე

en: display help message and exit
ka: დახმარების გამოტანა და გამოსვლა

en: display version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: %s version %s
ka: %s ვერსია %s

en: unknown user %s
ka: უცნობი მომხმარებელი %s

en: unknown group %s
ka: უცნობი ჯგუფი %s

en: invalid value for %s: %s
ka: %s-ის არასწორი მნიშვნელობა: %s

en: TLS not supported
ka: TLS მხარდაუჭერელია

en: you do not exist in the %s database
ka: ბაზაში "%s" თქვენ არ არსებობთ

en: unable to write to %s
ka: %s-ში ჩაწერა შეუძლებელია

en: %s: read error
ka: %s: კითხვის შეცდომა

en: %s must be owned by uid %d
ka: %s-ის მფლობლის UID %d უნდა იყოს

en: unable to load %s: %s
ka: %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: unable to read the clock
ka: საათის წაკითხვის შეცდომა

en: unable to open audit system
ka: აუდიტის სისტემის გახსნის შეცდომა

en: unable to send audit message
ka: აუდიტის შეტყობინების გაგზავნის შეცდომა

en: error in event loop
ka: მოვლენების მარყუჟის შეცდომა

en: %s: command not found
ka: %s: ბრძანება ვერ ვიპოვე

en:     Commands:
ka:     ბრძანებები:

en: unable to execute %s
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: unable to find symbol "%s" in %s
ka: სიმბოლო "%s"-ის %s-ში პოვნა შეუძლებელია

en: no command specified
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: %s is not a regular file
ka: %s: არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ka: %s-ის მფლობლის UID-ია %u. უნდა იყოს %u

en: %s is world writable
ka: %s ყველას მიერ ჩაწერადია

en: unknown login class %s
ka: შესვლის უცნობი კლასი: %s

en: %s requires an argument
ka: %s არგუმენტი აუცილებელია

en: contents of edit session left in %s
ka: ნაპოვნია ჩასწორების სესიის ნარჩენი შემცველობა: %s

en: unable to stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: %s unchanged
ka: %s შეუცვლელია

en: What now?
ka: ახლა რა ვქნათ?

en: unable to run %s
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: empty string
ka: ცარიელი სტრიქონი

en: empty group
ka: ცარიელი ჯგუფი

en: invalid IPv6 address
ka: არასწორი IPv6 მისამართი
