sudoers 1.9.15b1 - en to pl translation catalogue (695 entries)

en: syntax error
pl: błąd składni

en: %p's password:
pl: Hasło użytkownika %p:

en: [sudo] password for %p:
pl: [sudo] hasło użytkownika %p:

en: Password:
pl: Hasło:

en: *** SECURITY information for %h ***
pl: *** informacje dotyczące BEZPIECZEŃSTWA dla %h ***

en: Sorry, try again.
pl: Niestety, proszę spróbować ponownie.

en: unable to allocate memory
pl: nie udało się przydzielić pamięci

en: a digest requires a path name
pl: skrót wymaga nazwy pliku

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
pl: wartości "CWD" muszą zaczynać się od '/', '~' lub '*'

en: "CWD" path too long
pl: ścieżka "CWD" zbyt długa

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
pl: wartości "CHROOT" muszą zaczynać się od '/', '~' lub '*'

en: "CHROOT" path too long
pl: ścieżka "CHROOT" zbyt długa

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
pl: błąd składni, słowo zastrzeżone %s użyte jako nazwa aliasu

en: invalid notbefore value
pl: błędna wartość notbefore

en: invalid notafter value
pl: błędna wartość notafter

en: timeout value too large
pl: wartość limitu czasu zbyt duża

en: invalid timeout value
pl: błędna wartość limitu czasu

en: command too long
pl: polecenie zbyt długie

en: expected a fully-qualified path name
pl: oczekiwano pełnej ścieżki

en: Alias "%s" already defined
pl: Alias "%s" jest już zdefiniowany

en: unable to dup stdin: %m
pl: nie udało się wykonać dup na stdin: %m

en: unable to execute %s: %m
pl: nie udało się wywołać %s: %m

en: unable to fork
pl: nie udało się wykonać fork

en: unable to fork: %m
pl: nie udało się wykonać fork: %m

en: unable to open pipe: %m
pl: nie udało się otworzyć potoku: %m

en: %8s : (command continued) %s
pl: %8s : (kontynuacja polecenia) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
pl: nieoczekiwany JSON_STRING, otrzymano %d

en: JSON_ARRAY too large
pl: JSON_ARRAY zbyt duża

en: missing double quote in name
pl: brak podwójnego cudzysłowu w nazwie

en: missing JSON_OBJECT
pl: brakujący JSON_OBJECT

en: expected JSON_OBJECT, got %d
pl: oczekiwany JSON_OBJECT, otrzymano %d

en: json stack exhausted (max %u frames)
pl: stos json wyczerpany (maksimum %u ramek)

en: objects must consist of name:value pairs
pl: obiekty muszą składać się z kluczy nazwa:wartość

en: missing separator between values
pl: brak separatora między wartościami

en: unmatched close brace
pl: brak klamry zamykającej

en: unexpected array
pl: nieoczekiwana tablica

en: unmatched close bracket
pl: brak nawiasu zamykającego

en: unexpected string
pl: nieoczekiwany łańcuch

en: missing colon after name
pl: brak dwukropka po nazwie

en: unexpected boolean
pl: nieoczekiwana wartość logiczna

en: unexpected null
pl: nieoczekiwana wartość pusta

en: unexpected number
pl: nieoczekiwana liczba

en: parse error
pl: błąd składni

en: invalid regular expression "%s": %s
pl: błędne wyrażenie regularne "%s": %s

en: %s: invalid log file
pl: %s: błędny plik logu

en: %s: time stamp field is missing
pl: %s: brak pola znacznika czasu

en: %s: time stamp %s: %s
pl: %s: znacznik czasu %s: %s

en: %s: user field is missing
pl: %s: brak pola z użytkownikiem

en: %s: runas user field is missing
pl: %s: brak pola z użytkownikiem runas

en: %s: runas group field is missing
pl: %s: brak pola z grupą runas

en: %s exists but is not a directory (0%o)
pl: %s istnieje, ale nie jest katalogiem (0%o)

en: unable to mkdir %s
pl: nie udało się wykonać mkdir %s

en: unable to change mode of %s to 0%o
pl: nie udało się zmienić uprawnień %s na 0%o

en: error reading timing file: %s
pl: błąd podczas czytania pliku czasu: %s

en: invalid timing file line: %s
pl: błędna linia pliku czasu: %s

en: %s: protocol error: NULL key
pl: %s: błąd protokołu: klucz NULL

en: %s: protocol error: wrong type for %s
pl: %s: błąd protokołu: niewłaściwy typ dla %s

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
pl: %s: błąd protokołu: napotkano wartość NULL w %s

en: unable to generate UUID
pl: nie udało się wygenerować UUID-a

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
pl: %s: błąd protokołu: brak %s w AcceptMessage

en: %s: unable to format session id
pl: %s: nie udało się sformatować id sesji

en: %s: %s is not set
pl: %s: %s nie jest ustawiony

en: unable to expand iolog path %s
pl: nie udało się rozwinąć ścieżki iologu %s

en: unable to create iolog path %s
pl: nie udało się utworzyć ścieżki iologu %s

en: invalid iofd %d
pl: błędny iofd %d

en: error closing iofd %u: %s
pl: błąd zamykania iofd %u: %s

en: error flushing iofd %u: %s
pl: błąd opróżniania bufora iofd %u: %s

en: invalid I/O log %s: %s referenced but not present
pl: błędny log we/wy %s: %s użyty, ale nie zdefiniowany

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
pl: %s: nie udało się odnaleźć punktu wznowienia [%lld, %ld]

en: unable to open %s
pl: nie udało się otworzyć %s

en: unable to open %s/%s
pl: nie udało się otworzyć %s/%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
pl: nie udało się skopiować %s/%s do %s/%s: %s

en: unable to rename %s to %s
pl: nie udało się zmienić nazwy %s na %s

en: %s/%s: unable to find resume point [%lld, %ld]
pl: %s/%s: nie udało się odnaleźć punktu wznowienia [%lld, %ld]

en: missing I/O log file %s/%s
pl: brak pliku logu we/wy %s/%s

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
pl: %s/%s: nie udało przesunąć %zu w przód

en: unable to connect to relay
pl: nie udało się połączyć z przekaźnikiem

en: server message too large: %zu
pl: komunikat serwera zbyt duży: %zu

en: unable to add event to queue
pl: nie udało się dodać zdarzenia do kolejki

en: unexpected state %d for %s
pl: nieoczekiwany stan %d dla %s

en: state machine error
pl: błąd maszyny stanów

en: invalid AcceptMessage
pl: błędny AcceptMessage

en: invalid RejectMessage
pl: błędny RejectMessage

en: invalid ExitMessage
pl: błędny ExitMessage

en: invalid RestartMessage
pl: błędny RestartMessage

en: invalid AlertMessage
pl: błędny AlertMessage

en: %s: unexpected IoBuffer
pl: %s: nieoczekiwany IoBuffer

en: protocol error
pl: błąd protokołu

en: invalid IoBuffer
pl: błędny IoBuffer

en: invalid ChangeWindowSize
pl: błędny ChangeWindowSize

en: invalid CommandSuspend
pl: błędny CommandSuspend

en: unable to unpack %s size %zu
pl: nie udało się rozpakować %s, rozmiar %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
pl: nieoczekiwana wartość type_case %d w %s z %s

en: unrecognized ClientMessage type
pl: nie rozpoznany typ ClientMessage

en: timed out writing to client %s
pl: przekroczony limit czasu przy pisaniu do klienta %s

en: missing write buffer for client %s
pl: brak bufora zapisu dla klienta %s

en: timed out reading from client %s
pl: przekroczony limit czasu przy czytaniu od klienta %s

en: EOF from %s without proper TLS shutdown
pl: EOF od %s bez właściwego zakończenia połączenia TLS

en: client message too large: %zu
pl: komunikat klienta zbyt duży %zu

en: client message too large
pl: komunikat klienta zbyt duży

en: invalid ClientMessage
pl: błędny ClientMessage

en: unable to get remote IP addr
pl: nie udało się uzyskać zdalnego adresu IP

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
pl: Nie udało się dołączyć danych użytkownika do obiektu SSL: %s

en: unable to setup listen socket
pl: nie udało się ustanowić gniazda nasłuchującego

en: unexpected signal %d
pl: nieoczekiwany sygnał %d

en: sudo log server
pl: serwer logów sudo

en: Options:
pl: Opcje:

en: path to configuration file
pl: ścieżka do pliku konfiguracyjnego

en: display help message and exit
pl: wyświetlenie pomocy i zakończenie

en: do not fork, run in the foreground
pl: bez wykonywania fork, działanie na pierwszym planie

en: percent chance connections will drop
pl: procentowe prawdopodobieństwo odrzucenia połączenia

en: display version information and exit
pl: wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
pl: Wymagany Protobuf-C w wersji 1.3 lub wyższej

en: invalid random drop value: %s
pl: błędna wartość losowego gubienia: %s

en: %s version %s
pl: %s wersja %s

en: unknown user %s
pl: nieznany użytkownik %s

en: unknown group %s
pl: nieznana grupa %s

en: unable to parse iolog mode %s
pl: nie udało się przeanalizować uprawnień iologu %s

en: invalid value for %s: %s
pl: błędna wartość %s: %s

en: TLS not supported
pl: TLS nie jest obsługiwany

en: %s: not a fully qualified path
pl: %s: nie jest pełną ścieżką

en: unknown syslog facility %s
pl: nieznana wartość facility sysloga %s

en: unknown syslog priority %s
pl: nieznany priorytet sysloga %s

en: %s:%d unmatched '[': %s
pl: %s:%d niedopasowany '[': %s

en: %s:%d garbage after ']': %s
pl: %s:%d śmieci po ']': %s

en: %s:%d invalid config section: %s
pl: %s: %d błędna sekcja konfiguracji: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
pl: %s:%d błędna linia konfiguracji: %s

en: %s:%d expected section name: %s
pl: %s:%d oczekiwano nazwy sekcji: %s

en: %s:%d [%s] illegal key: %s
pl: %s:%d [%s] niedozwolony klucz: %s

en: unable to open log file %s
pl: nie udało się otworzyć pliku logu %s

en: unable to initialize server TLS context
pl: nie udało się zainicjować kontekstu serwera TLS

en: unable to initialize relay TLS context
pl: nie udało się zainicjować kontekstu przekaźnika TLS

en: unable to create journal file
pl: nie udało się utworzuć pliku kroniki

en: unable to lock %s
pl: nie udało się zablokować %s

en: unable to lock journal file
pl: nie udało się zablokować pliku kroniki

en: unable to open journal file
pl: nie udało się otworzyć pliku kroniki

en: unable to write journal file
pl: nie udało się zapisać pliku kroniki

en: unable to rename journal file
pl: nie udało się zmienić nazwy pliku kroniki

en: unexpected EOF reading journal file
pl: nieoczekiwany koniec pliku podczas odczytu pliku kroniki

en: error reading journal file
pl: błąd podczas odczytu pliku kroniki

en: invalid journal file, unable to restart
pl: błędny plik kroniki, nie udało się zrestartować

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
pl: nie udało się przewinąć do [%lld, %ld] w pliku kroniki %s

en: unexpected value_case %d in %s from %s
pl: nieoczekiwana wartość value_case %d w %s z %s

en: error parsing AcceptMessage
pl: błąd analizy AcceptMessage

en: error creating I/O log
pl: błąd tworzenia logu we/wy

en: error logging accept event
pl: błąd logowania zdarzenia akceptacji

en: error parsing RejectMessage
pl: błąd analizy RejectMessage

en: error logging reject event
pl: błąd logowania zdarzenia odrzucenia

en: error logging exit event
pl: błąd logowania zdarzenia wyjścia

en: log is already complete, cannot be restarted
pl: log jest już kompletny, nie może być wznowiony

en: unable to restart log
pl: nie udało się wznownić logu

en: error parsing AlertMessage
pl: błąd analizy AlertMessage

en: error logging alert event
pl: błąd logowania zdarzenia alarmu

en: unable to format timing buffer, length %d
pl: nie udało się sformatować bufora czasu, długość %d

en: randomly dropping connection
pl: losowe odrzucanie połączenia

en: error writing IoBuffer
pl: błąd zapisu IoBuffer

en: error writing ChangeWindowSize
pl: błąd zapisu ChangeWindowSize

en: error writing CommandSuspend
pl: błąd zapisu CommandSuspend

en: TLS handshake with relay host failed
pl: przywitanie TLS z hostem przekaźnika nie powiodło się

en: unable to connect to relay host
pl: nie udało się połączyć z hostem przekaźnika

en: %s: invalid ServerHello, missing server_id
pl: %s: błędne ServerHello, brak server_id

en: invalid ServerHello
pl: błędne ServerHello

en: unrecognized ServerMessage type
pl: nie rozpoznany typ ServerMessage

en: timed out reading from relay %s (%s)
pl: przekroczony limit czasu przy czytaniu z przekaźnika %s (%s)

en: timeout reading from relay
pl: przekroczony limit czasu przy czytaniu z przekaźnika

en: relay host name does not match certificate
pl: nazwa hosta przekaźnika nie pasuje do certyfikatu

en: error reading from relay
pl: błąd podczas odczytu z przekaźnika

en: unable to read from relay
pl: nie udał się odczyt z przekaźnika

en: relay server closed connection
pl: serwer przekaźnika zamknął połączenie

en: server message too large
pl: komunikat serwera zbyt duży

en: timed out writing to relay %s (%s)
pl: przekroczony limit czasu przy pisaniu do przekaźnika %s (%s)

en: timeout writing to relay
pl: przekroczony limit czasu przy pisaniu do przekaźnika

en: error writing to relay
pl: błąd zapisu do przekaźnika

en: send sudo I/O log to remote server
pl: wysyłanie logu we/wy sudo na zdalny serwer

en: only send an accept event (no I/O)
pl: samo wysłanie zdarzenia akceptującego (bez we/wy)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
pl: plik paczki certyfikatów do weryfikacji certyfikatu serwera

en: certificate file for TLS handshake
pl: plik certyfikatu do powitania TLS

en: host to send logs to
pl: host do wysyłania logów

en: remote ID of I/O log to be resumed
pl: zdalny ID logu we/wy do wznowienia

en: private key file
pl: plik klucza prywatnego

en: do not verify server certificate
pl: bez weryfikacji certyfikatu serwera

en: port to use when connecting to host
pl: port do użycia przy łączeniu z hostem

en: restart previous I/O log transfer
pl: wznowienie poprzedniego transferu logu we/wy

en: reject the command with the given reason
pl: odrzucenie polecenia z podanym powodem

en: stop transfer after reaching this time
pl: zakończenie przesyłania po osiągnięciu tego czasu

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
pl: test serwera audytu przez wysłanie wybranego logu we/wy N razy równolegle

en: unable to look up %s:%s: %s
pl: nie udało się wyszukać %s:%s: %s

en: unable to get server IP addr
pl: nie udało się uzyskać adresu IP serwera

en: unable to read %s/%s: %s
pl: nie udało się odczytać %s/%s: %s

en: unexpected I/O event %d
pl: nieoczekiwane zdarzenie we/wy %d

en: %s: unexpected state %d
pl: %s: nieoczekiwany stan %d

en: error message received from server: %s
pl: odebrano od serwera komunikat błędu: %s

en: abort message received from server: %s
pl: odebrano od serwera komunikat zerwania: %s

en: %s: unexpected type_case value %d
pl: %s: nieoczekiwana wartość type_case %d

en: timeout reading from server
pl: przekroczony limit czasu przy czytaniu z serwera

en: host name does not match certificate
pl: nazwa hosta nie pasuje do certyfikatu

en: premature EOF
pl: przedwczesny EOF

en: server message too large: %u
pl: komunikat serwera zbyt duży: %u

en: timeout writing to server
pl: przekroczony limit czasu przy pisaniu do serwera

en: both restart point and iolog ID must be specified
pl: muszą być podane jednocześnie punkt wznowienia i ID iolog

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
pl: nie można ustawić punktu restartu, jeśli żadne we/wy nie jest wysyłane

en: exited prematurely with state %d
pl: zakończono przedwcześnie ze stanem %d

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
pl: miniony czas wysłany do serwera [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
pl: odebrano od serwera punkt zatwierdzenia [%lld, %ld]

en: TLS handshake timeout occurred
pl: przekroczony limit czasu powitania TLS

en: unable to set event
pl: nie udało się ustawić zdarzenia

en: TLS connection failed: %s
pl: Połączenie TLS nie powiodło się: %s

en: unable to allocate ssl object: %s
pl: nie udało się przydzielić obiektu SSL: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
pl: Nie udało się dołączyć gniazda do obiektu SSL: %s

en: unable to initialize TLS context
pl: nie udało się zainicjować kontekstu TLS

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
pl: nie udało się ustawić szyfrowania TLS 1.2 na %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
pl: nie udało się ustawić szyfrowania TLS 1.3 na %s: %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
pl: nie udało się ustawić parametrów Diffie-Hellmana: %s

en: unable to create TLS context: %s
pl: nie udało się utworzyć kontekstu TLS: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
pl: nie udało się ustawić minimalnej wersji protokołu na TLS 1.2: %s

en: unable to get time of day
pl: nie udało się pobrać aktualnego czasu

en: unable to change password for %s
pl: nie udało się zmienić hasła dla %s

en: unable to get login class for user %s
pl: nie udało się uzyskać klasy logowania dla użytkownika %s

en: invalid authentication type
pl: błędny rodzaj uwierzytelnienia

en: unable to begin BSD authentication
pl: nie udało się rozpocząć uwierzytelnienia BSD

en: unable to initialize BSD authentication
pl: nie udało się zainicjować uwierzytelnienia BSD

en: your account has expired
pl: konto wygasło

en: approval failed
pl: zezwolenie nie powiodło się

en: unable to read fwtk config
pl: nie udało się odczytać konfiguracji fwtk

en: unable to connect to authentication server
pl: nie udało się połączyć z serwerem uwierzytelniającym

en: lost connection to authentication server
pl: utracono połączenie z serwerem uwierzytelniającym

en: authentication server error:
    %s
pl: błąd serwera uwierzytelniającego:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
pl: %s: nie udało się przekształcić nazwy principal do łańcucha ('%s'): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
pl: %s: nie udało się przeanalizować '%s': %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
pl: %s: nie udało się rozwiązać pamięci podręcznej danych uwierzytelniających: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
pl: %s: nie udało się przydzielić opcji: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
pl: %s: nie udało się pobrać danych uwierzytelniających: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
pl: %s: nie udało się zainicjować pamięci podręcznej danych uwierzytelniających: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
pl: %s: nie udało się zapisać danych uwierzytelniających w pamięci podręcznej: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
pl: %s: nie udało się pobrać nazwy principal dla hosta: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
pl: %s: Nie można zweryfikować TGT! Możliwy atak!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
pl: nie udało się zainicjować PAM: %s

en: PAM authentication error: %s
pl: Błąd uwierzytelniania PAM: %s

en: account validation failure, is your account locked?
pl: błąd kontroli poprawności konta - konto zablokowane?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
pl: Konto lub hasło wygasło, należy ustawić ponownie hasło i spróbować jeszcze raz

en: unable to change expired password: %s
pl: nie udało się zmienić przedawnionego hasła: %s

en: Password expired, contact your system administrator
pl: Hasło wygasło, proszę skontaktować się z administratorem systemu

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
pl: Konto wygasło lub w konfiguracji PAM brak sekcji "account" dla sudo, proszę skontaktować się z administratorem systemu

en: PAM account management error: %s
pl: Błąd zarządzania kontem PAM: %s

en: you do not exist in the %s database
pl: nie istniejesz w bazie danych %s

en: failed to initialise the ACE API library
pl: nie udało się zainicjować biblioteki ACE API

en: unable to contact the SecurID server
pl: nie udało się połączyć z serwerem SecurID

en: User ID locked for SecurID Authentication
pl: ID użytkownika zablokowany dla uwierzytelnienia SecurID

en: invalid username length for SecurID
pl: błędna długość nazwy użytkownika dla SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
pl: błędny uchwyt uwierzytelnienia dla SecurID

en: SecurID communication failed
pl: błąd komunikacji SecurID

en: unknown SecurID error
pl: nieznany błąd SecurID

en: invalid passcode length for SecurID
pl: błędna długość hasła dla SecurID

en: unable to initialize SIA session
pl: nie udało się zainicjować sesji SIA

en: invalid authentication methods
pl: błędne metody uwierzytelniania

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
pl: W sudo wkompilowano błędne metody uwierzytelniania! Nie można mieszać samodzielnych i niesamodzielnych sposobów uwierzytelniania.

en: no authentication methods
pl: brak metod uwierzytelniania

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
pl: W sudo nie wkompilowano żadnych metod uwierzytelniania! Aby wyłączyć uwierzytelnianie, proszę użyć opcji konfiguracyjnej --disable-authentication.

en: Unable to initialize authentication methods.
pl: Nie udało się zainicjować metod uwierzytelniania.

en: Authentication methods:
pl: Metody uwierzytelniania:

en: Could not determine audit condition
pl: Nie udało się określić warunku audytowego

en: unable to commit audit record
pl: nie udało się zatwierdzić rekordu audytowego

en: unknown uid %u
pl: nieznany uid %u

en: error reading lecture file %s
pl: błąd podczas czytania pliku instrukcji %s

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
pl: zignorowano plik instrukcji %s: nie jest zwykłym plikiem

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
pl: 
    Ufamy, że lokalny administrator udzielił odpowiedniego szkolenia.
    Zwykle sprowadza się ono do tych trzech rzeczy:
    
        1) należy respektować prywatność innych,
        2) należy myśleć przed pisaniem,
        3) z dużą władzą wiąże się duża odpowiedzialność.

en: For security reasons, the password you type will not be visible.
pl: Ze względów bezpieczeństwa wpisywane hasło nie będzie widoczne.

en: cycle in %s "%s"
pl: cykl w %s "%s"

en: %s "%s" referenced but not defined
pl: %s "%s" użyty, ale nie zdefiniowany

en: order increment: %s: %s
pl: zwiększenie rangi: %s: %s

en: starting order: %s: %s
pl: początkowa ranga: %s: %s

en: order padding: %s: %s
pl: wyrównanie rangi: %s: %s

en: %s grammar version %d
pl: %s, wersja gramatyki %d

en: unsupported input format %s
pl: nieobsługiwany format wejścia %s

en: unsupported output format %s
pl: nieobsługiwany format wyjścia %s

en: %s: input and output files must be different
pl: %s: pliki wejściowy i wyjściowy muszą być różne

en: unable to initialize sudoers default values
pl: nie udało się zainicjować wartości domyślnych sudoers

en: %s: unknown key word %s
pl: %s: nieznane słowo kluczowe %s

en: invalid defaults type: %s
pl: błędny typ wartości domyślnej: %s

en: invalid suppression type: %s
pl: błędny typ ograniczenia: %s

en: invalid filter: %s
pl: błędny filtr: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
pl: nie udało się przeanalizować pliku %s, nieznany błąd

en: unable to write to %s
pl: nie udało się zapisać do %s

en: %s - convert between sudoers file formats
pl: %s - konwersja między formatami pliku sudoers

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
pl: 
    Opcje:
      -b. --base=dn              podstawowe DN do zapytań LDAP z sudo
      -c, --config=plik_konf     ścieżka do pliku konfiguracyjnego
      -d, --defaults=typy        konwersja Defaults tylko określonych typów
      -e, --expand-aliases       rozwinięcie aliasów w trakcie konwersji
      -f, --output-format=format format wyjścia: JSON, LDIF lub sudoers
      -i, --input-format=format  format wejścia: LDIF lub sudoers
      -I, --increment=liczba     liczba, o jaką ma być zwiększane każde sudoOrder
      -h, --help                 wyświetlenie pomocy i zakończenie
      -m, --match=filtr          konwersja tylko wpisów pasujących do filtra
      -M, --match-local          filtr dopasowania używający baz passwd i group
      -o, --output=plik          zapis skonwertowanego sudoers do pliku wyjciowego
      -O, --order-start=liczba   początkowa wartość pierwszego sudoOrder
      -p, --prune-matches        czyszczenie nie pasujących użytkowników, grup,
                                 hostów
      -P, --padding=num          bazowe wyrównanie dla kroku sudoOrder
      -s, --suppress=sekcje      pominięcie wyjścia z podanych sekcji
      -V, --version              wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: internal error, %s overflow
pl: błąd wewnętrzny, przepełnienie %s

en: unable to get GMT time
pl: nie udało się pobrać czasu GMT

en: unable to format timestamp
pl: nie udało się sformatować znacznika czasu

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
pl: %s:%d:%d: nieznany wpis domyślny "%s"

en: too many sudoers entries, maximum %u
pl: zbyt dużo wpisów sudoers, maksimum to %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
pl: zmienna środowiskowa SUDOERS_BASE nie jest ustawiona i nie podano opcji -b.

en: %s:%d:%d: converting host list to ALL
pl: %s:%d:%d: konwersja listy hostów na ALL

en: unable to find alias %s
pl: nie udało się odnaleźć aliasu %s

en: %s:%d:%d: renaming alias %s to %s
pl: %s:%d:%d: zmiana nazwy aliasu %s na %s

en: %s:%d:%d: removing duplicate alias %s
pl: %s:%d:%d: usuwanie powtórzonego aliasu %s

en: %s:%d:%d: conflicting Defaults entry "%s" host-specific in %s:%d:%d
pl: %s:%d:%d: konflikt z wpisem Defaults "%s" dla hosta w %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: made Defaults "%s" specific to host %s
pl: %s:%d:%d: uczynienie Defaults "%s" obowiązującym tylko dla hosta %s

en: %s:%d:%d: unable to make Defaults "%s" host-specific
pl: %s:%d:%d: nie udało się uczynić Defaults "%s" obowiązującym tylko dla hosta

en: %s:%d:%d: removing Defaults "%s" overridden by subsequent entries
pl: %s:%d:%d: usuwanie Defaults "%s" nadpisanego przez kolejne wpisy

en: %s:%d:%d: merging userspec into %s:%d:%d
pl: %s:%d:%d: łączenie userspec w %s:%d:%d

en: %s:%d:%d: removing userspec overridden by subsequent entries
pl: %s:%d:%d: usuwanie userspec nadpisanego przez kolejne wpisy

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
pl: Rodzaj komunikatu sysloga, jeśli syslog jest używany: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
pl: Priorytet komunikatu sysloga w przypadku udanego uwierzytelnienia: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
pl: Priorytet komunikatu sysloga w przypadku nieudanego uwierzytelnienia: %s

en: Put OTP prompt on its own line
pl: Umieszczenie zachęty OTP we własnej linii

en: Ignore '.' in $PATH
pl: Ignorowanie '.' w $PATH

en: Always send mail when sudo is run
pl: Wysyłanie listu zawsze przy uruchomieniu sudo

en: Send mail if user authentication fails
pl: Wysyłanie listu przy błędnym uwierzytelnieniu

en: Send mail if the user is not in sudoers
pl: Wysyłanie listu jeśli użytkownik nie jest w sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
pl: Wysyłanie listu jeśli użytkownik nie jest w sudoers dla tego hosta

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
pl: Wysyłanie listu jeśli użytkownik nie ma prawa do uruchomienia polecenia

en: Send mail if the user tries to run a command
pl: Wysyłanie listu jeśli użytkownik próbuje uruchomić polecenie

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
pl: Użycie osobnego znacznika czasu dla każdej pary użytkownik/tty

en: Lecture user the first time they run sudo
pl: Poinstruowanie użytkownika przy pierwszym uruchomieniu sudo

en: File containing the sudo lecture: %s
pl: Plik zawierający instrukcję do sudo: %s

en: Require users to authenticate by default
pl: Domyślne wymaganie uwierzytelnienia przez użytkowników

en: Root may run sudo
pl: Możliwość uruchamiania sudo przez roota

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
pl: Logowanie nazwy hosta w pliku logu (niesyslogowym)

en: Log the year in the (non-syslog) log file
pl: Logowanie roku w pliku logu (niesyslogowym)

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
pl: Uruchomienie powłoki przy wywołaniu sudo bez argumentów

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
pl: Ustawianie $HOME na katalog użytkownika docelowego przy uruchamianiu powłoki z -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
pl: Ustawianie $HOME zawsze na katalog domowy użytkownika docelowego

en: Allow some information gathering to give useful error messages
pl: Zezwolenie na zbieranie niektórych informacji do przydatnych komunikatów błędów

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
pl: Wymaganie pełnych nazw hostów w pliku sudoers

en: Insult the user when they enter an incorrect password
pl: Lżenie użytkownika po podaniu błędnego hasła

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
pl: Możliwość uruchamiania sudo tylko z poziomu terminala

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
pl: Honorowanie zmiennej środowiskowej EDITOR przez visudo

en: Prompt for root's password, not the users's
pl: Pytanie o hasło roota zamiast hasła użytkownika

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
pl: Pytanie o hasło użytkownika runas_default zamiast uruchamiającego

en: Prompt for the target user's password, not the users's
pl: Pytanie o hasło użytkownika docelowego zamiast uruchamiającego

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
pl: Użycie ustawień domyślnych z klasy logowania użytkownika docelowego (jeśli są)

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
pl: Ustawianie zmiennych środowiskowych LOGNAME i USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
pl: Ustawianie na użytkownika docelowego tylko efektywnego uid-a, nie rzeczywistego uid-a

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
pl: Pomijanie inicjalizacji wektora grup na grupy użytkownika docelowego

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
pl: Długość, na której zawijać linie logu (0 bez zawijania): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
pl: Limit czasu znacznika uwierzytelniania (w minutach): %.1f

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
pl: Limit czasu pytania o hasło (w minutach): %.1f

en: Number of tries to enter a password: %u
pl: Liczba prób wpisania hasła: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
pl: Wartość umask lub 0777, aby użyć wartości użytkownika: 0%o

en: Path to log file: %s
pl: Ścieżka do pliku logu: %s

en: Path to mail program: %s
pl: Ścieżka do programu mail: %s

en: Flags for mail program: %s
pl: Flagi dla programu mail: %s

en: Address to send mail to: %s
pl: Adres, na który mają być wysyłane listy: %s

en: Address to send mail from: %s
pl: Adres, z którego mają być wysyłane listy: %s

en: Subject line for mail messages: %s
pl: Temat wysyłanych listów: %s

en: Incorrect password message: %s
pl: Komunikat o błędnym haśle: %s

en: Path to lecture status dir: %s
pl: Ścieżka katalogu stanu instrukcji: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
pl: Ścieżka katalogu znaczników czasu uwierzytelniania: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
pl: Właściciel katalogu znaczników czasu uwierzytelniania: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
pl: Grupa, której użytkownicy są zwolnieni z wymagań dot. haseł i PATH: %s

en: Default password prompt: %s
pl: Domyślne pytanie o hasło: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
pl: Czy passprompt ma być używane zamiast systemowego zapytania we wszystkich przypadkach

en: Default user to run commands as: %s
pl: Domyślny użytkownik do uruchamiania poleceń: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
pl: Wartość do podstawienia za $PATH użytkownika: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
pl: Ścieżka do edytora, który ma być używany przez visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
pl: Kiedy ma być wymagane hasło dla pseudopolecenia 'list': %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
pl: Kiedy ma być wymagane hasło dla pseudopolecenia 'verify': %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
pl: Wczesne załadowanie biblioteki sudo_noexec, zastępującej funkcje exec

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
pl: Jeśli istnieje katalog LDAP, czy ignorować lokalny plik sudoers

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
pl: Deskryptory plików >= %d będą zamykane przed uruchomieniem polecenia

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
pl: Czy użytkownicy mogą zmieniać wartość "closefrom" opcją -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
pl: Zezwolenie użytkownikom na ustawianie dowolnych zmiennych środowiskowych

en: Reset the environment to a default set of variables
pl: Wyczyszczenie środowiska do domyślnego zbioru zmiennych

en: Environment variables to check for safety:
pl: Zmienne środowiskowe do sprawdzania bezpieczeństwa:

en: Environment variables to remove:
pl: Zmienne środowiskowe do usunięcia:

en: Environment variables to preserve:
pl: Zmienne środowiskowe do zachowania:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
pl: Rola SELinuksa do używania w nowym kontekście bezpieczeństwa: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
pl: Typ SELinuksa do używania w nowym kontekście bezpieczeństwa: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
pl: Ścieżka do pliku środowiska specyficznego dla sudo: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
pl: Ścieżka do pliku ograniczonego środowiska specyficznego dla sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
pl: Lokalizacja, jak ma być używana przy analizie pliku sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
pl: Zezwolenie sudo na pytanie o hasło nawet gdyby miało być widoczne

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
pl: Uwidocznienie wprowadzania hasła przez użytkownika w miarę wpisywania

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
pl: Użycie szybszych masek (glob) - mniej dokładnych, ale nie odwołujących się do systemu plików

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
pl: Wartość umask podana w sudoers ma zastąpić wartość użytkownika, nawet jeśli pozwala na więcej

en: Log user's input for the command being run
pl: Logowanie wejścia użytkownika dla uruchamianych poleceń

en: Log the command's standard input if not connected to a terminal
pl: Logowanie standardowego wejścia polecenia, jeśli nie jest podłączone do terminala

en: Log the user's terminal input for the command being run
pl: Logowanie wejścia terminala użytkownika dla uruchamianych poleceń

en: Log the output of the command being run
pl: Logowanie wyjścia z uruchamianych poleceń

en: Log the command's standard output if not connected to a terminal
pl: Logowanie standardowego wyjścia polecenia, jeśli nie jest podłączone do terminala

en: Log the command's standard error if not connected to a terminal
pl: Logowanie standardowego wyjścia błędów polecenia, jeśli nie jest podłączone do terminala

en: Log the terminal output of the command being run
pl: Logowanie wyjścia terminala z uruchamianych poleceń

en: Compress I/O logs using zlib
pl: Kompresja logów we/wy przy użyciu zliba

en: Always run commands in a pseudo-tty
pl: Uruchamianie poleceń zawsze na pseudoterminalu

en: Plugin for non-Unix group support: %s
pl: Wtyczka do obsługi grup nieuniksowych: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
pl: Katalog do zapisu logów wejścia/wyjścia: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
pl: Plik do zapisu logu wejścia/wyjścia: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
pl: Dodawanie wpisu do pliku utmp/utmpx przy przydzielaniu pty

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
pl: Ustawianie użytkownika w utmp jako docelowego, nie wywołującego

en: Set of permitted privileges: %s
pl: Zbiór dozwolonych uprawnień: %s

en: Set of limit privileges: %s
pl: Zbiór ograniczonych uprawnień: %s

en: Run commands on a pty in the background
pl: Uruchomienie poleceń na pseudoterminalu w tle

en: PAM service name to use: %s
pl: Nazwa usługi PAM do użycia: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
pl: Nazwa usługi PAM do użycia dla powłok logowania: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
pl: Nazwa usługi PAM do użycia, kiedy sudo jest uruchomione z opcją -A: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
pl: Próba ustanowienia danych uwierzytelniających PAM dla użytkownika docelowego

en: Create a new PAM session for the command to run in
pl: Utworzenie nowej sesji PAM dla uruchamianego polecenia

en: Perform PAM account validation management
pl: Wykonanie zarządzania poprawnością konta PAM

en: Maximum I/O log sequence number: %s
pl: Maksymalny numer sekwencji logu we/wy: %s

en: Enable sudoers netgroup support
pl: Włączenie obsługi grup sieciowych w sudoers

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
pl: Sprawdzanie katalogów nadrzędnych pod kątem możliwości zapisu przy edycji plików programem sudoedit

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi przy edycji programem sudoedit

en: Query the group plugin for unknown system groups
pl: Odpytanie wtyczki group pod kątem nieznanych grup systemowych

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
pl: Dopasowanie grup sieciowych w oparciu o całą krotkę: użytkownik, host i domena

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
pl: Zezwolenie na uruchamianie poleceń nawet jeśli sudo nie może pisać do logu audytowego

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
pl: Zezwolenie na uruchamianie poleceń nawet jeśli sudo nie może pisać do logu we/wy

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
pl: Zezwolenie na uruchamianie poleceń nawet jeśli sudo nie może pisać do pliku logu

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
pl: Rozwiązanie grup z sudoers i dopasowywanie po ID grupy zamiast nazwy

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
pl: Wpisy logu większe niż ta wartość będą dzielone na wiele wiadomości sysloga: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
pl: Użytkownik, który będzie właścicielem plików logu we/wy: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
pl: Grupa, która będzie właścicielem plików logu we/wy: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
pl: Uprawnienia dla plików logu we/wy: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
pl: Uruchomienie poleceń poprzez deskryptor pliku zamiast ścieżki: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
pl: Ignorowanie nieznanych wpisów Defaults w sudoers zamiast ostrzeżenia

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
pl: Czas w sekundach, po którym polecenie będzie kończone: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
pl: Zezwolenie użytkownikowi na określenie limitu czasu z linii poleceń

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
pl: Natychmiastowy zrzut danych logu we/wy na dysk zamiast buforowania

en: Include the process ID when logging via syslog
pl: Dołączanie identyfikatora procesu przy logowaniu przez syslog

en: Type of authentication timestamp record: %s
pl: Rodzaj rekordu znacznika czasu uwierzytelniania: %s

en: Authentication failure message: %s
pl: Komunikat błędu uwierzytelnienia: %s

en: Ignore case when matching user names
pl: Ignorowanie wielkości liter przy dopasowywaniu nazw użytkownika

en: Ignore case when matching group names
pl: Ignorowanie wielkości liter przy dopasowywaniu nazw grup

en: Log when a command is allowed by sudoers
pl: Logowanie kiedy polecenie jest dozwolone przez sudoers

en: Log when a command is denied by sudoers
pl: Logowanie kiedy polecenie jest zabronione przez sudoers

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
pl: Serwer(y) logów sudo do połączenia, z opcjonalnym portem

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
pl: Limit czasu serwera logów sudo w sekundach: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
pl: Włączenie opcji gniazda SO_KEEPALIVE na gnieździe połączonym z serwerem logów

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
pl: Ścieżka do pliku paczki CA serwera audytu: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
pl: Ścieżka do pliku certyfikatu sudoers: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
pl: Ścieżka do pliku klucza prywatnego sudoers: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
pl: Sprawdzenie poprawności certyfikatu serwera logów

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
pl: Zezwolenie na użycie nieznanego ID użytkownika i/lub grupy runas

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
pl: Zezwolenie na uruchamianie poleceń tylko jako użytkownik z prawidłową powłoką

en: Set the pam remote user to the user running sudo
pl: Ustawienie użytkownika zdalnego PAM na użytkownika uruchamiającego sudo

en: Set the pam remote host to the local host name
pl: Ustawienie hosta zdalnego PAM nazwę hosta lokalnego

en: Working directory to change to before executing the command: %s
pl: Katalog roboczy do zmiany przed uruchomieniem polecenia: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
pl: Katalog główny do zmiany przed uruchomieniem polecenia: %s

en: The format of logs to produce: %s
pl: Format logów do tworzenia: %s

en: Enable SELinux RBAC support
pl: Włączenie obsługi RBAC SELinux

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
pl: Ścieżka do pliku tworzonego przy pierwszym uruchomieniu sudo: %s

en: Intercept further commands and apply sudoers restrictions to them
pl: Przechwycenie dalszych poleceń i zastosowanie do nich restrykcji sudoers

en: Log sub-commands run by the original command
pl: Logowanie podpoleceń uruchamianych przez pierwotne polecenie

en: Log the exit status of commands
pl: Logowanie stanu wyjścia poleceń

en: Subsequent commands in an intercepted session must be authenticated
pl: Dalsze polecenia w przechwyconej sesji muszą być uwierzytelniane

en: Allow an intercepted command to run set setuid or setgid programs
pl: Zezwolenie na uruchamianie programów setuid lub setgid z przechwyconego polecenia

en: The maximum size to which the process's address space may grow (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar, do jakiego może rosnąć przestrzeń adresowa procesu (w bajtach): %s

en: The largest size core dump file that may be created (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar pliku core, jaki może być utworzony (w bajtach): %s

en: The maximum amount of CPU time that the process may use (in seconds): %s
pl: Maksymalna ilość czasu CPU, jaką proces może użyć (w sekundach): %s

en: The maximum size of the data segment for the process (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar segmentu danych procesu (w bajtach): %s

en: The largest size file that the process may create (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar pliku, jaki proces może utworzyć (w bajtach): %s

en: The maximum number of locks that the process may establish: %s
pl: Maksymalna liczba blokad, jaką proces może ustanowić: %s

en: The maximum size that the process may lock in memory (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar, jaki proces może zablokować w pamięci (w bajtach): %s

en: The maximum number of files that the process may have open: %s
pl: Maksymalna liczba plików, jaką proces może mieć otwartych: %s

en: The maximum number of processes that the user may run simultaneously: %s
pl: Maksymalna liczba procesów, jaką użytkownik może jednocześnie uruchomić: %s

en: The maximum size to which the process's resident set size may grow (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar, do jakiego może urosnąć rozmiar rezydentny procesu (w bajtach): %s

en: The maximum size to which the process's stack may grow (in bytes): %s
pl: Maksymalny rozmiar, do jakiego może urosnąć stos procesu (w bajtach): %s

en: Attempt authentication even when in non-interactive mode
pl: Próba uwierzytelnienia nawet w trybie nieinteraktywnym

en: Store plaintext passwords in I/O log input
pl: Zapisywanie haseł czystym tekstwem na wejściu/wyjściu logu

en: List of regular expressions to use when matching a password prompt
pl: Lista wyrażeń regularnych do użycia przy dopasowywania pytania o hasło

en: The mechanism used by the intercept and log_subcmds options: %s
pl: Mechanizm używany przez opcje intercept i log_subcmds: %s

en: Attempt to verify the command and arguments after execution
pl: Próba weryfikacji polecenia i argumentów po uruchomieniu

en: AppArmor profile to use in the new security context: %s
pl: Profil AppArmor do użycia w nowym kontekście bezpieczeństwa: %s

en: unknown defaults entry "%s"
pl: nieznany wpis domyślny "%s"

en: no value specified for "%s"
pl: nie podano wartości dla "%s"

en: invalid operator "%c=" for "%s"
pl: błędny operator "%c=" dla "%s"

en: option "%s" does not take a value
pl: opcja "%s" nie przyjmuje wartości

en: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
pl: błędny typ Defaults 0x%x dla opcji "%s"

en: value "%s" is invalid for option "%s"
pl: błędna wartość "%s" dla opcji "%s"

en: path name for "%s" too long
pl: ścieżka pliku "%s" zbyt długa

en: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
pl: wartości "%s" muszą zaczynać się od '/', '~' lub '*'

en: values for "%s" must start with a '/'
pl: wartości "%s" muszą zaczynać się od '/'

en: LDAP Role: %s
pl: Rola LDAP: %s

en: Sudoers entry: %s
pl: Wpis sudoers: %s

en:     RunAsUsers:
pl:     Jako użytkownicy:

en:     RunAsGroups:
pl:     Jako grupy:

en:     Options:
pl:     Opcje:

en:     Commands:
pl:     Polecenia:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
pl: Pasujące wpisy Defaults dla %s na %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
pl: Wartości specyficzne dla Runas i Command dla %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
pl: Użytkownik %s może uruchamiać na %s następujące polecenia:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
pl: Użytkownik %s nie ma uprawnień do uruchamiania sudo na %s.

en: ignoring editor: %.*s
pl: zignorowano edytor: %.*s

en: editor arguments may not contain "--"
pl: argumenty edytora nie mogą zawierać "--"

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
pl: sudo_putenv: uszkodzone envp, niezgodność długości

en: unable to rebuild the environment
pl: nie udało się przebudować środowiska

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
pl: niestety nie jest dozwolone ustawianie następujących zmiennych środowiskowych: %s

en: unsupported digest type %u for %s
pl: nieobsługiwany typ skrótu %u dla %s

en: %s: read error
pl: %s: błąd odczytu

en: unable to load %s: %s
pl: nie udało się załadować %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
pl: nie udało się odnaleźć symbolu "group_plugin" w %s

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
pl: %s: niezgodna główna wersja wtyczki grup %d, oczekiwano %d

en: unable to parse IP address "%s"
pl: nie udało się przeanalizować adresu IP "%s"

en: unable to parse netmask "%s"
pl: nie udało się przeanalizować maski sieciowej "%s"

en: Local IP address and netmask pairs:
pl: Pary lokalnych adresów IP i masek:

en: unable to update sequence file
pl: nie udało się uaktualnić pliku sekwencji

en: unable to write to I/O log file: %s
pl: nie udało się zapisać do pliku logu we/wy: %s

en: unable to create %s/%s
pl: nie udało się utworzyć %s/%s

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
pl: %s: błąd wewnętrzny, plik logu we/wy dla zdarzenia %d nie jest otwarty

en: unable to read the clock
pl: nie udało się odczytać zegara

en: %s: internal error, invalid signal %d
pl: %s: błąd wewnętrzny, błędny sygnał %d

en: starttls not supported when using ldaps
pl: brak obsługi starttls w przypadku użycia ldaps

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
pl: nie udało się zainicjować bazy certyfikatów i kluczy SSL: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
pl: aby używać SSL, trzeba ustawić TLS_CERT w %s

en: unable to initialize LDAP: %s
pl: nie udało się zainicjować LDAP: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
pl: wybrano start_tls, ale biblioteki LDAP nie obsługują ldap_start_tls_s() ani ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
pl: błędny atrybut sudoOrder: %s

en: %s: port too large
pl: %s: za duży numer portu

en: unsupported LDAP uri type: %s
pl: nieobsługiwany rodzaj URI LDAP: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
pl: nie można mieszać URI ldap i ldaps

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
pl: powtórka sudoOption: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
pl: nie można skonwertować sudoOption: %s%s%s

en: unable to open audit system
pl: nie udało się otworzyć systemu audytowego

en: unable to send audit message
pl: nie udało się wysłać komunikatu audytowego

en: error in event loop
pl: błąd w pętli zdarzeń

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
pl: Utworzenie nowego obiektu SSL_CTX nie powiodło się: %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
pl: nie udało się załadować paczki certyfikatów CA %s

en: unable to load certificate %s
pl: nie udało się załadować certyfikatu %s

en: unable to load private key %s
pl: nie udało się załadować klucza prywatnego %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
pl: Nie udało się przydzielić obiektu SSL: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
pl: Połączenie TLS do %s:%s nie powiodło się: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
pl: Inicjowanie TLS nie powiodło się

en: TLS handshake was unsuccessful
pl: Powitanie TLS nie powiodło się

en: %s: internal error, invalid exit status %d
pl: %s: błąd wewnętrzny, błędny kod wyjścia %d

en: lost connection to log server
pl: utracono połączenie z serwerem logów

en: missing write buffer
pl: brak bufora zapisu

en: unable to connect to log server
pl: nie udało się połączyć z serwerem logów

en: user NOT in sudoers
pl: użytkownik NIE występuje w sudoers

en: user NOT authorized on host
pl: użytkownik NIE jest autoryzowany na hoście

en: command not allowed
pl: polecenie niedozwolone

en: %s is not in the sudoers file.
pl: %s nie jest w pliku sudoers.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
pl: %s nie ma uprawnień do uruchamiania sudo na %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
pl: Niestety użytkownik %s nie może uruchamiać sudo na %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
pl: Niestety użytkownik %s nie ma uprawnień do uruchamiania '%s%s%s%s' jako %s%s%s na %s.

en: This incident has been reported to the administrator.
pl: Ten incydent został zgłoszony do administratora.

en: %s: command not found
pl: %s: nie znaleziono polecenia

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
pl: zignorowano plik "%s" znaleziony w '.'
    Proszę użyć "sudo ./%s", jeśli to "%s" ma być uruchomiony.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
pl[0]: %u błędna próba wprowadzenia hasła
pl[1]: %u błędne próby wprowadzenia hasła
pl[2]: %u błędnych prób wprowadzenia hasła

en: authentication failure
pl: błąd uwierzytelniania

en: a password is required
pl: wymagane jest hasło

en: problem parsing sudoers
pl: problem przy analizie pliku sudoers

en: unable to write log file %s
pl: nie udało się zapisać pliku logu %s

en: digest for %s (%s) bad length %zu, expected %zu
pl: skrót dla %s (%s) ma błędną długość %zu, oczekiwano %zu

en: digest for %s (%s) is not in %s form
pl: skrót dla %s (%s) nie jest w postaci %s

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
pl: zignorowano niekompletne sudoRole: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
pl: błędny atrybut LDIF: %s

en: unable to restore root directory
pl: nie udało się przywrócić katalogu głównego

en: unable to restore current working directory
pl: nie udało się przywrócić aktualnego katalogu roboczego

en: invalid %.*s set by sudo front-end
pl: błędna wartość %.*s ustawiona przez frontend sudo

en: unable to parse network address list
pl: nie udało się przeanalizować listy adresów sieciowych

en: user name not set by sudo front-end
pl: nazwa użytkownika nie ustawiona przez frontend sudo

en: user-ID not set by sudo front-end
pl: ID użytkownika nie ustawiony przez frontend sudo

en: group-ID not set by sudo front-end
pl: ID grupy nie ustawiony przez frontend sudo

en: host name not set by sudo front-end
pl: nazwa hosta nie ustawiona przez frontend sudo

en: invalid working directory: %s
pl: błędny katalog roboczy: %s

en: invalid chroot directory: %s
pl: błędny katalog chroot: %s

en: unable to execute %s
pl: nie udało się wywołać %s

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
pl: %s: błędne flagi trybu z frontendu sudo: 0x%x

en: Sudoers policy plugin version %s
pl: Wersja wtyczki polityki sudoers %s

en: Sudoers file grammar version %d
pl: Wersja gramatyki pliku sudoers %d

en: 
    Sudoers path: %s
pl: 
    Ścieżka do sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
pl: ścieżka do nsswitch: %s

en: ldap.conf path: %s
pl: ścieżka do ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
pl: ścieżka do ldap.secret: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
pl: nie udało się zarejestrować uchwytu typu %d (wersja %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
pl: nie udało się wyrejestrować uchwytu typu %d (wersja %d.%d)

en: unable to cache uid %u
pl: nie udało się zapamiętać uid-a %u

en: unable to cache uid %u, already exists
pl: nie udało się zapamiętać uid-a %u, już istnieje

en: unable to cache user %s
pl: nie udało się zapamiętać użytkownika %s

en: unable to cache user %s, already exists
pl: nie udało się zapamiętać użytkownika %s, już istnieje

en: unable to cache gid %u
pl: nie udało się zapamiętać gid-a %u

en: unable to cache gid %u, already exists
pl: nie udało się zapamiętać gid-a %u, już istnieje

en: unable to cache group %s
pl: nie udało się zapamiętać grupy %s

en: unable to cache group %s, already exists
pl: nie udało się zapamiętać grupy %s, już istnieje

en: unable to cache group list for %s, already exists
pl: nie udało się zapamiętać listy grup dla %s, już istnieje

en: unable to cache group list for %s
pl: nie udało się zapamiętać listy grup dla %s

en: unable to parse groups for %s
pl: nie udało się przeanalizować grup dla %s

en: unable to parse gids for %s
pl: nie udało się przeanalizować gidów dla %s

en: perm stack overflow
pl: przepełnienie stosu uprawnień

en: perm stack underflow
pl: niedopełnienie stosu uprawnień

en: unable to change to root gid
pl: nie udało się zmienić na gid roota

en: unable to change to runas gid
pl: nie udało się zmienić na docelowy gid

en: unable to set runas group vector
pl: nie udało się ustawić wektora grup docelowych

en: unable to change to runas uid
pl: nie udało się zmienić na docelowy uid

en: unable to change to sudoers gid
pl: nie udało się zmienić na gid sudoers

en: too many processes
pl: zbyt dużo procesów

en: unable to get current working directory
pl: nie udało się pobrać bieżącego katalogu roboczego

en: truncated audit path ctx->user.cmnd: %s
pl: ucięta ścieżka audytu ctx->user.cmnd: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
pl: ucięta ścieżka audytu argv[0]: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
pl: nie udało się zainicjować źródła SSS. Czy SSSD jest zainstalowany na tej maszynie?

en: unable to find symbol "%s" in %s
pl: nie udało się odnaleźć symbolu "%s" w %s

en: unable to get defaults from %s
pl: nie udało się pobrać wartości domyślnych z %s

en: no valid sudoers sources found, quitting
pl: nie znaleziono poprawnych źródeł sudoers, zakończenie

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
pl: wg sudoers root nie ma prawa używać sudo

en: user not allowed to override closefrom limit
pl: użytkownik nie ma pozwolenia na zmianę limitu closefrom

en: you are not permitted to use the -C option
pl: brak uprawnień do używania opcji -C

en: no tty
pl: brak tty

en: sorry, you must have a tty to run sudo
pl: niestety do uruchomienia sudo konieczny jest tty

en: invalid shell for user %s: %s
pl: błędna powłoka użytkownika %s: %s

en: user not allowed to change root directory to %s
pl: użytkownik nie ma uprawnień do zmiany katalogu głównego na %s

en: you are not permitted to use the -R option with %s
pl: brak uprawnień do używania opcji -R z %s

en: user not allowed to change directory to %s
pl: użytkownik nie ma uprawnień do zmiany katalogu na %s

en: you are not permitted to use the -D option with %s
pl: brak uprawnień do używania opcji -D z %s

en: command in current directory
pl: polecenie w bieżącym katalogu

en: "cd" is a shell built-in command, it cannot be run directly.
pl: "cd" to polecenie wbudowane powłoki, nie może być uruchomione bezpośrednio.

en: the -s option may be used to run a privileged shell.
pl: można użyć opcji -s do uruchomienia powłoki uprzywilejowanej.

en: the -D option may be used to run a command in a specific directory.
pl: można użyć opcji -D do uruchomienia polecenia w podanym katalogu.

en: user not allowed to set a command timeout
pl: użytkownik nie ma uprawnień do ustawienia limitu czasu polecenia

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
pl: niestety brak uprawnień do ustawienia limitu czasu polecenia

en: user not allowed to preserve the environment
pl: użytkownik nie ma uprawnień do zachowania środowiska

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
pl: niestety brak uprawnień do zachowania środowiska

en: no command specified
pl: nie podano polecenia

en: error setting user-specified environment variables
pl: błąd ustawiania zmiennych środowiskowych podanych przez użytkownika

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
pl: sudoedit nie musi być uruchamiany przez sudo

en: unable to read %s
pl: nie udało się odczytać %s

en: %s is not a regular file
pl: %s nie jest zwykłym plikiem

en: %s is owned by uid %u, should be %u
pl: właścicielem %s jest uid %u, powinien być %u

en: %s is world writable
pl: %s jest zapisywalny dla świata

en: %s is owned by gid %u, should be %u
pl: właścicielem %s jest gid %u, powinien być %u

en: only root can use "-c %s"
pl: tylko root może używać "-c %s"

en: unknown login class %s
pl: nieznana klasa logowania %s

en: unable to resolve host %s
pl: nie udało się rozwiązać nazwy hosta %s

en: invalid filter option: %s
pl: błędna opcja filtra: %s

en: invalid max wait: %s
pl: błędny maksymalny czas oczekiwania: %s

en: invalid speed factor: %s
pl: błędny współczynnik szybkości: %s

en: invalid time offset %s
pl: błędny offset czasu %s

en: %s/timing: %s
pl: %s/czas: %s

en: Replaying sudo session: %s
pl: Odtwarzanie sesji sudo: %s

en: unable to set tty to raw mode
pl: nie udało się przestawić tty w tryb surowy

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
pl: Uwaga: ten terminal jest za mały, aby właściwie odtworzyć log.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
pl: Geometria logu to %d x %d, geometria terminala to %d x %d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
pl: Odtwarzanie zakończone, proszę nacisnąć dowolny klawisz, aby odzyskać terminal.

en: ambiguous expression "%s"
pl: niejednoznaczne wyrażenie "%s"

en: unmatched ')' in expression
pl: niesparowany ')' w wyrażeniu

en: unknown search term "%s"
pl: nieznany warunek wyszukiwania "%s"

en: %s requires an argument
pl: %s wymaga argumentu

en: could not parse date "%s"
pl: nie udało się przeanalizować daty "%s"

en: unmatched '(' in expression
pl: niesparowany '(' w wyrażeniu

en: illegal trailing "or"
pl: niedozwolone kończące "or"

en: illegal trailing "!"
pl: niedozwolony kończący "!"

en: unknown search type %d
pl: nieznany typ wyszukiwania %d

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
pl: Składnia: %s [-hnRS] [-d katalog] [-m liczba] [-s wsp_szybkości] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
pl: Składnia: %s [-h] [-d katalog] -l [wyrażenie wyszukiwania]

en: %s - replay sudo session logs
pl: %s - odtwarzanie logów sesji sudo

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
pl: 
    Opcje:
      -d, --directory=kat    podanie katalogu na logi sesji
      -f, --filter=filtr     określenie rodzaju we/wy do wyświetlania
      -h, --help             wyświetlenie opisu i zakończenie
      -l, --list             lista dostępnych ID sesji pasujących do wyrażenia
      -m, --max-wait=ile     maksymalna liczba sekund oczekiwania między zdarzeniami
      -n, --non-interactive  bez zapytań, wysłanie sesji na standardowe wyjście
      -R, --no-resize        bez próby zmiany rozmiaru terminala
      -S, --suspend-wait     oczekiwanie w czasie zawieszenia polecenia
      -s, --speed=ile        przyspieszenie lub spowolnienie wyjścia
      -V, --version          wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: 
    Invalid shell for user %s: %s
pl: 
    Błędna powłoka użytkownika %s: %s

en: 
    Password required
pl: 
    Wymagane hasło

en: 
    Parse error
pl: 
    Błąd składni

en: 
    Command allowed
pl: 
    Polecenie dozwolone

en: 
    Command denied
pl: 
    Polecenie niedozwolone

en: 
    Command unmatched
pl: 
    Polecenie nie znalezione

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
pl: nie udało się uciąć pliku znacznika czasu do długości %lld

en: ignoring time stamp from the future
pl: znacznik czasu zbyt daleko w przyszłości

en: time stamp too far in the future: %20.20s
pl: znacznik czasu zbyt daleko w przyszłości: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
pl: nie udało się zablokować pliku znacznika czasu %s

en: %s:%d:%d timestampowner: unknown user %s
pl: %s:%d:%d timestampowner: nieznany użytkownik %s

en: sudoedit should not be specified with a path
pl: sudoedit nie powinien być podawany ze ścieżką

en: press return to edit %s:
pl: wciśnięcie return przejdzie do edycji %s:

en: contents of edit session left in %s
pl: zawartość sesji edycji pozostawiona w %s

en: specified editor (%s) doesn't exist
pl: podany edytor (%s) nie istnieje

en: no editor found (editor path = %s)
pl: nie znaleziono edytora (ścieżka = %s)

en: unable to stat %s
pl: nie udało się wykonać stat na %s

en: write error
pl: błąd zapisu

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
pl: nie udało się wykonać stat na pliku tymczasowym (%s), %s nie zmieniony

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
pl: plik tymczasowy (%s) zerowej długości, %s nie zmieniony

en: editor (%s) failed, %s unchanged
pl: błąd edytora (%s), %s nie zmieniony

en: %s unchanged
pl: %s nie zmieniony

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
pl: nie udało się ponownie otworzyć pliku tymczasowego (%s), %s nie zmieniony.

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
pl: nie udało się przeanalizować pliku tymczasowego (%s), nieznany błąd

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
pl: nie udało się ustawić (uid, gid) %s na (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
pl: %s i %s nie są na tym samym systemie plików, użycie mv do zmiany nazwy

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
pl: polecenie nie powiodło się: '%s %s %s', %s nie zmieniony

en: error renaming %s, %s unchanged
pl: błąd podczas zmiany nazwy %s, %s nie zmieniony

en: What now?
pl: Co teraz?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
pl: Możliwe opcje:
      (e) ponowna edycja pliku sudoers
      (x) wyjście bez zapisu zmian do pliku sudoers
      (Q) wyjście i zapisanie zmian w pliku sudoers (NIEBEZPIECZNE!)

en: unable to run %s
pl: nie udało się uruchomić %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
pl: %s: błędny właściciel, (uid, gid) powinny wynosić (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
pl: %s: błędne uprawnienia, powinny być 0%o

en: %s: parsed OK
pl: %s: składnia poprawna

en: %s busy, try again later
pl: %s zajęty, proszę spróbować później

en: Edit anyway? [y/N]
pl: Modyfikować mimo to? [y/N]

en: the -x option will be removed in a future release
pl: opcja -x będzie usunięta w kolejnej wersji

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
pl: należy rozważyć użycie zamiast niej narzędzia cvtsudoers

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
pl: Uwaga: %s:%d:%d: nie użyty %s "%s"

en: %s - safely edit the sudoers file
pl: %s - bezpieczna edycja pliku sudoers

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -I, --no-includes        do not edit include files
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
pl: 
    Opcje:
      -c, --check              tryb wyłącznie sprawdzający
      -f, --file=sudoers       określenie położenia pliku sudoers
      -h, --help               wyświetlenie opisu i zakończenie
      -I, --no-includes        bez edycji plików dołączanych
      -q, --quiet              mniej obszerne komunikaty o błędach składni
      -s, --strict             ścisłe sprawdzanie składni
      -V, --version            wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: empty string
pl: pusty łańcuch

en: empty group
pl: pusta grupa

en: empty netgroup
pl: pusta grupa sieciowa

en: unterminated regular expression
pl: niezakończone wyrażenie regularne

en: invalid line continuation
pl: błędna kontynuacja linii

en: invalid IPv6 address
pl: błędny adres IPv6

en: unexpected line break in string
pl: nieoczekiwany koniec linii w łańcuchu

en: ignoring editor backup file
pl: zignorowano plik kopii zapasowej edytora

en: ignoring file name containing '.'
pl: zignorowano nazwę pliku zawierającą

en: too many levels of includes
pl: za dużo poziomów include
