sudoers 1.8.7b2 - en to tr translation catalogue (113 entries)

en: Password:
tr: Parola:

en: *** SECURITY information for %h ***
tr: *** %h için GÜVENLİK bilgisi ***

en: Sorry, try again.
tr: Üzgünüm, yeniden deneyin.

en: Alias `%s' already defined
tr: Takma ad `%s' önceden tanımlanmış

en: unable to get login class for user %s
tr: kullanıcı %s için oturum açma sınıfı elde edilemedi

en: unable to begin bsd authentication
tr: bsd kimlik doğrulama işlemine başlanılamadı

en: invalid authentication type
tr: geçersiz kimlik doğrulama türü

en: unable to setup authentication
tr: kimlik doğrulama gerçekleştirilemedi

en: unable to read fwtk config
tr: fwtk yapılandırması okunamadı

en: unable to connect to authentication server
tr: kimlik doğrulama sunucusuna bağlanılamadı

en: lost connection to authentication server
tr: kimlik doğrulama sunucusunda bağlantı kaybı

en: authentication server error:
    %s
tr: kimlik doğrulama sunucusu hatası:
    %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
tr: %s: ayrıştırılamayan öge '%s': %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
tr: %s: kimlik bilgisi önbelleği çözülemedi: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
tr: %s: seçenekler ayrılamadı: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
tr: %s: kimlik bilgileri elde edilemedi: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
tr: %s: kimlik bilgisi önbelleği hazırlanamadı: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
tr: %s: kimlik bilgisi önbellekte saklanamadı: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
tr: %s: TGT doğrulanamadı! Muhtemel saldırı!: %s

en: unable to initialize PAM
tr: PAM başlatılamadı

en: account validation failure, is your account locked?
tr: hesap geçerliliği teyit edilemedi, hesabınız kilitli mi?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
tr: Hesabın veya hesap parolasının süresi dolmuş, parolanızı sıfırlayınız ve yeniden deneyiniz

en: unable to change expired password: %s
tr: zaman aşımına uğramış parola değiştirilemedi: %s

en: Password expired, contact your system administrator
tr: Parola geçerlilik süresi dolmuş, sistem yöneticinizle temasa geçiniz

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
tr: Hesap geçerlilik süresi dolmuş veya sudo için PAM yapılandırması bir "account" bölümünden yoksun, sistem yöneticinizle temasa geçiniz

en: PAM authentication error: %s
tr: PAM kimlik doğrulama hatası: %s

en: unable to establish credentials: %s
tr: kimlik bilgileri oluşturulamadı: %s

en: you do not exist in the %s database
tr: %s veritabanında bulunmuyorsunuz

en: failed to initialise the ACE API library
tr: ACE API kütüphanesinin hazırlanması başarısız oldu

en: unable to contact the SecurID server
tr: SecurID sunucusuyla bağlantı kurulamadı

en: User ID locked for SecurID Authentication
tr: Kullanıcı Kimliği(User ID), SecurID Kimlik Doğrulaması için kilitli

en: invalid username length for SecurID
tr: SecurID için geçersiz kullanıcı adı uzunluğu

en: invalid Authentication Handle for SecurID
tr: SecurID için geçersiz Kimlik Doğrulama İşleyicisi

en: SecurID communication failed
tr: SecurID iletişimi başarısız oldu

en: unknown SecurID error
tr: bilinmeyen SecurID hatası

en: invalid passcode length for SecurID
tr: SecurID için geçersiz şifre uzunluğu

en: unable to initialize SIA session
tr: SIA oturumu başlatılamadı

en: invalid authentication methods
tr: geçersiz kimlik doğrulama yöntemleri

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
tr: Sudo içinde geçersiz kimlik doğrulama yöntemleri derlenmiş!  Bağımsız ve bağımsız olmayan kimlik doğrulama yöntemlerini karma bir şekilde kullanamayabilirsiniz.

en: no authentication methods
tr: kimlik doğrulama yöntemleri yok

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
tr: Sudo içinde herhangi bir kimlik doğrulama yöntemi derlenmemiş!  Kimlik doğrulamayı kapatmak isterseniz, --disable-authentication seçeneğini kullanınız.

en: Authentication methods:
tr: Kimlik doğrulama yöntemleri:

en: getaudit: failed
tr: getaudit: işlem başarısız

en: Could not determine audit condition
tr: Denetim durumu belirlenemedi

en: getauid: failed
tr: getauid: işlem başarısız

en: au_open: failed
tr: au_open: işlem başarısız

en: au_to_subject: failed
tr: au_to_subject: işlem başarısız

en: au_to_exec_args: failed
tr: au_to_exec_args: işlem başarısız

en: au_to_return32: failed
tr: au_to_return32: işlem başarısız

en: unable to commit audit record
tr: denetim kaydı işlenemiyor

en: au_to_text: failed
tr: au_to_text: işlem başarısız

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
tr: 
    Yerel Sistem Yöneticisinden olağan öğütleri aldığınıza güveniyoruz.
    Bunları genellikle aşağıdaki üç şeyle özetleyebiliriz:
    
        #1) Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
        #2) Bir yazmadan önce iki kere düşünün.
        #3) Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.

en: unknown uid: %u
tr: bilinmeyen uid: %u

en: unknown user: %s
tr: bilinmeyen kullanıcı: %s

en: Put OTP prompt on its own line
tr: OTP güdüsünü kendi satırına yerleştir

en: Ignore '.' in $PATH
tr: $PATH içindeki '.' ögesini yoksay

en: Always send mail when sudo is run
tr: Sudonun çalıştırıldığı her zaman e-posta gönder

en: Send mail if user authentication fails
tr: Kullanıcı kimlik doğrulaması başarısız olursa e-posta gönder

en: Send mail if the user is not in sudoers
tr: Kullanıcı sudoers içinde değilse e-posta gönder

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
tr: Kullanıcı bu makinedeki sudoers içinde değilse e-posta gönder

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
tr: Kullanıcının bir komut çalıştırmasına izin verilmiyor ise e-posta gönder

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
tr: Her kullanıcı/tty birleşik girişi için ayrı bir zaman damgası kullan

en: Lecture user the first time they run sudo
tr: Sudoyu ilk defa çalıştırdıkları zaman kullanıcıya gerekli öğütleri ver

en: File containing the sudo lecture: %s
tr: Dosya sudo öğüdü içeriyor: %s

en: Require users to authenticate by default
tr: Öntanımlı olarak kullanıcıların kimlik doğrulaması gerekmektedir

en: Root may run sudo
tr: Kök kullanıcı (root) sudoyu çalıştırabilir

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
tr: Eğer sudo herhangi bir bağımsız değişkenle uyandırılmazsa, bir kabuk başlat

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
tr: Kabuğu -s ile başlatırken $HOME çevre değişkenini hedef kullanıcıya ata

en: Always set $HOME to the target user's home directory
tr: Her zaman $HOME çevre değişkenini hedef kullanıcının ev dizinine ata

en: Allow some information gathering to give useful error messages
tr: Yararlı hata iletilerinin verilmesi için bazı bilgilerin toplanmasına izin ver

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
tr: Sudoers dosyası içerisinde tam nitelikli ana makine adlarının olması gerekmektedir

en: Insult the user when they enter an incorrect password
tr: Hatalı parola girdikleri zaman kullanıcıyı aşağıla

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
tr: Ancak bir tty sahibi iseler kullanıcıya sudoyu çalıştırma izni ver

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
tr: Visudo EDITOR çevre değişkeninin gereğini şerefle yerine getirecektir.

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
tr: Eğer bir tane varsa hedef kullanıcı oturum açma sınıfında öntanımlıları uygula

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
tr: LOGNAME ve USER çevre değişkenlerini ata

en: Number of tries to enter a password: %d
tr: Bir parola girişinde deneme sayısı: %d

en: Path to log file: %s
tr: Günlük kütüğü yolu: %s

en: Path to mail program: %s
tr: E-posta programı yolu: %s

en: Flags for mail program: %s
tr: E-posta programı için bayraklar: %s

en: Subject line for mail messages: %s
tr: E-posta iletileri için konu satırı: %s

en: Incorrect password message: %s
tr: Hatalı parola iletisi: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
tr: Kimlik doğrulama zaman damgası dizininin yolu: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
tr: Kimlik doğrulama zaman damgası dizininin sahibi: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
tr: Visudo tarafından kullanılacak düzenleyici yolu: %s

en: Preload the dummy exec functions contained in the sudo_noexec library
tr: Sudo_noexec kütüphanesinin içerdiği taklit exec işlevlerini önyükle

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
tr: LDAP dizini kullanılabilir durumda ise, yerel sudoers dosyalarını yok sayalım mı

en: Compress I/O logs using zlib
tr: I/O günlüklerini zlib kullanarak sıkıştır

en: unable to open log file: %s: %s
tr: günlük kütüğü açılamadı: %s: %s

en: unable to lock log file: %s: %s
tr: günlük kütüğü kilitlenemedi: %s: %s

en: No user or host
tr: Kullanıcı veya ana makine yok

en: validation failure
tr: doğrulama başarısız

en: user NOT in sudoers
tr: kullancı sudoers içinde DEĞİL

en: user NOT authorized on host
tr: kullanıcı ana makine üzerinde yetkili DEĞİL

en: command not allowed
tr: komuta izin verilmiyor

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
tr: %s sudoers dosyası içinde değil.  Bu olay rapor edilecek.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
tr: %s,  %s üzerinde sudoyu çalıştırma iznine sahip değil.  Bu olay rapor edilecek.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
tr: Üzgünüm, %s kullanıcısı %s üzerinde sudoyu çalıştıramayabilir.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
tr: Üzgünüm, %s kullanıcısı '%s%s%s' komutunu %s%s%s olarak %s üzerinde çalıştırma iznine sahip değil.

en: %s: command not found
tr: %s: komut bulunamadı

en: write error
tr: yazma hatası

en: %s unchanged
tr: %s değişmemiş

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
tr: geçici dosya (%s) yeniden açılamadı, %s değişmemiş.

en: unable to run %s
tr: %s çalıştırılamadı

en: failed to parse %s file, unknown error
tr: %s dosyasının ayrıştırılması başarısız oldu, bilinmeyen hata

en: parse error in %s near line %d
tr: %s içindeki %d satırı yakınında ayrıştırma hatası

en: parse error in %s
tr: %s içinde ayrıştırma hatası

en: %s: parsed OK
tr: %s: ayrıştırma TAMAM

en: %s busy, try again later
tr: %s meşgul, daha sonra tekrar deneyin

en: specified editor (%s) doesn't exist
tr: belirtilen düzenleyici (%s) yok

en: unable to stat editor (%s)
tr: düzenleyici (%s) başlatılamadı

en: no editor found (editor path = %s)
tr: hiçbir düzenleyici bulunamadı (düzenleyici yolu = %s)

en: 
    Options:
      -c          check-only mode
      -f sudoers  specify sudoers file location
      -h          display help message and exit
      -q          less verbose (quiet) syntax error messages
      -s          strict syntax checking
      -V          display version information and exit
tr: 
    Seçenekler:
      -c          sadece denetim kipi
      -f sudoers  sudoers dosyasının konumu
      -h          yardım iletisini görüntüle ve çık
      -q          daha az ayrıntılı (sessiz=quiet) sözdizim hata iletileri
      -s          sıkı sözdizim denetimi
      -V          sürüm bilgisini görüntüle ve çık
