sudoers-1.9.16b1 - en to sr translation catalogue (701 entries)

en: syntax error
sr: грешка синтаксе

en: %p's password:
sr: Лозинка корисника %p:

en: [sudo] password for %p:
sr: [судо] лозинка за корисника %p:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: *** SECURITY information for %h ***
sr: *** информације БЕЗБЕДНОСТИ за %h ***

en: Sorry, try again.
sr: Извините, покушајте поново.

en: unable to allocate memory
sr: не могу да доделим меморију

en: a digest requires a path name
sr: зборник захтева назив путање

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
sr: вредност за „CWD“ мора почети са /, ~, или *

en: "CWD" path too long
sr: „CWD“ путања је предуга

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
sr: вредност за „CHROOT“ мора почети са /, ~, или *

en: "CHROOT" path too long
sr: „CHROOT“ путања је предуга

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
sr: грешка синтаксе, резервисана реч „%s“ је коришћена као назив алијаса

en: invalid notbefore value
sr: неисправна вредност не-пре

en: invalid notafter value
sr: неисправна вредност не-после

en: timeout value too large
sr: вредност временског истека је превелика

en: invalid timeout value
sr: неисправна вредност временског ограничења

en: command too long
sr: наредба је предуга

en: expected a fully-qualified path name
sr: очекивах потпуно квалификован назив путање

en: Alias "%s" already defined
sr: Псеудоним „%s“ је већ одређен

en: unable to dup stdin: %m
sr: не могу да удвостручим стандардни улаз: %m

en: unable to execute %s: %m
sr: не могу да извршим „%s“: %m

en: unable to fork
sr: не могу да исцепим

en: unable to fork: %m
sr: не могу да исцепим: %m

en: unable to open pipe: %m
sr: не могу да отворим спојку: %m

en: %8s : (command continued) %s
sr: %8s : (наредба је настављена) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
sr: очекивах „JSON_STRING“, добих „%d“

en: JSON_ARRAY too large
sr: „JSON_ARRAY“ је превелик

en: missing double quote in name
sr: недостају наводници у називу

en: missing JSON_OBJECT
sr: недостаје „JSON_OBJECT“

en: expected JSON_OBJECT, got %d
sr: очекивах „JSON_OBJECT“, добих „%d“

en: json stack exhausted (max %u frames)
sr: јсон спремник је исцрпљен (највише %u кадра)

en: objects must consist of name:value pairs
sr: објекти морају да садрже пар „назив:вредност“

en: missing separator between values
sr: недостаје раздвајач између вредности

en: unmatched close brace
sr: непоклопљена затворена велика заграда

en: unexpected array
sr: неочекиван низ

en: unmatched close bracket
sr: непоклопљена затворена средња заграда

en: unexpected string
sr: неочекивана ниска

en: missing colon after name
sr: недостају две тачке након имена

en: unexpected boolean
sr: неочекивана логичка вредност

en: unexpected null
sr: неочекивана ништица

en: unexpected number
sr: неочекивани број

en: parse error
sr: грешка обраде

en: invalid regular expression "%s": %s
sr: неисправан регуларан израз „%s“: %s

en: %s: invalid log file
sr: %s: неисправна датотека дневника

en: %s: time stamp field is missing
sr: %s: недостаје поље временске ознаке

en: %s: time stamp %s: %s
sr: %s: временска ознака %s: %s

en: %s: user field is missing
sr: %s: недостаје поље корисника

en: %s: runas user field is missing
sr: %s: недостаје поље „покрени-као корисник“

en: %s: runas group field is missing
sr: %s: недостаје поље „покрени-као група“

en: %s exists but is not a directory (0%o)
sr: %s постоји али није директоријум (0%o)

en: unable to mkdir %s
sr: не могу да направим директоријум „%s“

en: unable to change mode of %s to 0%o
sr: не могу да променим режим „%s“ на 0%o

en: error reading timing file: %s
sr: грешка читања датотеке временисања: %s

en: invalid timing file line: %s
sr: неисправан ред датотеке временисања: %s

en: %s: protocol error: NULL key
sr: %s: грешка протокола: тастер „NULL“

en: %s: protocol error: wrong type for %s
sr: %s: грешка протокола: погрешна врста за „%s“

en: %s: protocol error: NULL value found in %s
sr: %s: грешка протокола: „NULL“ вредност је нађена у „%s“

en: unable to generate UUID
sr: не могу да створим УУИБ

en: %s: protocol error: %s missing from AcceptMessage
sr: %s: грешка протокола: „%s“ недостаје из прихвата поруке

en: %s: unable to format session id
sr: %s: не могу да форматирам иб сесије

en: %s: %s is not set
sr: %s: „%s“ није постављено

en: unable to expand iolog path %s
sr: не могу да раширим путању „%s“ У/И дневника

en: unable to create iolog path %s
sr: не могу да створим путању „%s“ У/И дневника

en: invalid iofd %d
sr: неисправан описник датотеке У/И %d

en: error closing iofd %u: %s
sr: грешка затварања описника датотеке У/И %u: %s

en: error flushing iofd %u: %s
sr: грешка исипања описника датотеке У/И %u: %s

en: invalid I/O log %s: %s referenced but not present
sr: неисправан У/И дневник „%s“: „%s“ је упутно али није присутно

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
sr: %s: не могу да нађем тачку наставка [%lld, %ld]

en: unable to open %s
sr: не могу да отворим „%s“

en: unable to open %s/%s
sr: не могу да отворим „%s/%s“

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
sr: не могу да умножим „%s/%s“ у „%s/%s“: %s

en: unable to rename %s to %s
sr: не могу да преименујем „%s“ у „%s“

en: %s/%s: unable to find resume point [%lld, %ld]
sr: %s/%s: не могу да нађем тачку наставка [%lld, %ld]

en: missing I/O log file %s/%s
sr: недостаје У/И датотека дневника „%s/%s“

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
sr: %s/%s: не могу да премотам унапред „%zu“

en: unable to connect to relay
sr: не могу да се повежем са преносником

en: server message too large: %zu
sr: порука сервера је превелика: %zu

en: unable to add event to queue
sr: не могу да додам догађај у ред

en: unexpected state %d for %s
sr: неочекивано стање %d за „%s“

en: state machine error
sr: грешка машине стања

en: invalid AcceptMessage
sr: неисправна „Порука прихвата“

en: invalid RejectMessage
sr: неисправна „Порука одбијања“

en: invalid ExitMessage
sr: неисправна „Порука излаза“

en: invalid RestartMessage
sr: неисправна „Порука поновног покретања“

en: invalid AlertMessage
sr: неисправна „Порука узбуне“

en: %s: unexpected IoBuffer
sr: %s: неочекивана У/И међумеморија

en: protocol error
sr: грешка протокола

en: invalid IoBuffer
sr: неисправна УиМеђумеморија

en: invalid ChangeWindowSize
sr: неисправно „Промени_величину_прозора“

en: invalid CommandSuspend
sr: неисправна „Обустава_наредбе“

en: unable to unpack %s size %zu
sr: не могу да отпакујем „%s“ величине %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
sr: неочекивана вредност врсте_слова %d у „%s“ из „%s“

en: unrecognized ClientMessage type
sr: непозната врста „Поруке_клијента“

en: timed out writing to client %s
sr: истекло је време писања на клијенту „%s“

en: missing write buffer for client %s
sr: недостаје међумеморија писања за клијента „%s“

en: timed out reading from client %s
sr: истекло је време читања са клијента „%s“

en: EOF from %s without proper TLS shutdown
sr: крај датотеке из „%s“ без одговарајућег ТЛС гашења

en: client message too large: %zu
sr: порука клијента је превелика: %zu

en: client message too large
sr: порука клијента је превелика

en: invalid ClientMessage
sr: неисправна „Порука клијента“

en: unable to get remote IP addr
sr: не могу да добавим удаљену ИП адресу

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
sr: Не могу да прикачим податке корисника ссл објекту: %s

en: unable to setup listen socket
sr: не могу да подесим прикључницу ослушкивања

en: unexpected signal %d
sr: неочекивани сигнал %d

en: sudo log server
sr: сервер судо дневника

en: Options:
sr: Опције:

en: path to configuration file
sr: путања до датотеке подешавања

en: display help message and exit
sr: приказује поруку помоћи и излази

en: do not fork, run in the foreground
sr: не клонира, ради у првом плану

en: percent chance connections will drop
sr: просенат шанси за одбацивање веза

en: display version information and exit
sr: приказује податке о издању и излази

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
sr: Потребно је „Protobuf-C“ издање 1.3 или новије

en: invalid random drop value: %s
sr: неисправна вредност одбацивања насумичности: %s

en: %s version %s
sr: %s издање %s

en: unknown user %s
sr: непознат корисник „%s“

en: unknown group %s
sr: непозната група „%s“

en: unable to parse iolog mode %s
sr: не могу да обрадим режим У/И дневника „%s“

en: invalid value for %s: %s
sr: неисправна вредност за „%s“: %s

en: TLS not supported
sr: ТЛС није подржано

en: %s: not a fully qualified path
sr: %s: није потпуно квалификована путања

en: unknown syslog facility %s
sr: непознато постројење системског дневика „%s“

en: unknown syslog priority %s
sr: непознат приоритет системског дневика „%s“

en: %s:%d unmatched '[': %s
sr: „%s:%d“ непоклопљена [: %s

en: %s:%d garbage after ']': %s
sr: „%s:%d“ ђубре након ]: %s

en: %s:%d invalid config section: %s
sr: „%s:%d“ неисправан одељак подешавања: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
sr: „%s:%d“ неисправан ред подешавања: %s

en: %s:%d expected section name: %s
sr: „%s:%d“ очекиван је назив одељка: %s

en: %s:%d [%s] illegal key: %s
sr: %s:%d [%s] неисправан кључ: %s

en: unable to open log file %s
sr: не могу да отворим датотеку дневника „%s“

en: unable to initialize server TLS context
sr: не могу да покренем ТЛС контекст сервера

en: unable to initialize relay TLS context
sr: не могу да покренем ТЛС контекст преносника

en: unable to create journal file
sr: не могу да направим датотеку дневника

en: unable to lock %s
sr: не могу да закључам „%s“

en: unable to lock journal file
sr: не могу да закључам датотеку дневника

en: unable to open journal file
sr: не могу да отворим датотеку дневника

en: unable to write journal file
sr: не могу да запишем датотеку дневника

en: unable to rename journal file
sr: не могу да преименујем датотеку дневника

en: unexpected EOF reading journal file
sr: неочекивани крај датотеке читајући датотеку дневника

en: error reading journal file
sr: грешка читања датотеке дневника

en: invalid journal file, unable to restart
sr: неисправна датотека дневника, не могу поново да почнем

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
sr: не могу да премотам на [%lld, %ld] у датотеци дневника „%s“

en: unexpected value_case %d in %s from %s
sr: неочекивана вредност врсте_слова %d у „%s“ из „%s“

en: error parsing AcceptMessage
sr: грешка обраде „Поруке прихвата“

en: error creating I/O log
sr: грешка стварања У/И дневника

en: error logging accept event
sr: грешка прибележавања догађаја прихвата

en: error parsing RejectMessage
sr: грешка обраде „Поруке одбијања“

en: error logging reject event
sr: грешка прибележавања догађаја одбијања

en: error logging exit event
sr: грешка прибележавања догађаја излаза

en: log is already complete, cannot be restarted
sr: дневик је већ довршен, не може бити поново покренут

en: unable to restart log
sr: не могу поново да покренем дневник

en: error parsing AlertMessage
sr: грешка обраде „Поруке узбуне“

en: error logging alert event
sr: грешка прибележавања догађаја упозорења

en: unable to format timing buffer, length %d
sr: не могу да обликујем међумеморију временисања, трајање %d

en: randomly dropping connection
sr: насумично одбацујем везу

en: error writing IoBuffer
sr: Грешка писања „Уи_Међумеморије“

en: error writing ChangeWindowSize
sr: грешка писања „Промени_величину_прозора“

en: error writing CommandSuspend
sr: грешка писања „Обуставе_наредбе“

en: TLS handshake with relay host failed
sr: ТЛС руковање са домаћином преносника није успело

en: unable to connect to relay host
sr: Не могу да се повежем са домаћином преносника

en: %s: invalid ServerHello, missing server_id
sr: %s: неисправан поздрав сервера, недостаје иб сервера

en: invalid ServerHello
sr: неисправан „Поздрав_сервера“

en: unrecognized ServerMessage type
sr: непозната врста „Поруке_сервера“

en: timed out reading from relay %s (%s)
sr: истекло је време читања са преносника „%s“ (%s)

en: timeout reading from relay
sr: истекло је време читања са преносника

en: relay host name does not match certificate
sr: назив домаћина преносника не одговара уверењу

en: error reading from relay
sr: грешка читања са преносника

en: unable to read from relay
sr: не могу да читам са преносника

en: relay server closed connection
sr: сервер преносника је затворио везу

en: server message too large
sr: порука сервера је превелика

en: timed out writing to relay %s (%s)
sr: истекло је време писања на преноснику „%s“ (%s)

en: timeout writing to relay
sr: истекло је време писања на преноснику

en: error writing to relay
sr: грешка писања на преноснику

en: send sudo I/O log to remote server
sr: шаље У/И дневник судоа удаљеном серверу

en: only send an accept event (no I/O)
sr: шаље само догађај прихвата (не У/И)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
sr: датотека скупа уверења за проверавање уверења сервера

en: certificate file for TLS handshake
sr: датотека уверења за ТЛС руковање

en: host to send logs to
sr: домаћин коме шаље дневнике

en: remote ID of I/O log to be resumed
sr: ИБ удаљеног У/И дневника који ће бити враћен

en: private key file
sr: датотека приватног кључа

en: do not verify server certificate
sr: не проверава уверење сервера

en: port to use when connecting to host
sr: прикључник за коришћење приликом повезивања на домаћина

en: restart previous I/O log transfer
sr: поново покреће претходни пренос У/И дневника

en: reject the command with the given reason
sr: одбацује наредбу са датим разлогом

en: stop transfer after reaching this time
sr: прекида пренос након достизања овог времена

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
sr: тестира анкетни сервер шаљући изабрани У/И дневник n пута у паралели

en: unable to look up %s:%s: %s
sr: не могу да потражим „%s:%s“: %s

en: unable to get server IP addr
sr: не могу да добавим ИП адресу сервера

en: unable to read %s/%s: %s
sr: не могу да прочитам „%s/%s“: %s

en: unexpected I/O event %d
sr: неочекивани У/И догађај „%d“

en: %s: unexpected state %d
sr: %s: неочекивано стање „%d“

en: error message received from server: %s
sr: порука грешке је примљена са сервера: %s

en: abort message received from server: %s
sr: порука прекида је примљена са сервера: %s

en: %s: unexpected type_case value %d
sr: %s: неочекивана вредност врсте_слова „%d“

en: timeout reading from server
sr: истекло је време читања са сервера

en: host name does not match certificate
sr: назив домаћина не одговара уверењу

en: premature EOF
sr: прерани крај датотеке

en: server message too large: %u
sr: порука сервера је превелика: %u

en: timeout writing to server
sr: истекло је време писања на сервер

en: both restart point and iolog ID must be specified
sr: мора бити наведена и тачка поновног покретања и ИБ уи_дневника

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
sr: тачка поновног покретања се не може подесити када није послат У/И

en: exited prematurely with state %d
sr: изађох прерано са стањем „%d“

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
sr: протекло време послато серверу [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
sr: тачка слања примљена са сервера [%lld, %ld]

en: TLS handshake timeout occurred
sr: дошло је до временског истека ТЛС руковања

en: unable to set event
sr: не могу да подесим догађај

en: TLS connection failed: %s
sr: ТЛС веза није успела: %s

en: unable to allocate ssl object: %s
sr: не могу да доделим ссл објекат: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
sr: Не могу да прикачим прикључницу ссл објекту: %s

en: unable to initialize TLS context
sr: не могу да покренем ТЛС контекст

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
sr: не могу да подесим шифрарник ТЛС-а 1.2 на „%s“: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
sr: не могу да подесим шифрарник ТЛС-а 1.3 на „%s“: %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
sr: не могу да подесим „diffie-hellman“ параметре: %s

en: unable to create TLS context: %s
sr: Не могу да створим ТЛС контекст: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
sr: не могу да подесим најмање издање протокола на „TLS 1.2“: %s

en: unable to get time of day
sr: не могу да добавим време дана

en: unable to change password for %s
sr: не могу да изменим лозинку за „%s“

en: unable to get login class for user %s
sr: не могу да добавим разред пријаве за корисника „%s“

en: invalid authentication type
sr: неисправна врста потврђивање идентитета

en: unable to begin BSD authentication
sr: не могу да почнем BSD потврђивање идентитета

en: unable to initialize BSD authentication
sr: не могу да покренем БСД потврђивање идентитета

en: your account has expired
sr: ваш налог је истекао

en: approval failed
sr: доказивање није успело

en: unable to read fwtk config
sr: не могу да читам „fwtk“ подешавања

en: unable to connect to authentication server
sr: не могу да се повежем на сервер потврђивања идентитета

en: lost connection to authentication server
sr: изгубио сам везу са сервером потврђивања идентитета

en: authentication server error:
    %s
sr: грешка сервера потврђивања идентитета:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
sr: %s: не могу да претворим главника у ниску („%s“): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
sr: %s: не могу да обрадим „%s“: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
sr: %s: не могу да решим оставу пуномоћства: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
sr: %s: не могу да доделим опције: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
sr: %s: не могу да добавим пуномоћства: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
sr: %s: не могу да покренем оставу пуномоћства: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
sr: %s: не могу да сместим пуномоћства у оставу: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
sr: %s: не могу да добавим главника домаћина: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
sr: %s: Не могу потврдити ТГТ! Могући напад!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
sr: не могу да покренем ПАМ: %s

en: PAM authentication error: %s
sr: Грешка ПАМ потврђивања идентитета: %s

en: account validation failure, is your account locked?
sr: неуспех провере налога, да ли је ваш налог закључан?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
sr: Налог или лозинка је истекла, поново поставите лозинку и покушајте поново

en: unable to change expired password: %s
sr: не могу да изменим истеклу лозинку: %s

en: Password expired, contact your system administrator
sr: Лозинка је истекла, обратите се администратору система

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
sr: Налог је истекао или ПАМ подешавањима недостаје одељак „налог“ за судо, обратите се администратору система

en: PAM account management error: %s
sr: грешка управљања ПАМ налогом: %s

en: you do not exist in the %s database
sr: ви не постојите у бази подтака „%s“

en: failed to initialise the ACE API library
sr: нисам успео да покренем АЦЕ АПИ библиотеку

en: unable to contact the SecurID server
sr: не могу да ступим у везу са сервером безбеднног ИБ-а

en: User ID locked for SecurID Authentication
sr: ИБ корисника је закључан за потврђивање идентитета безбедног ИБ-а

en: invalid username length for SecurID
sr: неисправна дужина корисничког имена за безбедни ИБ

en: invalid Authentication Handle for SecurID
sr: неисправна ручка потврђивања идентитета за безбедни ИБ

en: SecurID communication failed
sr: Није успело комуницирање безбедног ИБ-а

en: unknown SecurID error
sr: непозната грешка безбедног ИБ-а

en: invalid passcode length for SecurID
sr: неисправна дужина пропусне шифре за безбедни ИБ

en: unable to initialize SIA session
sr: не могу да покренем СИА сесију

en: invalid authentication methods
sr: неисправни начини потврђивања идентитета

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
sr: Неисправни начини потврђивања идентитета су преведени у судоу!  Не можете мешати самостално и несамостално потврђивање идентитета.

en: no authentication methods
sr: нема начина потврђивања идентитета

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
sr: Нема начина потврђивања идентитета преведених у судоу!  Ако желите да искључите потврђивање идентитета, користите „--disable-authentication“.

en: Unable to initialize authentication methods.
sr: Не могу да покренем методе потврђивања идентитета.

en: Authentication methods:
sr: Начини потврђивања идентитета:

en: Could not determine audit condition
sr: Не могу да утврдим услов прегледа

en: unable to commit audit record
sr: не могу да предам снимак прегледа

en: unknown uid %u
sr: непознат јиб %u

en: error reading lecture file %s
sr: грешка читања датотеке обучавања „%s“

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
sr: занемарујем датотеку обучавања „%s“: није обична датотека

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
sr: 
    Верујемо да вам је администратор система објаснио неке ствари.
    Обично се своде на следеће три:
    
        #1) Поштујте приватност других.
        #2) Размислите пре куцања.
        #3) Са великом моћи долази и велика одговорност.

en: For security reasons, the password you type will not be visible.
sr: Из безбедносних разлога, лозинка коју упишете неће бити видљива.

en: cycle in %s "%s"
sr: циклус у „%s“ „%s“

en: %s "%s" referenced but not defined
sr: упута за „%s“ „%s“ постоји али није дефинисана

en: order increment: %s: %s
sr: повећање поретка: %s: %s

en: starting order: %s: %s
sr: поредак почетка: %s: %s

en: order padding: %s: %s
sr: попуњавање поретка: %s: %s

en: %s grammar version %d
sr: %s граматика издање %d

en: unsupported input format %s
sr: неподржан запис улаза „%s“

en: unsupported output format %s
sr: неподржан запис излаза „%s“

en: %s: input and output files must be different
sr: %s: улазна датотека треба да се разликује од излазне

en: unable to initialize sudoers default values
sr: не могу да покренем основне вредности судоерса

en: %s: unknown key word %s
sr: %s: непозната реч кључа „%s“

en: invalid defaults type: %s
sr: неисправна врста основности: %s

en: invalid suppression type: %s
sr: неисправна врста потискивања: %s

en: invalid filter: %s
sr: неисправан филтер: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
sr: нисам успео да обрадим %s датотеку, непозната грешка

en: unable to write to %s
sr: не могу да пишем у „%s“

en: %s - convert between sudoers file formats
sr: %s – претвара међусобно записе датотеке судоерса

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
sr: 
    Опције:
      -b, --base=нд              основни НД за „sudo LDAP“ пропитивања
      -c, --config=дат_под       путања до датотеке подешавања
      -d, --defaults=врсте_осн   претвара само основности наведених врста
      -e, --expand-aliases       шири алијасе приликом претварања
      -f, --output-format=запис  поставља запис излаза: „JSON“, „LDIF“ или „sudoers“
      -i, --input-format=запис   поставља запис улаза: „LDIF“ или „sudoers“
      -I, --increment=бр.        износ за повећање сваког „sudoOrder“-а
      -h, --help                 приказује поруку помоћи и излази
      -m, --match=филтер         претвара само уносе који одговарају филтеру
      -M, --match-local          упоређује филтерско коришћење базе података лозинке и групе
      -o, --output=дат_изл       пише претворене судоерсе у датотеку_излаза
      -O, --order-start=бр.      почетна тачка за првог „sudoOrder“-а
      -p, --prune-matches        избацује неодговарајуће кориснике, групе и домаћине
      -P, --padding=бр.          попуњавање осниове за „sudoOrder“ повећање
      -s, --suppress=одељци      потискује излаз неких одељака
      -V, --version              приказује податке о издању и излази

en: internal error, %s overflow
sr: унутрашња грешка, прекорачење „%s“

en: unable to get GMT time
sr: не могу да добавим ГМТ време

en: unable to format timestamp
sr: не могу да обликујем временску ознаку

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
sr: %s:%d:%d: непознат унос основности „%s“

en: unable to base64 encode value "%s"
sr: не могу да кодирам вредност у основи-64 „%s“

en: internal error, unable insert user %s
sr: унутрашња грешка, не могу да уметнем корисника „%s“

en: too many sudoers entries, maximum %u
sr: превише уноса судоерса, највише %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
sr: променљива „SUDOERS_BASE“ окружења није постављена и „-b“ опција није наведена.

en: %s:%d:%d: converting host list to ALL
sr: %s:%d:%d: претварам списак домаћина у „ALL“

en: unable to find alias %s
sr: не могу да нађем алијас „%s“

en: %s:%d:%d: renaming alias %s to %s
sr: %s:%d:%d: преименујем алијаса „%s“ у „%s“

en: %s:%d:%d: removing duplicate alias %s
sr: %s:%d:%d: уклањам двоструког алијаса „%s“

en: %s:%d:%d: conflicting Defaults entry "%s" host-specific in %s:%d:%d
sr: %s:%d:%d: сукобљавајући унос основности „%s“ домаћину специфичан у „%s:%d:%d“

en: %s:%d:%d: made Defaults "%s" specific to host %s
sr: %s:%d:%d: правим основности „%s“ специфичне домаћину „%s“

en: %s:%d:%d: unable to make Defaults "%s" host-specific
sr: %s:%d:%d: не могу да учиним основности „%s“ домаћину специфичне

en: %s:%d:%d: removing Defaults "%s" overridden by subsequent entries
sr: %s:%d:%d: уклањам основности „%s“ преписане следећим уносима

en: %s:%d:%d: merging userspec into %s:%d:%d
sr: %s:%d:%d: стапам корисничку спецификацију у „%s:%d:%d“

en: %s:%d:%d: removing userspec overridden by subsequent entries
sr: %s:%d:%d: уклањам корисничку специфичност преписану следећим уносима

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
sr: Помоћник сисдневника ако је сисдневник коришћен за пријављивање: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
sr: Приоритет системског дневника за коришћење када корисник успешно потврди идентитет: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
sr: Приоритет системског дневника за коришћење када корисник неуспешно потврди идентитет: %s

en: Put OTP prompt on its own line
sr: Поставља ОТП упит на свом реду

en: Ignore '.' in $PATH
sr: Занемарује . у $ПУТАЊИ

en: Always send mail when sudo is run
sr: Увек шаље пошту када је судо покренут

en: Send mail if user authentication fails
sr: Пошаљи поруку ако потврђивање идентитета корисника не успе

en: Send mail if the user is not in sudoers
sr: Пошаљи поруку ако корисник није у судоерсу

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
sr: Пошаљи поруку ако корисник није у судоерсу за овог домаћина

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
sr: Пошаљи поруку ако кориснику није дозвољено да покрене наредбу

en: Send mail if the user tries to run a command
sr: Пошаљи поруку ако корисник покуша да покрене наредбу

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
sr: Користи одвојене временске ознаке за сваку комбинацију корисник/конзола

en: Lecture user the first time they run sudo
sr: Подучава корисника када први пут покрену судо

en: File containing the sudo lecture: %s
sr: Датотека садржи судо обучавања: %s

en: Require users to authenticate by default
sr: Захтева да корисници потврде идентитет по основи

en: Root may run sudo
sr: Администратор може да покрене судо

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
sr: Бележи назив домаћина у (не-сисдневник) датотеци дневника

en: Log the year in the (non-syslog) log file
sr: Бележи годину у (не-сисдневник) датотеци дневника

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
sr: Ако је судо призван без аргумената, покреће шкољку

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
sr: Подешава $HOME на крајњег корисника када покреће шкољку са „-s“

en: Always set $HOME to the target user's home directory
sr: Увек подешава $HOME на циљни лични директоријум корисника

en: Allow some information gathering to give useful error messages
sr: Дозвољава прикупљање неких података да би дао корисне поруке грешака

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
sr: Захтева потпуно одређене називе домаћина у датотеци судоерса

en: Insult the user when they enter an incorrect password
sr: Вређа корисника када унесе нетачну лозинку

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
sr: Дозвољава кориснику да покрене судо само ако има конзолу

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
sr: Висудо ће поштовати променљиву окружења УРЕЂИВАЧА

en: Prompt for root's password, not the user's
sr: Тражи администраторску лозинку, а не корисничку

en: Prompt for the runas_default user's password, not the user's
sr: Тражи  лозинку за „покреникао_основни корисник“, а не корисничку

en: Prompt for the target user's password, not the user's
sr: Тражи лозинку за циљног корисника, а не корисничку

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
sr: Примењује основности у циљни кориснички разред пријављивања ако постоји

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
sr: Подешава променљиве окружења НАЗИВДНЕВНИКА и КОРИСНИК

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
sr: Подешава само ефективни јиб на крајњег корисника, а не стваран јиб

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
sr: Не покреће вектор групе ка оном крајњег корисника

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
sr: Дужина за преламање редова у датотеци дневника (0 — без преламања): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
sr: Време истека временске ознаке потврђивања идентитета: %.1f минута

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
sr: Време истека упита лозинке: %.1f минута

en: Number of tries to enter a password: %u
sr: Број покушаја за уношење лозинке: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
sr: Умаска за коришћење или 0777 за коришћење корисника: 0%o

en: Path to log file: %s
sr: Путања до датотеке дневника: %s

en: Path to mail program: %s
sr: Путања до програма поште: %s

en: Flags for mail program: %s
sr: Опције за програм поште: %s

en: Address to send mail to: %s
sr: Адреса на коју послати поруку: %s

en: Address to send mail from: %s
sr: Адреса са које послати поруку: %s

en: Subject line for mail messages: %s
sr: Ред теме за поруке поште: %s

en: Incorrect password message: %s
sr: Порука нетачне лозинке: %s

en: Path to lecture status dir: %s
sr: Путања до директоријума стања обучавања: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
sr: Путања до директоријума временске ознаке потврђивања идентитета: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
sr: Власник директоријума временске ознаке потврђивања идентитета: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
sr: Корисницима у овој групи се не захтева лозинка и ПУТАЊА: %s

en: Default password prompt: %s
sr: Основни упит лозинке: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
sr: Ако је подешено, упит лозинке ће преписати системски упит у свим случајевима.

en: Default user to run commands as: %s
sr: Основни корисник за покретање наредби као: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
sr: Вредност за преписивање корисничке $ПУТАЊЕ са: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
sr: Путања до уређивача кога ће да користи висудо: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
sr: Када да затражи лозинку за псеудонаредбу „list“: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
sr: Када да затражи лозинку за псеудонаредбу „verify“: %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
sr: Унапред учитава „sudo_noexec“ библиотеку која мења функцију извршавања

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
sr: Ако је ЛДАП директоријум изнет, да ли занемарујемо месну датотеку судоерса

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
sr: Описници датотека >= %d ће бити затворени пре извршавања наредбе

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
sr: Ако је подешено, корисници могу да препишу вредност „closefrom“ са опцијом „-C“

en: Allow users to set arbitrary environment variables
sr: Дозвољава корисницима да подесе произвољне променљиве окружења

en: Reset the environment to a default set of variables
sr: Враћа окружење на основни скуп променљивих

en: Environment variables to check for safety:
sr: Променљиве окружења за проверу исправности:

en: Environment variables to remove:
sr: Променљиве окружења за уклањање:

en: Environment variables to preserve:
sr: Променљиве окружења за очување:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
sr: СЕЛинукс улога за употребу у новом контексту безбедности: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
sr: СЕЛинукс врста за употребу у новом контексту безбедности: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
sr: Путања до судо-посебне датотеке окружења: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
sr: Путања до ограничене судо-посебне датотеке окружења: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
sr: Језк за коришћење при обради судоерса: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
sr: Дозвољава да судо тражи лозинку чак и ако би била видљива

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
sr: Обезбеђује видну повратну поруку при тражењу лозинке када постоји унос корисника

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
sr: Користи брже упоређивање које је мање тачно али не приступа систему датотека

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
sr: Умаска наведена у судоерсима ће преписати корисникову, чак и ако има већа овлашћења

en: Log user's input for the command being run
sr: Бележи корисников улаз за покренуту наредбу

en: Log the command's standard input if not connected to a terminal
sr: Записује у дневник стандардни улаз наредбе ако није повезан на терминал

en: Log the user's terminal input for the command being run
sr: Записује у дневник корисников улаз терминала за покренуту наредбу

en: Log the output of the command being run
sr: Бележи излаз покренуте наредбе

en: Log the command's standard output if not connected to a terminal
sr: Записује у дневник стандардни излаз наредбе ако није повезан на терминал

en: Log the command's standard error if not connected to a terminal
sr: Записује у дневник стандардну грешку наредбе ако није повезан на терминал

en: Log the terminal output of the command being run
sr: Записује у дневник излаз терминала покренуте наредбе

en: Compress I/O logs using zlib
sr: Пакује У/И дневнике користећи злиб

en: Always run commands in a pseudo-tty
sr: Увек покреће наредбе у привидној конзоли

en: Plugin for non-Unix group support: %s
sr: Прикључак за подршку не-Јуникс групе: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
sr: Директоријум за смештај улазних/излазних дневника: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
sr: Датотека за смештај улазно/излазног дневника: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
sr: Додаје унос у датотеку „utmp/utmpx“ када додељује „pty“

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
sr: Подешава корисника у „utmp“-у на корисника покрени-као, не призивајући корисника

en: Set of permitted privileges: %s
sr: Скуп допуштених повластица: %s

en: Set of limit privileges: %s
sr: Скуп повластица ограничења: %s

en: Run commands on a pty in the background
sr: Покреће наредбе у позадини на назовитерминалу

en: PAM service name to use: %s
sr: Назив ПАМ услуге за коришћење: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
sr: Назив ПАМ услуге за шкољке пријављивања: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
sr: Назив ПАМ услуге за коришћење када судо ради са опцијом „-A“: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
sr: Покушава да успостави ПАМ пуномоћства за циљног корисника

en: Create a new PAM session for the command to run in
sr: Прави нову ПАМ сесију за покретање наредбе

en: Perform PAM account validation management
sr: Обавља управљање провером ПАМ налога

en: Do not allow PAM authentication modules to generate output
sr: Не дозвољава модулима ПАМ потврде идентитета да створе излаз

en: Maximum I/O log sequence number: %s
sr: Највећи број низа У/И дневника: %s

en: Enable sudoers netgroup support
sr: Укључује подршку нетгрупе судоерса

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
sr: Проверава родитељски директоријум за уписивошћу када уређује датотеке са „sudoedit“

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
sr: Прати симболичке везе када уређује датотеке са „sudoedit“

en: Query the group plugin for unknown system groups
sr: Пропитује прикључак групе за непознатим групама система

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
sr: Упоређује мрежне групе на основу читавог слога: корисник, домаћин и домен

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
sr: Допушта покретање наредби чак и ако судо не може да пише у дневник прегледа

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
sr: Допушта покретање наредби чак и ако судо не може да пише у дневник У/И

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
sr: Допушта покретање наредби чак и ако судо не може да пише у датотеку дневника

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
sr: Решава групе у судоерсима и упоређује ИД групе, а не назив

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
sr: Уноси дневника већи од ове вредности биће подељени на више порука системског дневника: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
sr: Корисник који ће поседовати датотеке дневника У/И: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
sr: Група која ће поседовати датотеке дневника У/И: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
sr: Режим датотеке за коришћење за датотеке дневника У/И: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
sr: Извршава наредбе описником датотеке уместо путањом: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
sr: Занемарује непознате уносе основности у судоерсу уместо да даје упозорење

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
sr: Време у секундама након ког ће наредба бити окончана: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
sr: Допушта кориснику да наведе време на линији наредби

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
sr: Пребацује У/И податке дневника на диск одмах уместо да га смешта у међумеморију

en: Include the process ID when logging via syslog
sr: Укључује ИБ процеса приликом пријављивања путем дневника система

en: Type of authentication timestamp record: %s
sr: Врста временске ознаке потврђивања идентитета: %s

en: Authentication failure message: %s
sr: Потврђивање идентитета није успело: %s

en: Ignore case when matching user names
sr: Занемарује величину слова приликом поклапања назива корисника

en: Ignore case when matching group names
sr: Занемарује величину слова приликом поклапања назива групе

en: Log when a command is allowed by sudoers
sr: Пише дневник када судоерси дозвољавају наредбу

en: Log when a command is denied by sudoers
sr: Пише дневник када судоерси не дозвољавају наредбу

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
sr: Судо сервер(и) дневника за повезивање са изборним прикључником

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
sr: Време истека судо сервера дневника у секундама: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
sr: Укључује „SO_KEEPALIVE“ опцију прикључнице са повезаном прикључницом са сервером дневника

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
sr: Путања до датотеке групних издавача уверења сервера испитивања: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
sr: Путања до датотеке уверења судоерса: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
sr: Путања до датотеке датотеке личног кључа судоерса: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
sr: Потврђује да је исправно уверење дневника сервера

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
sr: Допушта коришћење непознатог „runas“ корисника и/или ИБ-а групе

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
sr: Допушта покретање наредби као корисник само са исправном шкољком

en: Set the pam remote user to the user running sudo
sr: Поставља пам удаљеног корисника на корисника покретача судо-а

en: Set the pam remote host to the local host name
sr: Поставља пам удаљеног домаћина на назив локалног домаћина

en: Working directory to change to before executing the command: %s
sr: Радни директоријум за прелазак пре извршавања наредбе: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
sr: Корени директоријум за прелазак пре извршавања наредбе: %s

en: The format of logs to produce: %s
sr: Формат резултирајућих дневника: %s

en: Enable SELinux RBAC support
sr: Укључује СЕЛинукс РБАЦ подршку

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
sr: Путања до датотеке која је створена приликом првог покретања судоа: %s

en: Intercept further commands and apply sudoers restrictions to them
sr: Пресреће будуће наредбе и примењује „sudoers“ ограничења на њима

en: Log sub-commands run by the original command
sr: Бележи поднаредбе које покрене изворна наредба

en: Log the exit status of commands
sr: Бележи стање излаза наредбе

en: Subsequent commands in an intercepted session must be authenticated
sr: Наредне наредбе у пресретнутој сесији морају бити аутентификоване

en: Allow an intercepted command to run set setuid or setgid programs
sr: Омогућава пресретнутој наредби да покрене поставку „setuid“ или „setgid“ програма

en: The maximum size to which the process's address space may grow (in bytes): %s
sr: Највећа величина до које може да нарасте адресни простор процеса (у бајтовима): %s

en: The largest size core dump file that may be created (in bytes): %s
sr: Највећа величина избачаја датотеке језгра која се може направити (у бајтовима): %s

en: The maximum amount of CPU time that the process may use (in seconds): %s
sr: Највећа количина времена процесора које процес може да користи (у секундама): %s

en: The maximum size of the data segment for the process (in bytes): %s
sr: Највећа величина сегмента података за процес (у бајтовима): %s

en: The largest size file that the process may create (in bytes): %s
sr: Највећа величина датотеке коју процес може да направи (у бајтовима): %s

en: The maximum number of locks that the process may establish: %s
sr: Највећи број закључавања која процес може да успостави: %s

en: The maximum size that the process may lock in memory (in bytes): %s
sr: Највећа величина коју процес може да закључа у меморији (у бајтовима): %s

en: The maximum number of files that the process may have open: %s
sr: Највећи број датотека које процес може да отвори: %s

en: The maximum number of processes that the user may run simultaneously: %s
sr: Највећи број процеса које корисник може да покрене истовремено: %s

en: The maximum size to which the process's resident set size may grow (in bytes): %s
sr: Највећа величина до које може да нарасте резидентна величина скупа процеса (у бајтовима): %s

en: The maximum size to which the process's stack may grow (in bytes): %s
sr: Највећа величина до које може да нарасте спремник процеса (у бајтовима): %s

en: Attempt authentication even when in non-interactive mode
sr: Покушава потврђивање идентитета чак и када није у не-међудејственом режиму

en: Store plaintext passwords in I/O log input
sr: Смешта обично-текстуалне лозинке у У/И улаз дневника

en: List of regular expressions to use when matching a password prompt
sr: Списак регуларних израза за коришћење приликом поређења упита лозинке

en: The mechanism used by the intercept and log_subcmds options: %s
sr: Механизам који користе опције „intercept“ и „log_subcmds“: %s

en: Attempt to verify the command and arguments after execution
sr: Покушава да провери наредбу и аргументе након извршавања

en: AppArmor profile to use in the new security context: %s
sr: АпАрмор профил за коришћење у новом контексту безбедности: %s

en: Command denial message: %s
sr: Порука одбијања наредбе: %s

en: unknown defaults entry "%s"
sr: непознат унос основности „%s“

en: no value specified for "%s"
sr: није наведена вредност за „%s“

en: invalid operator "%c=" for "%s"
sr: неисправан оператор „%c=“ за „%s“

en: option "%s" does not take a value
sr: опција „%s“ не узима вредност

en: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
sr: неисправна врста основности 0x%x за опцију „%s“

en: value "%s" is invalid for option "%s"
sr: вредност „%s“ је неисправна за опцију „%s“

en: path name for "%s" too long
sr: назив путање за „%s“ је предуг

en: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
sr: вредност за „%s“ мора да почиње са /, ~ или *

en: values for "%s" must start with a '/'
sr: вредност за „%s“ мора да почне /

en: LDAP Role: %s
sr: ЛДАП улога: %s

en: Sudoers entry: %s
sr: Унос судоерса: %s

en:     RunAsUsers:
sr:     „Покрени-као“ корисници:

en:     RunAsGroups:
sr:     „Покрени-као“ групе:

en:     Options:
sr:     Опције:

en:     Commands:
sr:     Наредбе:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
sr: Упоређује уносе основности за „%s“ на %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
sr: Покрени-као и Наредбено-посебне основности за „%s“:

en: User %s may run the following commands on %s:
sr: Корисник „%s“ може да покреће следеће наредбе на %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
sr: Корисник „%s“ нема права да покрене судо над „%s“.

en: ignoring editor: %.*s
sr: занемарујем уређивача: %.*s

en: editor arguments may not contain "--"
sr: аргументи уређивача не могу да садрже „--“

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
sr: sudo_putenv: оштећено стави окружење, дужине не одговарају

en: unable to rebuild the environment
sr: не могу поново да изградим окружење

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
sr: извините, није вам дозвољено да подесите следеће променљиве окружења: %s

en: unsupported digest type %u for %s
sr: неподржана врста сажетка поруке „%u“ за „%s“

en: %s: read error
sr: %s: грешка читања

en: unable to load %s: %s
sr: не могу да учитам %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
sr: не могу да нађем симбол „group_plugin“ у „%s“

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
sr: %s: несагласно веће издање прикључка групе %d, очекивано је %d

en: unable to parse IP address "%s"
sr: не могу да обрадим ИП адресу „%s“

en: unable to parse netmask "%s"
sr: не могу да обрадим мрежну маску „%s“

en: Local IP address and netmask pairs:
sr: Месна ИП адреса и парови мрежне маске:

en: unable to update sequence file
sr: не могу да освежим датотеку низа

en: unable to write to I/O log file: %s
sr: не могу да пишем у датотеку дневника У/И: %s

en: unable to create %s/%s
sr: не могу да направим „%s/%s“

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
sr: %s: унутрашња грешка, датотека У/И дневника за догађај %d није отворена

en: unable to read the clock
sr: не могу да прочитам сат

en: %s: internal error, invalid signal %d
sr: %s: унутрашња грешка, неисправан сигнал %d

en: starttls not supported when using ldaps
sr: старттлс није подржано када се користи лдапс

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
sr: не могу да покренем ССЛ уверење и бп кључа: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
sr: морате да подесите „TLS_CERT“ у „%s“ да користите ССЛ

en: unable to initialize LDAP: %s
sr: не могу да покренем ЛДАП: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
sr: „start_tls“ је наведено али ЛДАП библиотеке не подржавају „ldap_start_tls_s()“ или „ldap_start_tls_s_np()“

en: invalid sudoOrder attribute: %s
sr: неисправна особина „sudoOrder“: %s

en: %s: port too large
sr: %s: прикључник је превелик

en: unsupported LDAP uri type: %s
sr: неподржана врста ЛДАП путање: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
sr: не могу да помешам лдап и лдапс путање

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
sr: двострука судо опција: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
sr: не могу да претворим „sudoOption“: %s%s%s

en: unable to open audit system
sr: не могу да отворим систем прегледа

en: unable to send audit message
sr: не могу да пошаљем поруку прегледа

en: error in event loop
sr: грешка у петљи догађаја

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
sr: Стварање новог „SSL_CTX“ објекта није успело: %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
sr: не могу да учитам комплет ауторитета уверења „%s“

en: unable to load certificate %s
sr: не могу да учитам уверење „%s“

en: unable to load private key %s
sr: не могу да учитам лични кључ „%s“

en: Unable to allocate ssl object: %s
sr: Не могу да доделим ссл објекат: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
sr: ТЛС повезивање са „%s:%s“ није успело: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
sr: ТЛС покретање беше безуспешно

en: TLS handshake was unsuccessful
sr: ТЛС руковање беше безуспешно

en: %s: internal error, invalid exit status %d
sr: %s: унутрашња грешка, неисправно излазно стање %d

en: lost connection to log server
sr: изгубих везу са сервером дневника

en: missing write buffer
sr: недостаје међумеморија писања

en: unable to connect to log server
sr: не могу да се повежем на сервер дневника

en: user NOT in sudoers
sr: корисник НИЈЕ у судоерсу

en: user NOT authorized on host
sr: корисник НИЈЕ овлашћен на домаћину

en: setid command rejected in intercept mode
sr: наредба „setid“ је одбачена у режиму пресретања

en: command not allowed
sr: наредба није допуштена

en: %s is not in the sudoers file.
sr: „%s“ није у датотеци судоерса.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
sr: Кориснику „%s“ није допуштено да покрене судо на „%s“.

en: setid commands are not permitted in intercept mode
sr: наредбе „setid“ нису дозвољене у режиму пресретања

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
sr: Извините, корисник %s не може покренути судо на %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
sr: Извините, кориснику %s није дозвољено да изврши „%s%s%s%s“ као %s%s%s на %s.

en: This incident has been reported to the administrator.
sr: Овај инцидент је пријављен администратору.

en: %s: command not found
sr: %s: нема такве наредбе

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
sr: занемарујем „%s“ пронађено у „.“
    Користите „sudo ./%s“ ако је то „%s“ које желите да покренете.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
sr[0]: %u покушај нетачне лозинке
sr[1]: %u покушаја нетачне лозинке
sr[2]: %u покушаја нетачне лозинке

en: authentication failure
sr: потврђивање идентитета није успело

en: a password is required
sr: потребна је лозинка

en: problem parsing sudoers
sr: проблем обраде судоерса

en: unable to write log file %s
sr: не могу да запишем датотеку дневника „%s“

en: digest for %s (%s) bad length %zu, expected %zu
sr: приказ за „%s“ (%s) је лоше дужине %zu, очекивах %zu

en: digest for %s (%s) is not in %s form
sr: приказ за %s (%s) није у %s облику

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
sr: занемарујем непотпуно „sudoRole“: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
sr: неисправна особина „LDIF“: %s

en: unable to restore root directory
sr: не могу да повратим корени директоријум

en: unable to restore current working directory
sr: не могу да повратим тренутни радни директоријум

en: invalid %.*s set by sudo front-end
sr: судо челник је поставио неисправну „%.*s“

en: unable to parse network address list
sr: не могу да обрадим списак адреса мреже

en: user name not set by sudo front-end
sr: судо челник није поставио име корисника

en: user-ID not set by sudo front-end
sr: судо челник није поставио ИБ корисника

en: group-ID not set by sudo front-end
sr: судо челник није поставио ИБ групе

en: host name not set by sudo front-end
sr: судо челник није поставио назив домаћина

en: invalid working directory: %s
sr: неисправан радни директоријум: %s

en: invalid chroot directory: %s
sr: неисправан „chroot“ директоријум: %s

en: unable to execute %s
sr: не могу да извршим „%s“

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
sr: %s: неисправне заставице од судо челника: 0×%x

en: Sudoers policy plugin version %s
sr: Издање %s прикључка политике судоерса

en: Sudoers file grammar version %d
sr: Граматика датотеке судоерса издање %d

en: 
    Sudoers path: %s
sr: 
    Путања судоерса: %s

en: nsswitch path: %s
sr: путања нс-прекидача: %s

en: ldap.conf path: %s
sr: путања лдап.подешавања: %s

en: ldap.secret path: %s
sr: путања лдап.тајне: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
sr: немогу да региструјем прикачку врсте „%d“ (издање %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
sr: немогу да поништим регистровање прикачке врсте „%d“ (издање %d.%d)

en: unable to cache uid %u
sr: не могу да сместим у оставу јиб „%u“

en: unable to cache uid %u, already exists
sr: не могу да сместим у оставу јиб „%u“, већ постоји

en: unable to cache user %s
sr: не могу да сместим у оставу корисника „%s“

en: unable to cache user %s, already exists
sr: не могу да сместим у оставу корисника „%s“, већ постоји

en: unable to cache gid %u
sr: не могу да сместим у оставу гиб „%u“

en: unable to cache gid %u, already exists
sr: не могу да сместим у оставу гиб „%u“, већ постоји

en: unable to cache group %s
sr: не могу да сместим у оставу групу „%s“

en: unable to cache group %s, already exists
sr: не могу да сместим у оставу групу „%s“, већ постоји

en: unable to cache group list for %s, already exists
sr: не могу да сместим у оставу списак групе за „%s“, већ постоји

en: unable to cache group list for %s
sr: не могу да сместим у оставу списак групе за „%s“

en: unable to parse groups for %s
sr: не могу да обрадим групе за „%s“

en: unable to parse gids for %s
sr: не могу да обрадим гид-ове за „%s“

en: perm stack overflow
sr: стално прекорачење спремника

en: perm stack underflow
sr: стално поткорачење спремника

en: unable to change to root gid
sr: не могу да пређем на гиб администратора

en: unable to change to runas gid
sr: не могу да пређем на гиб покреникао

en: unable to set runas group vector
sr: не могу да подесим вектор „покрени-као група“

en: unable to change to runas uid
sr: не могу да пређем на јиб покреникао

en: unable to change to sudoers gid
sr: не могу да пређем на гиб судоерса

en: too many processes
sr: превише процеса

en: unable to get current working directory
sr: не могу да добавим тренутни радни директоријум

en: truncated audit path ctx->user.cmnd: %s
sr: скраћена путања прегледа „ctx->user.cmnd“: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
sr: „argv[0]“ скраћене путање прегледа: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
sr: не могу да покренем ССС извор. Да ли је СССД инсталиран на вашем рачунару?

en: unable to find symbol "%s" in %s
sr: не могу да нађем симбол „%s“ у „%s“

en: unable to get defaults from %s
sr: не могу да добавим основности за „%s“

en: no valid sudoers sources found, quitting
sr: нисам пронашао исправне изворе судоерса, прекидам

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
sr: судоерси наводе да администратор није дозвољен у судоу

en: user not allowed to override closefrom limit
sr: кориснику није дозвољено да препише „closefrom“ ограничење

en: you are not permitted to use the -C option
sr: није вам допуштено да користите опцију „-C“

en: no tty
sr: нема конзоле

en: sorry, you must have a tty to run sudo
sr: извините, морате имати конзолу да покренете судо

en: invalid shell for user %s: %s
sr: неисправна шкољка за корисника „%s“: %s

en: user not allowed to change root directory to %s
sr: кориснику није дозвољено да промени корени директоријум у „%s“

en: you are not permitted to use the -R option with %s
sr: није вам допуштено да користите опцију „-R“ са „%s“

en: user not allowed to change directory to %s
sr: кориснику није дозвољено да промени директоријум у „%s“

en: you are not permitted to use the -D option with %s
sr: није вам допуштено да користите опцију „-D“ са „%s“

en: command in current directory
sr: наредба у текућем директоријуму

en: "cd" is a shell built-in command, it cannot be run directly.
sr: „cd“ је уграђена наредба шкољке, не може бити покренута директно.

en: the -s option may be used to run a privileged shell.
sr: опција „-s“ се може користити за покретање привилеговане шкољке.

en: the -D option may be used to run a command in a specific directory.
sr: опција „-D“ се може користити за покретање наредбе у специфичном директоријуму.

en: user not allowed to set a command timeout
sr: кориснику није дозвољено да подеси време истека наредбе

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
sr: извините, није вам дозвољено да подесите време истека наредбе

en: user not allowed to preserve the environment
sr: кориснику није дозвољено да сачува окружење

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
sr: извините, није вам дозвољено да сачувате окружење

en: no command specified
sr: није наведена наредба

en: error setting user-specified environment variables
sr: грешка постављања променљивих окружења које је навео корисник

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
sr: „sudoedit“ не треба да се покреће путем „sudo“-а

en: unable to read %s
sr: не могу да прочитам „%s“

en: %s is not a regular file
sr: „%s“ није обична датотека

en: %s is owned by uid %u, should be %u
sr: %s је у власништву уиб-а %u, а треба бити %u

en: %s is world writable
sr: Сви могу да пишу у „%s“

en: %s is owned by gid %u, should be %u
sr: %s је у власништву уиб-а %u, а треба бити %u

en: only root can use "-c %s"
sr: само администратор може да користи „-c %s“

en: unknown login class %s
sr: непознат разред пријављивања „%s“

en: unable to resolve host %s
sr: не могу да решим домаћина „%s“

en: invalid filter option: %s
sr: неисправна опција пропусника: %s

en: invalid max wait: %s
sr: неисправно најдуже чекање: %s

en: invalid speed factor: %s
sr: неисправан чинилац брзине: %s

en: invalid time offset %s
sr: неисправан временски помак „%s“

en: %s/timing: %s
sr: %s/временисање: %s

en: Replaying sudo session: %s
sr: Понављам сесију судоа: %s

en: unable to set tty to raw mode
sr: не могу да подесим конзолу на сирови режим

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
sr: Упозорење: ваш терминал је премали да би исправно приказао дневник.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
sr: Геометрија дневника је %d x %d, а геометрија терминала је %d x %d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
sr: Одговор је завршен, притисните неки тастер да повратите терминал.

en: ambiguous expression "%s"
sr: нејасан израз „%s“

en: unmatched ')' in expression
sr: непоклопљена ) у изразу

en: unknown search term "%s"
sr: непознат појам претраге „%s“

en: %s requires an argument
sr: „%s“ захтева аргумент

en: could not parse date "%s"
sr: не могу да обрадим датум „%s“

en: unmatched '(' in expression
sr: непоклопљена ( у изразу

en: illegal trailing "or"
sr: недозвољено пратеће „или“

en: illegal trailing "!"
sr: недозвољени пратећи „!“

en: unknown search type %d
sr: непозната врста претраге „%d“

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
sr: употреба: %s [-hnRS] [-d дир] [-m број] [-s број] ИБ

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
sr: употреба: %s [-h] [-d дир] -l [израз претраге]

en: %s - replay sudo session logs
sr: %s — понавља дневнике сесије судоа

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
sr: 
    Опције:
      -d, --directory=дир      наводи директоријум за дневнике сесије
      -f, --filter=пропусник   наводи У/И врсту(е) за приказивање
      -h, --help               приказује поруку помоћи и излази
      -l, --list               исписује доступне ИБ-ове сесије, са изборним изразом
      -m, --max-wait=број      највећи број секунди за чекање између догађаја
      -n, --non-interactive    без упита, сесија се шаље на стандардни излаз
      -R, --no-resize          не покушава да промени величину терминала
      -S, --suspend-wait       чека док се не обустави наредба
      -s, --speed=број         убрзава или успорава излаз
      -V, --version            приказује податке о издању и излази

en: 
    Invalid shell for user %s: %s
sr: 
    Неисправна шкољка за корисника „%s“: %s

en: 
    Password required
sr: 
    Потребна је лозинка

en: 
    Parse error
sr: 
    Грешка обраде

en: 
    Command allowed
sr: 
    Наредба је допуштена

en: 
    Command denied
sr: 
    Наредба је одбијена

en: 
    Command unmatched
sr: 
    Наредба није поклопљена

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
sr: не могу да скратим датотеку временске ознаке на %lld бајта

en: ignoring time stamp from the future
sr: занемарујем временску ознаку из будућности

en: time stamp too far in the future: %20.20s
sr: временска ознака је превише у будућности: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
sr: не могу да закључам датотеку временске ознаке „%s“

en: %s:%d:%d timestampowner: unknown user %s
sr: %s:%d:%d: власник_временске_ознаке: непознат корисник „%s“

en: sudoedit should not be specified with a path
sr: „sudoedit“ не треба да се наводи са путањом

en: press return to edit %s:
sr: притисните „унеси“ да уредите „%s“:

en: contents of edit session left in %s
sr: садржај сесије уређивања је остао у „%s“

en: specified editor (%s) doesn't exist
sr: наведени уређивач (%s) не постоји

en: no editor found (editor path = %s)
sr: нисам пронашао уређивача (путања уређивача = %s)

en: unable to stat %s
sr: не могу да добијем податке о „%s“

en: write error
sr: грешка писања

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
sr: не могу да добавим податке привремене датотеке (%s), %s је неизмењено

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
sr: привремена датотека нулте дужине (%s), %s је неизмењено

en: editor (%s) failed, %s unchanged
sr: уређивач (%s) није успео, %s је неизмењено

en: %s unchanged
sr: „%s“ је неизмењено

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
sr: не могу поново да отворим привремену датотеку (%s), %s је неизмењено.

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
sr: не могу да обрадим привремену датотеку (%s), непозната грешка

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
sr: не могу да подесим (јиб, гиб) за %s на (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
sr: „%s“ и „%s“ нису на истом систему датотека, користим „mv“ за преименовање

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
sr: наредба није успела: „%s %s %s“, %s је неизмењено

en: error renaming %s, %s unchanged
sr: грешка преименовања „%s“, %s је неизмењено

en: What now?
sr: Шта сада?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
sr: Опције су:
      e — опет уређује датотеку судоерса
      x — излази без чувања измена у датотеци судоерса
      Q — прекида и чува измене у датотеци судоерса (ОПАСНО!)

en: unable to run %s
sr: не могу да покренем %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
sr: %s: погрешан власник (јиб, гиб) треба бити (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
sr: %s: лоша овлашћења, требају бити у режиму 0%o

en: %s: parsed OK
sr: %s: успешно је обрађено

en: %s busy, try again later
sr: „%s“ је заузет, покушајте касније

en: Edit anyway? [y/N]
sr: Да ипак уреим? [д/Н]

en: the -x option will be removed in a future release
sr: опција „-x“ биће уклоњена у наредном издању

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
sr: размотрите коришћење помагала „cvtsudoers“

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
sr: Упозорење: %s:%d:%d: некоришћено „%s“ „%s“

en: %s - safely edit the sudoers file
sr: %s — безбедно уређује датотеку судоерса

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -I, --no-includes        do not edit include files
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
sr: 
    Опције:
      -c, --check              режим само провере
      -f, --file=судоерс       наводи место датотеке судоерса
      -h, --help               приказује поруку помоћи и излази
      -I, --no-includes        не уређује датотеке укључења
      -q, --quiet              мање опширне (тихе) поруке грешке синтаксе
      -s, --strict             строга провера синтаксе
      -V, --version            приказује податке о издању и излази

en: empty string
sr: празна ниска

en: empty group
sr: празна група

en: empty netgroup
sr: празна мрежна група

en: unterminated regular expression
sr: неокончан регуларни израз

en: invalid line continuation
sr: неисправан наставак реда

en: invalid IPv6 address
sr: неисправна ИПв6 адреса

en: unexpected line break in string
sr: неочекивани прекид реда у нисци

en: ignoring editor backup file
sr: занемарујем датотеку резерве уређивача

en: ignoring file name containing '.'
sr: занемарујем назив датотеке који садржи „.“

en: too many levels of includes
sr: превише нивоа укључивања
