sudo 1.9.6b1 - en to ca translation catalogue (204 entries)

en: unable to open userdb
ca: no s'ha pogut obrir userdb

en: unable to switch to registry "%s" for %s
ca: no s'ha pogut passar al registre "%s" per a %s

en: unable to restore registry
ca: no s'ha pogut restaurar el registre

en: unable to allocate memory
ca: no s'ha pogut assignar memòria

en: unable to open %s
ca: no s'ha pogut obrir %s

en: unable to mkdir %s
ca: no es pot mkdir %s

en: unable to stat %s
ca: no es pot obrir %s

en: %s exists but is not a directory (0%o)
ca: %s existeix però no és un directori (0%o)

en: Unknown signal
ca: Senyal desconegut

en: invalid value
ca: valor no vàlid

en: value too large
ca: valor massa gran

en: value too small
ca: valor massa petit

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
ca: valor Path no vàlid «%s» a %s, línia %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
ca: valor no vàlid per a %s «%s» a %s, línia %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
ca: font de grup no suportat «%s» a %s, línia %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
ca: grups «%s» max no vàlids a %s, línia %u

en: %s is not a regular file
ca: %s no és un fitxer regular

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ca: %s és propietat de l'uid %u, hauria de ser %u

en: %s is world writable
ca: %s és escrivible per tothom

en: %s is group writable
ca: %s és escrivible pel grup

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
ca: %s: voleu truncar %s a zero bytes? (y/n) [n]

en: not overwriting %s
ca: no se sobreescriurà %s

en: unable to read from %s
ca: no es pot llegir de %s

en: unable to write to %s
ca: no s'ha pogut escriure a %s

en: %s: not a regular file
ca: %s: no és un fitxer regular

en: %s: bad file mode: 0%o
ca: %s: mode de fitxer dolent: 0%o

en: unable to restore current working directory
ca: no s'ha pogut restaurar el directori actual de treball

en: unknown login class %s
ca: classe d'inici de sessió %s desconeguda

en: unable to set user context
ca: no s'ha pogut establir el context d'usuari

en: unable to set process priority
ca: no s'ha pogut establir la prioritat del procés

en: unable to change root to %s
ca: no s'ha pogut canviar l'usuari primari a %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
ca: no s'ha pogut canviar a runas uid (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
ca: no s'ha pogut canviar el directori a %s

en: starting from %s
ca: començant des de %s

en: unable to set handler for signal %d
ca: no es pot establir el gestor per al senyal %d

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
ca: no s'ha pogut remoure PRIV_PROC_EXEC de PRIV_LIMIT

en: error reading from socketpair
ca: error en llegir del parell de sòcols

en: unexpected reply type on backchannel: %d
ca: tipus de resposta inesperada al canal posterior: %d

en: unable to add event to queue
ca: no s'ha pogut afegir un esdeveniment a la cua

en: unable to set controlling tty
ca: no s'ha pogut configurar la tty controladora

en: unable to create pipe
ca: no s'ha pogut crear un conducte

en: unable to receive message from parent
ca: no s'ha pogut enviar el missatge del pare

en: unable to fork
ca: no s'ha pogut bifurcar

en: unable to restore tty label
ca: no s'ha pogut restaurar l'etiqueta tty

en: unable to execute %s
ca: no s'ha pogut executar %s

en: policy plugin failed session initialization
ca: el connector de política ha fallat la inicialització de la sessió

en: error in event loop
ca: error al bucle d'esdeveniment

en: unable to restore handler for signal %d
ca: no s'ha pogut restaurar el gestor per al senyal %d

en: unable to allocate pty
ca: no s'ha pogut assignar pty

en: I/O plugin error
ca: error de conector I/O

en: command rejected by I/O plugin
ca: ordre rebutjada per connector I/O

en: error logging suspend
ca: error en registrar suspensió

en: error changing window size
ca: error en canviar la mida de la finestra

en: unable to create sockets
ca: no s'ha pogut crear el sòcol

en: unable to send message to monitor process
ca: no s'ha pogut enviar el missatge per monitorar el procés

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
ca: error a %s, línia %d quan s'estava carregant el connector «%s»

en: %s must be owned by uid %d
ca: %s ha de ser propietat de l'uid %d

en: %s must be only be writable by owner
ca: %s ha de ser escrivible únicament pel propietari

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
ca: s'ignorarà el connector duplicat «%s» a %s, línia %d

en: unable to load %s: %s
ca: no s'ha pogut carregar %s: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
ca: no s'ha pogut trobar el símbol «%s» a %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
ca: s'ha trobat una versió major %d incompatible de connector (s'esperava %d) a %s

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
ca: s'ignorarà el connector de política «%s» a %s, línia %d

en: only a single policy plugin may be specified
ca: sols es pot especificar un únic connector de política

en: unknown plugin type %d found in %s
ca: tipus desconegut de connector %d trobat a %s

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
ca: el connector de política %s no inclou un mètode check_policy

en: internal error, %s overflow
ca: error intern, sobreeiximent de %s

en: invalid environment variable name: %s
ca: nom no vàlid de variable d'entorn: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
ca: l'argument per a -C ha de ser un número més gran o igual a 3

en: you may not specify both the -i and -s options
ca: no podeu especificar a l'hora les opcions -i i -s

en: you may not specify both the -i and -E options
ca: no podeu especificar a l'hora les opcions -i i -E

en: the -E option is not valid in edit mode
ca: l'opció -E no és vàlida al mode editar

en: you may not specify environment variables in edit mode
ca: no podeu especificar variables d'entorn al mode editar

en: the -U option may only be used with the -l option
ca: l'opció -U sols es pot usar amb l'opció -l

en: the -A and -S options may not be used together
ca: no es poden usar a l'hora les opcions -A i -S

en: sudoedit is not supported on this platform
ca: aquesta plataforma no dóna suport a sudoedit

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
ca: Sols es pot especificar una de les opcions  -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v o -V

en: %s - edit files as another user
ca: %s - edita fitxers com un altre usuari

en: %s - execute a command as another user
ca: %s - executa una ordre com un altre usuari

en: 
    Options:
ca: 
    Opcions:

en: use a helper program for password prompting
ca: usa un programa auxiliar per a la pregunta de la contrasenya

en: use specified BSD authentication type
ca: usa el tipus d'autenticació BSD especificat

en: run command in the background
ca: executa l'ordre en el segon pla

en: ring bell when prompting
ca: fer un avís sonor quan es pregunti

en: close all file descriptors >= num
ca: tanca tots els descriptors de fitxer >= num

en: run command with the specified BSD login class
ca: executa l'ordre amb la classe d'inici de sesssió BSD especificada

en: change the working directory before running command
ca: canvia el directori de treball abans d'executar l'ordre

en: preserve user environment when running command
ca: preserva l'entorn de l'usuari quan s'executi l'ordre

en: preserve specific environment variables
ca: preserva les variables específiques d'entorn

en: edit files instead of running a command
ca: edita els fitxers en comptes d'executar una ordre

en: run command as the specified group name or ID
ca: executa l'ordre com el nom o ID especificats de grup

en: set HOME variable to target user's home dir
ca: estableix la variable HOME per apuntar al directori de l'usuari

en: display help message and exit
ca: mostra el missatge d'ajuda i surt

en: run command on host (if supported by plugin)
ca: executa l'ordre a l'amfitrió (si està suportat pel connector)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
ca: executa l'intèrpret d'ordres de l'inici de sessió com a usuari de destinació; també es pot especificar una ordre

en: remove timestamp file completely
ca: suprimeix completament el fitxer de marca de temps

en: invalidate timestamp file
ca: fitxer de marca de temps no vàlid

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
ca: fes una llista dels privilegis de l'usuari o verifica una ordre específica; usueu-lo dues vegades per a formats més llargs

en: non-interactive mode, no prompts are used
ca: mode no interactiu, no es preguntarà res

en: preserve group vector instead of setting to target's
ca: preserva el vector de grup en comptes d'establir-lo d'acord amb la destinació

en: use the specified password prompt
ca: usa la pregunta específica de contrasenya

en: change the root directory before running command
ca: canvia el directori arrel abans d'executar l'ordre

en: create SELinux security context with specified role
ca: crea un context de seguretat SELinux amb el rol especificat

en: read password from standard input
ca: llegeix la contrasenya des de l'entrada estàndard

en: run shell as the target user; a command may also be specified
ca: executa l'intèrpret d'ordres com a usuari de destinació; també es pot especificar una ordre

en: create SELinux security context with specified type
ca: crea el context de seguretat SELinux amb el tipus especificat

en: terminate command after the specified time limit
ca: finalitza l'ordre després del límit especificat de temps

en: in list mode, display privileges for user
ca: en mode llista, mostra els privilegis per a l'usuari

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
ca: executa l'ordre (o edita el fitxer) com el nom o ID especificats d'usuari

en: display version information and exit
ca: mostra la informació de versió i surt

en: update user's timestamp without running a command
ca: actualitza la marca de temps de l'usuari sense executar una ordre

en: stop processing command line arguments
ca: deixa de processar els arguments de línia d'ordres

en: unable to open audit system
ca: no s'ha pogut obrir el sistema d'auditoria

en: unable to send audit message
ca: no s'ha pogut enviar el missatge d'auditoria

en: unable to fgetfilecon %s
ca: no s'ha pogut fgetfilecon %s

en: %s changed labels
ca: %s ha canviat les etiquetes

en: unable to restore context for %s
ca: no s'ha pogut restaurar el context per a %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
ca: no s'ha pogut obrir %s, no es canviaran les etiquetes per a la tty

en: %s is not a character device, not relabeling tty
ca: %s no es un dispositiu de caràcters, no es canviarà l'etiqueta del tty

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
ca: no s'ha pogut obtenir el context tty actual, no es canviaran les etiquetes per a la tty

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
ca: classe de seguretat «char_file» desconeguda, no es canviaran les etiquetes de la tty

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
ca: no s'ha pogut obtenir el nou context tty, no es canviaran les etiquetes tty

en: unable to set new tty context
ca: no s'ha pogut establir el nou context tty

en: you must specify a role for type %s
ca: heu d'especificar un rol per al tipus %s

en: unable to get default type for role %s
ca: no s'ha pogut obtenir un tipus predeterminat per al rol %s

en: failed to get new context
ca: no s'ha pogut obtenir el context nou

en: failed to set new role %s
ca: no s'ha pogut establir el nou rol %s

en: failed to set new type %s
ca: no s'ha pogut establir el nou tipus %s

en: %s is not a valid context
ca: %s no és un context vàlid

en: failed to get old context
ca: no s'ha pogut obtenir el context vell

en: unable to determine enforcing mode.
ca: no s'ha pogut determinar el mode de fer complir

en: unable to set tty context to %s
ca: no s'ha pogut establir el context tty a %s

en: unable to set exec context to %s
ca: no s'ha pogut establir el context exec a %s

en: unable to set key creation context to %s
ca: no s'ha pogut establir el context de creació de clau a %s

en: requires at least one argument
ca: es requereix almenys un argument

en: invalid file descriptor number: %s
ca: número no vàlid de descriptor de fitxer: %s

en: unable to run %s as a login shell
ca: no s'ha pogut executar %s com a intèrpret d'ordres d'inici de sessió

en: %s: editing symbolic links is not permitted
ca: %s: no es permet l'edició de enllaços simbòlics

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
ca: %s: no es permet l'edició de fitxers a un directori amb permís d'escriptura

en: contents of edit session left in %s
ca: els continguts de la sessió d'edició s'han deixat a %s

en: unable to get group list
ca: no es pot obtenir la llista de grup

en: unable to save handler for signal %d
ca: no s'ha pogut desar el gestorper al senyal %d

en: resource control limit has been reached
ca: s'ha assolit el límit de control de recursos

en: user "%s" is not a member of project "%s"
ca: l'usuari "%s" no és un membre del projecte "%s"

en: the invoking task is final
ca: la tasca invocant és final

en: could not join project "%s"
ca: no es pot fer la incorporació al projecte "%s"

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
ca: no hi ha vinculacions predeterminades d'acceptació de conjunt de recursos per al projecte "%s"

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
ca: no existeix el conjunt de recursos especifica per al projecte "%s"

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
ca: no s'ha pogut vincular al conjunt de recursos predeterminats per al projecte "%s"

en: setproject failed for project "%s"
ca: ha fallat setproject per al projecte "%s"

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
ca: advertiment, l'assignació de control de recursos ha fallat per al projecte "%s"

en: Sudo version %s
ca: Versió de sudo %s

en: Configure options: %s
ca: Opcions de configuració: %s

en: fatal error, unable to load plugins
ca: error fatal, no s'han pogut carregar els connectors

en: plugin did not return a command to execute
ca: el connector no ha retornat una ordre a executar

en: unexpected sudo mode 0x%x
ca: mode 0x%x inesperat de sudo

en: you do not exist in the %s database
ca: no existiu a la base de dades %s

en: unable to determine tty
ca: no s'ha pogut determinar la tty

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
ca: %s ha de ser propietat de l'uid %d i tenir el bit setuid establert

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
ca: l'uid efectiu no és %d, és %s a un sistema de fitxers amb l'opció
    'nosuid' establarta o un sistema de fitxers NFS sense d'usuari primari?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
ca: l'uid efectiu no és %d, és el sudo instal·lat com a setuid root?

en: unable to set supplementary group IDs
ca: no s'han pogut establir els IDs de grup suplementaris

en: unable to set effective gid to runas gid %u
ca: no s'ha pogut establir el gid efectiu per a runas gid %u

en: unable to set gid to runas gid %u
ca: no s'ha pogut establir el gid a runas gid %u

en: unexpected child termination condition: %d
ca: condició de terminació del fill inesperada: %d

en: unable to initialize policy plugin
ca: no s'ha pogut inicialitzar el connector de polítiques

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
ca: al connector de política %s li manca el mètoda «check_policy»

en: command rejected by policy
ca: ordre rebutjada per una política

en: policy plugin error
ca: error de connector de política

en: policy plugin %s does not support listing privileges
ca: el connector de política %s no dóna suport a llistar privilegis

en: policy plugin %s does not support the -v option
ca: el connector de polítiques %s no dóna suport a l'opció -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
ca: el connector de polítiques %s no dóna suport a les opcions -k/-K

en: error initializing I/O plugin %s
ca: no se pogut iniciliatzar el connector %s entrada/sortida

en: error initializing audit plugin %s
ca: error en inicialitzar el connector d'auditoria %s

en: %s: unable to log error event%s%s
ca: %s: no es pot registra l'esdeveniment d'error%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
ca: %s: no es pot registrar l'esdeveniment d'acceptació%s%s

en: audit plugin error
ca: error de connector d'auditoria

en: %s: unable to log reject event%s%s
ca: %s: no es pot registrar l'esdeveniment de rebuig%s%s

en: error initializing approval plugin %s
ca: error en inicialitzar el connector d'aprovació %s

en: command rejected by approver
ca: ordre rebutjada per l'aprovador

en: approval plugin error
ca: error de connector d'aprovació

en: no writable temporary directory found
ca: no s'ha trobat un directori temporari amb permís d'escriptura

en: %s left unmodified
ca: %s s'ha deixat sense modificar

en: %s unchanged
ca: %s sense canviar

en: sesh: internal error: odd number of paths
ca: sesh: error intern: nombre imparell de camins

en: sesh: unable to create temporary files
ca: sesh: no es poden crear fitxers temporal

en: sesh: killed by a signal
ca: sesh: avortat per un senyal

en: sesh: unknown error %d
ca: sesh: error desconegut %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
ca: no es poden copiar els fitxers temporals un altre cop a la seva ubicació original

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
ca: no es poden copiar alguns dels fitxers temporals un altre cop a la seva ubicació original

en: unable to change uid to root (%u)
ca: no s'ha pogut canviar l'uid a l'usuari primari (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
ca: error de connector: no hi ha la llista de fitxers per a sudoedit

en: unable to read the clock
ca: no es pot llegir el rellotge

en: timed out reading password
ca: s'exhaurit el temps d'espera quan es llegia la contrasenya

en: no password was provided
ca: no s'ha donat una contrasenya

en: unable to read password
ca: no s'ha pogut llegir la contrasenya

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
ca: cal una terminal per llegir la contrasenya; o bé useu l'opció -S per llegir de l'entrada estàndard o configureu un assistent askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
ca: no s'ha especificat un programa askpass, proveu d'establir SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
ca: no s'ha pogut establir el gid a %u

en: unable to set uid to %u
ca: no s'ha pogut establir el uid a %u

en: unable to run %s
ca: no s'ha pogut executar %s

en: unable to save stdin
ca: no s'ha pogut desar el stdin

en: unable to dup2 stdin
ca: no s'ha pogut fer dup2 stdin

en: unable to restore stdin
ca: no s'ha pogut restaurar stdin
