sudo 1.9.14b1 - en to cs translation catalogue (239 entries)

en: unable to open userdb
cs: nelze otevřít databázi uživatelů

en: unable to switch to registry "%s" for %s
cs: nelze se přepnout do registru „%s“ pro %s

en: unable to restore registry
cs: registr nelze obnovit

en: unable to allocate memory
cs: nelze alokovat paměť

en: unable to stat %.*s
cs: nelze získat údaje o %.*s

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
cs: %.*s existuje, ale nejedná se o adresář (0%o)

en: unable to open %s
cs: %s nelze otevřít

en: unable to mkdir %.*s
cs: adresář %.*s nelze vytvořit

en: unable to open %.*s
cs: %.*s nelze otevřít

en: regular expression too large
cs: regulární výraz je příliš dlouhý

en: Unknown signal
cs: Neznámý signál

en: invalid value
cs: neplatná hodnota

en: value too large
cs: hodnota je příliš velká

en: value too small
cs: hodnota je příliš malá

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
cs: neplatná hodnota Path „%s“ v %s, řádek %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
cs: neplatná hodnota pro %s „%s“ v %s, řádek %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
cs: nepodporovaný zdroj skupin „%s“ v %s, řádek %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
cs: neplatné maximum skupin „%s“ v %s, řádek %u

en: %s is not a regular file
cs: %s není obyčejný soubor

en: %s is owned by uid %u, should be %u
cs: %s je vlastněn UID %u, avšak UID by mělo být %u

en: %s is world writable
cs: %s je zapisovatelný pro všechny

en: %s is group writable
cs: %s je zapisovatelný pro skupinu

en: failed to determine AppArmor confinement
cs: nepodařilo se určit uzavření AppArmoru

en: unable to change AppArmor profile to %s
cs: profil AppArmoru nelze změnit na %s

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
cs: %s: zkrátit %s na nula bajtů? (y pro ano / n pro ne) [n]

en: not overwriting %s
cs: %s nebude přepsáno

en: unable to read from %s
cs: z %s nelze číst

en: unable to write to %s
cs: do %s nelze zapsat

en: unable to stat %s
cs: nelze získat údaje o %s

en: %s: not a regular file
cs: %s: nejedná se o obyčejný soubor

en: %s: bad file mode: 0%o
cs: %s: chybná práva souboru: 0%o

en: unable to restore current working directory
cs: současný pracovní adresář nelze obnovit

en: unable to set privileges
cs: nelze nastavit množinu děditelných oprávnění

en: unable to set limit privileges
cs: nelze nastavit množinu omezující oprávnění

en: unknown login class %s
cs: neznámá přihlašovací třída %s

en: unable to set user context
cs: nelze nastavit kontext uživatele

en: unable to set process priority
cs: nelze nastavit prioritu procesu

en: unable to change root to %s
cs: kořenový adresář nelze změnit na %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
cs: nelze změnit UID na (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
cs: pracovní adresář nelze změnit na %s

en: starting from %s
cs: začíná se od %s

en: unable to set handler for signal %d
cs: obsluhu pro signál %d nelze nastavit

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
cs: režim zachytávání není na tomto systému se selinuxovým RBAC podporován

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
cs: na tomto systému se selinuxovým RBAC nelze zaznamenávat podpříkazy

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
cs: z PRIV_LIMIT nelze odstranit PRIV_PROC_EXEC

en: unable to add event to queue
cs: událost nelze přidat do fronty

en: command not set by the security policy
cs: příkaz nenastaven bezpečnostní politikou

en: command rejected by policy
cs: příkaz zamítnut politikou

en: approval plugin error
cs: chyba schvalovacího modulu

en: policy plugin error
cs: chyba modulu s politikou

en: invalid PolicyCheckRequest
cs: neplatný požadavek PolicyCheckRequest

en: client request too large: %zu
cs: požadavek od klienta je příliš dlouhý: %zu

en: unable to unpack %s size %zu
cs: nelze rozbalit %s o velikosti %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
cs: nečekaná hodnota type_case %d v %s od %s

en: server message too large: %zu
cs: zpráva serveru je příliš dlouhá: %zu

en: I/O plugin error
cs: chyba vstupně-výstupního modulu

en: command rejected by I/O plugin
cs: příkaz zamítnut vstupně-výstupním modulem

en: error logging suspend
cs: chyba pozastavování protokolu

en: error changing window size
cs: chyba při měnění velikosti okna

en: error reading from socketpair
cs: chyba při čtení z dvojice socketů

en: unexpected reply type on backchannel: %d
cs: neočekávaný druh odpovědi na zpětném kanálu: %d

en: unable to set controlling tty
cs: řídicí terminál nelze nastavit

en: unable to create pipe
cs: nelze vytvořit rouru

en: unable to receive message from parent
cs: od rodiče nelze přijmout zprávu

en: unable to fork
cs: nelze vytvořit potomka

en: unable to restore tty label
cs: nelze obnovit značku TTY

en: unable to execute %s
cs: %s nelze spustit

en: policy plugin failed session initialization
cs: modul s politikami zrušil inicializaci relace

en: unable to create sockets
cs: nelze vytvořit sockety

en: error in event loop
cs: chyba ve smyčce s událostmi

en: internal error, %s overflow
cs: vnitřní chyba, přetečení v %s

en: unable to set registers for process %d
cs: nelze nastavit registry pro proces %d

en: process %d exited unexpectedly
cs: proces %d nečekaně skončil

en: unable to set seccomp filter
cs: nelze nastavit filtr seccomp

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
cs: argument interpretru, očekáváno „%s“, obdrženo „%s“

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
cs: cesta neodpovídá, očekáváno „%s“, obdrženo „%s“

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
cs: %s[%d] neodpovídá, očekáváno „%s“, obdrženo „%s“

en: process %d unexpected status 0x%x
cs: proces %d má nečekaný stav 0x%x

en: unable to get event message for process %d
cs: nelze získat zprávu o události v procesu %d

en: unable to get registers for process %d
cs: nelze získat registry procesu %d

en: unable to allocate pty
cs: nelze alokovat PTY

en: unable to restore terminal settings
cs: nastavení terminálu nelze obnovit

en: unable to set handler for SIGCONT
cs: obsluhu pro signál SIGCONT nelze nastavit

en: unable to set handler for SIG%s
cs: obsluhu pro signál SIG%s nelze nastavit

en: unable to restore handler for SIG%s
cs: nelze obnovit obsluhu signálu SIG%s

en: unable to restore handler for SIGCONT
cs: nelze obnovit obsluhu signálu SIGCONT

en: unable to send message to monitor process
cs: dohlížejícímu procesu nelze odeslat zprávu

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
cs: chyba v %s na řádku %d při zavádění modulu „%s“

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
cs: ignoruje je opakovaný modul „%s“ v %s na řádku %d

en: unable to load %s: %s
cs: %s nelze zavést: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
cs: v %s nelze nalézt symbol „%s“

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
cs: neslučitelná hlavní verze modulu %d (očekáváno %d) nalezena v %s

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
cs: ignoruje se modul politiky „%s“ v %s na řádku %d

en: only a single policy plugin may be specified
cs: lze zadat pouze jeden modul s politikou

en: unknown plugin type %d found in %s
cs: v %2$s nalezen neznámý druh modulu %1$d

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
cs: modul s politikou %s neobsahuje metodu check_policy

en: invalid environment variable name: %s
cs: neplatný název proměnné prostředí: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
cs: argument u -C musí být číslo větší nebo rovno 3

en: you may not specify both the -i and -s options
cs: nesmíte zadávat přepínače -i a -s spolu

en: you may not specify both the -i and -E options
cs: nesmíte zadávat přepínače -i a -E spolu

en: the -E option is not valid in edit mode
cs: přepínač -E není platný v režimu úprav

en: you may not specify environment variables in edit mode
cs: v režimu úprav nesmíte zadávat proměnné prostředí

en: the -U option may only be used with the -l option
cs: přepínač -U smí být použit jen s přepínačem -l

en: the -A and -S options may not be used together
cs: přepínače -A a -S smí nesmí být použity spolu

en: sudoedit is not supported on this platform
cs: na této platformě není sudoedit podporován

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
cs: Smí být zadán pouze jeden z přepínačů -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v nebo -V

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
cs: Smí být zadán pouze jeden z přepínačů -K, -k nebo -N

en: %s - edit files as another user
cs: %s – upraví soubory jako jiný uživatel

en: %s - execute a command as another user
cs: %s – vykoná příkaz jako jiný uživatel

en: 
    Options:
cs: 
    Přepínače:

en: use a helper program for password prompting
cs: dotazuje se na heslo prostřednictvím pomocného programu

en: use specified BSD authentication type
cs: použije zadaný druh BSD autentizace

en: run command in the background
cs: spustí příkaz na pozadí

en: ring bell when prompting
cs: při výzvě vydá zvukové znamení

en: close all file descriptors >= num
cs: uzavře všechny deskriptory souboru >= číslu

en: run command with the specified BSD login class
cs: spustí příkaz se zadanou přihlašovací třídou BSD

en: change the working directory before running command
cs: změní pracovní adresář před spuštěním příkazu

en: preserve user environment when running command
cs: při spuštění příkazu zachová uživatelské prostředí

en: preserve specific environment variables
cs: zachová určité proměnné prostředí

en: edit files instead of running a command
cs: místo spuštění příkazu upraví soubory

en: run command as the specified group name or ID
cs: spustí příkaz jako skupina určení názvem nebo ID

en: set HOME variable to target user's home dir
cs: nastaví proměnnou HOME na domovský adresář uživatele

en: display help message and exit
cs: zobrazí nápovědu a skončí

en: run command on host (if supported by plugin)
cs: spustí příkaz na stroji (je-li podporováno modulem)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
cs: spustí přihlašovací shell jako cílový uživatel; příkaz lze rovněž zadat

en: remove timestamp file completely
cs: úplně odstraní soubor s časovými údaji

en: invalidate timestamp file
cs: zneplatní soubor s časovými údaji

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
cs: vypíše oprávnění uživatele nebo zkontroluje určitý příkaz; pro delší výstup použijte dvakrát

en: non-interactive mode, no prompts are used
cs: neinteraktivní režim, nepoužijí se žádné dotazy

en: preserve group vector instead of setting to target's
cs: zachová vektor skupin namísto nastavení na skupiny cíle

en: use the specified password prompt
cs: použije určený dotaz na heslo

en: change the root directory before running command
cs: změní kořenový adresář přes spuštěním příkazu

en: create SELinux security context with specified role
cs: vytvoří selinuxový bezpečnostní kontext se zadanou rolí

en: read password from standard input
cs: načte heslo ze standardní vstupu

en: run shell as the target user; a command may also be specified
cs: spustí shell jako cílový uživatel; příkaz lze rovněž zadat

en: create SELinux security context with specified type
cs: vytvoří selinuxový bezpečnostní kontext se zadaným typem

en: terminate command after the specified time limit
cs: po uplynutí zadaného času ukončí příkaz

en: in list mode, display privileges for user
cs: v režimu výpisu zobrazí oprávnění uživatele

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
cs: spustí příkaz (nebo upraví soubor) jako uživatel určený jménem nebo ID

en: display version information and exit
cs: zobrazí údaje o verzi a skončí

en: update user's timestamp without running a command
cs: aktualizuje časové údaje uživatele bez spuštění příkazu

en: stop processing command line arguments
cs: přestane zpracovávat argumenty příkazového řádku

en: unable to open audit system
cs: nelze otevřít auditní systém

en: unable to send audit message
cs: nelze odeslat auditní zprávu

en: unable to fgetfilecon %s
cs: nelze získat kontext souboru %s pomocí fgetfilecon

en: %s changed labels
cs: %s změnilo značky

en: unable to restore context for %s
cs: nelze obnovit kontext %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
cs: %s nelze otevřít, TTY nebude značka přepsána

en: %s is not a character device, not relabeling tty
cs: %s není znakové zařízení, TTY nebude značka přepsána

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
cs: nelze získat kontext současného TTY, TTY nebude značka přepsána

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
cs: neznámá bezpečnostní třída „chr_file“, TTY nebude značka přepsána

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
cs: nelze získat nový kontext TTY, TTY nebude značka přepsána

en: unable to set new tty context
cs: nelze nastavit nový kontext TTY

en: you must specify a role for type %s
cs: pro typ %s musíte zadat roli

en: unable to get default type for role %s
cs: výchozí typ pro roli %s nelze získat

en: failed to get new context
cs: nepodařilo se získat nový kontext

en: failed to set new role %s
cs: nepodařilo se nastavit novou roli %s

en: failed to set new type %s
cs: nepodařilo se nastavit nový typ %s

en: %s is not a valid context
cs: %s není platný kontext

en: failed to get old context
cs: nepodařilo se získat starý kontext

en: unable to determine enforcing mode.
cs: nepodařilo se určit režim vynucování SELinuxu.

en: unable to set exec context to %s
cs: nepodařilo se nastavit kontext pro spuštění na %s

en: unable to set key creation context to %s
cs: nepodařilo se nastavit kontext pro vytváření klíčů na %s

en: Only one of the -c or -i options may be specified
cs: Smí být zadán pouze jeden z přepínačů -c nebo -i

en: invalid file descriptor number: %s
cs: neplatné číslo deskriptoru souboru: %s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
cs: Přepínač -%c nesmí být použit v režimu úprav.

en: The -%c option may only be used in edit mode.
cs: Přepínač -%c smí být použit v režimu úprav.

en: %s: editing symbolic links is not permitted
cs: %s: úprava symbolických odkazů není dovolena

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
cs: %s: úprava souborů v adresáři, do kterého lze zapisovat, není dovolena

en: contents of edit session left in %s
cs: obsah relace s úpravami ponechán v %s

en: unable to get group list
cs: nelze získat seznam skupin

en: unable to save handler for signal %d
cs: obsluhu signálu %d nelze uložit

en: unable to restore handler for signal %d
cs: nelze obnovit obsluhu signálu %d

en: resource control limit has been reached
cs: omezení z řízení zdrojů bylo dosaženo

en: user "%s" is not a member of project "%s"
cs: uživatel „%s“ není členem projektu „%s“

en: the invoking task is final
cs: volaná úloha je konečná

en: could not join project "%s"
cs: nebylo možné se připojit k projektu „%s“

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
cs: pro projekt „%s“ neexistuje žádná množina zdrojů přijímající výchozí vazbu

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
cs: pro projekt „%s“ neexistuje zadaná množina zdrojů

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
cs: u projektu „%s“ se nebylo možné navázat na výchozí množinu zdrojů

en: setproject failed for project "%s"
cs: volání setproject selhalo u projektu „%s“

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
cs: pozor, nepodařilo se přiřadit řízení zdrojů projektu „%s“

en: Sudo version %s
cs: Sudo verze %s

en: Configure options: %s
cs: Přepínače configure: %s

en: fatal error, unable to load plugins
cs: nepřekonatelná chyba, moduly nelze zavést

en: plugin did not return a command to execute
cs: modul nevrátil příkaz k provedení

en: unexpected sudo mode 0x%x
cs: neočekávaný režim programu sudo 0x%x

en: you do not exist in the %s database
cs: neexistujete v databázi %s

en: unable to determine tty
cs: nelze určit terminál

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
cs: Je nastaven příznak „žádná další oprávnění“, což brání sudu, aby běželo jako root

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
cs: Běží-li sudo v kontejneru, můžete potřebovat upravit nastavení kontejneru, aby se tento příznak vypnul.

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
cs: %s musí být vlastněn UID %d a mít nastaven bit setuid

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
cs: efektivní UID není %d, nalézá se %s na souborovém systému s nastavenou volbou „nosuid“ nebo na souborovém systému NFS bez práv roota?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
cs: efektivní UID není %d, je sudo nainstalované jako setuid vlastněné rootem?

en: unable to set supplementary group IDs
cs: nelze nastavit ID doplňkových skupin

en: unable to set effective gid to runas gid %u
cs: efektivní GID nelze nastavit na %u

en: unable to set gid to runas gid %u
cs: GID nelze nastavit na %u

en: argv not set by the security policy
cs: pole argumentů nenastaveno bezpečnostní politikou

en: envp not set by the security policy
cs: pole proměnných prostředí nenastaveno bezpečnostní politikou

en: unexpected child termination condition: %d
cs: neočekávaný důvod ukončení potomka: %d

en: unable to initialize policy plugin
cs: modul s politikami nelze inicializovat

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
cs: modulu s politikami %s chybí metoda „check_policy“

en: policy plugin %s does not support listing privileges
cs: modul s politikami %s nepodporuje získání seznamu oprávnění

en: policy plugin %s does not support the -v option
cs: modul s politikami %s nepodporuje přepínač -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
cs: modul s politikami %s nepodporuje přepínače -k/-K

en: error initializing I/O plugin %s
cs: chyba při inicializaci vstupně-výstupního modulu %s

en: error initializing I/O plugin
cs: chyba při inicializaci vstupně-výstupního modulu

en: error initializing audit plugin %s
cs: chyba při inicializaci auditního modulu %s

en: %s: unable to log error event%s%s
cs: %s nelze zaznamenat chybovou událost%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
cs: %s nelze zaznamenat přijímací událost%s%s

en: audit plugin error
cs: chyba auditního modulu

en: %s: unable to log reject event%s%s
cs: %s nelze zaznamenat zamítací událost%s%s

en: error initializing approval plugin %s
cs: chyba při inicializaci schvalovacího modulu %s

en: command rejected by approver
cs: příkaz zamítnut schvalovatelem

en: no writable temporary directory found
cs: nenalezen žádný dočasný adresář, do kterého lze zapisovat

en: %s left unmodified
cs: %s ponechán nezměněn

en: %s unchanged
cs: %s nezměněn

en: sesh: internal error: odd number of paths
cs: sesh: vnitřní chyba: lichý počet cest

en: sesh: unable to create temporary files
cs: sesh: nelze vytvořit dočasné soubory

en: sesh: killed by a signal
cs: sesh: zabit signálem

en: sesh: unknown error %d
cs: sesh: neznámá chyba %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
cs: dočasné soubory nelze zkopírovat zpět na jejich původní místo

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
cs: některé z dočasných souborů nelze zkopírovat zpět na jejich původní místo

en: unable to change uid to root (%u)
cs: UID nelze změnit na roota (%u)

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
cs: chyba modulu: neplatný seznam souborů pro program sudoedit

en: plugin error: missing file list for sudoedit
cs: chyba modulu: chybí seznam souborů pro program sudoedit

en: unable to read the clock
cs: nelze přečíst hodiny

en: intercept port not set
cs: zachytávací port nenastaven

en: timed out reading password
cs: při čtení hesla vypršel čas

en: no password was provided
cs: žádné heslo nebylo poskytnuto

en: unable to read password
cs: heslo nelze přečíst

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
cs: po terminálu se vyžaduje načtení hesla; buď jej přečtěte ze standardního vstupu pomocí přepínače -S, nebo nastavte pomocný program askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
cs: program pro dotazování se na heslo nebyl zadán, zkuste nastavit SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
cs: GID nelze nastavit na %u

en: unable to set uid to %u
cs: UID nelze nastavit na %u

en: unable to run %s
cs: %s nelze spustit

en: unable to save stdin
cs: standardní vstup nelze uložit

en: unable to dup2 stdin
cs: standardní vstup nelze zduplikovat voláním dup2

en: unable to restore stdin
cs: standardní vstup nelze obnovit
