sudo 1.9.14b1 - en to eo translation catalogue (239 entries)

en: unable to open userdb
eo: ne eblas malfermi la uzanto-datumbazon

en: unable to switch to registry "%s" for %s
eo: ne eblas ŝanĝiĝi al registrejo "%s" por %s

en: unable to restore registry
eo: ne eblas restarigi registrejon

en: unable to allocate memory
eo: ne eblas generi memoron

en: unable to stat %.*s
eo: ne eblas apliki stat al %.*s

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
eo: %.*s ekzistas sed ne estas dosierujo (0%o)

en: unable to open %s
eo: ne eblas malfermi %s

en: unable to mkdir %.*s
eo: ne eblas apliki mkdir al %.*s

en: unable to open %.*s
eo: ne eblas malfermi %.*s

en: regular expression too large
eo: regulesprimo tra grandas

en: Unknown signal
eo: Nekonata signalo

en: invalid value
eo: nevalida valoro

en: value too large
eo: valoro tro grandas

en: value too small
eo: valoro tro malgrandas

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
eo: nevalida voja valoro "%s" en %s, linio %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
eo: nevalida valoro por %s "%s" en %s, linio %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
eo: nekomprenata grupa fonto "%s" en %s, linio %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
eo: nevalidaj maksimumaj grupoj "%s" en %s, linio %u

en: %s is not a regular file
eo: %s estas ne regula dosiero

en: %s is owned by uid %u, should be %u
eo: %s estas estrata de uid %u, devas esti %u

en: %s is world writable
eo: %s estas skribebla de ĉiuj

en: %s is group writable
eo: %s estas skribebla de la tuta grupo

en: failed to determine AppArmor confinement
eo: ne povas determini AppArmon-enfermon.

en: unable to change AppArmor profile to %s
eo: ne eblas ŝanĝi AppArmor-profilon al %s

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
eo: %s: ĉu distranĉi %s ĝis nul bajto? (y/n) [n]

en: not overwriting %s
eo: ne anstataŭigos je %s

en: unable to read from %s
eo: ne eblas legi ell %s

en: unable to write to %s
eo: ne eblas skribi al %s

en: unable to stat %s
eo: ne eblas apliki stat al %s

en: %s: not a regular file
eo: %s: ne regula dosiero

en: %s: bad file mode: 0%o
eo: %s: malbona dosiera reĝimo: 0%o

en: unable to restore current working directory
eo: ne eblas restarigi nune kurantan dosierujon

en: unable to set privileges
eo: ne eblas agordi rajtojn

en: unable to set limit privileges
eo: ne eblas limigi rajtojn

en: unknown login class %s
eo: nekonata ensaluta klaso %s

en: unable to set user context
eo: ne eblas elekti uzanto-kuntekston

en: unable to set process priority
eo: ne eblas elekti procezan prioritaton

en: unable to change root to %s
eo: ne eblas ŝanĝi ĉefuzanton al %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
eo: ne eblas ŝanĝi al plenumigkiela uid (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
eo: ne eblas ŝanĝi dosierujon al %s

en: starting from %s
eo: komenciĝas de %s

en: unable to set handler for signal %d
eo: ne eblas difini traktilon por la signalo %d

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
eo: interkapta reĝo ne estas regata kun SELinux-RABC en ĉi tiu sistemo

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
eo: ne eblas protokoli subkomandojn kun SELinux-RBAC en ĉi tiu sistemo

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
eo: ne eblas forigi PRIV_PROC_EXEC-on de PRIV_LIMIT

en: unable to add event to queue
eo: ne eblas aldoni al la atendovico eventon

en: command not set by the security policy
eo: komando ne agordita per la sekureco-regularo

en: command rejected by policy
eo: komando rifuzita pro konduto-regularo

en: approval plugin error
eo: eraro de aproba kromprogramo

en: policy plugin error
eo: eraro de konduta kromprogramo

en: invalid PolicyCheckRequest
eo: nevalida PolicyCheckRequest

en: client request too large: %zu
eo: klienta peto tro granda: %zu

en: unable to unpack %s size %zu
eo: ne eblas malpaki %s, grando %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
eo: neatendita valoro %d de type_case en %s el %s

en: server message too large: %zu
eo: servila mesaĝo tro granda: %zu

en: I/O plugin error
eo: En/eliga kromprograma eraro

en: command rejected by I/O plugin
eo: komando rifuzita de en/eliga kromprogramo

en: error logging suspend
eo: ni paŭzas la protokoladon de eraroj

en: error changing window size
eo: eraro dum ŝanĝo de fenestro-grando

en: error reading from socketpair
eo: eraro dum legi la konektingan paron

en: unexpected reply type on backchannel: %d
eo: neatendita respondotipo ĉe la postkanalo: %d

en: unable to set controlling tty
eo: ne eblas elekti la regan tty-on

en: unable to create pipe
eo: ne eblas krei tubon

en: unable to receive message from parent
eo: ne eblas ricevi mesaĝon el supre

en: unable to fork
eo: ne eblas forki

en: unable to restore tty label
eo: ne eblis reatingi tty-etikedon

en: unable to execute %s
eo: ne eblas plenumigi: %s

en: policy plugin failed session initialization
eo: konduta kromprogramo fiaskis dum seanca komenciĝo

en: unable to create sockets
eo: ne eblas krei konektingojn

en: error in event loop
eo: eraro en la eventa iteracio

en: internal error, %s overflow
eo: interna eraro, superfluo en %s

en: unable to set registers for process %d
eo: ne eblas ŝanĝi registrejojn por procezo %d

en: process %d exited unexpectedly
eo: procezo %d neatendite finiĝis

en: unable to set seccomp filter
eo: ne eblas elekti seccomp-filtrilon

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
eo: interpretila argumento , atendita "%s", ricevita "%s"

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
eo: vojnomo malkongruaĵo, atendita "%s", ricevita "%s"

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
eo: %s[%d] malkongruaĵo, atendita "%s", ricevita "%s"

en: process %d unexpected status 0x%x
eo: procezo %d neatendita stato 0x%x

en: unable to get event message for process %d
eo: ne eblas atingi eventan mesaĝon por procezo %d

en: unable to get registers for process %d
eo: ne eblas atingi registrejojn por procezo %d

en: unable to allocate pty
eo: ne eblis generi pty-on

en: unable to restore terminal settings
eo: ne eblas restarigi terminalan agordon

en: unable to set handler for SIGCONT
eo: ne eblas difini traktilon por la signalo SIGCONT

en: unable to set handler for SIG%s
eo: ne eblas difini traktilon por la signalo SIG%s

en: unable to restore handler for SIG%s
eo: ne eblas restarigi traktilon por la signalo SIG%s

en: unable to restore handler for SIGCONT
eo: ne eblas restarigi traktilon por la signalo SIGCONT

en: unable to send message to monitor process
eo: ne eblas sendi mesaĝon al observa procezo

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
eo: eraro en %s, linio %d dum ŝargi kromprogramon "%s"

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
eo: ni malatentas duobligitan kromprogramon "%s" en %s, linio %d

en: unable to load %s: %s
eo: maleblas ŝarĝi je %s: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
eo: ne eblas trovi simbolon "%s" en %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
eo: malkongrua granda versio %d de kromprogramo (atendite %d) trovita en %s

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
eo: ni malatentas kondutan kromprogramon "%s" en %s, linio %d

en: only a single policy plugin may be specified
eo: nur unu konduta kromprogramo povas esti indikata

en: unknown plugin type %d found in %s
eo: nekonata kromprograma tipo %d trovita en %s

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
eo: konduta kromprogramo %s ne inkluzivas la metodon check_policy

en: invalid environment variable name: %s
eo: malvalida medivariabla nomo: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
eo: la parametro de -C devas esti nombron almenaŭ 3

en: you may not specify both the -i and -s options
eo: vi ne rajtas specifi ambaŭ parametrojn -i kaj -s

en: you may not specify both the -i and -E options
eo: vi ne rajtas specifi ambaŭ parametrojn -i kaj -E

en: the -E option is not valid in edit mode
eo: la parametro -E ne validas en redakta reĝimo

en: you may not specify environment variables in edit mode
eo: vi ne rajtas specifi medivariablojn en redakta reĝimo

en: the -U option may only be used with the -l option
eo: la parametro '-U' nur povas esti uzata kun '-l'

en: the -A and -S options may not be used together
eo: vi ne rajtas kune uzi la parametrojn '-A' kaj '-S'

en: sudoedit is not supported on this platform
eo: sudoedit ne estas havebla en ĉi tiu platformon

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
eo: Vi rajtas specifi nur unu el -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v aŭ -V

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
eo: Vi rajtas specifi nur unu el -K, -k aŭ -N

en: %s - edit files as another user
eo: %s - redakti dosierojn kiel alia uzanto

en: %s - execute a command as another user
eo: %s - plenumigi komandon kiel alia uzanto

en: 
    Options:
eo: 
    Parametroj:

en: use a helper program for password prompting
eo: uzi helpoprogrogramon por pasvortilo

en: use specified BSD authentication type
eo: uzi specifitan BSD-konstatan tipon

en: run command in the background
eo: plenumigi komandon fone

en: ring bell when prompting
eo: sonigi pepon kiam invitanta

en: close all file descriptors >= num
eo: fermi ĉiujn dosierpriskribilojn >= numeron

en: run command with the specified BSD login class
eo: plenumigi komandon per specifita BSD-ensaluta klaso

en: change the working directory before running command
eo: ŝanĝu la kurantan dosierujon antaŭ plenumi komandon

en: preserve user environment when running command
eo: konservi uzanto-medivariablojn dum plenumigi komandon

en: preserve specific environment variables
eo: konservi specifajn medivariablojn

en: edit files instead of running a command
eo: redakti dosierojn anstataŭ plenumigi komandon

en: run command as the specified group name or ID
eo: plenumigi komandon kiel la specifitan grupnomon aŭ identigilon

en: set HOME variable to target user's home dir
eo: valorizi medivariablon HOME je la hejma dosierujo de la cela uzanto

en: display help message and exit
eo: elmontri helpan mesaĝon kaj eliri

en: run command on host (if supported by plugin)
eo: plenumigi komandon en gastiganto (se permesata de kromprogramo)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
eo: plenumigi ensalutan ŝelon kiel celan uzanton; komando ankaŭ enmeteblas

en: remove timestamp file completely
eo: tute forigi tempo-indikilan dosieron

en: invalidate timestamp file
eo: eksvalidigi tempo-indikilan dosieron

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
eo: listigi privilegiojn de la uzanto aŭ kontroli specifan komandon; uzu dufoje por pli longa formato

en: non-interactive mode, no prompts are used
eo: neinteraga reĝimo, ne demandos al uzanto

en: preserve group vector instead of setting to target's
eo: konservi grupan vektoron anstataŭ elekti celan

en: use the specified password prompt
eo: uzi specifitan pasvortilon

en: change the root directory before running command
eo: ŝanĝu la radikan dosierujon antaŭ ol plenumigi komandon

en: create SELinux security context with specified role
eo: krei SELinux-sekurecan kuntekston kun specifita rolo

en: read password from standard input
eo: legi pasvorton el norma enigo

en: run shell as the target user; a command may also be specified
eo: plenumigi ŝelon kiel cela uzanto; komando ankaŭ specifebla

en: create SELinux security context with specified type
eo: krei SELinux-sekurecan kuntekston kun specifita rolo

en: terminate command after the specified time limit
eo: finigi la komandon post la specifita tempolimo

en: in list mode, display privileges for user
eo: en lista reĝimo elmontri privilegiojn por uzanto

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
eo: plenumigi komandon (aŭ redakti dosieron) kiel specifita uzanto

en: display version information and exit
eo: elmontri eldonan informon kaj eliri

en: update user's timestamp without running a command
eo: ĝisdatigi la tempo-indikilon de la uzanto, sed ne plenumigi komandon

en: stop processing command line arguments
eo: ĉesigi procedi komandliniajn parametrojn

en: unable to open audit system
eo: ne eblas malfermi aŭdan sistemon

en: unable to send audit message
eo: ne eblas sendi aŭdan mesaĝon

en: unable to fgetfilecon %s
eo: ne eblas voki fgetfilecon %s

en: %s changed labels
eo: %s ŝanĝis etikedojn

en: unable to restore context for %s
eo: ne eblas restarigi kuntekston por %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
eo: ne eblas malfermi %s, ne remarkanta tty-on

en: %s is not a character device, not relabeling tty
eo: %s ne estas signo-aparato, ni ne remarkas tty

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
eo: ne eblas akiri aktualan tty-kuntekston, ne remarkanta

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
eo: nekonata sekurecan klason "chr_file", ni ne remarkas tty

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
eo: ne eblas akiri novan tty-kuntekston, ni ne remarkas tty

en: unable to set new tty context
eo: ne eblas elekti novan tty-kuntekston

en: you must specify a role for type %s
eo: vi devas specifi rolon por tipo %s

en: unable to get default type for role %s
eo: ne eblas akiri aŭtomatan tipon por rolo %s

en: failed to get new context
eo: malsukcesis akiri novan kuntekston

en: failed to set new role %s
eo: malsukcesis elekti novan rolon %s

en: failed to set new type %s
eo: malsukcesis elekti novan tipon %s

en: %s is not a valid context
eo: %s ne estas valida kunteksto

en: failed to get old context
eo: malsukcesis akiri malnovan kuntekston

en: unable to determine enforcing mode.
eo: ne povas determini eldevigan reĝimon.

en: unable to set exec context to %s
eo: ne eblas elekti exec-kuntekston al %s

en: unable to set key creation context to %s
eo: ne eblas elekti kuntekston de kreo de ŝlosilo al %s

en: Only one of the -c or -i options may be specified
eo: Vi rajtas specifi nur unu el -c aŭ -i

en: invalid file descriptor number: %s
eo: malvalida dosierpriskribila numero: %s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
eo: La parametron -%c oni ne rajtas uzi en redakto-reĝimo.

en: The -%c option may only be used in edit mode.
eo: La parametron -%c oni ne rajtas uzi nur en redakto-reĝimon.

en: %s: editing symbolic links is not permitted
eo: %s: redakto de simbolaj ligoj ne estas permesata

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
eo: %s: redakto de dosieroj en skribebla dosierujo ne estas permesata

en: contents of edit session left in %s
eo: enhavo de redakta seanco restas en %s

en: unable to get group list
eo: ne eblas atingi grupan liston

en: unable to save handler for signal %d
eo: ne eblas konservi traktilon por la signalo %d

en: unable to restore handler for signal %d
eo: ne eblas restarigi traktilon por la signalo %d

en: resource control limit has been reached
eo: rimedo-rega limigo estis atingita

en: user "%s" is not a member of project "%s"
eo: uzanto "%s" ne estas ano de projekto "%s"

en: the invoking task is final
eo: la voka tasko estas nenuligebla

en: could not join project "%s"
eo: ne eblis aliĝi al projekto "%s"

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
eo: neniu rimedujo akceptanta aŭtomatajn bindaĵojn ekzistas por projekto "%s"

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
eo: specifita rimedujo ne ekzistas por projekto "%s"

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
eo: ne eblis bindi al aprioran rimedujo por projekto "%s"

en: setproject failed for project "%s"
eo: setproject malsukcesis por projekto "%s"

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
eo: averto, rimedo-rega asigno malsukcesis por projekto "%s"

en: Sudo version %s
eo: Sudo: eldono %s

en: Configure options: %s
eo: Muntaj parametroj: %s

en: fatal error, unable to load plugins
eo: ĉesiga eraro: ne eblas ŝargi kromprogramojn

en: plugin did not return a command to execute
eo: kromprogramo ne liveris komandon por plenumi

en: unexpected sudo mode 0x%x
eo: neatendita sudo-reĝimon 0x%x

en: you do not exist in the %s database
eo: vi ne ekzistas en la datumbazo %s

en: unable to determine tty
eo: ne eblas determini tty-on

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
eo: La flago "neniuj novaj privilegioj" estas agordita. Tio malhelpas al sudo plenumigi kiel la ĉefuzanto.

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
eo: Se sudo plenumiĝas en ujo, vi eble devas alĝustigi la ujan agordo por malŝalti la flagon.

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
eo: %s devas esti posedata de uid %d kaj la setuid-bito devas esti markita

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
eo: efektiva uid ne estas %d; ĉu %s estas en dosiersistemo kun la elekto 'nosuid' aŭ reta dosiersistemo sen ĉefuzanto-privilegioj?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
eo: efektiva uid ne estas %d; ĉu sudo estas instalita kiel setuid-radiko?

en: unable to set supplementary group IDs
eo: ne eblas elekti suplementajn grupajn identigilojn

en: unable to set effective gid to runas gid %u
eo: ne eblas elekti efikan gid-on al plenumigkiela gid %u

en: unable to set gid to runas gid %u
eo: ne eblas elekti gid-on kiel plenumigkielan gid-on %u

en: argv not set by the security policy
eo: argv ne agordita per la sekureco-regularo

en: envp not set by the security policy
eo: envp ne agordita per la sekureco-regularo

en: unexpected child termination condition: %d
eo: neatendita ido finiĝis laŭ la kondiĉo: %d

en: unable to initialize policy plugin
eo: ne eblas komenci konduktan kromprogramon

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
eo: konduta kromprogramo %s ne inkluzivas la metodon "check_policy"

en: policy plugin %s does not support listing privileges
eo: konduta kromprogramo %s ne komprenas listigon de privilegioj

en: policy plugin %s does not support the -v option
eo: konduta kromprogramo %s ne komprenas la parametron -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
eo: konduta kromprogramo %s ne komprenas la parametrojn -k kaj -K

en: error initializing I/O plugin %s
eo: eraro dum lanĉo de eneliga kromprogramo %s

en: error initializing I/O plugin
eo: eraro dum lanĉo de eneliga kromprogramo

en: error initializing audit plugin %s
eo: eraro dum lanĉo de ekzamena kromprogramo %s

en: %s: unable to log error event%s%s
eo: %smaleblas protokoli eraro-eventon%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
eo: %s: maleblas protokoli akcepto-eventon%s%s

en: audit plugin error
eo: Kontrolo-kromprograma eraro

en: %s: unable to log reject event%s%s
eo: %s: neeblas protokoli malakcepto-eventon%s%s

en: error initializing approval plugin %s
eo: eraro dum lanĉo de aproba kromprogramo %s

en: command rejected by approver
eo: komando rifuzita de aprobanto

en: no writable temporary directory found
eo: neniu skribebla provizora dosierujo estis trovata

en: %s left unmodified
eo: %s restas ne modifita

en: %s unchanged
eo: %s ne ŝanĝita

en: sesh: internal error: odd number of paths
eo: sesh: interna eraro: malpara nombro da vojoj

en: sesh: unable to create temporary files
eo: sesh: ne eblas krei provizorajn dosierojn

en: sesh: killed by a signal
eo: sesh: mortigita de signalo

en: sesh: unknown error %d
eo: sesh: nekonata eraro %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
eo: ne eblas retrokopii provizorajn dosierojn al ilia originala loko

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
eo: ne eblas retrokopii kelkajn el la provizoraj dosieroj al ilia originala loko

en: unable to change uid to root (%u)
eo: ne eblas ŝanĝi uid-on al ĉefuzanto (%u)

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
eo: kromprograma eraro: malvalida dosieran liston por sudoedit

en: plugin error: missing file list for sudoedit
eo: kromprograma eraro: malhavas dosieran liston por sudoedit

en: unable to read the clock
eo: ne eblas legi la horloĝon

en: intercept port not set
eo: interkapta pordo ne agordita

en: timed out reading password
eo: tro da tempo por kapti pasvorton

en: no password was provided
eo: neniu pasvorto estis provizata

en: unable to read password
eo: ne eblas legi pasvorton

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
eo: terminalo estas postulata por legi la pasvorton; uzu la parametron -S por legi el norma enigo aŭ agordu helpanton askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
eo: neniu programo askpass indikita, provu difini SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
eo: ne eblas elekti gid-on al %u

en: unable to set uid to %u
eo: ne eblas elekti uid-on al %u

en: unable to run %s
eo: ne eblas plenumigi: %s

en: unable to save stdin
eo: ne eblas konservi norman enigon

en: unable to dup2 stdin
eo: ne eblas dup2 el norma enigo

en: unable to restore stdin
eo: ne eblas restarigi norman enigon
