sudo 1.8.21b2 - en to hu translation catalogue (175 entries)

en: unable to open userdb
hu: userdb megnyitása sikertelen

en: unable to switch to registry "%s" for %s
hu: a(z) „%s” regisztrációs adatbázisra váltás sikertelen ennél: %s

en: unable to restore registry
hu: a rendszerleíró visszaállítása sikertelen

en: unable to allocate memory
hu: a memóriafoglalás sikertelen

en: Unknown signal
hu: Ismeretlen szignál

en: invalid value
hu: érvénytelen érték

en: value too large
hu: túl magas érték

en: value too small
hu: túl alacsony érték

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
hu: érvénytelen „%s” útvonal érték a(z) %s, %u. sorában

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
hu: a(z) %s értéke („%s”) érvénytelen a(z) %s, %u. sorában

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
hu: nem támogatott „%s” csoportforrás a(z) %s, %u. sorában

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
hu: érvénytelen legnagyobb csoportok („%s”) a(z) %s, %u. sorában

en: unable to stat %s
hu: %s nem érhető el

en: %s is not a regular file
hu: a(z) %s nem szabályos fájl

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hu: %s a(z) %u uid tulajdona, ennek kellene lennie: %u

en: %s is world writable
hu: %s bárki számára írható

en: %s is group writable
hu: %s a csoport számára írható

en: unable to open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: unknown login class %s
hu: ismeretlen %s logikai osztály

en: unable to set user context
hu: a felhasználói környezet beállítása sikertelen

en: unable to set process priority
hu: a folyamat prioritásának beállítása sikertelen

en: unable to change root to %s
hu: a gyökér megváltoztatása sikertelen erre: %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
hu: a runas uid értékre (%u, %u) váltás sikertelen

en: unable to change directory to %s
hu: a könyvtárváltás sikertelen erre: %s

en: unable to set handler for signal %d
hu: %d szignál kezelőjének beállítása sikertelen

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
hu: a PRIV_PROC_EXEC eltávolítása sikertelen a PRIV_LIMIT-ből

en: error reading from socketpair
hu: hiba a foglalatpárból való olvasáskor

en: unexpected reply type on backchannel: %d
hu: váratlan választípus a visszcsatornán: %d

en: unable to add event to queue
hu: az esemény hozzáadása a sorhoz sikertelen

en: unable to set controlling tty
hu: a vezérlő tty beállítása sikertelen

en: unable to create pipe
hu: adatcsatorna létrehozása sikertelen

en: unable to fork
hu: az elágaztatás sikertelen

en: unable to restore tty label
hu: a tty címke visszaállítása sikertelen

en: policy plugin failed session initialization
hu: a házirendbővítménynek nem sikerült a munkamenet előkészítése

en: error in event loop
hu: hiba az eseményhurokban

en: unable to restore handler for signal %d
hu: %d szignál kezelőjének visszaállítása sikertelen

en: unable to allocate pty
hu: a pty lefoglalása sikertelen

en: unable to create sockets
hu: a foglalatok létrehozása sikertelen

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
hu: hiba a(z) %s, %d. sorában a(z) „%s” bővítmény betöltése közben

en: %s must be owned by uid %d
hu: %s a(z) %d uid tulajdona kell legyen

en: %s must be only be writable by owner
hu: %s csak a tulajdonos által írható lehet

en: unable to load %s: %s
hu: a(z) %s nem tölthető be: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
hu: a(z) „%s” szimbólum nem található ebben: %s

en: unknown policy type %d found in %s
hu: ismeretlen %d házirendtípus található ebben: %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
hu: összeférhetetlen %d bővítmény főverzió (várt: %d) található ebben: %s

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
hu: a(z) „%s” házirendbővítmény mellőzése a(z) %s, %d. sorában

en: only a single policy plugin may be specified
hu: csak egyetlen házirendbővítmény határozható meg

en: ignoring duplicate policy plugin "%s" in %s, line %d
hu: kettőzött „%s” házirendbővítmény mellőzése a(z) %s, %d. sorában

en: ignoring duplicate I/O plugin "%s" in %s, line %d
hu: kettőzött „%s” I/O bővítmény mellőzése a(z) %s, %d. sorában

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
hu: a(z) %s házirendbővítmény nem tartalmazza a „check_policy” metódust

en: internal error, %s overflow
hu: belső hiba, %s túlcsordul

en: invalid environment variable name: %s
hu: érvénytelen környezeti változó név: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
hu: a -C kapcsoló argumentuma legyen 3, vagy ennél nagyobb szám

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
hu: az „-i” és „-s” kapcsoló egyszerre nem használható

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
hu: az „-i” és „-E” kapcsoló egyszerre nem használható

en: the `-E' option is not valid in edit mode
hu: az „-E” kapcsoló nem használható szerkesztő módban

en: you may not specify environment variables in edit mode
hu: nem használhat környezeti változókat szerkesztő módban

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
hu: az „-U” kapcsoló csak a „-l” kapcsolóval együtt használható

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
hu: az „-A” és „-S” kapcsoló együtt nem használható

en: sudoedit is not supported on this platform
hu: a „sudoedit” nem támogatott ezen a rendszeren

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
hu: Kizárólag az -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v vagy -V kapcsolók egyike használható

en: %s - edit files as another user
hu: %s - fájlok szerkesztése más felhasználóként

en: %s - execute a command as another user
hu: %s - parancs végrehajtása más felhasználóként

en: 
    Options:
hu: 
    Kapcsolók:

en: use a helper program for password prompting
hu: segédprogram használata a jelszóbekérésre

en: use specified BSD authentication type
hu: megadott BSD hitelesítési típus használata

en: run command in the background
hu: parancs futtatása a háttérben

en: close all file descriptors >= num
hu: minden fájlleíró lezárása, ami >= num

en: run command with the specified BSD login class
hu: parancs futtatása a megadott BSD bejelentkezési osztállyal

en: preserve user environment when running command
hu: felhasználói környezet megőrzése parancsfuttatáskor

en: preserve specific environment variables
hu: bizonyos környezeti változók megőrzése

en: edit files instead of running a command
hu: fájlok szerkesztése parancs futtatása helyett

en: run command as the specified group name or ID
hu: parancs futtatása megadott csoportnévként vagy -azonosítóként

en: set HOME variable to target user's home dir
hu: a HOME változó beállítása a célfelhasználó saját könyvtárára

en: display help message and exit
hu: súgóüzenet megjelenítése és kilépés

en: run command on host (if supported by plugin)
hu: parancs futtatása a gépen (ha a bővítmény támogatja)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
hu: bejelentkezési parancsértelmező futtatása a célfelhasználóként; egy parancs is megadható

en: remove timestamp file completely
hu: időbélyeg fájl teljes eltávolítása

en: invalidate timestamp file
hu: időbélyeg fájl érvénytelenítése

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
hu: felhasználó jogosultságainak felsorolása, vagy adott parancs ellenőrzése, kétszer megadva hosszabb formátumban

en: non-interactive mode, no prompts are used
hu: nem interaktív mód, kérdések nélkül

en: preserve group vector instead of setting to target's
hu: csoportvektor megőrzése a céléra beállítás helyett

en: use the specified password prompt
hu: a megadott jelszóbekérés használata

en: create SELinux security context with specified role
hu: SELinux biztonsági környezet létrehozása a megadott szereppel

en: read password from standard input
hu: jelszó olvasása a szabványos bemenetről

en: run shell as the target user; a command may also be specified
hu: parancsértelmező futtatása a célfelhasználóként; egy parancs is megadható

en: create SELinux security context with specified type
hu: SELinux biztonsági környezet létrehozása a megadott típussal

en: terminate command after the specified time limit
hu: parancs megszakítása a megadott időkorlát után

en: in list mode, display privileges for user
hu: lista módban a felhasználó jogosultságainak megjelenítése

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
hu: parancs futtatása (vagy fájl szerkesztése) a megadott nevű vagy azonosítójú felhasználóként

en: display version information and exit
hu: verzióinformáció kiírása és kilépés

en: update user's timestamp without running a command
hu: felhasználó időbélyegének frissítése parancs futtatása nélkül

en: stop processing command line arguments
hu: parancssori argumentumok feldolgozásának befejezése

en: unable to open audit system
hu: a felülvizsgálati rendszer megnyitása sikertelen

en: unable to send audit message
hu: a felülvizsgálati üzenet küldése sikertelen

en: unable to fgetfilecon %s
hu: az fgetfilecon %s futtatása sikertelen

en: %s changed labels
hu: %s megváltoztatta a címkéket

en: unable to restore context for %s
hu: %s környezetének visszaállítása sikertelen

en: unable to open %s, not relabeling tty
hu: %s nem nyitható meg, a tty nem címkézhető újra

en: %s is not a character device, not relabeling tty
hu: a(z) %s nem karakteres eszköz, a tty nem címkézhető újra

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
hu: a jelenlegi tty környezet lekérése sikertelen, a tty nem címkézhető újra

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
hu: ismeretlen „chr_file” biztonsági osztály, a tty nem címkézhető újra

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
hu: az új tty környezet lekérése sikertelen, a tty nem címkézhető újra

en: unable to set new tty context
hu: az új tty környezet beállítása sikertelen

en: you must specify a role for type %s
hu: meg kell adnia egy szerepet a(z) %s típushoz

en: unable to get default type for role %s
hu: az alapértelmezett típus lekérése sikertelen a(z) %s szerepnél

en: failed to set new role %s
hu: %s új szerep beállítása nem sikerült

en: failed to set new type %s
hu: %s új típus beállítása nem sikerült

en: %s is not a valid context
hu: %s nem érvényes környezet

en: failed to get old_context
hu: az old_context lekérése nem sikerült

en: unable to determine enforcing mode.
hu: a kényszerítő mód meghatározása sikertelen.

en: unable to set tty context to %s
hu: a tty környezet beállítása sikertelen erre: %s

en: unable to set exec context to %s
hu: a végrehajtási környezet beállítása sikertelen erre: %s

en: unable to set key creation context to %s
hu: a kulcslétrehozási környezet beállítása sikertelen erre: %s

en: requires at least one argument
hu: legalább egy argumentum szükséges

en: invalid file descriptor number: %s
hu: érvénytelen fájlleíró szám: %s

en: unable to run %s as a login shell
hu: %s futtatása bejelentkezési parancsértelmezőként sikertelen

en: unable to execute %s
hu: %s nem hajtható végre

en: unable to save handler for signal %d
hu: %d szignál kezelőjének mentése sikertelen

en: resource control limit has been reached
hu: az erőforrás-vezérlési korlát elérve

en: user "%s" is not a member of project "%s"
hu: „%s” felhasználó nem tagja ennek a projektnek: „%s”

en: the invoking task is final
hu: a meghívó feladat végső

en: could not join project "%s"
hu: nem sikerült a(z) „%s” projekthez csatlakozás

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
hu: nem létezik alapértelmezett kötéseket elfogadó erőforrás-tároló a(z) „%s” projektnél

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
hu: a megadott erőforrás-tároló nem létezik a(z) „%s” projektnél

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
hu: nem sikerült hozzákötni az alapértelmezett erőforrás-tárolóhoz a(z) „%s” projektnél

en: setproject failed for project "%s"
hu: a projekt beállítása nem sikerült a(z) „%s” projektnél

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
hu: figyelmeztetés: az erőforrás-vezérlés hozzárendelése nem sikerült a(z) „%s” projektnél

en: Sudo version %s
hu: Sudo %s verzió

en: Configure options: %s
hu: Configure kapcsolói: %s

en: fatal error, unable to load plugins
hu: végzetes hiba: a bővítmények betöltése sikertelen

en: unable to initialize policy plugin
hu: a házirendbővítmény előkészítése sikertelen

en: plugin did not return a command to execute
hu: a bővítmény nem tért vissza végrehajtandó paranccsal

en: error initializing I/O plugin %s
hu: hiba a(z) %s I/O bővítmény előkészítésekor

en: unexpected sudo mode 0x%x
hu: váratatlan 0x%x sudo mód

en: unable to get group vector
hu: a csoportvektor lekérése sikertelen

en: unknown uid %u: who are you?
hu: ismeretlen %u uid: kicsoda Ön?

en: unable to determine tty
hu: a tty meghatározása sikertelen

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
hu: %s a(z) %d uid tulajdona kell legyen, és a setuid bitnek beállítva kell lennie

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
hu: a tényleges uid nem %d, a(z) %s a „nosuid” kapcsolóval beállított fájlrendszeren vagy rendszergazda jogosultságok nélküli NFS fájlrendszeren van?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
hu: a tényleges uid nem %d, a sudo telepítette a setuid gyökeret?

en: unable to set supplementary group IDs
hu: a kiegészítő csoportazonosítók beállítása sikertelen

en: unable to set effective gid to runas gid %u
hu: a tényleges gid beállítása a runas gid %u értékre sikertelen

en: unable to set gid to runas gid %u
hu: a gid beállítása a runas gid %u értékre sikertelen

en: unexpected child termination condition: %d
hu: váratlan gyermekmegszakítási feltétel: %d

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
hu: a(z) %s házirendbővítményből hiányzik a „check_policy” metódus

en: policy plugin %s does not support listing privileges
hu: a(z) %s házirendbővítmény nem támogatja a jogosultságok felsorolását

en: policy plugin %s does not support the -v option
hu: a(z) %s házirendbővítmény nem támogatja a -v kapcsolót

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
hu: a(z) %s házirendbővítmény nem támogatja a -k/-K kapcsolókat

en: unable to restore current working directory
hu: az aktuális munkakönyvtár visszaállítása sikertelen

en: %s: not a regular file
hu: %s: nem szabályos fájl

en: %s: editing symbolic links is not permitted
hu: %s: szimbolikus linkek szerkesztése nem engedélyezett

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
hu: %s: fájlok szerkesztése egy írható könyvtárban nem engedélyezett

en: %s: short write
hu: %s: rövid írás

en: %s left unmodified
hu: %s módosítatlanul hagyva

en: %s unchanged
hu: %s változatlan

en: unable to write to %s
hu: az írás sikertelen ebbe: %s

en: contents of edit session left in %s
hu: a szerkesztési munkamenet tartalma ebben maradt: %s

en: unable to read temporary file
hu: az átmeneti fájl olvasása sikertelen

en: sesh: internal error: odd number of paths
hu: sesh: belső hiba: útvonalak páratlan száma

en: sesh: unable to create temporary files
hu: sesh: átmeneti fájlok létrehozása sikertelen

en: sesh: unknown error %d
hu: sesh: ismeretlen hiba: %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
hu: az átmeneti fájlok visszamásolása az eredeti helyükre sikertelen

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
hu: néhány átmeneti fájl visszamásolása az eredeti helyükre sikertelen

en: unable to change uid to root (%u)
hu: az uid megváltoztatása rendszergazdára (%u) sikertelen

en: plugin error: missing file list for sudoedit
hu: bővítményhiba: hiányzó fájllista a sudoedit programnál

en: unable to read the clock
hu: az óra olvasása sikertelen

en: no tty present and no askpass program specified
hu: nincs tty jelen, és nincs askpass program megadva

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
hu: nincs askpass program megadva, SUDO_ASKPASS beállításának kísérlete

en: unable to set gid to %u
hu: a gid beállítása %u értékre sikertelen

en: unable to set uid to %u
hu: az uid beállítása %u értékre sikertelen

en: unable to run %s
hu: %s futtatása sikertelen

en: unable to save stdin
hu: a szabványos bemenet mentése sikertelen

en: unable to dup2 stdin
hu: a szabványos bemenet dup2 futtatása sikertelen

en: unable to restore stdin
hu: a szabványos bemenet visszaállítása sikertelen
