sudo-1.9.0b4 - en to nb translation catalogue (193 entries)

en: unable to open userdb
nb: klarte ikke å åpne brukerdatabase

en: unable to switch to registry "%s" for %s
nb: klarte ikke å skifte til registeret «%s» for %s

en: unable to restore registry
nb: klarte ikke å gjenopprette register

en: unable to allocate memory
nb: klarte ikke å tildele minne

en: unable to open %s
nb: klarte ikke å åpne %s

en: unable to mkdir %s
nb: klarte ikke å opprette mappe %s

en: unable to stat %s
nb: klarte ikke å lage statistikk av %s

en: %s exists but is not a directory (0%o)
nb: %s finnes, men er ikke en mappe (0%o)

en: Unknown signal
nb: Ukjent signal

en: invalid value
nb: ugyldig verdi

en: value too large
nb: verdien er for stor

en: value too small
nb: verdien er for liten

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
nb: «%s» er en ugyldig Path-verdi i %s, linje %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
nb: «%2$s» er en ugyldig verdi for %1$s i %3$s, linje %4$u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
nb: gruppekilden «%s» (i %s, linje %u) støttes ikke

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
nb: «%s» er et ugyldig maskimalt antall grupper i %s, linje %u

en: %s is not a regular file
nb: «%s» er ikke en vanlig fil

en: %s is owned by uid %u, should be %u
nb: «%s» eies av uid %u, som skulle vært %u

en: %s is world writable
nb: «%s» kan overskrives av alle

en: %s is group writable
nb: «%s» kan overskrives av eiergruppa

en: unknown login class %s
nb: innloggingsklassen «%s» er ukjent

en: unable to set user context
nb: klarte ikke å velge brukerkontekst

en: unable to set process priority
nb: klarte ikke å velge prosessprioritet

en: unable to change root to %s
nb: klarte ikke å endre rot til «%s»

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
nb: klarte ikke å endre til runas uid (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
nb: klarte ikke å endre mappe til «%s»

en: unable to set handler for signal %d
nb: klarte ikke å velge håndtering av signal %d

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
nb: klarte ikke å fjerne PRIV_PROC_EXEC fra PRIV_LIMIT

en: error reading from socketpair
nb: feil under lesing fra sokkelpar

en: unexpected reply type on backchannel: %d
nb: uforventet responstype i bak-kanalen: %d

en: unable to add event to queue
nb: klarte ikke å legge hendelse i kø

en: unable to set controlling tty
nb: klarte ikke å velge styrende tty

en: unable to create pipe
nb: klarte ikke å lage datarør

en: unable to receive message from parent
nb: klarte ikke å motta melding fra forelder

en: unable to fork
nb: klarte ikke å lage kopi av prosess

en: unable to restore tty label
nb: klarte ikke å gjenopprette tty-etikett

en: unable to execute %s
nb: klarte ikke å kjøre «%s»

en: policy plugin failed session initialization
nb: regeltillegg klarte ikke å starte økt

en: error in event loop
nb: feil i hendelsesløkke

en: unable to restore handler for signal %d
nb: klarte ikke å gjenopprette håndtering av signal %d

en: unable to allocate pty
nb: klarte ikke å tildele pty

en: I/O plugin error
nb: Feil med I/O-tillegg

en: command rejected by I/O plugin
nb: kommando avvist av I/O-tillegg

en: error logging suspend
nb: feil under loggføring av hvilemodus

en: error changing window size
nb: feil under endring av vindustørrelse

en: unable to create sockets
nb: klarte ikke å lage sokkel

en: unable to send message to monitor process
nb: klarte ikke å sende melding til overvåkningsprosess

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
nb: feil i «%s» linje %d under innlasting av tillegg «%s»

en: %s must be owned by uid %d
nb: «%s» må eies av uid %d

en: %s must be only be writable by owner
nb: «%s» kan ikke være overskrivbar for andre enn eier

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
nb: duplikattillegg «%s» for inn- og utdata i «%s» linje %d blir ignorert

en: unable to load %s: %s
nb: klarte ikke å laste inn «%s». %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
nb: fant ikke symbol «%s» i %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
nb: ukompatibel versjon av programtillegg %d (forventet %d) ble funnet i «%s»

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
nb: regeltillegg «%s» i «%s» linje %d blir ignorert

en: only a single policy plugin may be specified
nb: du kan bare velge ett regeltillegg

en: unknown plugin type %d found in %s
nb: tilleggstype «%d» som ble funnet i «%s» er ukjent

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
nb: regeltillegg «%s» inneholder ikke en «check_policy»-metode

en: internal error, %s overflow
nb: intern feil: %s er full

en: invalid environment variable name: %s
nb: %s er et ugyldig miljøvariabel-navn

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
nb: «-C» må brukes med et tallargument med en verdi på minst 3

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
nb: du kan ikke velge både «-i» og «-s»

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
nb: du kan ikke velge både «-i» og «-E»

en: the `-E' option is not valid in edit mode
nb: valget «-E» er ugyldig i redigeringsmodus

en: you may not specify environment variables in edit mode
nb: du kan ikke velge miljøvariabler i redigeringsmodus

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
nb: valget «-U» kan ikke brukes uten «-l»

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
nb: valgene «-A» og «-S» kan ikke brukes samtidig

en: sudoedit is not supported on this platform
nb: sudoedit støttes ikke på denne plattformen

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
nb: Du kan bare velge ett av valgene -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v eller -V

en: %s - edit files as another user
nb: %s - rediger filer som om du var en annen bruker

en: %s - execute a command as another user
nb: %s - kjør en kommando som om du var en annen bruker

en: 
    Options:
nb: 
    Valg:

en: use a helper program for password prompting
nb: bruk et hjelpeprogram for å oppgi passord

en: use specified BSD authentication type
nb: bruk valgt BSD-autentiseringsmetode

en: run command in the background
nb: kjør kommando i bakgrunnen

en: ring bell when prompting
nb: lag varsellyd ved spørrende ledetekst

en: close all file descriptors >= num
nb: lukk alle fildeskriptorer >= num

en: run command with the specified BSD login class
nb: kjør kommando med valgt BSD-innloggingsklasse

en: preserve user environment when running command
nb: behold gjeldende brukermiljø når kommandoen kjøres

en: preserve specific environment variables
nb: behold bestemte miljøvariabler

en: edit files instead of running a command
nb: rediger filer i stedet for å kjøre en kommando

en: run command as the specified group name or ID
nb: kjør kommando som om du var en del av valgt gruppe (-navn eller -ID)

en: set HOME variable to target user's home dir
nb: bruk valgt brukers hjemmemappe som HOME-miljøvariabel

en: display help message and exit
nb: vis hjelpetekst og avslutt

en: run command on host (if supported by plugin)
nb: kjør kommando på verten (hvis programtillegget støtter det)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
nb: kjør innloggingsskall som om du var den valgte brukeren (du kan også oppgi en kommando her)

en: remove timestamp file completely
nb: fjern tidsstempel-fil skikkelig

en: invalidate timestamp file
nb: gjør tidsstempel-fil ugyldig

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
nb: vis brukerens privilegier, eller sjekk om det fungerer å kjøre en bestemt kommando (bruk to ganger for å se et lengre format)

en: non-interactive mode, no prompts are used
nb: stillemodus (ingen ledetekst vises)

en: preserve group vector instead of setting to target's
nb: behold gruppevektor, i stedet for å bruke den som gjelder for målet

en: use the specified password prompt
nb: bruk valgt passord-ledetekst

en: create SELinux security context with specified role
nb: lag SELinux-sikkerhetskontekst med valgt rolle

en: read password from standard input
nb: les passord fra standard inndata

en: run shell as the target user; a command may also be specified
nb: kjør skall som valgt bruker (du kan også oppgi en kommando her)

en: create SELinux security context with specified type
nb: lag SELinux-sikkerhetskontekst med valgt type

en: terminate command after the specified time limit
nb: avslutt kommando etter valgt tidsfrist

en: in list mode, display privileges for user
nb: vis brukerprivilegier (i listemodus)

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
nb: kjør kommando (eller rediger fil) som valgt brukernavn eller bruker-ID

en: display version information and exit
nb: vis programversjon og avslutt

en: update user's timestamp without running a command
nb: oppdater brukerens tidsstempel uten å kjøre en kommando

en: stop processing command line arguments
nb: slutt å behandle kommandolinje-argumenter

en: unable to open audit system
nb: klarte ikke å åpne revisjonssystemet

en: unable to send audit message
nb: klarte ikke å sende revisjonsmelding

en: unable to fgetfilecon %s
nb: klarte ikke å utføre fgetfilecon %s

en: %s changed labels
nb: %s endret etiketter

en: unable to restore context for %s
nb: klarte ikke å gjenopprette kontekst for «%s»

en: unable to open %s, not relabeling tty
nb: klarte ikke å åpne «%s». tty får ikke ny etikett

en: %s is not a character device, not relabeling tty
nb: %s er ikke en tegnenhet. tty får ikke ny etikett

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
nb: klarte ikke å hente gjeldende tty-kontekst. tty får ikke ny etikett

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
nb: «chr_file» er ugyldig sikkerhetsklasse. tty får ikke ny etikett

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
nb: klrate ikke å hente ny tty-kontekst. tty får ikke ny etikett

en: unable to set new tty context
nb: klarte ikke å velge ny tty-kontekst

en: you must specify a role for type %s
nb: du må velge en rolle for typen «%s»

en: unable to get default type for role %s
nb: klarte ikke å hente standardtype for rollen «%s»

en: failed to get new context
nb: klarte ikke å hente ny kontekst

en: failed to set new role %s
nb: klarte ikke å velge den nye rollen «%s»

en: failed to set new type %s
nb: klarte ikke å velge den nye typen «%s»

en: %s is not a valid context
nb: «%s» er en ugyldig kontekst

en: failed to get old context
nb: klarte ikke å hente gammel kontekst

en: unable to determine enforcing mode.
nb: klarte ikke å finne håndhevelsesmodus.

en: unable to set tty context to %s
nb: klarte ikke å velge «%s» som tty-kontekst

en: unable to set exec context to %s
nb: klarte ikke å velge «%s» som kjørekontekst

en: unable to set key creation context to %s
nb: klarte ikke å velge «%s» som nøkkelkontekst

en: requires at least one argument
nb: krever at du bruker minst ett argument

en: invalid file descriptor number: %s
nb: ugyldig fildeskriptor-tall: %s

en: unable to run %s as a login shell
nb: klarte ikke å kjøre %s som et innloggingsskall

en: unable to save handler for signal %d
nb: klarte ikke å lagre håndtering av signal %d

en: resource control limit has been reached
nb: kontrollgrensen for ressurser er nådd

en: user "%s" is not a member of project "%s"
nb: brukeren «%s» er ikke medlem av prosjektet «%s»

en: the invoking task is final
nb: den kallende oppgaven er endelig

en: could not join project "%s"
nb: klarte ikke å bli med i prosjektet «%s»

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
nb: det er ingen ressursgrunnlag som godtar standardtildelinger for prosjektet «%s»

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
nb: fant ikke valgt ressursgrunnlag for prosjetet «%s»

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
nb: klarte ikke å tildele standard ressursgrunnlag for prosjektet «%s»

en: setproject failed for project "%s"
nb: klarte ikke å utføre «setproject» på «%s»

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
nb: advarsel: noe gikk galt ved tildeling av ressurskontroll for prosjektet «%s»

en: Sudo version %s
nb: Sudo versjon %s

en: Configure options: %s
nb: Velg innstillinger: %s

en: fatal error, unable to load plugins
nb: kritisk feil: klarte ikke å laste inn tilleggsprogrammer

en: plugin did not return a command to execute
nb: tillegget sendte ikke en kjørbar kommando

en: unexpected sudo mode 0x%x
nb: uforventet sudo-modus 0x%x

en: you do not exist in the %s database
nb: du finnes ikke i databasen %s

en: unable to determine tty
nb: fant ikke gjeldende tty

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
nb: «%s» må eies av uid %d, og setuid-biten må være valgt

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
nb: effektiv uid er ikke %d.  Er «%s» på et filsystem hvor «nosuid» er valgt, eller på et NFS-filsystem uten rot-rettigheter?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
nb: effektiv uid er ikke %d. Er sudo installert med «setuid root»?

en: unable to set supplementary group IDs
nb: klarte ikke å velge ekstra grruppe-id-er

en: unable to set effective gid to runas gid %u
nb: klarte ikke å velge «runas gid %u» som effektiv gid

en: unable to set gid to runas gid %u
nb: klarte ikke å velge «runas gid %u» som gid

en: unexpected child termination condition: %d
nb: uforventet årsak for avslutning av underprosess: %d

en: unable to initialize policy plugin
nb: klarte ikke å starte opp regeltillegg

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
nb: regeltillegg «%s» mangler «check_policy»-metoden

en: command rejected by policy
nb: kommando avvist av regelsett

en: policy plugin error
nb: feil med regelsett-tillegg

en: policy plugin %s does not support listing privileges
nb: regeltillegg «%s» støtter ikke listetillatelser

en: policy plugin %s does not support the -v option
nb: regeltillegg «%s» støtter ikke valget «-v»

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
nb: regeltillegg «%s» støtter ikke valgene «-k» og «-K»

en: error initializing I/O plugin %s
nb: feil under klargjøring av inn-/utdatatillegg «%s»

en: error initializing audit plugin %s
nb: feil under klargjøring av revisjonstillegg «%s»

en: error initializing approval plugin %s
nb: feil under klargjøring av godkjenningstillegg «%s»

en: command rejected by approver
nb: kommando avvist av godkjenner

en: approval plugin error
nb: feil med godkjenningstillegg

en: no writable temporary directory found
nb: fant ingen midlertidig mappe med skrivetillatelse

en: unable to restore current working directory
nb: klarte ikke å gjenopprette gjeldende arbeidsmappe

en: %s: not a regular file
nb: «%s» er ikke en vanlig fil

en: %s: editing symbolic links is not permitted
nb: %s: redigering av symbolske lenker tillates ikke

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
nb: %s: redigering av filer i en mappe med skrivetilgang tillates ikke

en: %s: short write
nb: «%s» har kort skriving

en: %s left unmodified
nb: «%s» ble uendret

en: %s unchanged
nb: «%s» er uendret

en: unable to write to %s
nb: klarte ikke å skrive til «%s»

en: contents of edit session left in %s
nb: innhold fra redigeringsøkt ligger igjen i «%s»

en: unable to read temporary file
nb: klarte ikke å lese midlertidig fil

en: sesh: internal error: odd number of paths
nb: sesh: intern feil: for høyt antall stier

en: sesh: unable to create temporary files
nb: sesh: klarte ikke å lage midlertidige filer

en: sesh: unknown error %d
nb: sesh: ukjent feil (%d)

en: unable to copy temporary files back to their original location
nb: klarte ikke å kopiere midlertidige filer tilbake til opprinnelig plassering

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
nb: klarte ikke å kopiere enkelte midlertidige filer tilbake til opprinnelig plassering

en: unable to change uid to root (%u)
nb: klarte ikke å endre uid til root (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
nb: feil med tillegg: sudoedit mangler filliste

en: unable to read the clock
nb: klarte ikke å lese klokka

en: timed out reading password
nb: tidsavbrudd under lesing av passord

en: no password was provided
nb: du skrev ikke inn passord

en: unable to read password
nb: klarte ikke å lese passord

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
nb: du trenger en terminal for å lese passordet. Bruk enten valget «-S» for å lese fra standard inndata eller sett opp et askpass-hjelpeprogram

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
nb: intet program for passord-etterspørsel er valgt. Prøv å velge «SUDO_ASKPASS»

en: unable to set gid to %u
nb: klarte ikke å velge %u som gid

en: unable to set uid to %u
nb: klarte ikke å velge %u som uid

en: unable to run %s
nb: klarte ikke å kjøre «%s»

en: unable to save stdin
nb: klarte ikke å lagre standard innkanal

en: unable to dup2 stdin
nb: klarte ikke å utføre «dup2 stdin»

en: unable to restore stdin
nb: klarte ikke å gjenopprette standard innkanal
