sudo 1.9.9b1 - en to tr translation catalogue (208 entries)

en: unable to open userdb
tr: userdb açılamıyor

en: unable to switch to registry "%s" for %s
tr: "%s" kaydına %s için geçiş yapılamıyor

en: unable to restore registry
tr: kayıt geri yüklenemiyor

en: unable to allocate memory
tr: bellek ayırma başarısız

en: unable to open %s
tr: %s açılamıyor

en: unable to mkdir %s
tr: mkdir %s için olanaksız

en: unable to stat %s
tr: %s durumlanamıyor

en: %s exists but is not a directory (0%o)
tr: %s var ancak bir dizin değil (0%o)

en: Unknown signal
tr: Bilinmeyen sinyal

en: invalid value
tr: geçersiz değer

en: value too large
tr: değer çok büyük

en: value too small
tr: değer çok küçük

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
tr: geçersiz Yol değeri %s içinde "%s", satır %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
tr: %s "%s" için geçersiz değer, %s içinde, satır %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
tr: "%s" desteklenmeyen grup kaynağı, %s içinde, satır %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
tr: `"%s" geçersiz azami grubu, %s içinde, satır %u

en: %s is not a regular file
tr: %s düzenli bir dosya değil

en: %s is owned by uid %u, should be %u
tr: %s, %u kullanıcı kimliği tarafından sahiplenmiş, %u olmalı

en: %s is world writable
tr: %s genel yazılabilir

en: %s is group writable
tr: %s grup yazılabilir

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
tr: %s: %s sıfır bayta indirilsin mi? (e/h) [h]

en: not overwriting %s
tr: %s üzerine yazılmıyor

en: unable to read from %s
tr: %s öğesinden okunamıyor

en: unable to write to %s
tr: %s dosyasına yazılamıyor

en: %s: not a regular file
tr: %s: düzenli bir dosya değil

en: %s: bad file mode: 0%o
tr: %s: bozuk dosya modu: 0%o

en: unable to restore current working directory
tr: geçerli çalışma klasörü geri yüklenemiyor

en: unknown login class %s
tr: bilinmeyen %s oturum sınıfı

en: unable to set user context
tr: kullanıcı bağlamı ayarlama başarısız

en: unable to set process priority
tr: süreç önceliği ayarlanamıyor

en: unable to change root to %s
tr: kök %s olarak değiştirilemiyor

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
tr: runas uid (%u, %u) olarak değiştirilemiyor

en: unable to change directory to %s
tr: %s dizinine değiştirilemiyor

en: starting from %s
tr: %s'den başlayarak

en: unable to set handler for signal %d
tr: sinyal %d için işleyici ayarlanamıyor

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
tr: kaynak PRIV_LIMIT'dan PRIV_PROC_EXEC kaldırılamıyor

en: unable to add event to queue
tr: olay kuyruğa eklenemedi

en: invalid PolicyCheckRequest
tr: geçersiz PolicyCheckRequest

en: command rejected by policy
tr: komut politika tarafından reddedildi

en: policy plugin error
tr: politika eklentisi hatası

en: client request too large: %zu
tr: iistemci isteği çok büyük: %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
tr: type_case değeri %d %s içinde %s öğesinden beklenmeyen

en: server message too large: %zu
tr: sunucu iletisi çok büyük: %zu

en: error reading from socketpair
tr: sockerpair'den okuma hatası

en: unexpected reply type on backchannel: %d
tr: backchannel'da beklenmeyen yanıt türü: %d

en: unable to set controlling tty
tr: tty denetleme ayarlaması başarısız

en: unable to create pipe
tr: iletişim tüneli oluşturulamıyor

en: unable to receive message from parent
tr: ebeveynden mesaj alamıyor

en: unable to fork
tr: çatallanamıyor

en: unable to restore tty label
tr: tty etiketi geri yüklenemiyor

en: unable to execute %s
tr: %s çalıştırılamıyor

en: policy plugin failed session initialization
tr: oturum başlatma için ilke eklentisi başarısız

en: unable to create sockets
tr: soket oluşturulamıyor

en: error in event loop
tr: olay döngüsünde hata

en: unable to restore handler for signal %d
tr: sinyal %d için işleyici geri yüklenemiyor

en: unable to allocate pty
tr: pty ayırma başarısız

en: I/O plugin error
tr: G/Ç eklenti hatası

en: command rejected by I/O plugin
tr: komut G/Ç eklentisi tarafından reddedildi

en: error logging suspend
tr: günlüğü askıya alma hatası

en: error changing window size
tr: pencere boyutunu değiştirme hatası

en: unable to send message to monitor process
tr: süreci izlemek için mesaj gönderilemiyor

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
tr: "%s" eklentisi yüklenirken satır %d, %s içerisinde hata

en: %s must be owned by uid %d
tr: %s, %d kullanıcı kimliği tarafından sahiplenmeli

en: %s must be only be writable by owner
tr: %s sadece sahibi tarafından yazılabilir olmalı

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
tr: %s içinde "%s" yinelenen eklentisini yok sayılıyor, %d satırı

en: unable to load %s: %s
tr: %s yüklenemedi: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
tr: %s içerisinde "%s" sembolü bulunamıyor

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
tr: uyumsuz temel ilke sürümü %d bulundu (beklenen %d) %s içerisinde

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
tr: "%s" ilke eklentisi ihmal ediliyor, %s içinde, satır %d

en: only a single policy plugin may be specified
tr: sadece tek ilke eklentisi belirtilebilir

en: unknown plugin type %d found in %s
tr: bilinmeyen eklenti türü %d %s içinde bulundu

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
tr: %s ilke eklentisi, bir check_policy yöntemi içermiyor

en: internal error, %s overflow
tr: dahili hata, %s taşması

en: invalid environment variable name: %s
tr: geçersiz çevre değişken adı: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
tr: -C argümanı 3 veya daha büyük bir sayı olmalıdır

en: you may not specify both the -i and -s options
tr: -i ve -s seçeneklerini aynı anda belirtemezsiniz

en: you may not specify both the -i and -E options
tr: -i ve -E seçeneklerini aynı anda belirtemezsiniz

en: the -E option is not valid in edit mode
tr: düzenleme kipinde -E seçeneği geçerli değil

en: you may not specify environment variables in edit mode
tr: düzenleme kipinde ortam değişkenlerini belirtemezsiniz

en: the -U option may only be used with the -l option
tr: -U seçeneği sadece -l seçeneği ile kullanılabilir

en: the -A and -S options may not be used together
tr: -A ve -S seçenekleri birlikte kullanılamaz

en: sudoedit is not supported on this platform
tr: sudoedit bu platformda desteklenmiyor

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
tr: -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v veya -V seçeneklerinden sadece biri belirtilebilir

en: %s - edit files as another user
tr: %s - dosyaları farklı kullanıcı olarak düzenle

en: %s - execute a command as another user
tr: %s - bir komutu farklı kullanıcı olarak çalıştır

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en: use a helper program for password prompting
tr: parola sorgulaması için bir yardımcı program kullan

en: use specified BSD authentication type
tr: belirtilen BSD kimlik doğrulama türünü kullan

en: run command in the background
tr: arkaalanda komutu çalıştır

en: ring bell when prompting
tr: istendiğinde zili çal

en: close all file descriptors >= num
tr: >= sayı olan tüm dosya tanımlayıcılarını kapat

en: run command with the specified BSD login class
tr: komutu belirtilen BSD oturum sınıfı ile çalıştır

en: change the working directory before running command
tr: komutu çalıştırmadan önce çalışma dizinini değiştirin

en: preserve user environment when running command
tr: komut çalıştırılırken kullanıcı ortamını koru

en: preserve specific environment variables
tr: özel çevre değişkenlerini koru

en: edit files instead of running a command
tr: komut çalıştırmak yerine dosyaları düzenleyiniz

en: run command as the specified group name or ID
tr: grup adı veya ID olarak tanımlanan komutu çalıştır

en: set HOME variable to target user's home dir
tr: kullanıcının HOME değişkenini ana dizinini hedefleyecek şekilde ayarlama

en: display help message and exit
tr: yardım mesajını görüntüle ve çık

en: run command on host (if supported by plugin)
tr: komutunuzu hostta çalıştırın (eğer plugin tarafından destekleniyorsa)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
tr: oturum kabuğunu hedef kullanıcı olarak çalıştır; bir komut da belirtilebilir

en: remove timestamp file completely
tr: zaman damgası dosyasını kalıcı olarak kaldır

en: invalidate timestamp file
tr: zaman damgası dosyasının geçerliliğini kaldır

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
tr: kullanıcı yetkilerini listele veya özel bir komut denetle; daha uzun biçim için iki kez kullanın

en: non-interactive mode, no prompts are used
tr: etkileşimsiz kip, sorgu yapılmaz

en: preserve group vector instead of setting to target's
tr: hedefe atamak yerine grup vektörünü koru

en: use the specified password prompt
tr: belirtilen parola sorgusunu kullan

en: change the root directory before running command
tr: komutu çalıştırmadan önce kök dizini değiştirin

en: create SELinux security context with specified role
tr: belirtilen rolle SELinux güvenlik bağlamı oluşturma

en: read password from standard input
tr: standart girdiden şifreyi okuyun

en: run shell as the target user; a command may also be specified
tr: kabuğu hedef kullanıcı olarak çalıştır; bir komut da belirtilebilir

en: create SELinux security context with specified type
tr: belirtilen türde SELinux güvenlik bağlamı oluşturma

en: terminate command after the specified time limit
tr: belirtilen süre sonunda komutu sonlandır

en: in list mode, display privileges for user
tr: liste modunda, kullanıcıların ayrıcalıklarını görüntüle

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
tr: belirtilen kullanıcı adı veya ID ile komutu çalıştırın (veya dosyayı düzenleyin)

en: display version information and exit
tr: sürüm bilgisini göster ve çık

en: update user's timestamp without running a command
tr: kullanıcı zaman damgasını bir komut çalıştırmadan güncelle

en: stop processing command line arguments
tr: komut satırı argümanlarını işlemeyi durdur

en: unable to open audit system
tr: denetim sistemi açılamıyor

en: unable to send audit message
tr: denetim iletisi gönderilemiyor

en: unable to fgetfilecon %s
tr: fgetfilecon %s yapılamıyor

en: %s changed labels
tr: %s değişmiş etiket

en: unable to restore context for %s
tr: %s için bağlam geri yüklenemiyor

en: unable to open %s, not relabeling tty
tr: %s açılamadı, tty yeniden etiketlenemiyor

en: %s is not a character device, not relabeling tty
tr: %s bir karakter aygıtı değildir, tty yeniden etiketlenemiyor

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
tr: geçerli tty bağlamı alınamadı, tty yeniden etiketlenemiyor

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
tr: bilinmeyen güvenlik sınıfı "chr_file", tty yeniden etiketlenemiyor

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
tr: yeni tty bağlamı alınamadı, tty yeniden etiketlenemiyor

en: unable to set new tty context
tr: yeni tty bağlamı alınamıyor

en: failed to get new context
tr: yeni bağlam alınamadı

en: unable to get default type for role %s
tr: %s görevi için öntanımlı tür alınamıyor

en: failed to set new role %s
tr: %s yeni görevi atanamadı

en: failed to set new type %s
tr: yeni tür %s atanamadı

en: %s is not a valid context
tr: %s geçerli bir bağlam değil

en: failed to get old context
tr: eski bağlam alınamadı

en: unable to determine enforcing mode.
tr: zorlama kipini belirleme başarısız.

en: unable to set exec context to %s
tr: %s için exec bağlamı ayarlanamıyor

en: unable to set key creation context to %s
tr: %s için anahtar oluşturma bağlamı ayarlanamıyor

en: requires at least one argument
tr: en az bir argüman gerektirir

en: invalid file descriptor number: %s
tr: geçersiz dosya tanımlayıcı sayısı: %s

en: unable to run %s as a login shell
tr: bir oturum açma kabuğu gibi %s çalıştırılamıyor

en: %s: editing symbolic links is not permitted
tr: %s: sembolik bağlantı düzenlemesine izin verilmemiştir

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
tr: %s: yazılabilir klasördeki düzenleme dosyalarına izin verilmemiştir

en: contents of edit session left in %s
tr: düzenleme oturumu içerikleri %s içinde bırakıldı

en: unable to get group list
tr: grup listesi alınamıyor

en: unable to save handler for signal %d
tr: %d için işleyici kaydedilemiyor

en: resource control limit has been reached
tr: kaynak denetim sınırına ulaşıldı

en: user "%s" is not a member of project "%s"
tr: "%s", bir "%s" projesi üyesi değil

en: the invoking task is final
tr: çağırılan görev son

en: could not join project "%s"
tr: "%s" projesine katılamadı

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
tr: "%s" projesi için hiçbir kaynak havuzu varsayılan atamaları kabul etmiyor

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
tr: belirtilen kaynak havuzu "%s" projesi için mevcut değil

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
tr: "%s" projesi için öntanımlı kaynak havuzu atanamadı

en: setproject failed for project "%s"
tr: "%s" projesi için setproject başarısız

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
tr: uyarı, "%s" projesi için kaynak denetim ataması başarısız

en: Sudo version %s
tr: Sudo sürüm %s

en: Configure options: %s
tr: Yapılandırma seçenekleri: %s

en: fatal error, unable to load plugins
tr: ölümcül hata, eklentiler yüklenemiyor

en: plugin did not return a command to execute
tr: eklenti çalıştırmak için bir komut döndürmedi

en: unexpected sudo mode 0x%x
tr: beklenmeyen 0x%x sudo kipi

en: you do not exist in the %s database
tr: sen %s veritabanında yoksun

en: unable to determine tty
tr: tty belirlenemiyor

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
tr: %s, %d kullanıcı kimliği tarafından sahiplenmeli ve setuid biti ayarlanmış olmalı

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
tr: etkin kullanıcı kimliği %d değil, %s 'nosuid' seçeneği ayarlanmış bir dosya sisteminde veya yetkisiz haklara sahip bir NFS dosya sisteminde mi?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
tr: etkin kullanıcı kimliği %d değil, sudo setuid root ile mi yüklendi?

en: unable to set supplementary group IDs
tr: ek grup kimlikleri ayarlanamıyor

en: unable to set effective gid to runas gid %u
tr: etkin grup kimliği, runas gid %u olarak ayarlanamıyor

en: unable to set gid to runas gid %u
tr: grup kimliği, runas gid %u olarak ayarlanamıyor

en: unexpected child termination condition: %d
tr: beklenmeyen alt sonlandırma şartı: %d

en: unable to initialize policy plugin
tr: ilke eklentisi başlatılamıyor

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
tr: %s ilke eklentisi, bir "check_policy" yöntemi içermiyor

en: policy plugin %s does not support listing privileges
tr: %s ilke eklentisi listeleme yetkilerini desteklemiyor

en: policy plugin %s does not support the -v option
tr: %s ilke eklentisi -v seçeneğini desteklemiyor

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
tr: %s ilke eklentisi -k/-K seçeneklerini desteklemiyor

en: error initializing I/O plugin %s
tr: başlatma hatası G/Ç eklentisi %s

en: error initializing I/O plugin
tr: eklenti I/O başlatırken hata oluştu

en: error initializing audit plugin %s
tr: başlatma hatası I/O eklentisi %s

en: %s: unable to log error event%s%s
tr: %s: hata etkinlik kaydı yüklenemiyor%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
tr: %s: kabul etkinlik kaydı yüklenemiyor%s%s

en: audit plugin error
tr: denetim eklentisi hatası

en: %s: unable to log reject event%s%s
tr: %s: reddetme etkinlik kaydı yüklenemiyor%s%s

en: error initializing approval plugin %s
tr: onay eklentisini %s başlatma hatası

en: command rejected by approver
tr: onaylayan tarafından komut reddedildi

en: approval plugin error
tr: onay eklentisi hatası

en: no writable temporary directory found
tr: yazılabilir geçici dizin bulunamadı

en: %s left unmodified
tr: %s düzenlenmemiş olarak bırakıldı

en: %s unchanged
tr: %s değiştirilmemiş

en: sesh: internal error: odd number of paths
tr: sesh: iç hata: yolların tek sayısı

en: sesh: unable to create temporary files
tr: sesh: geçici dosyalar oluşturulamıyor

en: sesh: killed by a signal
tr: sesh: bir sinyal tarafından ortadan kaldırıldı

en: sesh: unknown error %d
tr: sesh: bilinmeyen hata %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
tr: geçici dosyalar onların özgün konumlarına kopyalanamıyor

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
tr: bazı geçici dosyalar onların özgün konumlarına kopyalanamıyor

en: unable to change uid to root (%u)
tr: kullanıcı kimliği yetkili (%u) olarak değiştirilemiyor

en: plugin error: missing file list for sudoedit
tr: eklenti hatası: sudoedit için eksik dosya listesi

en: unable to read the clock
tr: saat okunamıyor

en: intercept port not set
tr: kesme bağlantı portu ayarlı değil

en: timed out reading password
tr: şifre okuma zaman aşımına uğradı

en: no password was provided
tr: şifre sağlanmadı

en: unable to read password
tr: parola okunamıyor

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
tr: şifreyi okumak için bir terminal gereklidir; ya standart girdiden okumak için -S seçeneğini kullanın ya da bir askpass yardımcısı yapılandırın

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
tr: askpass programı belirtilmemiş, SUDO_ASKPASS ayarlamayı deneyin

en: unable to set gid to %u
tr: grup kimliği %u olarak ayarlanamıyor

en: unable to set uid to %u
tr: kullanıcı kimliği %u olarak ayarlanamıyor

en: unable to run %s
tr: %s çalıştırılamıyor

en: unable to save stdin
tr: stdin kaydedilemiyor

en: unable to dup2 stdin
tr: dup2 stdin yapılamıyor

en: unable to restore stdin
tr: stdin geri yüklenemiyor
