sudo 1.9.13b2 - en to yue translation catalogue (235 entries)

en: unable to open userdb
yue: 開唔到用家資料庫

en: unable to switch to registry "%s" for %s
yue: 切換唔到去「%1$s」註冊表嚟做 %2$s

en: unable to restore registry
yue: 還原唔到註冊表

en: %s: %s
yue: %s：%s

en: unable to allocate memory
yue: 分配唔到記憶體

en: unable to stat %.*s
yue: 攞唔到 %.*s 嘅狀態

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
yue: %.*s 係度，但係唔係目錄 (0%o)

en: unable to open %s
yue: 開唔到 %s

en: unable to mkdir %.*s
yue: 建立唔到 %.*s 目錄

en: unable to open %.*s
yue: 開唔到 %.*s

en: regular expression too large
yue: 正規表達式太長

en: Unknown signal
yue: 唔知係乜嘢訊號

en: invalid value
yue: 數值無效

en: value too large
yue: 數值太大

en: value too small
yue: 數值太細

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
yue: 喺 %2$s 第 %3$u 行搵到無效嘅 Path 值「%1$s」

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
yue: 喺 %3$s 第 %4$u 行搵到用喺 %1$s 嘅「%2$s」無效數值

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
yue: 喺「%2$s」第 %3$u 行搵到唔支援嘅「%1$s」群組來源

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
yue: 喺 %2$s 第 %3$u 行搵到無效嘅「%1$s」最大群組

en: %s is not a regular file
yue: %s 唔係普通檔案

en: %s is owned by uid %u, should be %u
yue: %s 唔應該係用家 ID %u 嘅人擁有，應該係 %u

en: %s is world writable
yue: %s 邊個都寫得

en: %s is group writable
yue: %s 個群組嘅人都寫得

en: failed to determine AppArmor confinement
yue: 搞唔清 AppArmor 嘅限制

en: unable to change AppArmor profile to %s
yue: 改唔到 AppArmor 設定檔做 %s

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
yue: %s：要唔要將 %s 截斷做零位元組？(y/n) [n]

en: not overwriting %s
yue: 唔會覆寫 %s

en: unable to read from %s
yue: 讀唔到 %s 入面嘅嘢

en: unable to write to %s
yue: 寫唔入「%s」

en: unable to stat %s
yue: 攞唔到 %s 檔案嘅資訊

en: %s: not a regular file
yue: %s：唔係普通檔案

en: %s: bad file mode: 0%o
yue: %s：檔案模式唔啱：0%o

en: unable to restore current working directory
yue: 還原唔到而家嘅工作目錄

en: unable to set privileges
yue: 設定唔到權限

en: unable to set limit privileges
yue: 設定唔到限制權限

en: unknown login class %s
yue: 唔知乜嘢係 %s 登入類別

en: unable to set user context
yue: 設定唔到用家上下文

en: unable to set process priority
yue: 設定唔到程序優先級

en: unable to change root to %s
yue: 轉唔到去 %s 根目錄

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
yue: 變更唔到做 runas 使用者 ID (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
yue: 轉唔到目錄去 %s

en: starting from %s
yue: 由 %s 開始

en: unable to set handler for signal %d
yue: 設定唔到處理 %d 訊號嘅程式

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
yue: 呢個系統嘅 SELinux RBAC 唔支援攔截模式

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
yue: 呢個系統嘅 SELinux RBAC 唔記錄子命令

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
yue: 喺 PRIV_LIMIT 移除唔到 PRIV_PROC_EXEC

en: unable to add event to queue
yue: 加唔到事件入佇列

en: command not set by the security policy
yue: 安全性策略冇設定命令

en: command rejected by policy
yue: 命令俾策略拒絕咗

en: approval plugin error
yue: 核准外掛程式出錯

en: policy plugin error
yue: 策略外掛程式出錯

en: invalid PolicyCheckRequest
yue: PolicyCheckRequest 無效

en: client request too large: %zu
yue: 用戶端請求太大：%zu

en: unable to unpack %s size %zu
yue: 解唔開 %s，大小 %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
yue: 喺從 %3$s 收返嚟嘅 %2$s 入面有個估唔到嘅 type_case 數值 %1$d

en: server message too large: %zu
yue: 伺服器訊息太大：%zu

en: I/O plugin error
yue: I/O 外掛程式出錯

en: command rejected by I/O plugin
yue: 命令俾 I/O 外掛程式拒絕咗

en: error logging suspend
yue: 記錄暫停嗰陣出錯

en: error changing window size
yue: 改視窗大細嗰陣出錯

en: error reading from socketpair
yue: 喺 socketpair 度讀資料嗰陣出錯

en: unexpected reply type on backchannel: %d
yue: backchannel 回應類型估唔到：%d

en: unable to set controlling tty
yue: 設定唔到控制終端機

en: unable to create pipe
yue: 建立唔到管線

en: unable to receive message from parent
yue: 收唔到嚟自上層嘅訊息

en: unable to fork
yue: 複製 (fork) 唔到新程序

en: unable to restore tty label
yue: 還原唔到終端機標籤 (tty label)

en: unable to execute %s
yue: 執行唔到 %s

en: policy plugin failed session initialization
yue: 政策外掛程式初始化工作階段失敗

en: unable to create sockets
yue: 建立唔到 socket 檔案

en: error in event loop
yue: 事件處理迴圈入面出錯

en: internal error, %s overflow
yue: 內部錯誤，%s 溢位

en: unable to set registers for process %d
yue: 設定唔到程序 %d 嘅寄存器

en: process %d exited unexpectedly
yue: 程序 %d 估唔到咁就走咗

en: unable to set seccomp filter
yue: 設定唔到 seccomp 過濾器

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
yue: 直譯器引數，預期係「%s」，但係收到「%s」

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
yue: 路徑名唔夾，預期係「%s」，但係收到「%s」

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
yue: %s[%d] 唔夾，預期係「%s」，但係收到「%s」

en: process %d unexpected status 0x%x
yue: 程序 %d 嘅狀態 0x%x 唔喺預期之內

en: unable to get event message for process %d
yue: 攞唔到程序 %d 嘅事件訊息

en: unable to get registers for process %d
yue: 攞唔到程序 %d 嘅寄存器

en: unable to allocate pty
yue: 分配唔到虛擬終端機

en: unable to restore handler for signal %d
yue: 還原唔到處理 %d 訊號嘅程序

en: unable to send message to monitor process
yue: 送唔到訊息去監控程序

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
yue: 載入「%3$s」外掛程式嗰陣，發現 %1$s 第 %2$d 行有錯

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
yue: 唔理喺 %2$s 第 %3$d 行重複嘅外掛程式「%1$s」

en: unable to load %s: %s
yue: 載入唔到 %s：%s

en: unable to find symbol "%s" in %s
yue: 喺 %s 入面搵唔到「%s」符號

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
yue: 喺 %3$s 度搵到唔夾嘅外掛程式主版本號 %1$d（預期係 %2$d）

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
yue: 唔理喺 %2$s 第 %3$d 行嘅「%1$s」sudo 策略外掛程式

en: only a single policy plugin may be specified
yue: 淨係可以指定一個 Sudo 策略外掛程式

en: unknown plugin type %d found in %s
yue: 喺 %2$s 度搵到唔知乜嘢類型嘅外掛程式 %1$d

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
yue: %s 策略外掛程式冇 check_policy 方法

en: invalid environment variable name: %s
yue: 環境變數名無效：%s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
yue: 傳俾 -C 嘅引數數字應該要大過或者等如 3

en: you may not specify both the -i and -s options
yue: 唔可以同時指定 -i 同 -s 選項

en: you may not specify both the -i and -E options
yue: 唔可以同時指定 -i 同 -E 選項

en: the -E option is not valid in edit mode
yue: -E 選項喺編輯模式入面無效

en: you may not specify environment variables in edit mode
yue: 唔可以喺編輯模式入面指定環境變數

en: the -U option may only be used with the -l option
yue: -U 選項淨係可以同 -l 選項一齊用

en: the -A and -S options may not be used together
yue: 唔可以同時用 -A 同 -S 選項

en: sudoedit is not supported on this platform
yue: 呢個平台唔支援 sudoedit

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
yue: 淨係可以指定其中一個選項：-e、-h、-i、-K、-l、-s、-v、-V

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
yue: 淨係可以指定 -K、-k 或者 -N 其中一個選項

en: %s - edit files as another user
yue: %s - 用另一個使用者身份編輯檔案

en: %s - execute a command as another user
yue: %s - 用另一個使用者身份執行指令

en: 
    Options:
yue: 
    選項：

en: use a helper program for password prompting
yue: 用助手程式嚟問密碼

en: use specified BSD authentication type
yue: 用指定嘅 BSD 身份驗證類型

en: run command in the background
yue: 喺背景執行指令

en: ring bell when prompting
yue: 提示嗰陣響鈴

en: close all file descriptors >= num
yue: 閂晒所有 >= num 嘅檔案描述元

en: run command with the specified BSD login class
yue: 用指定嘅 BSD 登入類型執行指令

en: change the working directory before running command
yue: 執行命令之前，先轉工作目錄

en: preserve user environment when running command
yue: 執行指令嗰陣保留使用者嘅環境

en: preserve specific environment variables
yue: 保留指定嘅環境變數

en: edit files instead of running a command
yue: 編輯檔案，唔執行指令

en: run command as the specified group name or ID
yue: 用指定嘅群組名或者 ID 執行指令

en: set HOME variable to target user's home dir
yue: 設定 HOME 環境變數做目標使用者嘅家目錄

en: display help message and exit
yue: 顯示說明訊息，然後離開

en: run command on host (if supported by plugin)
yue: 喺指定嘅主機執行指令（如果外掛程式支援）

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
yue: 用目標使用者身份執行登入 shell；都可以同時指定一個指令

en: remove timestamp file completely
yue: 完全移除時間戳記檔案

en: invalidate timestamp file
yue: 令時間戳檔案失效

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
yue: 列出使用者嘅權限或者檢查特定指令；用兩次可以出長啲嘅格式

en: non-interactive mode, no prompts are used
yue: 非互動式模式，唔會用任何提示文字

en: preserve group vector instead of setting to target's
yue: 保留而家嘅群組集合，唔設定做目標嗰個

en: use the specified password prompt
yue: 用指定嘅密碼提示文字

en: change the root directory before running command
yue: 執行命令之前，先轉根目錄

en: create SELinux security context with specified role
yue: 用指定嘅角色建立 SELinux 安全上下文

en: read password from standard input
yue: 由標準輸入讀取密碼

en: run shell as the target user; a command may also be specified
yue: 用目標使用者身份執行 shell；都可以同時指定一個指令

en: create SELinux security context with specified type
yue: 用指定嘅類型建立 SELinux 安全上下文

en: terminate command after the specified time limit
yue: 喺指定嘅時間限制過咗之後中止指令

en: in list mode, display privileges for user
yue: 喺清單模式入面，顯示使用者嘅權限

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
yue: 用指定嘅使用者名或者 ID 嚟執行指令（或者編輯檔案）

en: display version information and exit
yue: 顯示版本資訊，然後離開

en: update user's timestamp without running a command
yue: 更新使用者時間戳記，但係唔執行指令

en: stop processing command line arguments
yue: 停止處理指令列引數

en: unable to open audit system
yue: 開唔到稽核系統

en: unable to send audit message
yue: 送唔出稽核訊息

en: unable to fgetfilecon %s
yue: 對 %s 執行唔到 fgetfilecon

en: %s changed labels
yue: %s 個已變更嘅標籤

en: unable to restore context for %s
yue: 還原唔到「%s」嘅 SELinux 上下文

en: unable to open %s, not relabeling tty
yue: 開唔到 %s，唔會重新標籤終端機

en: %s is not a character device, not relabeling tty
yue: %s 唔係字元裝置，唔會重新標籤終端機

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
yue: 攞唔到而家嘅終端機內容，唔會重新標籤終端機

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
yue: 唔知乜嘢係安全類別「chr_file」，唔會重新標籤終端機

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
yue: 攞唔到新嘅終端機上下文，唔會重新標籤終端機

en: unable to set new tty context
yue: 設定唔到新嘅終端機上下文

en: you must specify a role for type %s
yue: 你一定要對 %s 類型指定一個角色

en: unable to get default type for role %s
yue: 攞唔到 %s 角色嘅預設類型

en: failed to get new context
yue: 攞唔到新嘅上下文

en: failed to set new role %s
yue: 設定唔到新嘅角色 %s

en: failed to set new type %s
yue: 設定唔到新嘅類型 %s

en: %s is not a valid context
yue: %s 唔係有效嘅 SELinux 上下文

en: failed to get old context
yue: 攞唔到舊嘅上下文

en: unable to determine enforcing mode.
yue: 判斷唔到 SELinux 嘅執行模式。

en: unable to set exec context to %s
yue: 設定唔到執行上下文做 %s

en: unable to set key creation context to %s
yue: 設定唔到金鑰建立上下文做 %s

en: Only one of the -c or -i options may be specified
yue: 淨係可以指定 -c 或者 -i 其中一個選項

en: invalid file descriptor number: %s
yue: 檔案描述元號碼無效：%s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
yue: -%c 選項唔可以用喺編輯模式。

en: The -%c option may only be used in edit mode.
yue: -%c 選項淨係可以用喺編輯模式。

en: %s: editing symbolic links is not permitted
yue: %s：唔畀編輯符號連結

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
yue: %s：唔畀喺寫得嘅目錄編輯檔案

en: contents of edit session left in %s
yue: 編輯階段嘅內容留低咗喺 %s

en: unable to get group list
yue: 攞唔到群組清單

en: unable to save handler for signal %d
yue: 儲存唔到用喺 %d 訊號嘅處理程式

en: resource control limit has been reached
yue: 去到資源控制嘅上限

en: user "%s" is not a member of project "%s"
yue: 使用者「%s」唔係專案「%s」嘅成員

en: the invoking task is final
yue: 觸發緊嘅任務已經完咗 (final)

en: could not join project "%s"
yue: 加入唔到專案「%s」

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
yue: 專案「%s」冇接受預設繫結嘅資源集區

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
yue: 專案「%s」冇指定嘅資源集區

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
yue: 將專案「%s」繫結唔到去預設資源集區

en: setproject failed for project "%s"
yue: 對專案「%s」執行 setproject 失敗

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
yue: 警告：對專案「%s」執行資源控制指派失敗

en: Sudo version %s
yue: Sudo 版本 %s

en: Configure options: %s
yue: 設定選項：%s

en: fatal error, unable to load plugins
yue: 致命錯誤：載入唔到外掛程式

en: plugin did not return a command to execute
yue: 外掛程式冇回傳要執行嘅指令

en: unexpected sudo mode 0x%x
yue: 估唔到嘅 0x%x sudo 模式

en: you do not exist in the %s database
yue: 你唔喺 %s 資料庫入面

en: unable to determine tty
yue: 判斷唔到終端機

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
yue: 已設定咗「冇新特權 (no new privileges)」旗標，唔畀 sudo 用 root 身份執行。

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
yue: 如果 sudo 喺容器入面執行，你可能要調整容器設定嚟停用呢個旗標。

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
yue: %s 一定要係用家 ID %d 嘅人擁有，而且要設定 setuid 位元

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
yue: 有效使用者 ID 唔係 %d，請問「%s」係咪喺設定咗「nosuid」掛載選項嘅檔案系統入面，定係喺冇 root 權限嘅 NFS 檔案系統？

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
yue: 有效使用者 ID 唔係 %d，sudo 係咪已經安裝咗 setuid root？

en: unable to set supplementary group IDs
yue: 設定唔到增補群組 ID

en: unable to set effective gid to runas gid %u
yue: 設定唔到有效群組 ID 做 runas 群組 ID %u

en: unable to set gid to runas gid %u
yue: 設定唔到群組 ID 做 runas 群組 ID %u

en: argv not set by the security policy
yue: 安全性策略冇設定 argv

en: envp not set by the security policy
yue: 安全性策略冇設定 envp

en: unexpected child termination condition: %d
yue: 估唔到嘅子程序終止狀況：%d

en: unable to initialize policy plugin
yue: 初始化唔到 Sudo 策略外掛程式

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
yue: %s 策略外掛程式冇 "check_policy" 方法

en: policy plugin %s does not support listing privileges
yue: %s 策略外掛程式唔支援權限列表

en: policy plugin %s does not support the -v option
yue: %s 策略外掛程式唔支援 -v 指令列選項

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
yue: %s 策略外掛程式唔支援 -k/-K 指令列選項

en: error initializing I/O plugin %s
yue: 初始化「%s」I/O 外掛程式嗰陣出錯

en: error initializing I/O plugin
yue: 初始化 I/O 外掛程式嗰陣出錯

en: error initializing audit plugin %s
yue: 初始化稽核外掛程式 %s 嗰陣出錯

en: %s: unable to log error event%s%s
yue: %s：記錄唔到錯誤事件%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
yue: %s：記錄唔到接受事件%s%s

en: audit plugin error
yue: 稽核外掛程式出錯

en: %s: unable to log reject event%s%s
yue: %s：記錄唔到拒絕事件%s%s

en: error initializing approval plugin %s
yue: 初始化核准外掛程式 %s 嗰陣出錯

en: command rejected by approver
yue: 命令俾核准人拒絕咗

en: no writable temporary directory found
yue: 搵唔到寫得嘅暫存目錄

en: %s left unmodified
yue: %s 冇改過

en: %s unchanged
yue: %s 冇變

en: sesh: internal error: odd number of paths
yue: sesh：內部錯誤：路徑數量係單數

en: sesh: unable to create temporary files
yue: sesh：建立唔到暫存檔案

en: sesh: killed by a signal
yue: sesh：俾訊號中止咗

en: sesh: unknown error %d
yue: sesh：唔知乜嘢錯誤代碼 %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
yue: 複製唔到暫存檔返去佢哋原本嘅位置

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
yue: 複製唔到部份暫存檔返去佢哋原本嘅位置

en: unable to change uid to root (%u)
yue: 變更唔到使用者 ID 做 root (%u)

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
yue: 外掛程式錯誤：用喺 sudoedit 嘅檔案清單無效

en: plugin error: missing file list for sudoedit
yue: 外掛程式錯誤：唔見咗可用喺 sudoedit 嘅檔案清單

en: unable to read the clock
yue: 讀唔到時間

en: intercept port not set
yue: 攔截埠口未設定

en: timed out reading password
yue: 讀取密碼超時

en: no password was provided
yue: 冇提供密碼

en: unable to read password
yue: 讀唔到密碼

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
yue: 要終端機先讀到密碼；可以用 -S 選項由標準輸入讀取，或者設定 askpass 助手程式

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
yue: 冇指定 askpass 程式，試吓設定 SUDO_ASKPASS 環境變數

en: unable to set gid to %u
yue: 設定唔到群組 ID 做 %u

en: unable to set uid to %u
yue: 設定唔到使用者 ID 做 %u

en: unable to run %s
yue: 執行唔到 %s

en: unable to save stdin
yue: 儲存唔到標準輸入

en: unable to dup2 stdin
yue: 對標準輸入執行唔到 dup2 操作

en: unable to restore stdin
yue: 復原唔到標準輸入
