sudo-1.9.16b1 - en to sr translation catalogue (240 entries)

en: unable to open userdb
sr: не могу да отворим корисничку базу података

en: unable to switch to registry "%s" for %s
sr: не могу да се пребацим на регистар „%s“ за %s

en: unable to restore registry
sr: не могу да повратим регистар

en: unable to allocate memory
sr: не могу да доделим меморију

en: unable to stat %.*s
sr: не могу да добијем податке о „%.*s“

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
sr: „%.*s“ постоји али није директоријум (0%o)

en: unable to open %s
sr: не могу да отворим %s

en: unable to mkdir %.*s
sr: не могу да направим директоријум „%.*s“

en: unable to open %.*s
sr: не могу да отворим „%.*s“

en: regular expression too large
sr: регуларни израз је превелик

en: Unknown signal
sr: Непознати сигнал

en: invalid value
sr: неисправна вредност

en: value too large
sr: вредност је превелика

en: value too small
sr: вредност је премала

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
sr: неисправна вредност путање „%s“ у „%s“, %u. ред

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
sr: неисправна вредност за %s „%s“ у „%s“, %u. ред

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
sr: неподржани извор групе „%s“ у „%s“, %u. ред

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
sr: неисправне највеће групе „%s“ у „%s“, %u. ред

en: %s is not a regular file
sr: „%s“ није обична датотека

en: %s is owned by uid %u, should be %u
sr: %s је у власништву уиб-а %u, а треба бити %u

en: %s is world writable
sr: %s је светски уписив

en: %s is group writable
sr: %s је групно уписив

en: failed to determine AppArmor confinement
sr: нисам успео да одредим оивичење АпАрмора

en: unable to change AppArmor profile to %s
sr: не могу да променим АпАрмор профил на „%s“

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
sr: %s: да скратим „%s“ на нула бајта? (y/n) [n]

en: not overwriting %s
sr: не преписујем „%s“

en: unable to read from %s
sr: не могу да читам из „%s“

en: unable to write to %s
sr: не могу да упишем у %s

en: unable to stat %s
sr: не могу да добијем податке о „%s“

en: %s: not a regular file
sr: %s: није обична датотека

en: %s: bad file mode: 0%o
sr: %s: лош режим датотеке: 0%o

en: unable to restore current working directory
sr: не могу да повратим текући радни директоријум

en: unable to set privileges
sr: не могу да поставим привилегије

en: unable to set limit privileges
sr: не могу да поставим привилегије ограничења

en: unknown login class %s
sr: непозната класа пријаве %s

en: unable to set user context
sr: не могу да подесим кориснички контекст

en: unable to set process priority
sr: не могу да подесим приоритет процеса

en: unable to change root to %s
sr: не могу да променим администратора на %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
sr: не могу да се пребацим у покрени_као уид (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
sr: не могу да променим директоријум у %s

en: starting from %s
sr: почевши од „%s“

en: unable to set handler for signal %d
sr: не могу да подесим руковаоца за сигнал „%d“

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
sr: режим пресретања није подржан са СЕЛинукс РБАЦ-ом на овом систему

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
sr: не могу да забележим садржане наредбе са СЕЛинукс РБАЦ-ом на овом систему

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
sr: не могу да уклоним PRIV_PROC_EXEC из PRIV_LIMIT

en: unable to add event to queue
sr: не могу да додам догађај у ред

en: command not set by the security policy
sr: наредба није постављена политиком безбедности

en: command rejected by policy
sr: наредба је одбачена политиком

en: approval plugin error
sr: грешка прикључка одобравања

en: policy plugin error
sr: грешка прикључка политике

en: invalid PolicyCheckRequest
sr: неисправан захтев провере политике

en: client request too large: %zu
sr: захтев клијента је превелик: %zu

en: unable to unpack %s size %zu
sr: не могу да распакујем „%s“ величине %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
sr: неочекивана вредност врсте_слова %d у „%s“ из „%s“

en: server message too large: %zu
sr: порука сервера је превелика: %zu

en: I/O plugin error
sr: грешка У/И прикључка

en: command rejected by I/O plugin
sr: наредбу је одбацио У/И прикључак

en: error logging suspend
sr: грешка обуставе писања дневника

en: error changing window size
sr: грешка промене величине прозора

en: error reading from socketpair
sr: грешка у читању из пара прикључка

en: unexpected reply type on backchannel: %d
sr: неочекивана врста одговора на повратном каналу: %d

en: unable to set controlling tty
sr: не могу да подесим контролисање tty

en: unable to create sockets
sr: не могу да направим утичнице

en: unable to receive message from parent
sr: не могу да примим поруку од родитеља

en: unable to fork
sr: не могу да поделим

en: unable to restore tty label
sr: не могу да повратим tty натпис

en: unable to execute %s
sr: не могу да извршим %s

en: unable to create pipe
sr: не могу да направим спојку

en: policy plugin failed session initialization
sr: није успело покретање сесије прикључка политике

en: error in event loop
sr: грешка у петљи догађаја

en: internal error, %s overflow
sr: унутрашња грешка, прекорачење функције „%s“

en: unable to set registers for process %d
sr: не могу да поставим регистре за процес %d

en: process %d exited unexpectedly
sr: процес %d је изашао неочекивано

en: unable to set seccomp filter
sr: не могу да поставим „seccomp“ филтер

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
sr: аргумент тумача, очекивах „%s“, добих „%s“

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
sr: назив путање не одговара, очекивах „%s“, добих „%s“

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
sr: %s[%d] не одговара, очекивах „%s“, добих „%s“

en: process %d unexpected status 0x%x
sr: процес %d неочекиваног статуса 0x%x

en: unable to get event message for process %d
sr: не могу да добавим поруку догађаја за процес %d

en: unable to get registers for process %d
sr: не могу да добавим регистре за процес %d

en: unable to allocate pty
sr: не могу да доделим pty

en: unable to restore terminal settings
sr: не могу да повратим поставке терминала

en: unable to set handler for SIGCONT
sr: не могу да подесим руковаоца за „SIGCONT“

en: unable to set handler for SIG%s
sr: не могу да подесим руковаоца за „SIG%s“

en: unable to restore handler for SIG%s
sr: не могу да повратим руковаоца за „SIG%s“

en: unable to restore handler for SIGCONT
sr: не могу да повратим руковаоца за „SIGCONT“

en: unable to send message to monitor process
sr: не могу да пошаљем поруку процесу праћења

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
sr: грешка у „%s“, %d. ред приликом учитавања прикључка „%s“

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
sr: занемарујем удвостручени „%s“ прикључак у %s, %d. ред

en: unable to load %s: %s
sr: не могу да учитам %s: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
sr: не могу да пронађем симбол „%s“ у %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
sr: пронађено је несагласно главно издање прикључка %d (очекивано је %d) у „%s“

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
sr: занемарујем прикључак сигурности „%s“ у %s, %d. ред

en: only a single policy plugin may be specified
sr: може бити наведен само један прикључак сигурности

en: unknown plugin type %d found in %s
sr: нађох непознату врсту прикључка %d у „%s“

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
sr: прикључак сигурности %s не садржи метод провере_сигурности

en: invalid environment variable name: %s
sr: неисправан назив променљиве окружења: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
sr: аргумент уз -C мора бити број већи или једнак 3

en: you may not specify both the -i and -s options
sr: не можете да наведете обе опције „-i“ и „-s“

en: you may not specify both the -i and -E options
sr: не можете да наведете обе опције „-i“ и „-E“

en: the -E option is not valid in edit mode
sr: опција „-E“ није исправна у режиму уређивања

en: you may not specify environment variables in edit mode
sr: не можете да одредите променљиве окружења у режиму уређивања

en: the -U option may only be used with the -l option
sr: опција „-U“ може бити коришћена само са опцијом „-l“

en: the -A and -S options may not be used together
sr: опције „-A“ и „-S“ не могу бити коришћене заједно

en: sudoedit is not supported on this platform
sr: „sudoedit“ није подржано на овој платформи

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
sr: Само једна од опција -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v или -V може бити наведена

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
sr: Само једна од опција „-K“, „-k“ или „-N“ може бити наведена

en: %s - edit files as another user
sr: %s — уредите датотеке као други корисник

en: %s - execute a command as another user
sr: %s — извршите наредбу као други корисник

en: 
    Options:
sr: 
    Опције:

en: use a helper program for password prompting
sr: користи програм испомоћи за упит лозинке

en: use specified BSD authentication type
sr: користи наведену врсту БСД потврде идентитета

en: run command in the background
sr: покреће наредбу у позадини

en: ring bell when prompting
sr: звони приликом постављања упита

en: close all file descriptors >= num
sr: затвара све описнике датотеке >= fd

en: run command with the specified BSD login class
sr: покреће наредбу са наведеним разредом БСД пријаве

en: change the working directory before running command
sr: мења радни директоријум пре покретања наредбе

en: preserve user environment when running command
sr: чува корисничко окружење приликом покретања наредбе

en: preserve specific environment variables
sr: чува нарочите променљиве окружења

en: edit files instead of running a command
sr: уређује датотеке уместо да изврши наредбу

en: run command as the specified group name or ID
sr: извршава наредбу као наведени назив групе или ИБ

en: set HOME variable to target user's home dir
sr: подешава променљиву ЛИЧНО у циљну корисничку личну фасциклу

en: display help message and exit
sr: приказује поруку помоћи и излази

en: run command on host (if supported by plugin)
sr: покреће наредбу на домаћину (ако је подржано прикључком)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
sr: покреће љуску пријаве као крајњи корисник; наредба може такође бити наведена

en: remove timestamp file completely
sr: потпуно уклања датотеку записа датума и времена

en: invalidate timestamp file
sr: чини неисправном датотеку датума и времена

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
sr: исписује привилегије корисника или проверава посебну наредбу; користи се двапута за дуже записе

en: non-interactive mode, no prompts are used
sr: немеђудејствени режим, не користи упите

en: preserve group vector instead of setting to target's
sr: чува вектор групе уместо да подеси на циљеве

en: use the specified password prompt
sr: користи упит наведене лозинке

en: change the root directory before running command
sr: мења корени директоријум пре покретања наредбе

en: create SELinux security context with specified role
sr: ствара СЕЛинукс сигурносни контекст са наведеном улогом

en: read password from standard input
sr: чита лозинку са стандардног улаза

en: run shell as the target user; a command may also be specified
sr: покреће љуску као крајњи корисник; наредба такође може бити наведена

en: create SELinux security context with specified type
sr: ствара СЕЛинукс сигурносни контекст са наведеном улогом

en: terminate command after the specified time limit
sr: окончава наредбу након наведеног временског ограничења

en: in list mode, display privileges for user
sr: у режиму списка, приказује привилегије за корисника

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
sr: покреће наредбу (или уређује датотеку) као наведени корисник

en: display version information and exit
sr: приказује податке о издању и излази

en: update user's timestamp without running a command
sr: освежава кориснички запис датума и времена без покретања наредбе

en: stop processing command line arguments
sr: зауставља обрађивање аргумената линије наредби

en: unable to open audit system
sr: не могу да отворим аудит систем

en: unable to send audit message
sr: не могу да пошаљем аудит поруку

en: unable to fgetfilecon %s
sr: не могу да добавим контекст отворене датотеке %s

en: %s changed labels
sr: %s измењена натписа

en: unable to restore context for %s
sr: не могу да повратим контекст за %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
sr: не могу да отворим %s, није тту за поновно натписивање

en: %s is not a character device, not relabeling tty
sr: „%s“ није знаковни уређај, није конзола за поновно натписивање

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
sr: не могу да добавим текући тту контекст, није тту за поновно натписивање

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
sr: непознат разред безбедности „chr_file“, није тту за поновно натписивање

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
sr: не могу да добавим нови тту контекст, није тту за поновно натписивање

en: unable to set new tty context
sr: не могу да подесим нови тту контекст

en: you must specify a role for type %s
sr: морате да наведете улогу за врсту %s

en: unable to get default type for role %s
sr: не могу да добавим основну врсту за улогу %s

en: failed to get new context
sr: нисам успео да добавим нови контекст

en: failed to set new role %s
sr: нисам успео да подесим нову улогу %s

en: failed to set new type %s
sr: нисам успео да подесим нову врсту %s

en: %s is not a valid context
sr: %s није исправан контекст

en: failed to get old context
sr: нисам успео да добавим стари контекст

en: unable to determine enforcing mode.
sr: не могу да одредим режим присиљавања.

en: unable to set exec context to %s
sr: не могу да подесим извршни контекст за %s

en: unable to set key creation context to %s
sr: не могу да подесим контекст стварања кључа за %s

en: Only one of the -c or -i options may be specified
sr: Само једна од опција „-c“ или „-i“ може бити наведена

en: invalid file descriptor number: %s
sr: неисправан број описника датотеке: %s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
sr: Опција „-%c“ се не може користити у режиму уређивања.

en: The -%c option may only be used in edit mode.
sr: Опција „-%c“ може бити коришћена само у режиму уређивања.

en: %s: editing symbolic links is not permitted
sr: %s: уређивање симболичких веза није допуштено

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
sr: %s: уређивање датотека у уписивом директоријуму није допуштено

en: contents of edit session left in %s
sr: садржај сесије уређивања је остао у %s

en: unable to get group list
sr: не могу да добавим списак групе

en: unable to save handler for signal %d
sr: не могу да сачувам руковаоца за сигнал „%d“

en: unable to restore handler for signal %d
sr: не могу да повратим руковаоца за сигнал „%d“

en: resource control limit has been reached
sr: ограничење контроле ресурса је достигнуто

en: user "%s" is not a member of project "%s"
sr: корисник „%s“ није члан пројекта „%s“

en: the invoking task is final
sr: задатак призивања је завршни

en: could not join project "%s"
sr: не могу да приступим пројекту „%s“

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
sr: не постоји депо извора који прихвата основне пречице за пројекат „%s“

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
sr: наведени депо извора не постоји за пројекат „%s“

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
sr: не могу да се повежем са основним депоом извора за пројекат „%s“

en: setproject failed for project "%s"
sr: подешавање пројекта није успело за пројекат „%s“

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
sr: упозорење, није успело додељивање контроле ресурса за пројекат „%s“

en: Sudo version %s
sr: Судо издање %s

en: Configure options: %s
sr: Опције подешавања: %s

en: fatal error, unable to load plugins
sr: кобна грешка, не могу да учитам прикључке

en: plugin did not return a command to execute
sr: прикључак није вратио наредбу за извршавање

en: unexpected sudo mode 0x%x
sr: неочекивани судо режим 0x%x

en: you do not exist in the %s database
sr: не постојите у „%s“ бази података

en: unable to determine tty
sr: не могу да одредим конзолу

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
sr: Опција „no new privileges“ је постављена, што спречава „sudo“-а да ради као администратор.

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
sr: Ако судо ради у садржаоцу, треба да прилагодите подешавање садржаоца да искључи опцију.

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
sr: %s мора бити власништвo уида %d и треба да има подешен бит „setuid“

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
sr: стварни уид није %d, већ %s на систему датотека са подешеном опцијом „nosuid“ или је НФС систем датотека без администраторских привилегија?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
sr: стварни уид није %d, већ сетуид администратор инсталиран судоом?

en: unable to set supplementary group IDs
sr: не могу да подесим додатне ИБ-ове групе

en: unable to set effective gid to runas gid %u
sr: не могу да подесим ефективан гид да се покрене_као гид %u

en: unable to set gid to runas gid %u
sr: не могу да подесим гид да се покрене као гид %u

en: argv not set by the security policy
sr: „argv“ није постављено политиком безбедности

en: envp not set by the security policy
sr: „envp“ није постављено политиком безбедности

en: unexpected child termination condition: %d
sr: неочекивани услов завршетка потпроцеса: %d

en: unable to initialize policy plugin
sr: не могу да започнем прикључак сигурности

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
sr: прикључак сигурности %s не садржи метод „check_policy“

en: policy plugin %s does not support listing privileges
sr: прикључак сигурности %s не подржава привилегије исписивања

en: policy plugin %s does not support the -v option
sr: прикључак сигурности %s не подржава опцију -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
sr: прикључак сигурности %s не подржава опције -k/-K

en: error initializing I/O plugin %s
sr: грешка приликом покретања У/И прикључка %s

en: error initializing I/O plugin
sr: грешка приликом покретања У/И прикључка

en: error initializing audit plugin %s
sr: грешка покретања аудит прикључка „%s“

en: %s: unable to log error event%s%s
sr: %s: не могу да забележим догађај грешке%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
sr: %s: не могу да забележим догађај прихватања%s%s

en: audit plugin error
sr: грешка аудит прикључка

en: %s: unable to log reject event%s%s
sr: %s: не могу да забележим догађај одбијања%s%s

en: error initializing approval plugin %s
sr: грешка покретања прикључка одобравања „%s“

en: command rejected by approver
sr: наредбу је одбацио одобравач

en: no writable temporary directory found
sr: нисам нашао уписиви привремени директоријум

en: %s left unmodified
sr: %s је остао неизмењен

en: %s unchanged
sr: %s је непромењен

en: sesh: internal error: odd number of paths
sr: sesh: унутрашња грешка: непарн број путања

en: sesh: unable to create temporary files
sr: sesh: не могу да направим привремене датотеке

en: sesh: killed by a signal
sr: sesh: убијено сигналом

en: sesh: unknown error %d
sr: sesh: непозната грешка „%d“

en: unable to copy temporary files back to their original location
sr: не могу да умножим привремене датотеке назад на њихова првобитна места

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
sr: не могу да умножим неке од привремених датотека назад на њихова првобитна места

en: unable to change uid to root (%u)
sr: не могу да променим уид у администратора (%u)

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
sr: грешка прикључка: неисправан списак датотеке за уређивање судоа

en: plugin error: missing file list for sudoedit
sr: грешка прикључка: недостаје датотеа списка за уређивање судоа

en: unable to read the clock
sr: не могу да прочитам сат

en: intercept port not set
sr: прикључник пресретања није постављен

en: timed out reading password
sr: истече време при читању лозинке

en: no password was provided
sr: лозинка није достављена

en: unable to read password
sr: не могу да прочитам лозинку

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
sr: терминал је потребан за читање лозинке; или користите опцију „-S“ да читате из стандардног улаза или подесите помоћника тражиоца пролаза

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
sr: није наведен програм за пропуштање, покушајте да подесите SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
sr: не могу да подесим гид у %u

en: unable to set uid to %u
sr: не могу да подесим уид у %u

en: unable to run %s
sr: не могу да покренем %s

en: unable to find terminal name for device %u, %u
sr: не могу да нађем назив терминала за уређај „%u, %u“

en: unable to save stdin
sr: не могу да сачувам стандардни улаз

en: unable to dup2 stdin
sr: не могу да дуп2 стандардни улаз

en: unable to restore stdin
sr: не могу да повратим стандардни улаз
