sudo 1.9.12b2 - en to ka translation catalogue (235 entries)

en: unable to open userdb
ka: userdb-ის გახსნის შეცდომა

en: unable to switch to registry "%s" for %s
ka: რეესტრზე("%s") გადართვის შეცდომა %s-თვის

en: unable to restore registry
ka: რეესტრის აღდგენის შედომა

en: unable to allocate memory
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: unable to stat %.*s
ka: %.*s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
ka: %.*s არსებობს, მაგრამ საქაღალდე არაა (0%o)

en: unable to open %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: unable to mkdir %.*s
ka: %.*s-ის mkdir-ის შეცდომა

en: unable to open %.*s
ka: %.*s-ის გახსნის შეცდომა

en: regular expression too large
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან გრძელია

en: Unknown signal
ka: უცნობი სიგნალი

en: invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: value too large
ka: მნიშვნელობა ძალიან გრძელია

en: value too small
ka: მნიშვნელობა ძალიან პატარაა

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
ka: ბილიკის არასწორი მისამართი ("%s") %s-ში, %u ხაზზე

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
ka: %s -ის არასწორი მნიშვნელობა "%s", %s-ში, %u-ე ხაზზე

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
ka: ჯგუფის მხარდაუჭერელი წყარო "%s" %s-ში, %u-ე ხაზზე

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
ka: არასწორი მაქს. ჯგუფები "%s" %s-ში, %u-ე ხაზზე

en: %s is not a regular file
ka: %s: არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ka: %s-ის მფლობლის UID-ია %u. უნდა იყოს %u

en: %s is world writable
ka: %s ყველას მიერ ჩაწერადია

en: %s is group writable
ka: %s ჯგუფის მიერ ჩაწერადია

en: failed to determine AppArmor confinement
ka: შეცდომა AppArmor-ის ჩაკეტილობის დადგენისას

en: unable to change AppArmor profile to %s
ka: შეცდომა AppArmor-ის პროფილის %s -ზე შეცვლისას

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
ka: %s: შევკვეცო %s ნულ ბაიტამდე? (y/n) [n]

en: not overwriting %s
ka: არ გადავაწერ %s-ს

en: unable to read from %s
ka: %s-დან წაკითხვა შეუძლებელია

en: unable to write to %s
ka: %s-ში ჩაწერა შეუძლებელია

en: unable to stat %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: %s: not a regular file
ka: %s: არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს

en: %s: bad file mode: 0%o
ka: %s: ფაილის არასწორი რეჟიმი: 0%o

en: unable to restore current working directory
ka: მიმდინარე სამუშაო საქაღალდის აღდგენა შეუძლებელია

en: unable to set privileges
ka: პრივილეგიების დაყენების შეცდომა

en: unable to set limit privileges
ka: შეზღუდული პრივილეგიების დაყენების შეცდომა

en: unknown login class %s
ka: შესვლის უცნობი კლასი: %s

en: unable to set user context
ka: მომხმარებლის კონტექსტის დაყენების შეცდომა

en: unable to set process priority
ka: პროცესის პრიორიტეტის დაყენების შეცდომა

en: unable to change root to %s
ka: root საქაღალდის %s-ზე გადართვის

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
ka: გამშვებ UID-ზე (%u, %u) გადართვის შეცდომა

en: unable to change directory to %s
ka: საქაღალდის შეცვლის შეცდომა: %s

en: starting from %s
ka: %s-დან დაწყებული

en: unable to set handler for signal %d
ka: სიგნაგლისთვის (%d) სახელურის დაყენების შეცდომა

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
ka: ამ სისტემაზე SELinux RBAC-ის გამოყენებისას გადაჭერის რეჟიმი მხარდაუჭერელია

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
ka: ამ სისტემაზე SELinux RBAC-თან ერთად ქვებრძანებების ჟურნალში ჩაწერა შეუძლებელია

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
ka: pRIV_LIMIT-დან PRIV_PROC_EXEC-ის წაშლის შეცდომა

en: unable to add event to queue
ka: რიგში მოვლენის ჩამატების შეცდომა

en: command not set by the security policy
ka: უსაფრთხოების პოლიტიკის მიერ ბრძანება დაყენებული არაა

en: command rejected by policy
ka: ბრძანება უარყოფილია წესის მიერ

en: approval plugin error
ka: ნებადამრთველი დამატების შეცდომა

en: policy plugin error
ka: წესის დამატების შეცდომა

en: invalid PolicyCheckRequest
ka: არასწორი PolicyCheckRequest

en: client request too large: %zu
ka: კლიენტის მოთხოვნა ძალიან დიდია: %zu

en: unable to unpack %s size %zu
ka: შეცდომა %s -ის გაშლისას ზომა %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
ka: type_case-ის მოულოდნელი მნიშვნელობა %d %s-ში %s-დან

en: server message too large: %zu
ka: სერვერის შეტყობინება ძალიან დიდია: %zu

en: I/O plugin error
ka: I/O დამატების შეცდომა

en: command rejected by I/O plugin
ka: ბრძანება უარყოფილია I/O დამატების მიერ

en: error logging suspend
ka: ჟურნალში ჩაწერის შეჩერება შეუძლებელია

en: error changing window size
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლა შეუძლებელია

en: error reading from socketpair
ka: socketpair-დან წაკითხვის შეცდომა

en: unexpected reply type on backchannel: %d
ka: blackchannel-ის პასუხის მოულოდნელი ტიპი: %d

en: unable to set controlling tty
ka: საკონტროლო tty-ის დაყენების შეცდომა

en: unable to create pipe
ka: ფაიფის შექმნის შეცდომა

en: unable to receive message from parent
ka: მშობლისგან შეტყობინების მიღების შეცდომა

en: unable to fork
ka: პროცესის განტოტვის შეცდომა

en: unable to restore tty label
ka: tty-ის ჭდის აღდგენის შეცდომა

en: unable to execute %s
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: policy plugin failed session initialization
ka: წესების დამატების შეცდომა სესიის ინიციალიზაციისას

en: unable to create sockets
ka: სოკეტების შექმნის შეცდომა

en: error in event loop
ka: მოვლენების მარყუჟის შეცდომა

en: internal error, %s overflow
ka: შიდა შეცდომა: %s-ის გადავსება

en: unable to set registers for process %d
ka: პროცესისთვის (%d) რეგისტრების დაყენება შეუძლებელია

en: process %d exited unexpectedly
ka: პროცესი %d მოულოდნელად დასრულდა

en: unable to set seccomp filter
ka: seccomp ფილტრის დაყენების შეცდომა

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
ka: ინტერპრეტატორის არგუმენტი. მოველოდი "%s", მივიღე "%s"

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
ka: ბილიკი არ ემთხვევა. მოველოდი "%s", მივიღე "%s"

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
ka: %s[%d] არ ემთხვევა. მოველოდი "%s", მივიღე "%s"

en: process %d unexpected status 0x%x
ka: პროცესის %d მოულოდნელი სტატუსი 0x%x

en: unable to get event message for process %d
ka: მოვლენის შეტყობინების მიღების შეცდომა პროცესისთვის %d

en: unable to get registers for process %d
ka: პროცესისთვის (%d) რეგისტრების მიღება შეუძლებელია

en: unable to allocate pty
ka: pty-ის გამოყოფის შეცდომა

en: unable to restore handler for signal %d
ka: სიგნალისთვის სახელურის აღდგენის შეცდომა: %d

en: unable to send message to monitor process
ka: მაყურებელი პროცესისთვის შეტყობინების გაგზავნა შეუძლებელია

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
ka: %s-ის შეცდომა %d ხაზზე "%s"დამატების ჩატვირთვისას

en: %s must be owned by uid %d
ka: %s-ის მფლობლის UID %d უნდა იყოს

en: %s must be only be writable by owner
ka: %s ჩაწერადი მხოლოდ მფლობლის მიერ უნდა იყოს

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
ka: ორჯერ აღწერილი დამატება "%s", "%s"-ში, %d-ე ხაზზე

en: unable to load %s: %s
ka: %s-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
ka: სიმბოლო "%s"-ის %s-ში პოვნა შეუძლებელია

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
ka: დამატების შეუთავსებელი ძირითადი ვერსია: %d (ველოდებოდით %d-ს), რომელიც ნაპოვნია %s-ში

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
ka: წესებს დამატების ("%s") იგნორი %s-ში, %d-ე ხაზზე

en: only a single policy plugin may be specified
ka: დაშვებულია წესების მხოლოდ ერთი დამატების მითითება

en: unknown plugin type %d found in %s
ka: დამატების ტიპი (%d) უცნობია. ნაპოვნია %s-ში

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
ka: წესების დამატება %s არ შეიცავს check_policy მეთოდს

en: invalid environment variable name: %s
ka: გარემოს ცვლადის არასწორი სახელი: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
ka: -C -ის არგუმენტი რიცხვი უნდა იყოს, 3 ან მეტი

en: you may not specify both the -i and -s options
ka: -i და -s პარამეტრების ერთად მითითება აკრძალულია

en: you may not specify both the -i and -E options
ka: -i და -E პარამეტრების ერთად მითითება აკრძალულია

en: the -E option is not valid in edit mode
ka: ჩასწორების რეჟიმში -E-ის მითითება აკრძალულია

en: you may not specify environment variables in edit mode
ka: ჩასწორების რეჟიმში გარემოს ცვლადების მითითება არ შეგიძლიათ

en: the -U option may only be used with the -l option
ka: პარამეტრები -U და -I შეუთავსებლებია

en: the -A and -S options may not be used together
ka: პარამეტრები -A და -S შეუთავსებლებია

en: sudoedit is not supported on this platform
ka: ამ პლატფორმაზე sudoedit-ი მხარდაუჭერელია

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
ka: შესაძლო პარამეტრებია -e, -h, -I, -K, -l, -s, -v, -V

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
ka: -K, -k და -N -დან მხოლოდ ერთ ერთი პარამეტრის მითითებაა შესაძლებელი

en: %s - edit files as another user
ka: %s - ფაილების სხვა მომხმარებლით ჩასწორება

en: %s - execute a command as another user
ka: %s - sსხვ

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები

en: use a helper program for password prompting
ka: პაროლის მოსათხოვნად დამხმარე პროგრამის გამოყენება

en: use specified BSD authentication type
ka: bsd ავთენტიკაციის მოთხოვნილი ტიპის გამოყენება

en: run command in the background
ka: ბრძანების ფონურ რეჟიმში გაშვება

en: ring bell when prompting
ka: მოთხოვნისას ზარის დარეკვა

en: close all file descriptors >= num
ka: ყველა იმ ფაილის დესკრიპტორის დახურვა, რომლის ნომერიც >= რიცხვზე

en: run command with the specified BSD login class
ka: ბრძანების BSD-ის მითითებული კლასით გაშვება

en: change the working directory before running command
ka: ბრძანების გაშვებამდე სამუშაო საქაღალდის შეცვლა

en: preserve user environment when running command
ka: ბრძანების გაშვებისას მომხმარებლის გარემოს შენარჩუნება

en: preserve specific environment variables
ka: გარემოს მითითებული ცვლადების შენარჩუნება

en: edit files instead of running a command
ka: ბრძანების გაშვების მაგიერ ფაილების ჩასწორება

en: run command as the specified group name or ID
ka: ბრძანების მითითებული ჯგუფის სახელით ან ID-ით გაშვება

en: set HOME variable to target user's home dir
ka: გარემოს ცვლადის HOME მომხმარებლის საწყის საქაღალდეზე დაყენება

en: display help message and exit
ka: დახმარების გამოტანა და გამოსვლა

en: run command on host (if supported by plugin)
ka: ჰოსტზე ბრძანების გაშვება (თუ მხარდაჭერილია დამატების მიერ)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
ka: შესვლის გარსის სამიზნე მომხმარებლით გაშვება; ასევე შეიძლება მიეთითოს ბრძანებაც

en: remove timestamp file completely
ka: timestamp ფაილის სრულად წაშლა

en: invalidate timestamp file
ka: timestamp ფაილის არასწორად გამოცხადება

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
ka: მომხმარებლის პრივილეგიების სიის ან მითითებული ბრძანების გამოტანა; მეტი ინფორმაციისთვის მიუთითეთ ორჯერ

en: non-interactive mode, no prompts are used
ka: არაინტერაქტიური რეჟიმი. შეყვანა მოთხვნილი არ იქნება

en: preserve group vector instead of setting to target's
ka: სამიზნის დაყენების მაგიერ ჯგუფის ვექტორის შენარჩუნება

en: use the specified password prompt
ka: პაროლის მითითებული ტიპის მოთხოვნის გამოყენება

en: change the root directory before running command
ka: ბრძანების გაშვებამდე root საქაღალდის შეცვლა

en: create SELinux security context with specified role
ka: მითითებული როლით SELinux-ის საუფრთხოების კონტექსტის შექმნა

en: read password from standard input
ka: პაროლის სტანდარტული შეტანის მექანიზმიდან წაკითხვა

en: run shell as the target user; a command may also be specified
ka: გარსის სამიზნე მომხმარებლით გაშვება; ასევე შეიძლება მიეთითოს ბრძანებაც

en: create SELinux security context with specified type
ka: მითითებული ტიპის SELinux-ის უსაფრთხოების კონტექსტის შექმნა

en: terminate command after the specified time limit
ka: ბრძანების შესრულების მითითებული დროის შემდეგ შეწყვეტა

en: in list mode, display privileges for user
ka: სიის რეჟიმის დროს მომხმარებლის პრივილეგიების ჩვენება

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
ka: ბრძანების მითითებული სახელით ან ID-ით გაშვება (ან ფაილის ჩასწორება)

en: display version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: update user's timestamp without running a command
ka: მომხმარებლის timestamp-ის ბრძანების გაშვების გარეშე განახლება

en: stop processing command line arguments
ka: ბრძანების სტრიქონიდან ჩაწოდებული არგუმენტების დამუშავების შეწყვეტა

en: unable to open audit system
ka: აუდიტის სისტემის გახსნის შეცდომა

en: unable to send audit message
ka: აუდიტის შეტყობინების გაგზავნის შეცდომა

en: unable to fgetfilecon %s
ka: fgetfilecon %s-ის შეცდომა

en: %s changed labels
ka: %s-ის ჭდეები შეცვლილია

en: unable to restore context for %s
ka: %s-ის კონტექსტის აღდგენა შეუძლებელია

en: unable to open %s, not relabeling tty
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა. tty-ზე ჭდე თავიდან არ დაედება

en: %s is not a character device, not relabeling tty
ka: %s არ წარმოადგენს სერიულ მოწყობილობას. tty-ზე ჭდე თავიდან არ დაედება

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
ka: tty-ის მიმდინარე კონტექსტის მიღება შეუძლებელია. tty-ზე ჭდე თავიდან არ დაედება

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
ka: უსაფრთხოების არასწორი კლასი: "chr_file". tty-ზე ჭდე თავიდან არ დაედება

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
ka: tty-ის ახალი კონტექსტის მიღება შეუძლებელია. tty-ზე ჭდე თავიდან არ დაედება

en: unable to set new tty context
ka: tty-ის ახალი კონტექსტის დაყენება შეუძლებელია

en: you must specify a role for type %s
ka: გთხოვთ მიუთითოთ %s-ის ტიპის როლი

en: unable to get default type for role %s
ka: %s-ის ტიპის როლის მიღება შეუძლებელია

en: failed to get new context
ka: ახალი კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: failed to set new role %s
ka: ახალი როლის (%s) დაყენების შეცდომა

en: failed to set new type %s
ka: ახალი ტიპის (%s) დაყენების შეცდომა

en: %s is not a valid context
ka: არასწორი კონტექსტი: %s

en: failed to get old context
ka: ძველი კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: unable to determine enforcing mode.
ka: selinux-ის რეჟიმის დადგენის შეცდომა.

en: unable to set exec context to %s
ka: %s-ზე გაშვების კონტექსტის დაყენების შეცდომა

en: unable to set key creation context to %s
ka: %s-ზე გასაღების შექმნის კონტექსტის დაყენების შეცდომა

en: Only one of the -c or -i options may be specified
ka: -c და -i -დან მხოლოდ ერთ ერთი პარამეტრის მითითებაა შესაძლებელი

en: invalid file descriptor number: %s
ka: ფაილის დესკრიპტორის არასწორი ნომერი: %s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
ka: -%c პარამეტრის გამოყენება ჩასწორების რეჟიმში შეუძლებელია.

en: The -%c option may only be used in edit mode.
ka: -%c პარამეტრის გამოყენება მხოლოდ ჩასწორების რეჟიმშია შესაძლებელი.

en: %s: editing symbolic links is not permitted
ka: %s: სიმბმულების ჩასწორება შეუძლებელია

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
ka: %s: ჩაწერად საქაღალდეში ფაილების ჩასწორება აკრძალულია

en: contents of edit session left in %s
ka: ნაპოვნია ჩასწორების სესიის ნარჩენი შემცველობა: %s

en: unable to get group list
ka: ჯგუფების სიის მიღების შეცდომა

en: unable to save handler for signal %d
ka: სახელურის შენახვის შეცდომა სიგნალისთვის "%d"

en: resource control limit has been reached
ka: მიღწეულია რესურსების კონტროლის ლიმიტი

en: user "%s" is not a member of project "%s"
ka: მომხმარებელი "%s" არ წარმოადგენს ჯგუფ "%s"-ის წევრს

en: the invoking task is final
ka: ჩაწოდების ამოცანა საბოლოოა

en: could not join project "%s"
ka: პროექტში შეერთების შეცდომა: "%s"

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
ka: რესურსების პული, რომელიც ეთანხმება ნაგულისხმებ ბმებს, არ არსებობს პროექტისთვის: "%s"

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
ka: რესურსების სპეციალური პული არ არსებობს პროექტისთვის: "%s"

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
ka: ნაგულისხმებ რესურსების პულთან მიბმის შეცდომა პროექტისთვის: %s

en: setproject failed for project "%s"
ka: setproject-ის შეცდომა პროექტისთვის: "%s"

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
ka: ყურადღებით. რესურსების კონტროლის მინიჭების შეცდომა პროექტისთვის "%s"

en: Sudo version %s
ka: SUDO-ის ვერსიაა %s

en: Configure options: %s
ka: მორგების პარამეტრები: %s

en: fatal error, unable to load plugins
ka: ფატალური შეცდომა. დამატებების ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: plugin did not return a command to execute
ka: დამატებას შესასრულებელი ბრძანება არ დაუბრუნებია

en: unexpected sudo mode 0x%x
ka: sudo-ის მოულოდნელი რეჟიმი: 0x%x

en: you do not exist in the %s database
ka: ბაზაში "%s" თქვენ არ არსებობთ

en: unable to determine tty
ka: tty-ის დადგენა შეუძლებელია

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
ka: დაყენებულია ალამი "ახალი პრივილეგიების გარეშე", რომელიც sudo-ს საშუალებას არ აძლევს, root-ით გაეშვას.

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
ka: თუ sudo კონტეინერში ეშვება, ალმის გასათიშად შეიძლება კონტეინერის კონფიგურაციი ცვლილება დაგჭირდეთ.

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
ka: %s-ის მფლობელი UID %d უნდა იყოს. ასევე დაყენებული უნდა ჰქონდეს setuid ბიტი

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
ka: მიმდინარე uid არ უდრის %d-ს, არამედ %s-ს, ფაილურ სისტემაზე, რომელსაც პარამეტრად "nosuid" აქვს მითითებული.თუ ეს NFS ფაილური სისტემაა root პრივილეგიების გარეშე?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
ka: მიმდინარე uid %d-ს არ უდრის. შეამოწმეთ, აქვს sudo-ს setuid ბიტი მინიჭებული?

en: unable to set supplementary group IDs
ka: ჯგუფის დამატებითი ID-ების დაყენების შეცდომა

en: unable to set effective gid to runas gid %u
ka: მიმდინარე gid-ის შესრულებად gid(%u)-ად დაყენების შეცდომა

en: unable to set gid to runas gid %u
ka: gid-ის შესრულებად gid(%u)-ად დაყენების შეცდომა

en: argv not set by the security policy
ka: უსაფრთხოების პოლიტიკის მიერ argv დაყენებული არაა

en: envp not set by the security policy
ka: უსაფრთხოების პოლიტიკის მიერ envp დაყენებული არაა

en: unexpected child termination condition: %d
ka: შვილეული პროცესის დასრულების მოულოდნელი პირობა: %d

en: unable to initialize policy plugin
ka: წესების დამატების ინიციაცლიზაციის შეცდომა

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
ka: წესების დამატება %s არ შეიცავს check_policy მეთოდს

en: policy plugin %s does not support listing privileges
ka: წესების დამატება %s-ს პრივილეგიების ჩამოთვლის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: policy plugin %s does not support the -v option
ka: წესების დამატება %s-ს -v პარამეტრის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
ka: წესების დამატება %s-ს -k/-K პარამეტრების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: error initializing I/O plugin %s
ka: i/o დამატების (%s) ინიციალიზაციის შეცდომა

en: error initializing I/O plugin
ka: i/o დამატების ინიციალიზაციის შეცდომა

en: error initializing audit plugin %s
ka: აუდიტის დამატების (%s) ინიციალიზაციის შეცდომა

en: %s: unable to log error event%s%s
ka: %s: ჟურნალში შეცდომის მოვლენის ჩასწერის შეცდომა (%s%s)

en: %s: unable to log accept event%s%s
ka: %s: ჟურნალში თანხმობის მოვლენის ჩასწერის შეცდომა (%s%s)

en: audit plugin error
ka: აუდიტის დამატების შეცდომა

en: %s: unable to log reject event%s%s
ka: %s: ჟურნალში უარყოფის მოვლენის ჩასწერის შეცდომა (%s%s)

en: error initializing approval plugin %s
ka: ნებადამრთველი დამატების (%s)

en: command rejected by approver
ka: ბრძანება უარყოფილია ნებადამრთველის მიერ

en: no writable temporary directory found
ka: არცერთი დროებითი საქაღალდე ჩაწერადი არაა

en: %s left unmodified
ka: %s არ შეცვლილა

en: %s unchanged
ka: %s შეუცვლელია

en: sesh: internal error: odd number of paths
ka: sesh: შიდა შეცდომა: ბილიკების კენტი რიცხვი

en: sesh: unable to create temporary files
ka: sesh: დროებითი ფაილების შექმნის შეცდომა

en: sesh: killed by a signal
ka: sesh: გარდაიცვალა სიგნალით

en: sesh: unknown error %d
ka: sesh: უცნობი შეცდომა (%d)

en: unable to copy temporary files back to their original location
ka: დროებითი ფაილების თავიანთ პირველად მდებარეობაზე კოპირების შეცდომა

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
ka: ზოგიერთი დროებითი ფაილის პირველად მდებარეობაზე კოპირების შეცდომა

en: unable to change uid to root (%u)
ka: uid-ის root-ზე(%u) გადართვის შეცდომა

en: plugin error: missing file list for sudoedit
ka: დამატების შეცდომა: sudoedit-ს ფაილების სია ესაჭიროება

en: unable to read the clock
ka: საათის წაკითხვის შეცდომა

en: intercept port not set
ka: გადაჭერის პორტი დაყენებული არაა

en: timed out reading password
ka: პაროლის წაკითხვის ვადა გავიდა

en: no password was provided
ka: პაროლი მითითებული არაა

en: unable to read password
ka: პაროლის წაკითხვის შეცდომა

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
ka: პაროლის წასაკითხად აუცილებელია ტერმინალი; ან გამოიყენეთ -S პარამეტრი, ან askpass-ის ტიპის დამხმარე მოირგეთ

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
ka: askpass-ის ტიპის პროგრამა მითითებული არაა. სცადეთ დააყენოთ SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
ka: gid-ის %u-ზე დაყენების შეცდომა

en: unable to set uid to %u
ka: uid-ის %u-ზე დაყენების შეცდომა

en: unable to run %s
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: unable to save stdin
ka: stdin-ის შენახვის შეცდომა

en: unable to dup2 stdin
ka: stdin-ის dup2-ის შეცდომა

en: unable to restore stdin
ka: stdin-ის აღდგენის შეცდომა
