sudo 1.8.15b1 - en to gl translation catalogue (159 entries)

en: unable to open userdb
gl: non foi posíbel abrir userdb

en: unable to switch to registry "%s" for %s
gl: non foi posíbel ir ao rexistro «%s» para %s

en: unable to restore registry
gl: non foi posíbel restaurar o rexistro

en: unable to allocate memory
gl: non foi posíbel asignar memoria

en: Unknown signal
gl: Sinal descoñecido

en: invalid value
gl: valor non válido

en: value too large
gl: valor demasiado grande

en: value too small
gl: valor demasiado pequeno

en: invalid value for %s `%s' in %s, line %u
gl: valor non válido para %s `%s' en %s, liña %u

en: unable to stat %s
gl: non foi posíbel executar stat en %s

en: %s is not a regular file
gl: %s non é un ficheiro normal

en: %s is owned by uid %u, should be %u
gl: %s é propiedade de uid %u, pero debería ser %u

en: %s is world writable
gl: %s é escribíbel por todo o mundo

en: %s is group writable
gl: %s é escribíbel polo grupo

en: unable to open %s
gl: non foi posíbel abrir %s

en: unable to set handler for signal %d
gl: non foi posíbel definir o manexador para o sinal %d

en: unable to fork
gl: non é posíbel realizar fork

en: unable to add event to queue
gl: non foi posíbel engadir o evento á cola

en: unable to create sockets
gl: non foi posíbel crear sockets

en: policy plugin failed session initialization
gl: produciuse un erro durante a inicialización de sesión do engadido de política

en: error in event loop
gl: erro no bucle de eventos

en: unable to restore tty label
gl: non foi posíbel restaurar a etiqueta tty

en: unable to restore handler for signal %d
gl: non foi posíbel restaurar o manexador para o sinal %d

en: error reading from signal pipe
gl: produciuse un erro ao ler desde a tubería do sinal

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
gl: non foi posíbel retirar PRIV_PROC_EXEC desde PRIV_LIMIT

en: unable to allocate pty
gl: non foi posíbel asignar pty

en: unable to create pipe
gl: non foi psosíbel crear tubería

en: error reading from pipe
gl: produciuse un erro ao ler da tubería

en: error reading from socketpair
gl: produciuse un erro ao ler de socketpair

en: unexpected reply type on backchannel: %d
gl: tipo de resposta inesperada en canles alternos %d

en: unable to set controlling tty
gl: non foi posíebl estabelecer o controlador tty

en: error in %s, line %d while loading plugin `%s'
gl: produciuse un erro en %s, liña %d ao cargar o engadido «%s»

en: %s must be owned by uid %d
gl: %s debe ser propiedade do uid %d

en: %s must be only be writable by owner
gl: %s só debe ter permisos de escritura polo propietario

en: unable to load %s: %s
gl: non foi posíbel cargar %s: %s

en: unable to find symbol `%s' in %s
gl:  non foi posíbel atopar o símbolo «%s» en %s

en: unknown policy type %d found in %s
gl: tipo de política descoñecida %d atopado en %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
gl: versión principal %d do engadido incompatíbel (agardábase %d) atopouse en %s

en: only a single policy plugin may be specified
gl: só se pode especificar unha política de engadido

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
gl: a política do engadido %s non inclúe un método check_policy

en: internal error, %s overflow
gl: erro interno, desbordamento en %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
gl: o agumento -C debe ser un número maior ou igual a 3

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
gl: non se deben especificar as opcións «-i» e «-s» simultáneamente

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
gl: non se deben especificar as opcións «-i» e «-E» simultáneamente

en: the `-E' option is not valid in edit mode
gl: a opción «-E» non é válida no modo edición

en: you may not specify environment variables in edit mode
gl: non se deben especificar variábeis de ambiente no modo edición

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
gl: a opción «-U» só se pode usar coa opción «-l»

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
gl: as opcións «-A» e «-S» non se poden empregar conxuntamente

en: sudoedit is not supported on this platform
gl: sudoedit non se admite nesta plataforma

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
gl: Só pode especificar unha das opcións -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v ou -V

en: %s - edit files as another user
gl: %s - edita ficheiros como outro usuario

en: %s - execute a command as another user
gl: %s - executa unha orde como outro usuario

en: 
    Options:
gl: 
    Opcións:

en: use a helper program for password prompting
gl: usar un programa auxiliar para a solicitude de contrasinal

en: use specified BSD authentication type
gl: usar tipo de autenticación especificado en BSD

en: run command in the background
gl: executa unha orde en segundo plano

en: close all file descriptors >= num
gl: pecha todos os descritores de ficheiro >= num

en: run command with the specified BSD login class
gl: executa unha orde coa clase de inicio de sesión especificada

en: preserve user environment when running command
gl: conserva o ambiente de usuario ao executar unha orde

en: edit files instead of running a command
gl: edita ficheiros no lugar de executar unha orde

en: run command as the specified group name or ID
gl: executa unha orde como o nome ou ID de grupo especificado

en: set HOME variable to target user's home dir
gl: define a variábel HOME como o cartafol de inicio do usuario

en: display help message and exit
gl: mostra esta mensaxe de axuda e sae

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
gl: executar un intérprete de ordes de inicio como o usuario destino; tamén se pode especificar unha orde

en: remove timestamp file completely
gl: retira completamente un ficheiro de marca de tempo

en: invalidate timestamp file
gl: invalidar o ficheiro de marca de tempo

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
gl: listar os privilexios do usuario ou comprobar unha orde específica; usar dúas veces para un formato máis longo

en: non-interactive mode, no prompts are used
gl: modo non interactivo, non se preguntará ao usuario

en: use the specified password prompt
gl: usa o contrasinal especificado

en: create SELinux security context with specified role
gl: crea un contexto de seguranza SELinux co rol especificado

en: read password from standard input
gl: le o contrasinal desde a entrada estándar

en: run shell as the target user; a command may also be specified
gl: executar o intérprete de ordes como o usuario destino; tamén se pode especificar unha orde

en: create SELinux security context with specified type
gl: crea un contexto de seguranza SELinux co tipo especificado

en: in list mode, display privileges for user
gl: en modo lista, mostrar os privilexios do usuario

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
gl: executa unha orde (ou edita un ficheiro) como o nome ou ID de usuario especificado

en: display version information and exit
gl: mostra a información da versión e sae

en: update user's timestamp without running a command
gl: actualiza a marca de tempo do usuario sen executar ningunha orde

en: stop processing command line arguments
gl: detén o proceso de argumentos da liña de ordes

en: unable to open audit system
gl: non foi posíbel abrir o sistema de auditoría

en: unable to send audit message
gl: non foi posíbel enviar a mensaxe de auditoría

en: unable to fgetfilecon %s
gl: non foi posíbel executar fgetfilecon %s

en: %s changed labels
gl: %s etiquetas cambiadas

en: unable to restore context for %s
gl: non foi posíbel restaurar o contexto para %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
gl: non foi posíbel abrir %s, non volver a etiquetar tty

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
gl: non foi posíbel obter o contexto actual de tty, non se volve etiquetar tty

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
gl: non foi posíbel obter o novo contexto tty, non volver a etiquetar tty

en: unable to set new tty context
gl: non foi posíbel estabelecer o novo contexto tty

en: you must specify a role for type %s
gl: débese especificar unha regra por tipo %s

en: unable to get default type for role %s
gl: non foi posíbel obter o tipo de regra predeterminada %s

en: failed to set new role %s
gl: produciuse un erro ao definir a nova regra %s

en: failed to set new type %s
gl: produciuse un erro ao definir o novo tipo %s

en: %s is not a valid context
gl: %s non é un contexto válido

en: failed to get old_context
gl: produciuse un erro ao obter old_context

en: unable to determine enforcing mode.
gl: non foi posíbel determinar o método de forzado

en: unable to set tty context to %s
gl: non foi posíbel definir o contexto tty para %s

en: unable to set exec context to %s
gl: non foi posíbel o contexto de execución a %s

en: unable to set key creation context to %s
gl: non foi posíbel estabelecer a chave de creación de contexto a %s

en: requires at least one argument
gl: require cando menos un argumento

en: unable to run %s as a login shell
gl: non foi posíbel executar %s como shell de inicio de sesión

en: unable to execute %s
gl: non é posíbel executar %s

en: unable to save handler for signal %d
gl: non foi posíbel gardar o manexador para o sinal %d

en: resource control limit has been reached
gl: acadouse o límite de control de recursos

en: user "%s" is not a member of project "%s"
gl: o usuario «%s» non é membro do grupo «%s»

en: the invoking task is final
gl: a tarefa que invoca é definitiva

en: could not join project "%s"
gl: non é posíbel unirse ao proxecto «%s»

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
gl: non hai fondo de recursos aceptando as asignacións existentes par ao proxecto «%s»

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
gl: o fondo de recursos especificado non existe para o proxecto «%s»

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
gl: non é posíbel ligar ao fondo de recursos predeterminado para o proxecto «%s»

en: setproject failed for project "%s"
gl: configuración do proxecto fallada «%s»

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
gl: aviso, o control de asignación de recuros fallou para o proxecto «%s»

en: Sudo version %s
gl: Sudo versión %s

en: Configure options: %s
gl: Opcións de configuración: %s

en: fatal error, unable to load plugins
gl: erro fatal, non foi posíbel cargar os engadidos

en: unable to initialize policy plugin
gl: non foi posíbel inicializar a normativa do engadido

en: error initializing I/O plugin %s
gl: erro ao inicializar os engadidos de E/S %s

en: unexpected sudo mode 0x%x
gl: modo sudo 0x%x non agardado

en: unable to get group vector
gl: non é posíbel obter o vector de grupo

en: unknown uid %u: who are you?
gl: uid descoñecido %u: quen é vostede?

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
gl: %s debe ser propiedade do uid %d e debe ter definido o bit setuid

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
gl: o uid efectivo non é %d, é %s nun sistema de ficheiros coa opción «nosuid» definida ou nun sistema de ficheiros NFS sen privilexios de root?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
gl: o uid efectivo non é %d, está sudo instalado con setuid de root?

en: unknown login class %s
gl: clase de inicio de sesión descoñecida %s

en: unable to set user context
gl: non foi posíbel estabelecer o contexto do usuario

en: unable to set supplementary group IDs
gl: non foi posíbel estabelecer o grupo suplementario de IDs

en: unable to set effective gid to runas gid %u
gl: non foi posíbel estabelcer o gid efectivo para executar como gid %u

en: unable to set gid to runas gid %u
gl: non foi posíbel estabelcer o gid para executar como gid %u

en: unable to set process priority
gl: non foi posíbel estabelecer a prioridade de proceso

en: unable to change root to %s
gl: non foi posíbel cambiar de root a %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
gl: non foi posíbel cambiar as runas uid (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
gl: non foi posíbel cambiar ao cartafol %s

en: unexpected child termination condition: %d
gl: terminación de condición filla non agardada: %d

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
gl: a política do engadido %s non inclúe ningún método «check_policy»

en: policy plugin %s does not support listing privileges
gl: a política do engadido %s non admite listar os privilexios

en: policy plugin %s does not support the -v option
gl: a política do engadido %s non admite a opción -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
gl: a normativa do engadido %s non admite as opcións -k/-K

en: %s: not a regular file
gl: %s: non é un ficheiro regular

en: %s: editing symbolic links is not permitted
gl: %s: a edición de ligazóns simbólicas non está permitida

en: %s: short write
gl: %s: escritura curta

en: %s left unmodified
gl: %s sen modificar

en: %s unchanged
gl: %s sen cambios

en: unable to write to %s
gl: non foi posíbel escribir en %s

en: contents of edit session left in %s
gl: os contidos de edición de sesión déixanse en %s

en: unable to read temporary file
gl: non é posíbel ler o ficheiro temporal

en: sesh: internal error: odd number of paths
gl: sesh: erro interno: número impar de rutas

en: sesh: unable to create temporary files
gl: sesh: non é posíbel crear ficheiros temporais

en: sesh: unknown error %d
gl: sesh: erro descoñecido %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
gl: non foi posíbel copiar os ficheiros temporais de volta á súa localización orixinal

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
gl: non foi posíbel copiar algúns ficheiros temporais de volta á súa localización orixinal

en: unable to change uid to root (%u)
gl: non foi posíbel cambiar uid a root (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
gl: erro do engadido: falta a lista de ficheiros para sudoedit

en: unable to read the clock
gl: non foi posíbel ler o reloxo

en: no tty present and no askpass program specified
gl: sen tty presente e non se especificou un programa askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
gl: non hai programa askpass especificado, tente estabelecer SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
gl: non foi posíbel estabelecer o gid a %u

en: unable to set uid to %u
gl: non foi posíbel estabelecer o uid a %u

en: unable to run %s
gl: non foi posíbel executar %s

en: unable to save stdin
gl: non foi posíbel gardar stdin

en: unable to dup2 stdin
gl: non foi posíbel facer dup2 stdin

en: unable to restore stdin
gl: non foi posíbel restaurar stdin
