sugar - en to ar translation catalogue (110 entries)

en: %s Activity
ar: نشاط %s

en: Keep error
ar: خطأ في الحفظ

en: Keep error: all changes will be lost
ar: خطأ في الحفظ: ستُفقد كل التغييرات

en: Don't stop
ar: لا تُوقف

en: Stop anyway
ar: أوقف على أي حال

en: Stop
ar: أوقف

en: Undo
ar: تراجع

en: Redo
ar: أعِد

en: Copy
ar: انسخ

en: Paste
ar: الصق

en: Private
ar: خاص

en: My Neighborhood
ar: جِوارِي

en: Description
ar: الوصف

en: Cancel
ar: ألغِ

en: Ok
ar: حسنا

en: Continue
ar: واصِل

en: Choose a color
ar: اختر لونًا

en: Red
ar: أحمر

en: Green
ar: أخضر

en: Blue
ar: أزرق

en:  and
ar:  و

en: ,
ar: ، و

note: TRANS: Indicating something that just happened, eg. "just now", "moments ago"
en: Seconds ago
ar: قبل بضعة ثوان

note: TRANS: Indicating time passed, eg. "[10 day, 5 hours] ago", "[2 minutes] in the past", or "[3 years, 1 month] earlier"
en: %s ago
ar: منذ %s

note: TRANS: Relative dates (eg. 1 month and 5 days).
en: %d year | %d years
ar[0]: %d سنة
ar[1]: سنة%.0s
ar[2]: سنتين%.0s
ar[3]: %d سنوات
ar[4]: %d سنة
ar[5]: %d سنة

en: %d month | %d months
ar[0]: %d شهر
ar[1]: شهر%.0s
ar[2]: شهرين%.0s
ar[3]: %d أشهر
ar[4]: %d شهرا
ar[5]: %d شهر

en: %d week | %d weeks
ar[0]: %d أسبوع
ar[1]: أسبوع%.0s
ar[2]: أسبوعين%.0s
ar[3]: %d أسابيع
ar[4]: %d أسبوعا
ar[5]: %d أسبوع

en: %d day | %d days
ar[0]: %d يوم
ar[1]: يوم%.0s
ar[2]: يومين%.0s
ar[3]: %d أيام
ar[4]: %d يوما
ar[5]: %d يوم

en: %d hour | %d hours
ar[0]: %d ساعة
ar[1]: ساعة%.0s
ar[2]: ساعتين%.0s
ar[3]: %d ساعات
ar[4]: %d ساعة
ar[5]: %d ساعة

en: %d minute | %d minutes
ar[0]: %d دقيقة
ar[1]: دقيقة%.0s
ar[2]: دقيقتين%.0s
ar[3]: %d دقائق
ar[4]: %d دقيقة
ar[5]: %d دقيقة

en: Empty
ar: فارغ

en: %d B
ar: %d بايت

en: %d KB
ar: %d ك.بايت

en: %d MB
ar: %d م.بايت

en: %d GB
ar: %d ج.بايت

en: Text
ar: نص

en: Image
ar: صورة

en: Audio
ar: صوت

en: Video
ar: فيديو

en: Link
ar: وصلة

en: Bundle
ar: رزمة

en: Afrikaans
ar: الأفريكانية

en: Aragonese
ar: الأراجونية

en: Bulgarian
ar: البلغارية

en: Bosnian
ar: البوسنية

en: Catalan
ar: الكتالانية

en: Czech
ar: التشيكية

en: Welsh
ar: الولزية

en: Danish
ar: الدانماركية

en: German
ar: الألمانية

en: Greek
ar: اليونانية

en: Default
ar: المبدئية

en: English Britain
ar: الإنجليزية البريطانية

en: English scottish
ar: الإنجليزية الإسكتلندية

en: English-north
ar: الإنجليزية الشمالية

en: English_rp
ar: الإنجليزية

en: English USA
ar: الإنجليزية الأمريكية

en: English west indies
ar: الإنجليزية - جامايكا

en: Esperanto
ar: الإسبرانتو

en: Spanish
ar: الإسبانية

en: Spanish latin american
ar: الإسبانية (أمريكا اللاتينية)

en: Estonian
ar: الإستونيّة

en: Farsi
ar: الفارسية

en: Farsi-pinglish
ar: الفارسية - الإنجليزية

en: Finnish
ar: الفنلندية

en: French belgium
ar: الفرنسية (بلجيكا)

en: French
ar: الفرنسية

en: Irish-gaeilge
ar: الأيرلندية

en: Greek-ancient
ar: اليونانية، القديمة

en: Hindi
ar: الهندية

en: Croatian
ar: الكرواتية

en: Hungarian
ar: الهنغارية

en: Armenian
ar: الأرمينية

en: Armenian (west)
ar: الأرمنية (غربي)

en: Indonesian
ar: الإندونيسية

en: Icelandic
ar: الإيسلندية

en: Italian
ar: الإيطالية

en: Lojban
ar: اللوجبانية

en: Georgian
ar: الجورجية

en: Kannada
ar: الكانادا

en: Kurdish
ar: الكردية

en: Latin
ar: اللاتينية

en: Lithuanian
ar: اللتوانية

en: Latvian
ar: اللاتفية

en: Macedonian
ar: المقدونية

en: Malayalam
ar: ملايلام

en: Malay
ar: لغة الملايو

en: Nepali
ar: النيبالية

en: Dutch
ar: الهولندية

en: Norwegian
ar: النرويجية

en: Punjabi
ar: البنجابية

en: Polish
ar: البولندية

en: Portuguese (Brazil)
ar: البرتغالية (البرازيل)

en: Portuguese (Portugal)
ar: البرتغالية (البرتغال)

en: Romanian
ar: الرومانية

en: Russian
ar: الروسية

en: Slovak
ar: السلوفاكية

en: Albanian
ar: الألبانية

en: Serbian
ar: الصربية

en: Swedish
ar: السويدية

en: Swahili-test
ar: السواحليه

en: Tamil
ar: التاميلية

en: Turkish
ar: التركية

en: Vietnam
ar: الفيتنامية

en: Vietnam_sgn
ar: الفيتنامية

en: Mandarin
ar: ماندرين

en: Cantonese
ar: كانتوني

en: Close
ar: أغلق

en: English West Indies
ar: الإنجليزية - الإنديز الغربية

en: Swahili
ar: السواحيلية
