sugar - en to hr translation catalogue (509 entries)

en: Migrated to GSettings
hr: Preseljeno u GSettings

en: This key shows whether or not GConf values were migrated to GSettings
hr: Pokazuje jesu ili nisu GConf postavke preseljene u GSettings

en: Backup URL
hr: URL za osiguranje, sigurnosne kopije

en: URL where the backup is saved to.
hr: URL gdje je sačuvano osiguranje.

en: Show Log out
hr: Pokaži odjavu

en: If TRUE, Sugar will show a "Log out" option.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će pokazati opciju „Odjava“.

en: Show Restart
hr: Pokaži Ponovno pokretanje

en: If TRUE, Sugar will show a "Restart" option.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će pokazati opciju „Ponovno pokretanje“.

en: Show Shutdown
hr: Pokaži Isključivanje

en: If TRUE, Sugar will show a "Shutdown" option.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će pokazati opciju „Isključivanje“.

en: Show Register
hr: Pokaži Prijava

en: If TRUE, Sugar will show a "Register" option in the buddy palette.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će pokazati opciju „Prijava“ na paleti prijatelja.

en: Bundle IDs of protected activities
hr: Paket identifikatora zaštićenih aktivnosti

en: Users will not be allowed to erase these activities through the list view.
hr: Korisnicima neće biti dopušteno izbrisati te aktivnosti iz popisu.

en: A limit to the number of simultaneously open activities.
hr: Ograničenje broja istodobno otvorenih aktivnosti.

en: This int is used to set a limit to the number of open activities. By default (0), there is no limit.
hr: Tim brojem se ograničuje broj istodobno otvorenih aktivnosti. Ako je 0, onda nema ograničenja, a to je i početno stanje.

en: User Name
hr: Ime korisnika

en: User name that is used throughout the desktop.
hr: Korisničko ime koje se rabi po cijeloj radnoj površini računala.

en: Default nick
hr: Zadano (početno) ime korisnika, nadimak

en: "disabled" to ask nick on initialization; "system" to reuse UNIX account long name.
hr: „onemogućeno“ pita za nadimak tijekom pokretanja; "sustav" traži stvarno UNIX ime korisnika.

en: User Color
hr: Korisnikova boja

en: Color for the XO icon that is used throughout the desktop. The string is composed of the stroke color and fill color, format is that of rgb colors. Example: #AC32FF,#9A5200
hr: Boja XO ikone koja predstavlja korisnika po cijeloj Sugar radnoj površini. Sastoji se of boje za crte i boje za ispunu, a zadane su u formatu za RGB boje. Primjer: #AC32FF,#9A5200

en: User Gender
hr: Spol

en: Gender of the Sugar user, either male, female, or unassigned
hr: Korisnik Sugar-a je ženskog ili muškog spola, ili je neodređen

en: User Birth Timestamp
hr: Vremenska oznaka dana rođenja korisnika

en: Birth timestamp (seconds since the epoch)
hr: Vremenska oznaka dana rođenja korisnika (sekunda nakon UNIX epohe)

en: Group Label
hr: Oznaka grupe

en: Label associated with age, e.g., '2nd Grade'
hr: Oznaka povezana s dobi, npr. „2. razred“

en: Background image path
hr: Putanja do slike za pozadinu

en: Path to the image to be used as a background.
hr: Putanja do slike koju želite rabiti kao pozadinu.

en: Background alpha level
hr: Alfa razina pozadine

en: The opacity of the background image.
hr: Neprozirnost slike pozadine.

en: Mimetype registry
hr: Registar vrsta medija, MIME-vrsta

en: Consists of key-value pairs mimetypes and their corresponding activity
hr: Sadrži par ključ-vrijednost mimevrsta i njima odgovarajuće aktivnosti

en: Volume Level
hr: Jačina zvuka

en: Volume level for the sound device.
hr: Jačina zvuka audiouređaja.

en: Sound Muted
hr: Zvuk je utšan

en: Setting for muting the sound device.
hr: Postavka za utišavanje audiouređaja.

en: Brightness Level
hr: Svjetlina

en: Brightness level for the computer screen.
hr: Svjetlina zaslona računala.

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Timezone setting for the system.
hr: Postavka vremenske zone za sustav.

en: Home views
hr: Domaće stranice

en: List of home views, including the view icon, the favorite icon and the layout
hr: Popis domaćih stranica, uključivo ikone, omiljenu ikonu i raspored

en: Launcher animation interval
hr: Interval animacije pokretača

en: Delay in milliseconds between animation updates for launcher pulsing icon.
hr: Odgoda u milisekundama između animacije nadogradnja za pulsirajuću ikonu pokretača.

en: Edge Delay
hr: Odgoda za rubove

en: Delay for the activation of the frame using the edges.
hr: Odgoda pojave okvira kad se za aktiviranje koriste rubovi zaslona.

en: Corner Delay
hr: Odgoda za kutove

en: Delay for the activation of the frame using the corners.
hr: Odgoda pojave okvira kad se za aktiviranje koriste kutovi zaslona.

en: Trigger Size
hr: Širina otvarača

en: Size of the frame trigger area, in px from the corner/edge.
hr: Širina područja u kojem se aktivira okvir; u px od kuta ili ruba.

en: Jabber Server
hr: Poslužitelj jabber

en: URL of the jabber server to use.
hr: URL adresa jabber poslužitelja.

en: Publish to Gadget
hr: Objavi na uređaju

en: If TRUE, Sugar will make us searchable for the other users of the Jabber server.
hr: Ukoliko je ISTINA, Sugar će i nas učiniti vidljivim ostalim korisnicima Jabber poslužitelja, tj. moći će nas tražiti i naći.

en: Social Help Server
hr: Poslužitelj za pomoć/podršku

en: URL of the social help server to use with protocol.
hr: URL adresa poslužitelja pomoći/podrške, a rabi se s protokolom.

en: Power Automatic
hr: Automatsko upravljanje napajanjem

en: Automatic power management (increases battery life)
hr: Automatsko upravljanje napajanjem (produžuje trajanje baterije)

en: Power Extreme
hr: Ekstremno ušteda energije

en: Extreme power management (disables wireless radio, increases battery life)
hr: Ekstremna ušteda energije (isključuje bežični radio, a time se produžuje trajanje baterije)

en: Keyboard layouts
hr: Raspored(i) tipkovnice

en: List of keyboard layouts. Each entry should be in the form layout(variant)
hr: Popis rasporeda tipkovnica. Svaki unos treba biti u obliku raspored(varijanta)

en: Keyboard options
hr: Opcije za tipkovnice

en: List of keyboard options.
hr: Popis opcija za tipkovnice.

en: Keyboard model
hr: Model tipkovnice

en: The keyboard model to be used
hr: Tipkovnica (model) koja će se rabiti

en: Default font face
hr: Početni tip slova

en: Font face that is used throughout the desktop.
hr: Tip slova za upotrebu po cijeloj radnoj površini.

en: Default font size
hr: Početna veličina slova

en: Font size that is used throughout the desktop.
hr: Veličina slova za upotrebu po cijeloj radnoj površini.

en: Show Sugar Ad-hoc networks
hr: Sugar ad hoc (improvizirane) mreže

en: If TRUE, Sugar will show default Ad-hoc networks for channel 1,6 and 11. If Sugar sees no "known" network when it starts, it does autoconnect to an Ad-hoc network.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će početno pokazati ad hoc mreže na kanalima 1, 6 i 11. Ako ne vidi neku „poznatu“ mrežu tijekom pokretanja, Sugar će se automatski spojiti na ad hoc mrežu.

en: Enable Ad-hoc autoconnect
hr: Omogućeno automatsko spajanje na ad hoc mrežu

en: If TRUE, Sugar will autoconnect to Ad-hoc networks.
hr: Ako je ISTINA, Sugar će se automatski spojiti na ad hoc mrežu.

en: GSM network username (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Korisnik GSM mreže (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network username configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Korisnikova konfiguracija na GSM mreži (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network password (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Korisnikova lozinka na GSM mreži (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network password configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Konfiguracija lozinki na GSM mreži (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network number (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Broj GSM mreže (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network telephone number configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Konfiguracija telefonskog broja na GSM mreži (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network APN (DEPRECATED/UNUSED)
hr: APN za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network access point name configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Konfiguracija pristupne točke za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network PIN (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Pin za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network personal identification number configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Osobni identifikacijski broj za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network PUK (DEPRECATED/UNUSED)
hr: PUK za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: GSM network personal unlock key configuration (DEPRECATED/UNUSED)
hr: Konfiguracija osobnog koda za otključavanje za GSM mrežu (ZASTARJELO/NE KORISTI SE)

en: TODO: add summary
hr: TODO: dodati sažetak

en: TODO: add description
hr: TODO: dodati opis

en: Pitch value for the speech sugar service
hr: Visina tona za sugarovu govornu uslugu

en: Pitch value used by the speech service in Sugar
hr: Visina tona u Sugar-ovoj govornoj usluzi

en: Rate value for the speech sugar service
hr: Tempo govora sugarove govorne usluge

en: Rate value used by the speech service in Sugar
hr: Tempo govora u Sugar-ovoj govornoj usluzi

en: Activity update backend.
hr: Aktualiziranje aktivnosti na hardveru.

en: Activity update backend module, followed by a period, followed by the class name.
hr: Hardverski modul za aktualiziranje aktivnosti, nakon toga slijedi točka, i napokon class ime.

en: Microformat update URL.
hr: URL za nadogradnju mikroformata.

en: URL used by the microformat update backend for activity update information.
hr: URL koji koristi hardver za nadogradnju mikroformata za aktualiziranje aktivnosti.

en: Automatic update frequency.
hr: Automatski interval (frekvencija) nadogradnje.

en: Frequency of automatic activity updates, measured in days. 0 means disabled.
hr: Interval (frekvencija) automatskih nadogradnji mjerena u danima. Ako je 0 onda nadogradnja nije omogućena.

en: Timestamp of last activity update.
hr: Vremenska oznaka zadnje aktualizacije aktivnosti.

en: A unix timestamp (seconds since epoch) of the last successful activity update.
hr: Vremenska oznaka u UNIX formatu (sekunda nakon UNIX epohe) od zadnjeg uspješnog ažuriranja aktivnosti.

en: New ASLO update.json URL.
hr: Novi URL za ‘update.json’ za nadogradnju ASLO paketa.

en: URL used by the new ASLO updater to download activity data.
hr: URL koji rabi novi ASLO obnovitelj (program) za preuzimanje podataka o aktivnosti.

en: A description of the hardware available to the user.
hr: Opis hardvera dostupnog korisniku.

en: This string is displayed in the control panel, about computer section.
hr: Ovaj string (niz znakova) je prikazan u sekciji o računalu u upravljačkoj ploči.

en: About Me
hr: O programu

en: You must enter a name.
hr: Moraš upisati ime.

en: stroke:   color=%s hue=%s
hr: crt:   boja=%s nijansa=%s

en: stroke:   %s
hr: crta:   %s

en: fill:     color=%s hue=%s
hr: ispuna:     boja=%s nijansa=%s

en: fill:     %s
hr: ispuna:    %s

en: Error in specified color modifiers.
hr: Greška u specificiranom modifikatoru boje.

en: Error in specified colors.
hr: Greška u specificiranoj boji.

en: Click to change your color:
hr: Klikom na jedan od likova odaberi boju:

en: Select gender:
hr: Odaberi spol:

en: About my Computer
hr: O mojem računalu

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Identity
hr: Identifikacija

en: Serial Number:
hr: Serijski broj:

en: Software
hr: Softver

en: Build:
hr: Izrada:

en: Firmware:
hr: Firmver:

en: Wireless Firmware:
hr: Firmver bežičnog uređaja:

en: %d days ago
hr: %d dana ranije

en: Today
hr: Danas

en: Last system update:
hr: Zadnja nadogradnja sustava:

en: Copyright and License
hr: Autorska prava i licencija

note: TRANS: The word "Sugar" should not be translated.
en: Sugar is the graphical user interface that you are looking at. Sugar is free software, covered by the GNU General Public License, and you are welcome to change it and/or distribute copies of it under certain conditions described therein.
hr: Sugar je grafičko sučelje koje upravo gledate. Sugar je slobodan softver pokriven s GNU General Public License i možete ga slobodno mijenjati i dijeliti pod uvjetima opisanim u toj licenciji.

en: Full license:
hr: Cjelokupni tekst licencije:

en: Background
hr: Pozadina

en: Select a background:
hr: Odaberi jednu od pozadina:

en: Clear background
hr: Počisti pozadinu

en: Date & Time
hr: Datum i vrijeme

en: Error: timezone does not exist.
hr: Greška: vremenska zona ne postoji.

en: Frame
hr: Okvir

en: never
hr: nikada

en: instantaneous
hr: trenutačno

en: %s seconds
hr: %s sekunda

en: Activation Delay
hr: Odgoda aktivacije

en: Activation Area
hr: Područje aktiviranja

en: Corner
hr: Kut

en: Edge
hr: Rub

en: Size
hr: Veličina

en: toolbar size
hr: veličina alatne trake

en: exact corner or edge
hr: točan kut ili rub

en: exact corner
hr: točan kut

en: exact edge
hr: točan rub

en: ignored
hr: zanemareno

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Keyboard Model
hr: Model tipkovnice

en: Key(s) to change layout
hr: Prečac za mijenjanje rasporeda

en: Keyboard Layout(s)
hr: Raspored(i) tipkovnice

en: Language
hr: Jezik

en: Could not access ~/.i18n. Create standard settings.
hr: Nije moguće otvoriti ~/.i18n. Napravi standardne postavke.

en: Language for code=%s could not be determined.
hr: Nije moguće odrediti jezik za code=%s.

en: Sorry I do not speak '%s'.
hr: Žao nam je, ali jezik „%s“ ne govorimo.

en: Add languages in the order you prefer. If a translation is not available, the next in the list will be used.
hr: Dodaj i poredaj jezike po svojem izboru. Ako nema prijevoda, rabi se sljedeći jezik u poretku.

en: Error writting language configuration (%s)
hr: Greška zapisivanja konfiguracije za jezik (%s)

en: You will need to provide the following information to set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
hr: Trebati ćeš navesti sljedeće podatke za uspostavu mobilne širokopojasne veze s (3G) mobilnom mrežom".

en: Country:
hr: Država:

en: Provider:
hr: Pružatelj usluge:

en: Username:
hr: Ime korisnika:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Number:
hr: Broj:

en: Access Point Name (APN):
hr: Pristupna točka APN:

en: Personal Identity Number (PIN):
hr: Osobni identifikacijski broj (pin):

en: Plan #%s
hr: Tarifa #%s

en: Provider %s
hr: Pružatelj usluga %s

en: Network
hr: Mreža

en: State is unknown.
hr: Nepoznato stanje.

en: Error in specified radio argument use on/off.
hr: Greška u specificiranom argumentu za radio, rabi uključi/isključi.

en: Error in specified argument use 0/1.
hr: Greška u specificiranom argumentu, rabi 0/1.

en: Wireless
hr: Bežična mreža

en: The wireless radio may be turned off to save battery life.
hr: Bežični radio može se isključiti radi uštede baterije.

en: Discard wireless connections if you have trouble connecting to the network
hr: Isključi bežičnu vezu ako imaš problema sa spajanjem na mrežu

en: Discard wireless connections
hr: Isključi bežičnu vezu

en: Collaboration
hr: Suradnja

en: The server is the equivalent of what room you are in; people on the same server will be able to see each other, even when they aren't on the same network.
hr: Poslužitelj je analogan sobi u kojoj si sada; ljudi na istom poslužitelju su vidljivi jedan drugom, čak i ako nisu na istoj mreži.

en: Server:
hr: Poslužitelj:

en: Social Help is a forum that lets you connect with developers and discuss Sugar Activities.  Changing servers means discussions will happen in a different place with different people.
hr: Društvena pomoć je forum na kojem možeš razgovarati s programerima i diskutirati o Sugar-ovim aktivnostima.  Ako se spojiš na neki drugi poslužitelj, onda ćeš razgovarati i diskutirati s nekim drugim ljudima koji su spojeni na taj poslužitelj.

en: Social Help Server:
hr: Poslužitelj društvene pomoći:

en: Power
hr: Napajanje

en: Error in automatic pm argument, use on/off.
hr: Greška u automatskom pm argumentu, rabi uključi/isključi.

en: Power management
hr: Upravljanje napajanjem

en: Software Update
hr: Nadogradnja softvera

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
hr: Nadogradnja poboljšava softver, ispravlja greške, uklanja sigurnosne propuste i dodaje nove značajke.

en: Update in progress...
hr: Nadogradnja je u tijeku...

en: Checking for updates...
hr: Provjeravanje ima li novih nadogradnji...

en: Installing updates...
hr: Nadogradnje se instaliraju...

en: Checking %s...
hr: Provjera na %s...

en: Looking for updates...
hr: Potraga za novim nadogradnjama...

en: Downloading %s...
hr: Preuzimane %s...

en: Updating %s...
hr: Nadogradnja %s...

en: Your software is up-to-date
hr: Vaš softver je najnoviji; novijeg nema

en: You can install %s update | You can install %s updates
hr[0]: Možeš instalirati %s poboljšanje
hr[1]: Možeš instalirati %s poboljšanja
hr[2]: Možeš instalirati %s poboljšanja

en: Can't connect to the activity server
hr: Spajanje na poslužitelj aktivnosti nije moguće

en: Verify your connection to internet and try again, or try again later
hr: Provjerite vašu internetsku vezu i ponovno pokušajte, ili pokušajte kasnije

en: %s update was installed | %s updates were installed
hr[0]: %s nadogradnja je instalirana
hr[1]: %s nadogradnje su instalirane
hr[2]: %s nadogradnji je instalirano

en: Install selected
hr: Instaliraj odabrano

en: Download size: %s
hr: Veličina preuzimanja: %s

en: From version %(current)s to %(new)s (Size: %(size)s)
hr: Od inačice %(current)s na %(new)s (Veličina: %(size)s)

en: Version %(version)s (Size: %(size)s)
hr: Inačica %(version)s (Veličina: %(size)s)

note: TRANS: download size is 0
en: None
hr: Ništa

en: Web Services
hr: Web usluge

en: No web services are installed.
    Please visit %s for more details.
hr: Nijedna web usluga nije instalirana.
    Za dodatne informacije posjetite %s.

en: My Audio
hr: Moj audio

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: My Battery
hr: Moja baterija

en: Removed
hr: Uklonjeno

en: Charging
hr: Puni se

en: Very little power remaining
hr: Baterija je pri kraju

note: TRANS: do not translate %(hour)d:%(min).2d  it is a variable, only translate the word "remaining"
en: %(hour)d:%(min).2d remaining
hr: Preostalo je još %(hour)d:%(min).2d

en: Charged
hr: Napunjena

en: My Display
hr: Moj ekran

en: Take a screenshot
hr: Uzeti snimku zaslona

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Display
hr: Zaslon

en: Show my keyboard
hr: Moja tipkovnica

en: IP address: %s
hr: IP adressa: %s

en: Disconnect
hr: Prekid veze

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Connected
hr: Spojen

en: No wireless connection
hr: Nema bežičnih mreža

en: Channel
hr: Kanal

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Wired Network
hr: Žičana mreža

en: Speed
hr: Brzina prijenosa

en: Wireless modem
hr: Bežični modem

en: Please wait...
hr: Pričekajte...

en: Connect
hr: Spojen

en: Disconnected
hr: Nije spojen

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Try connection again
hr: Pokušajte se ponovno spojiti

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Suggestion: %s
hr: Prijedlog: %s

en: Connected for %s
hr: Spojen za %s

en: Check your PIN/PUK configuration.
hr: Provjerite svoju PIN/PUK konfiguraciju.

en: Check your Access Point Name (APN) configuration
hr: Provjeri (APN) konfiguraciju/naziv pristupne točke

en: Check the Number configuration.
hr: Provjeri konfiguraciju broja.

en: Check your configuration.
hr: Provjeri konfiguraciju.

en: Mesh Network
hr: Mesh-mreža

en: Mesh Network %s
hr: Mesh-mreža %s

en: No GSM connection available.
hr: Nema dostupnih GSM mreža.

en: Create a connection in My Settings.
hr: Napravi postavke za spajanje u „Moje Postavke“.

en: Speech
hr: Govor

en: Say selected text
hr: Izgovori odabrani tekst

en: Stop playback
hr: Zaustavi

en: Pitch
hr: Visina tona

en: Rate
hr: Brzina govora

en: Pause playback
hr: Prekini reprodukciju

en: finger
hr: prst

en: stylus
hr: igla

en: My touchpad
hr: Moj touchpad

en: Show contents
hr: Sadržaj

en: Favorites Layout
hr: Raspored favorita

en: Layout of the favorites view.
hr: Raspored prikaza favorita.

en: Favorites resume mode
hr: Favoriti u nastavljanje/obnova stanju

en: When in resume mode, clicking on a favorite icon will cause the last entry for that activity to be resumed.
hr: U stanju nastavljanje/obnova, klikom na omiljenu ikonu akcija se nastavlja od zadnjeg stanja te aktivnosti.

en: sugar-control-panel: WARNING, found more than one option with the same name: %s module: %r
hr: sugar-upravljačka-ploča: UPOZORENJE, ima više od jedne opcije s istim imenom: %s modul: %r

en: sugar-control-panel: key=%s not an available option
hr: sugar-upravljačka-ploča: parametar=%s nije ispravnja opcija

en: sugar-control-panel: %s
hr: sugar-upravljačka-ploča: %s

note: TRANS: Translators, there's a empty line at the end of this string, which must appear in the translated string (msgstr) as well.
en: Usage: sugar-control-panel [ option ] key [ args ... ] 
        Control for the sugar environment. 
        Options: 
        -h           show this help message and exit 
        -l           list all the available options 
        -h key       show information about this key 
        -g key       get the current value of the key 
        -s key       set the current value for the key 
        -c key       clear the current value for the key
hr: Uporaba: sugar-control-panel [opcija] parametar [argument ... ] 
        Upravljanje sa sugarovom okolinom
        Opcije: 
        -h            pokaže ovu pomoć pa iziđe 
        -l            popis svih opcija 
        -h parametar  informacija o ovom parametru 
        -g parametar  trenutačna vrijednost ovoga parametra 
        -s parametar  zada trenutačnu vrijednost ovom parametru 
        -c parametar  izbriše trenutačnu vrijednost ovom parametru

en: To apply your changes you have to restart Sugar.
    Hit ctrl+alt+erase on the keyboard to trigger a restart.
hr: Da aktivaraš nove postavke moraš ponovno pokrenuti Sugar.
    Za ponovno pokretanje pritisni istovremeno ctrl+alt+erase na tipkovnici.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Changes require restart
hr: Promjene zahtijevaju ponovno pokretanje

en: Cancel changes
hr: Odustajem od promjena

en: Later
hr: Kasnije

en: Restart now
hr: Odmah ponovno pokreni

en: An activity is not responding.
hr: Aktivnost ne reagira.

en: You may lose unsaved work if you continue.
hr: Ako nastaviš, možeš izgubiti rad koji nije sačuvan/spremljen.

en: Search in %s
hr: Traži u %s

en: Settings
hr: Postavke

en: Done
hr: Gotovo

en: Ok
hr: U redu

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: Clear search
hr: Počisti pretragu

en: No matching activities
hr: Nema odgovarajućih aktivnosti

en: Confirm erase
hr: Potvrdi brisanje

en: Confirm erase: Do you want to permanently erase %s?
hr: Potvrdi brisanje: Želiš trajno izbrisati %s?

en: Keep
hr: Zadržati

en: Erase
hr: Izbrisati

en: Remove favorite
hr: Ukloni favorite

en: Make favorite
hr: Učini favoritima

note: TRANS: label for the freeform layout in the favorites view
en: Freeform
hr: Slobodna forma

note: TRANS: label for the ring layout in the favorites view
en: Ring
hr: Krug

note: TRANS: label for the spiral layout in the favorites view
en: Spiral
hr: Spirala

note: TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Box
hr: Pravokutnik

note: TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Triangle
hr: Trokut

en: Registration
hr: Prijava

en: Please wait, searching for your school server.
hr: Molim pričekaj, tragamo za tvojim školskim poslužiteljom.

en: Registration Failed
hr: Prijava nije uspjela

en: Registration Successful
hr: Prijava je uspjela

en: You are now registered with your school server.
hr: Prijavljen(a) si na tvoj školski poslužitelj.

en: Register
hr: Prijava

en: Register again
hr: Ponovno se prijavi

en: Home
hr: Početna stranica

en: Group
hr: Grupa

en: Neighborhood
hr: Susjedstvo

en: A wireless encryption key is required for
     the wireless network '%s'.
hr: Bežična mreža „%s“
     zahtijeva lozinku.

en: Key Type:
hr: Vrsta ključa:

en: Authentication Type:
hr: Vrsta provjere autentičnosti:

en: Wireless Security:
hr: Sigurnost bežične mreže:

note: TRANS: Action label for resuming an activity.
en: Resume
hr: Nastavi

en: Join
hr: Pridružiti se

en: Ad-hoc Network %d
hr: Ad hoc mreža %d

en: Mesh Network %d
hr: Mesh-mreža %d

en: Cannot connect to the server.
hr: Nije moguće spojiti se na poslužitelj.

en: The server could not complete the request.
hr: Poslužitelj nije uspio ispuniti zahtjev.

en: List view
hr: Popis

en: Decline
hr: Odbijeno

note: TRANS: file transfer, bytes transferred, e.g. 128 of 1024
en: %s of %s
hr: %s od %s

en: Transfer from %s
hr: Prijenos iz %s

en: Accept
hr: Prihvaćeno

en: Dismiss
hr: Odbačeno

en: The other participant canceled the file transfer
hr: Drugi sudionik je prekinuo prijenos datoteke

en: Transfer to %s
hr: Prijenos u %s

[ctx: Clipboard]
en: Remove
hr: Ukloniti

en: Open
hr: Otvoriti

en: Open with
hr: Otvori s/sa

en: %s clipping
hr: %s izrezivanje

en: Activity
hr: Aktivnosti

en: Name:
hr: Ime:

en: Click to change color:
hr: Klikni da promijeniš boju:

en: Back
hr: Natrag

en: Next
hr: Naprijed

en: Select grade:
hr: Odaberi dob:

en: Preschool
hr: Dječji vrtić

en: Kindergarten
hr: Predškola

en: 1st Grade
hr: 1. razred

en: 2nd Grade
hr: 2. razred

en: 3rd Grade
hr: 3. razred

en: 4th Grade
hr: 4. razred

en: 5th Grade
hr: 5. razred

en: 6th Grade
hr: 6. razred

en: 7th Grade
hr: 7. razred

en: High School
hr: Srednja škola

en: Adult
hr: Odrasla osoba

en: Do you want to permanently erase "%s"?
hr: Želiš trajno izbrisati „%s“?

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: No preview
hr: Bez pred pregleda

en: Kind: %s
hr: Vrsta: %s

en: Date: %s
hr: Datum: %s

en: Size: %s
hr: Veličina: %s

en: No date
hr: Bez datuma

en: Participants:
hr: Sudionici:

en: Description:
hr: Opis:

en: Tags:
hr: Tagovi:

en: Comments:
hr: Komentari:

en: Journal
hr: Dnevnik

en: Favorite entries
hr: Favoriti

note: TRANS: Item on a palette that filters by entry type.
en: Anything
hr: Bilo što

en: Anytime
hr: Bilo kad

en: Since yesterday
hr: Jučer

en: Past week
hr: Prošli tjedan

en: Past month
hr: Prošli mjesec

en: Past year
hr: Prošle godine

en: Copy to
hr: Kopirati u

en: Duplicate
hr: Duplicirati

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Error while copying the entry. %s
hr: Greška pri kopiranju unosa. %s

en: Error
hr: Greška

note: TRANS: Action label for starting an entry.
en: Start
hr: Početak

en: No activity to start entry
hr: Nema aktivnosti da se počne s unosom

en: Sort view
hr: Razvrstavanje

en: Sort by date modified
hr: Po danu zadnje promjene

en: Sort by date created
hr: Po danu izrade

en: Sort by size
hr: Po veličini

en: Deselect all
hr: Poništi odabir

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Do you want to erase %d entry? | Do you want to erase %d entries?
hr[0]: Želite li izbrisati %d unos?
hr[1]: Želite li izbrisati %d unosa?
hr[2]: Želite li izbrisati %d unosa?

en: Copy
hr: Kopiraj

note: TRANS: Do not translate %(selected)d and %(total)d.
en: Selected %(selected)d of %(total)d
hr: Odabrano je %(selected)d od %(total)d

en: Select filter
hr: Filtar

en: Your Journal is empty
hr: Tvoj Dnevnik je prazan

en: Your documents folder is empty
hr: Tvoja mapa za dokumente je prazna

en: The device is empty
hr: Uređaj je prazan

en: No matching entries
hr: Nema odgovarajućih unosa

en: Older Version Of %s Activity
hr: Starija inačica aktivnosti %s

en: Do you want to downgrade to version %s
hr: Želiš li se vratiti na stariju inačicu %s

en: Your Journal is full
hr: Tvoj Dnevnik je pun

en: Please delete some old Journal entries to make space for new ones.
hr: Izbriši nekoliko starijih unosa u Dnevniku da napraviš mjesta za nove unose.

en: Show Journal
hr: Dnevnik pokazati

en: Choose an object
hr: Izaberi jedan objekt

en: Choose an object to open with %s activity
hr: Izaberi objekt koji treba otvoriti s aktivnosti %s

en: Close
hr: Zatvori

en: Resume with
hr: Nastavi s/sa

en: Start with
hr: Počni s/sa

en: Send to
hr: Pošalji na

en: View Details
hr: Detalji

en: Entries without a file cannot be sent.
hr: Unosi bez datoteke ne mogu se poslati.

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Entries without a file cannot be copied.
hr: Unosi bez datoteke ne mogu se kopirati.

en: Do you want to copy %d entry? | Do you want to copy %d entries?
hr[0]: Želiš kopirati %d unos?
hr[1]: Želiš kopirati %d unosa?
hr[2]: Želiš kopirati %d unosa?

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: No friends present
hr: Nema prisutnih prijatelja

en: No valid connection found
hr: Nijedna ispravna veza nije pronađena

en: No activity to resume entry
hr: Nema aktivnosti da se nastavi s tim unosom

en: Stop
hr: Završi

en: Continue
hr: Nastavi

en: %(index)d of %(total)d : %(object_title)s
hr: %(index)d od %(total)d : %(object_title)s

en: %(free_space)d MB Free
hr: %(free_space)d MB slobodno

en: Favorites view %d
hr: Pregled favorita %d

en: The reason for the device state change is unknown.
hr: Razlog za promjenu stanja uređaja nije poznat.

en: The state change is normal.
hr: Promjena stanja nije normalna.

en: The device is now managed.
hr: Uređajem se sad upravlja.

en: The device is no longer managed.
hr: Uređajem se više ne upravlja.

en: The device could not be readied for configuration.
hr: Uređaj nije moguće prirediti za konfiguraciju.

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc).
hr: Nije uspjelo rezervirati IP konfiguraciju (adresa nije dostupna, istek vremena, itd.).

en: The IP configuration is no longer valid.
hr: Konfiguracija IP-a više nije ispravna.

en: Secrets were required, but not provided.
hr: Tajne se zahtijevaju, ali nisu bile navedene.

en: The 802.1X supplicant disconnected from the access point or authentication server.
hr: 802.1X suplikant je odspojen od pristupne točke ili servera za provjeru autentičnosti.

en: Configuration of the 802.1X supplicant failed.
hr: Konfiguracija 802.1X suplikanta nije uspjela.

en: The 802.1X supplicant quit or failed unexpectedly.
hr: 802.1X suplikant je prekinut ili je neočekivano neuspješan.

en: The 802.1X supplicant took too long to authenticate.
hr: 802.1X suplikant je potrošio previše vremena za autentifikaciju.

en: The PPP service failed to start within the allowed time.
hr: PPP uslugu nije uspjelo pokrenuti unutar dopuštenog vremena.

en: The PPP service disconnected unexpectedly.
hr: PPP usluga je neočekivano prekinula vezu.

en: The PPP service quit or failed unexpectedly.
hr: PPP usluga je je prekinuta ili je neočekivano neuspješna.

en: The DHCP service failed to start within the allowed time.
hr: DHCP uslugu nije uspjelo pokrenuti unutar dopuštenog vremena.

en: The DHCP service reported an unexpected error.
hr: DHCP usluga je prijavila neočekivanu grešku.

en: The DHCP service quit or failed unexpectedly.
hr: DHCP usluga je je prekinuta ili je neočekivano neuspješna.

en: The shared connection service failed to start.
hr: Uslugu dijeljenih veza nije uspjelo pokrenuti.

en: The shared connection service quit or failed unexpectedly.
hr: Usluga dijeljenih veza je prekinuta ili je neočekivano neuspješna.

en: The AutoIP service failed to start.
hr: AutoIP uslugu nije uspjelo pokrenuti.

en: The AutoIP service reported an unexpected error.
hr: AutoIP usluga je prijavila neočekivanu grešku.

en: The AutoIP service quit or failed unexpectedly.
hr: AutoIP usluga je prekinuta ili je neočekivano neuspješna.

en: Dialing failed because the line was busy.
hr: Povezivanje nije uspjelo jer je linija zauzeta.

en: Dialing failed because there was no dial tone.
hr: Povezivanje nije uspjelo jer nema zvuka slobodne linije.

en: Dialing failed because there was no carrier.
hr: Povezivanje nije uspjelo jer nema operatera.

en: Dialing timed out.
hr: Pokušaj povezivanje predugo traje.

en: Dialing failed.
hr: Povezivanje nije uspjelo.

en: Modem initialization failed.
hr: Nije uspjelo inicirati modem.

en: Failed to select the specified GSM APN
hr: Nije uspjelo odabrati navedenu pristupnu točku GSM APN

en: Not searching for networks.
hr: Ne traga se za mrežama.

en: Network registration was denied.
hr: Prijava na mrežu nije prihvaćena, odbijena je.

en: Network registration timed out.
hr: Vrijeme za prijavljivanje na mrežu je isteklo.

en: Failed to register with the requested GSM network.
hr: Nije uspjela prijava na zatraženu GSM mrežu.

en: PIN check failed.
hr: Provjera PIN-a nije uspjela.

en: Necessary firmware for the device may be missing.
hr: Čini se da uređaju nedostaje neophodan firmware.

en: The device was removed.
hr: Uređaj je odstranjen.

en: NetworkManager went to sleep.
hr: NetworkManager je zaspao (hibernacija).

en: The device's active connection was removed or disappeared.
hr: Aktivna veza je odstranjena ili je nestala.

en: A user or client requested the disconnection.
hr: Korisnik ili klijent je zatražio prekid veze.

en: The device's carrier/link changed.
hr: Nositelj signala ili veza uređaja je promijenjena.

en: The device's existing connection was assumed.
hr: Pretpostavlja se postojeća veza uređaja.

en: The supplicant is now available.
hr: Suplikant je se sada dostupan.

en: The modem could not be found.
hr: Modem nije moguće naći.

en: The Bluetooth connection failed or timed out.
hr: Bluetooth spajanje nije uspjelo ili je isteklo vrijeme pokušaja.

en: Unused.
hr: Ne rabi se.

en: Screenshot
hr: Snimka ekrana

en: Screenshot of "%s"
hr: Snimka ekrana od „%s“

en: Activity launcher
hr: Pokretač aktivnosti

en: %s is already running. Please stop %s before launching it again.
hr: %s je već pokrenut i radi. Zaustavi/zatvori %s prije ponovnog pokretanja.

en: The maximum number of open activities has been reached. Please close an activity before launching a new one.
hr: Dopušteni broj otvorenih aktivnosti je dostignut. Zatvori jednu od aktivnosti prije nego pokreneš neku novu aktivnost.

en: Remove friend
hr: Ukloni prijatelja

en: Make friend
hr: Sprijatelji se

en: Shutdown
hr: Isključivanje

en: Restart
hr: Ponovno pokretanje

en: Logout
hr: Odjava

en: My Settings
hr: Moje postavke

en: Invite to %s
hr: Pozovi ju/ga u %s

en: <b>%s</b> failed to start.
hr: <b>%s</b> nije uspjelo pokrenuti.

en: Starting...
hr: Pokretanje...

en: Activity failed to start
hr: Aktivnost nije uspjelo pokrenuti

note: TODO: share-with, keep
en: View Source
hr: Izvorni kȏd

en: View Help
hr: Pomoć

en: Start new
hr: Iznova pokreni

[ctx: Volume]
en: Remove
hr: Ukloni

en: Help Manual
hr: Priručnik s uputama

en: Social Help
hr: Društvena pomoć

en: Help: %s
hr: Pomoć: %s

en: Instance Source
hr: Primjer izvornog koda

en: Do you want to duplicate %s Activity?
hr: Želiš duplicirati aktivnost %s?

en: This may take a few minutes
hr: Ovo može potrajati nekoliko minuta

en: Duplicating activity...
hr: Aktivnost se duplicira...

en: Duplicated
hr: Duplicirano

en: The activity has been duplicated
hr: Aktivnost je duplicirana

en: Duplicated activity already exists
hr: Duplikat aktivnosti već postoji

en: Delete your copy before trying to duplicate the activity again
hr: Izbriši svoju kopiju prije ponovnog pokušaja dupliciranja aktivnosti

en: Source
hr: Izvorni kȏd

en: Activity Bundle Source
hr: Izvorni kȏd paketa aktivnosti

en: Sugar Toolkit Source
hr: Izvorni kȏd Sugar-ovih alata

en: View source: %s
hr: Izvorni kȏd: %s

en: View source: %r
hr: Izvorni kȏd: %r

en: Please select a file in the left panel.
hr: Odaberi datoteku u lijevom oknu.

en: Backup
hr: Osiguranje

en: Please connect a device to continue
hr: Priključi uređaj da bi nastavili

en: Select your volume
hr: Odaberi volumen

en: Not enough space in volume
hr: Nema dovoljno mjesta u volumenu

en: Backup from user %s
hr: Osiguranje od korisnika %s

en: No checkpoints found in the device
hr: U uređaju nisu pronađene kontrolne točke

en: Select your checkpoint
hr: Odaberi kontrolnu točku

en: Not enough space in disk
hr: Nema dovoljno mjesta na disku

en: Local Device Backup
hr: Osiguranje na lokalnom uređaju

en: Save the contents of your Journal
hr: Spremi sadržaj dnevnika

en: Restore the contents of your Journal
hr: Obnovi sadržaj dnevnika

en: Please close all the activities, and start again
hr: Zatvori sve aktivnosti i počni od početka

en: Select where you want create your backup
hr: Odaberi gdje želiš čuvati osiguranje, sigurnosne kopije

en: Select where you want retrieve your restore
hr: Odaberi od kuda želiš dohvatiti sadržaj za obnovu

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Starting backup...
hr: Pokretanje osiguranja (spremanja sigurnosnih kopija)...

en: Starting restore...
hr: Obnova započinje...

en: I want to restore the content of my Journal. In order to do this, my Journal will first be emptied of all its content; then the restored content will be added.
hr: Želim vratiti sadržaj svojeg Dnevnika. Da se to učini, Dnevnik treba prvo potpuno isprazniti i nakon toga mu se doda obnovljeni sadržaj.

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Operation started
hr: Postupak je pokrenut

en: Backup finished successfully
hr: Osiguranje je uspješno završilo

en: Restore realized successfully.
hr: Obnova je uspješno završila.

en: Clear notifications
hr: Počisti obavijesti
