sugar - en to si translation catalogue (430 entries)

en: Migrated to GSettings
si: GSettings වෙත සංක්‍රමණය වී ඇත.

en: This key shows whether or not GConf values were migrated to GSettings
si: මෙම යතුර GConf අගයන් GSettings වෙත සංක්‍රමණය වී ඇති හෝ නැති බව පෙන්වයි.

en: Backup URL
si: උපස්ථ URL

en: URL where the backup is saved to.
si: උපස්ථය සුරකිය යුතු ස්ථානයේ URLය.

en: Show Log out
si: පරිශීලක ඉවත් වීම පෙන්වන්න

en: If TRUE, Sugar will show a "Log out" option.
si: TRUE නම්, Sugar "පරිශීලක ඉවත් වීම" විකල්පයක් පෙන්වනු ඇත.

en: Show Restart
si: නැවත ආරම්භ කිරීම පෙන්වන්න

en: If TRUE, Sugar will show a "Restart" option.
si: TRUE නම්, Sugar "නැවත ආරම්භ කරන්න" විකල්පයක් පෙන්වනු ඇත.

en: Show Shutdown
si: වසා දැමීම පෙන්වන්න

en: If TRUE, Sugar will show a "Shutdown" option.
si: TRUE නම්, Sugar "වසා දැමීම" විකල්පයක් පෙන්වනු ඇත.

en: Show Register
si: ලේඛනය පෙන්වන්න

en: If TRUE, Sugar will show a "Register" option in the buddy palette.
si: TRUE නම්, Sugar "ලේඛනය" විකල්පයක් පෙන්වනු ඇත.

en: Bundle IDs of protected activities
si: ආකර්ෂා කල ක්‍රියාකාරකම් ID එකට එක් කරන්න

en: Users will not be allowed to erase these activities through the list view.
si: පරිශීලකයින්ට ලැයිස්තු දසුන හරහා මෙම ක්‍රියාකාරකම් මැකීමට අවසර නොදෙනු ඇත.

en: A limit to the number of simultaneously open activities.
si: සමගාමීව විවෘත වී ඇති ක්‍රියාකාරකම් සඳහා සීමාවක්.

en: This int is used to set a limit to the number of open activities. By default (0), there is no limit.
si: සමගාමීව විවෘත වී ඇති ක්‍රියාකාරකම් සඳහා සීමාවක් පැනවීම සඳහා මෙම int භාවිතා කරයි. පෙරනිමි අගය(0) සීමාවක් නැත.

en: User Name
si: පරිශීලක නමය

en: User name that is used throughout the desktop.
si: වැඩතලය පුරා භාවිත වන පරිශීලක නම.

en: Default nick
si: පෙරනිමි විකට නම

en: "disabled" to ask nick on initialization; "system" to reuse UNIX account long name.
si: ආරම්භයේදී විකට නාමය ඇසීමට "අක්‍රිය කර ඇත"; UNIX ගිණුම් දීර්ඝ නාමය නැවත භාවිතා කිරීමට "පද්ධතිය".

en: User Color
si: පරිශීලක වර්ණය

en: Color for the XO icon that is used throughout the desktop. The string is composed of the stroke color and fill color, format is that of rgb colors. Example: #AC32FF,#9A5200
si: වැඩතලය පුරා භාවිතා වන XO අයිකනය සඳහා වර්ණය. වර්ණය ඉරි වර්ණයෙන් සහ පිරවුම් වර්ණයෙන් තැනී ඇත, ආකෘතිය rgb වර්ණ ආකෘතිය වේ. උදාහරණ: #AC32FF,#9A5200

en: User Gender
si: පරිශීලක ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය

en: Gender of the Sugar user, either male, female, or unassigned
si: Sugar පරිශීලක ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය, හෝ සභාවකට පවරා නැත.

en: User Birth Timestamp
si: පරිශීලක උපත් වේලාමුද්‍රාව

en: Birth timestamp (seconds since the epoch)
si: උපත් වේලාමුද්‍රාව (යුගයේ සිට තත්පර)

en: Group Label
si: කණ්ඩායම් ලේබලය

en: Label associated with age, e.g., '2nd Grade'
si: වයස ආශ්‍රිත ලේබලය, උදා.,'දෙවන වසර '

en: Background image path
si: පසුබිම රූපයේ මග

en: Path to the image to be used as a background.
si: පසුබිම ලෙස භාවිතා කල හැකි පින්තුරයට මග.

en: Background alpha level
si: පසුබිමෙහි ඇල්ෆා මට්ටම.

en: The opacity of the background image.
si: පසුබිම් පින්තුරයෙහි පාරාන්ධතාව.

en: Mimetype registry
si: MIME ශෛලිය ලියාපදිංචිය

en: Consists of key-value pairs mimetypes and their corresponding activity
si: MIME ශෛලීය යතුරු-අගය යුගල සහ ඊට අනුරූප ක්‍රියාකාරකම් අන්තර්ගතයි

en: Volume Level
si: ශබ්ද මට්ටම

en: Volume level for the sound device.
si: ශබ්ද උපාංගය සඳහා ශබ්ද මට්ටම.

en: Sound Muted
si: ශබ්දය නිහඬය

en: Setting for muting the sound device.
si: ශබ්ද උපාංගහ නිහඬ‍කිරීමට සැකසුම.

en: Brightness Level
si: ප්‍රභා මට්ටම

en: Brightness level for the computer screen.
si: පරිඝනක තිරයෙහි ප්‍රභා මට්ටම.

en: Timezone
si: වේලා කලාපය

en: Timezone setting for the system.
si: පද්ධතිය සඳහා වේලාකලාප සැකසුම.

en: Home views
si: නිවස නැරඹීම

en: List of home views, including the view icon, the favorite icon and the layout
si: නැරඹුම් අයිකනය, ප්‍රියතම අයිකනය සහ සැකසුම ඇතුලත් නිවස නැරඹුම් ලැයිස්තුව

en: Launcher animation interval
si: සජීවීකරණ පරතරය දියත් කරන්න

en: Edge Delay
si: දාර ප්‍රමාදය

en: Delay for the activation of the frame using the edges.
si: දාර භාවිත කර රාමුව සක්‍රිය කිරීමේ ප්‍රමාදය.

en: Corner Delay
si: මුළු ප්‍රමාදය

en: Delay for the activation of the frame using the corners.
si: මුළු භාවිත කර රාමුව සක්‍රිය කිරීමේ ප්‍රමාදය.

en: Jabber Server
si: Jabber සේවාදායකය

en: URL of the jabber server to use.
si: Jabber සේවාදායකය භාවිතය සඳහා වන URLය.

en: Publish to Gadget
si: ගැජට්ටුවේ පළකරන්න

en: If TRUE, Sugar will make us searchable for the other users of the Jabber server.
si: සත්‍ය නම්, Jabber සේවාදායයේ අනෙකුත් පරිශීලකයන් සඳහා Suger අපව සෙවිමට හැකි කරයි.

en: Social Help Server
si: සමාජ උපකාර සේවාදායකය

en: URL of the social help server to use with protocol.
si: ප්‍රොටෝකෝලය සදහා භාවිතා කල හැකි සමාජ උපකාර සේවාදායකහි URLය.

en: Power Automatic
si: බලය ස්වයංක්‍රීය

en: Automatic power management (increases battery life)
si: ස්වයංක්‍රීය බල කළමණාකරණය (බැටරි ආයු කාලය වැඩි කරයි)

en: Power Extreme
si: උපරිම බලය

en: Extreme power management (disables wireless radio, increases battery life)
si: උපරිම බල කළමණාකරණය ( රැහැන් රහිත රේඩියෝ අක්‍රිය කරයි, විදුලි කෝෂයේ ආයු කාලය වැඩි කරයි)

en: Keyboard layouts
si: යතුරුපුවරු පිරිසැලසුම්

en: List of keyboard layouts. Each entry should be in the form layout(variant)
si: යතුරු පුවරු ලැයිස්තු පිරිසැලසුම්. සෑම ප්‍රවේශයක්ම පිරිසැලසුම් (විචල) ආකාරයේ විය යුතුය

en: Keyboard options
si: යතුරු පුවරු විකල්ප

en: List of keyboard options.
si: යතුරු පුවරු විකල්ප ලැයිස්තුව.

en: Keyboard model
si: යතුරුපුවරු වර්ගය

en: The keyboard model to be used
si: භාවිතා කිරීමට යතුරු පුවරු වර්ගය

en: Default font face
si: පෙරනිමි ෆොන්ට වර්ගය

en: Font face that is used throughout the desktop.
si: වැඩතලය පුරා භාවිත වන ෆොන්ට නාමය.

en: Default font size
si: පෙරනිමි ෆොන්ට ප්‍රමාණය

en: Font size that is used throughout the desktop.
si: වැඩතලය පුරා භාවිත වන ෆොන්ට ප්‍රමාණය.

en: Show Sugar Ad-hoc networks
si: Sugar Ad-hoc ජාල පෙන්වන්න

en: If TRUE, Sugar will show default Ad-hoc networks for channel 1,6 and 11. If Sugar sees no "known" network when it starts, it does autoconnect to an Ad-hoc network.
si: TRUE නම්, Sugar නාලිකා 1,6 සහ 11 සඳහා පෙරනිමි Ad-hoc ජාල පෙන්වනු ඇත. Sugar ආරම්භ කරන අවස්ථාවේ එක "දන්නා" ජාල නොදකීනම්, එය ස්වයංව Ad-hoc ජාලයකට සම්බන්ධ වනු ඇත.

en: Enable Ad-hoc autoconnect
si: තත්කාර්ය ස්වයංක්‍රීය සබදතාව පවරන්න

en: If TRUE, Sugar will autoconnect to Ad-hoc networks.
si: TRUE නම්, Sugar විසින් තත්කාර්ය ජාල ස්වයන්ක්රීයව සම්බන්ද කරයි.

en: GSM network username (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල පරිශීලක නාමය (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network username configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල පරිශීලක නාමය සකසන්න (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network password (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල මුරපදය (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network password configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල මුරපදය සකසන්න (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network number (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල අංකය (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network telephone number configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල දුරකතන අංකය සැකසීම (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network APN (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල APN (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network access point name configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල ප්‍රවේශන ස්ථාන නාමය සකසන්න (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network PIN (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල PIN (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network personal identification number configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල පුද්ගලික හැඳිනුම් අංකය සකසන්න (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network PUK (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල PUK (DEPRECATED/UNUSED)

en: GSM network personal unlock key configuration (DEPRECATED/UNUSED)
si: GSM ජාල පුද්ගලික යතුර සැකසීම (DEPRECATED/UNUSED)

en: TODO: add description
si: TODO: විස්තරය ඇතුලත් කරන්න

en: Pitch value for the speech sugar service
si: ශුගර් කියවුම් සේවාවේ තාරතා අඟය

en: Pitch value used by the speech service in Sugar
si: ශුගර් කියවුම් සේවාවේ භාවිත කළ තාරතා අඟය

en: Rate value for the speech sugar service
si: ශුගර් කියවුම් සේවාව සඳහා අනුපාත අඟය

en: Rate value used by the speech service in Sugar
si: ශුගර් තුළ කියවුම් සේවාව සඳහා භාවිත කළ අනුපාත අඟය

en: Activity update backend.
si: ක්‍රියාකරකම යාවත්කාල පසුකෙලවර.

en: Activity update backend module, followed by a period, followed by the class name.
si: ක්‍රියාකරකම් යාවත්කාල පසුකෙලවර මොඩියුලය, පන්ති නාමයකින් සහ නැවතුම් තිතකින් පසුව එන.

en: Microformat update URL.
si: Microformat යාවත්කාල URL.

en: URL used by the microformat update backend for activity update information.
si: ක්‍රියාකාරකම් යාවත්කාල තොරතුරු සඳහා භාවිතා කල microformat යාවත්කාල පසුකෙලවරේ URL.

en: Automatic update frequency.
si: ස්වයං යාවත්කාල කිරීමේ සංඛ්‍යාතය.

en: Frequency of automatic activity updates, measured in days. 0 means disabled.
si: දින වලින් මනින ලද ස්වයං ක්‍රියාකරකම් යාවත්කාල සංඛ්‍යාතය. 0 යනු අක්‍රිය කර ඇත යන්නයි.

en: Timestamp of last activity update.
si: අවසන් ක්‍රියාකරකම් යාවත්කාලයේ දින වේලා සටහන.

en: A unix timestamp (seconds since epoch) of the last successful activity update.
si: අවසාන සාර්ථක ක්‍රියාකාරකම් යාවත්කාලයේ දින වේලා සටහන (epoch සිට තත්පර).

en: New ASLO update.json URL.
si: ASLO update.json නව URLය.

en: URL used by the new ASLO updater to download activity data.
si: ක්‍රියාකාරකම් දත්ත බාගත කරගැනීමට නව ASLO යාවත්කාලීනය භාවිතා කරනු ලබන URLය.

en: A description of the hardware available to the user.
si: පරිශීලකයා සදහා ඇති දෘඩාංග පිලිබඳ විස්තරය.

en: About Me
si: මා ගැන

en: You must enter a name.
si: ඔබ විසින් නමක් ඇතුලත් කළ යුතුය.

en: stroke:   color=%s hue=%s
si: පහර:   වර්ණය=%s පැහැය=%s

en: stroke:   %s
si: පහර:   %s

en: fill:     color=%s hue=%s
si: පිරවුම:     වර්ණය=%s පැහැය=%s

en: fill:     %s
si: පිරවුම:     %s

en: Error in specified color modifiers.
si: සැපයූ වර්ණ විකරණකාරකයේ දෝෂයකි.

en: Error in specified colors.
si: සැපයූ වර්ණවල දෝෂයකි.

en: Click to change your color:
si: ඔබගේ පාට වෙනස් කිරීමට ක්ලික් කරන්න:

en: Select gender:
si: ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය තෝරන්න:

en: About my Computer
si: මගේ පරිගණකය ගැන

en: Not available
si: නොපවතී

en: Identity
si: අනන්‍යතාව

en: Model:
si: ආදර්ශය:

en: Serial Number:
si: අනුක්‍රමික අංකය:

en: Software
si: මෘදුකාංගය

en: Build:
si: ගොඩ නැඟුම:

en: Firmware:
si: ස්ථීරාංග:

en: Wireless Firmware:
si: රැහැන් රහිත ස්ථිරාංග:

en: %d days ago
si: %d දවස් ගණනකට පෙර

en: Today
si: අද

en: Last system update:
si: අවසාන පද්ධති යාවත්කාලීනය:

en: Copyright and License
si: කතු හිමිකම හා වරපත

note: TRANS: The word "Sugar" should not be translated.
en: Sugar is the graphical user interface that you are looking at. Sugar is free software, covered by the GNU General Public License, and you are welcome to change it and/or distribute copies of it under certain conditions described therein.
si: Sugar යනු ඔබ බලා සිටින මෙම චිත්‍රක පරිශීලක අතුරුමුහුණතයි. Suger GNU සාධාරණ පොදු බලපත්‍රය මගින් ආවරණය වන නිදහස් මෘදුකාංගයක් වන අතර එහි සඳහන් ඇතැම් කොන්දේසි වලට යටත්ව මෙය වෙනස් කිරීමට හා/හෝ පිටපත් බෙදාහැරීමට ඔබට හැකිය.

en: Full license:
si: පූර්ණ බලපත්‍රය:

en: Background
si: පසුබිම

en: Select a background:
si: පසුබිමක් තෝරන්න:

en: Clear background
si: පසුබිම ඉවත් කරන්න

en: Date & Time
si: දිනය සහ වේලාව

en: Frame
si: රාමුව

en: never
si: කවදාවත්

en: instantaneous
si: ක්ෂණික

en: %s seconds
si: තත්පර %s

en: Activation Delay
si: සක්‍රියන ප්‍රමාදය

en: Corner
si: මුල්ල

en: Edge
si: අයින

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: toolbar size
si: මෙවලම් තීරුවෙහි ප්‍රමාණය

en: Keyboard
si: යතුරුපුවරුව

en: Keyboard Model
si: යතුරුපුවරු ආකාරය

en: Key(s) to change layout
si: ආකෘතිය වෙනස් කිරීමට යතුර(රු)

en: Keyboard Layout(s)
si: යතුරුපුවරු ආකෘති(ය)

en: Language
si: භාෂාව

en: Could not access ~/.i18n. Create standard settings.
si: ~/.i18n වෙත ප්‍රවේශ විය නොහැක. සම්මත සැකසුම් සාදන්න.

en: Language for code=%s could not be determined.
si: කේතය=%s සඳහා භාෂාව නිර්ණය කළ නොහැක.

en: Sorry I do not speak '%s'.
si: සමාවන්න මම '%s' කථා නොකරමි.

en: Add languages in the order you prefer. If a translation is not available, the next in the list will be used.
si: ඔබ වඩා කැමති අනුපිළිවෙලට භාෂා එක් කරන්න. පරිවර්තනයක් නැතිනම්, ලැයිස්තුවේ ඊළඟ එක භාවිතා වනු ඇත.

en: You will need to provide the following information to set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
si: ජංගම (3G) ජාලයකට පුළුල් පරාස සම්බන්ධතාවයක් ඇති කිරීමට ඔබට පහත තොරතුරු ලබාදීමට අවශ්‍ය වනු ඇත.

en: Country:
si: රට:

en: Provider:
si: සපයන්නා:

en: Plan:
si: සැලැස්ම:

en: Username:
si: පරිශීලක නාමය:

en: Password:
si: මුරපදය:

en: Number:
si: අංකය:

en: Access Point Name (APN):
si: ප්‍රවේශන ස්තාන නාමය (APN):

en: Personal Identity Number (PIN):
si: පුද්ගලික හදුනා ගැණිමේ අංකය (PIN):

en: Plan #%s
si: #%s සැලැස්ම

en: Provider %s
si: %s සපයන්නා

en: Network
si: ජාලය

en: State is unknown.
si: තත්ත්වය නොදනී.

en: Error in specified radio argument use on/off.
si: නිරූපිත රේඩියෝ විතර්කයේ දෝෂයකි on/off භාවිතා කරන්න.

en: Error in specified argument use 0/1.
si: නිරූපිත විතර්කයේ දෝෂයකි 0/1 භාවිතා කරන්න.

en: Wireless
si: රැහැන් රහිත

en: Radio
si: රේඩියෝව

en: Collaboration
si: සහයෝගීතාව

en: The server is the equivalent of what room you are in; people on the same server will be able to see each other, even when they aren't on the same network.
si: සේවාදායකය ඔබ සිටිනා කුටියට සමානය;එකම ජාලයේ නොවුනද, එකම සේවාදායකයේ සිටින්නන්නට එකිනෙකා දැකිය හැකි වේ.

en: Server:
si: සේවාදායකය:

en: Power
si: ශක්තිය

en: Error in automatic pm argument, use on/off.
si: ස්වයංක්‍රීය pm විස්තාරකයේ දෝෂයකි, සක්‍රීයයි/අක්‍රීයයි භාවිතා කරන්න.

en: Power management
si: බල කළමණාකරණය

en: Software Update
si: මෘදුකාංග යාවත්කාල කිරීම

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
si: මෘදුකාංග යාවත්කාල දෝෂ නිරාකරණය කර, ආරක්ෂක අනතුරු ඉවත් කර නව අංග සපයයි.

en: Update in progress...
si: යාවත්කාල කිරීම සිදුවෙමින් පවතී...

en: Checking for updates...
si: යාවත්කාල සඳහා පරීක්ෂා කරමින්...

en: Installing updates...
si: යාවත්කාල ස්ථාපනය කරමින්...

en: Checking %s...
si: %s පරීක්ෂා කරමින්...

en: Looking for updates...
si: යාවත්කාල සඳහා පරීක්ෂා කරමින්...

en: Downloading %s...
si: %s බාගත කරමින්...

en: Updating %s...
si: %s උඩුගත කරමින්...

en: Your software is up-to-date
si: ඔබගේ මෘදුකාංගය යාවත්කාල වී ඇත

en: You can install %s update | You can install %s updates
si[0]: ඔබට %s යාවත්කාලය ස්ථාපනය කල හැක
si[1]: ඔබට %s යාවත්කාල ස්ථාපනය කල හැක

en: %s update was installed | %s updates were installed
si[0]: %s යාවත්කාලය ස්ථාපනය කරන ලදි
si[1]: %s යාවත්කාල ස්ථාපනය කරන ලදි

en: Install selected
si: තේරූ ඒවා ස්ථාපනය කරන්න

en: Download size: %s
si: බාගත ප්‍රමාණය: %s

en: From version %(current)s to %(new)s (Size: %(size)s)
si: %(current)s වෙළුමේ සිට %(new)s ට (ප්‍රමාණය: %(size)s)

en: Version %(version)s (Size: %(size)s)
si: %(version)s වෙළුම (ප්‍රමාණය: %(size)s)

note: TRANS: download size is 0
en: None
si: කිසිසේත් නැත

en: No web services are installed.
    Please visit %s for more details.
si: වෙබ් ක්‍රියාකරකම් ස්ථාපනය කර නැත.
    වැඩි විස්තර සඳහා %s ට පිවිසෙන්න.

en: My Battery
si: මගේ බැටරිය

en: Removed
si: ඉවත් කරන ලදී

en: Charging
si: ආරෝපණය වෙමින්

en: Very little power remaining
si: ඉතා සුළු බලයක් ඉතිරිව පවතී

note: TRANS: do not translate %(hour)d:%(min).2d  it is a variable, only translate the word "remaining"
en: %(hour)d:%(min).2d remaining
si: %(hour)d:%(min).2d ඉතිරියි

en: Charged
si: ආරෝපිතයි

en: Show my keyboard
si: මගේ යතුරු පුවරුව පෙන්වන්න

en: IP address: %s
si: IP ලිපිනය: %s

en: Disconnect
si: විසන්ධි කරන්න

en: Connecting...
si: සම්බන්ධවෙමින්...

en: Connected
si: සම්බන්ධ විය

en: No wireless connection
si: රැහැන් රහිත සම්බන්ධතා නැත

en: Channel
si: නාලිකාව

en: Unknown
si: නොදනී

en: Wired Network
si: රැහැන් සහිත ජාලය

en: Speed
si: වේගය

en: Wireless modem
si: රැහැන් රහිත මොඩමය

en: Please wait...
si: කරුණාකර රැදී සිටින්න...

en: Connect
si: සම්බන්ධ වෙන්න

en: Disconnected
si: විසන්ධිවී ඇත

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Try connection again
si: සම්බන්ධතාවය නැවත උත්සහ කරන්න

en: Error: %s
si: දෝශය: %s

en: Suggestion: %s
si: යෝජනාව: %s

en: Connected for %s
si: %s සඳහා සම්බන්ධ විය

en: Check your PIN/PUK configuration.
si: ඔබගේ PIN/PUK වින්‍යාසගත කිරීම පරීක්ෂා කරන්න.

en: Check your Access Point Name (APN) configuration
si: ඔබගේ ප්‍රවේශ අග්‍ර නාම (APN) වින්‍යාසගත කිරීම පරීක්ෂා කරන්න

en: Check the Number configuration.
si: ඔබගේ අංක වින්‍යාසගත කිරීම පරීක්ෂා කරන්න.

en: Check your configuration.
si: ඔබගේ වින්‍යාසගත කිරීම පරීක්ෂා කරන්න.

en: Mesh Network
si: දැල් ජාලය

en: Mesh Network %s
si: දැල් ජාලය %s

en: No GSM connection available.
si: GSM සම්බන්ධතා නැත.

en: Speech
si: කතාව

en: Say selected text
si: තෝරාගත් පෙළ කියවන්න

en: Stop playback
si: පිළිවැයීම නවත්වන්න

en: Pitch
si: තාරතාව

en: Rate
si: අනුපාතය

en: Pause playback
si: පිළිවැයීම විරාමය

en: finger
si: ඇගිල්ල

en: stylus
si: පන්හිඳ

en: My touchpad
si: මගේ ස්පර්ශ පුවරුව

en: Show contents
si: අන්තර්ගතය පෙන්වන්න

en: Favorites Layout
si: ප්‍රියතම වින්‍යාසය

en: Layout of the favorites view.
si: ප්‍රියතම දැක්ම සඳහා වින්‍යාසය.

en: Favorites resume mode
si: ප්‍රියතම නැවත ඇරඹුම් ආකාරය

en: When in resume mode, clicking on a favorite icon will cause the last entry for that activity to be resumed.
si: නැවත ඇරඹුම් ආකාරයේ ඇතිවිට, ප්‍රියතම අයිකනය මත ක්ලික් කිරීමෙන් නැවත ඇරඹීමට ඇති ක්‍රියාවේ අවසන් ප්‍රවේශය විය හැක.

en: sugar-control-panel: WARNING, found more than one option with the same name: %s module: %r
si: sugar-control-panel: අවවාදයයි, එකම නම සහිත විකල්ප කිහිපයක් හමු විය: %s මොඩියුලය: %r

en: sugar-control-panel: key=%s not an available option
si: sugar-control-panel: key=%s පවතින විකල්පයක් නොවේ

note: TRANS: Translators, there's a empty line at the end of this string, which must appear in the translated string (msgstr) as well.
en: Usage: sugar-control-panel [ option ] key [ args ... ] 
        Control for the sugar environment. 
        Options: 
        -h           show this help message and exit 
        -l           list all the available options 
        -h key       show information about this key 
        -g key       get the current value of the key 
        -s key       set the current value for the key 
        -c key       clear the current value for the key
si: භාවිතය: sugar-control-panel [ විකල්පය ] key [ තර්ක ... ] 
        sugar පරිසරය සඳහා පාලනය. 
        විකල්ප: 
        -h          මෙම උදව් පණිවිඩය පෙන්වා පිටවන්න
        -l           සියළු විකල්ප ලැයිස්තුගත කරන්න
        -h key     key ගැන විස්තර පෙන්වන්න 
        -g key     key හි පවතින අගය පෙන්වන්න 
        -s key      key හි අගය සිටුචම් කරන්න 
        -c key      key හි දැනට පවතින අගය මකන්න

en: Warning
si: අවවාදයයි

en: Changes require restart
si: වෙනස්කිරීම සඳහා යළි ඇරඹුමක් අවශ්‍යවේ

en: Cancel changes
si: වෙනස් කිරීම් අවලංගු කරන්න

en: Later
si: පසුව

en: Restart now
si: දැන් යළි ආරම්භ කරන්න

en: Search in %s
si: %s හි සොයන්න

en: Settings
si: සිටුවම්

en: Done
si: කළා

en: Ok
si: හරි

en: Version %s
si: %s වෙළුම

en: Clear search
si: සෙවීම පවිත්‍ර කරන්න

en: No matching activities
si: ගැළපෙන ක්‍රියාකාරකම් නැත

en: Confirm erase
si: මකා දැමීම ස්ථීර කරන්න

en: Confirm erase: Do you want to permanently erase %s?
si: මකා දැමීම ස්ථීරයි: ඔබට %s සදහටම මකා දැමීමට අවශ්‍යයද?

en: Keep
si: තබාගන්න

en: Erase
si: මකන්න

en: Remove favorite
si: අභිරුචිය ඉවත් කරන්න

en: Make favorite
si: අභිරුචියක් කරන්න

note: TRANS: label for the freeform layout in the favorites view
en: Freeform
si: නිදහස් පෝර්මය

note: TRANS: label for the ring layout in the favorites view
en: Ring
si: කවය

note: TRANS: label for the spiral layout in the favorites view
en: Spiral
si: සර්පිලය

note: TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Box
si: පෙට්ටිය

note: TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Triangle
si: ත්‍රිකෝණය

en: Registration Failed
si: ලියාපදිංචිය අසාර්ථකයි

en: Registration Successful
si: ලියාපදිංචිය සාර්ථකයි

en: You are now registered with your school server.
si: ඔබ දැන් ඔබගේ පාසල් සේවාදායකය සමඟ ලියාපදිංචි වී ඇත.

en: Register
si: ලියාපදිංචි කරන්න

en: Register again
si: නැවත ලියාපදිංචි වෙන්න

en: Home
si: නිවස

en: Group
si: සමූහය

en: Neighborhood
si: වටපිටාව

en: A wireless encryption key is required for
     the wireless network '%s'.
si: රැහැන් රහිත '%s' ජාලය සඳහා අවශ්‍ය වන 
    සංඛේතාංකන යතුර.

en: Key Type:
si: යතුරු වර්ගය:

en: Authentication Type:
si: සත්‍යාපන වර්ගය:

en: WPA & WPA2 Personal
si: WPA & WPA2 පෞද්ගලික

en: Wireless Security:
si: රැහැන් රහිත ආරක්ෂණය:

note: TRANS: Action label for resuming an activity.
en: Resume
si: නැවත අරඹන්න

en: Join
si: එකතු වෙන්න

en: Ad-hoc Network %d
si: %d Ad-hoc ජාලය

en: Mesh Network %d
si: දැල් ජාලය %d

en: Cannot connect to the server.
si: සේවාදායකයට සම්බන්ධ විය නොහැක.

en: The server could not complete the request.
si: සේවාදායකයට අයදුම සම්පූර්ණ කළ නොහැක.

en: List view
si: ලැයිස්තු දසුන

en: Decline
si: ප්‍රතික්ෂේප කරනවා

note: TRANS: file transfer, bytes transferred, e.g. 128 of 1024
en: %s of %s
si: %s න් %s

en: Transfer from %s
si: %s සිට හුවමාරු කරන්න

en: Accept
si: අනුමත කරනවා

en: Dismiss
si: නිෂ්ප්‍රභ කරනවා

en: The other participant canceled the file transfer
si: අනෙක් පාර්ශවය විසින් ගොනු හුවමාරුව අවංගු කරන ලදි

en: Transfer to %s
si: %s ට හුවමාරු කරන්න

[ctx: Clipboard]
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Open with
si: විවෘත කළ යුත්තේ

en: %s clipping
si: කප්පාදුව %s

en: Activity
si: ක්‍රියාකාරකම

en: Name:
si: නම:

en: Click to change color:
si: පාට වෙනස් කිරීමට ක්ලික් කරන්න:

en: Back
si: ආපසු

en: Next
si: ඊළඟ

en: Do you want to permanently erase "%s"?
si: ඔබට "%s" ස්ථිරවම මැකීමට අවශ්‍යද?

en: Untitled
si: ශීර්ෂ පාඨ නොමැති

en: No preview
si: පූර්වදර්ශනයක් නැත

en: Kind: %s
si: වර්ගය: %s

en: Date: %s
si: දිනය: %s

en: Size: %s
si: ප්‍රමාණය: %s

en: No date
si: දිනයක් නැත

en: Participants:
si: සහභාගිවන්නන්:

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Tags:
si: හැඳුනුම් වදන්:

en: Comments:
si: අදහස්:

en: Journal
si: ජ'නලය

en: Favorite entries
si: වඩා කැමති ප්‍රවේශ

note: TRANS: Item on a palette that filters by entry type.
en: Anything
si: ඕනෑ දෙයක්

en: Anytime
si: ඕනෑම වෙලාවක

en: Since yesterday
si: ඊයේ සිට

en: Past week
si: පසුගිය සතිය

en: Past month
si: පසුගිය මාසය

en: Past year
si: පසුගිය වසර

en: Copy to
si: වෙත පිටපත් කරන්න

en: Duplicate
si: අනුපිටපත

en: Refresh
si: ප්‍රතිපූර්ණය

en: Error while copying the entry. %s
si: ප්‍රවේශය පිටපත් කිරීමේදී දෝෂයක්. %s

en: Error
si: දෝශය

note: TRANS: Action label for starting an entry.
en: Start
si: ආරම්භ කරන්න

en: No activity to start entry
si: ආරම්භක ප්‍රවේශය සඳහා ක්‍රියාකාරකමක් නොමැත

en: Sort view
si: දසුන සුබෙදන්න

en: Sort by date modified
si: විකරණ කල දිනය අනුව සුබෙදන්න

en: Sort by date created
si: තැනුම් දිනය අනුව සුබෙදන්න

en: Sort by size
si: ප්‍රමාණය අනුව සුබෙදන්න

en: Deselect all
si: සියල්ලේම තේරීම් ඉවත් කරන්න

en: Select all
si: සියල්ල තෝරන්න

en: Do you want to erase %d entry? | Do you want to erase %d entries?
si[0]: ඔබට %d ප්‍රවේශය මැකීමට අවශ්‍යද?
si[1]: ඔබට %d ප්‍රවේශ මැකීමට අවශ්‍යද?

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

note: TRANS: Do not translate %(selected)d and %(total)d.
en: Selected %(selected)d of %(total)d
si: %(total)d කින් %(selected)d තෝරා ගන්නා ලදි

en: Your Journal is empty
si: ඔබගේ ජර්නලය හිස්ය

en: Your documents folder is empty
si: ඔබේ ලේඛන බහලුව හිස්ව ඇත

en: The device is empty
si: මෙවලම හිස්ව ඇත

en: No matching entries
si: ගැළපෙන ප්‍රවේශ නැත

en: Older Version Of %s Activity
si: %s ක්‍රියාකාරකමේ පෙර වෙළුම

en: Do you want to downgrade to version %s
si: ඔබට %s වෙළුමට වෙළුම පහත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Your Journal is full
si: ඔබගේ ජර්නලය සම්පූර්ණයෙන් පිරී ඇත

en: Please delete some old Journal entries to make space for new ones.
si: කරුණාකර නව නිවේශන සඳහා ඉඩ ලබා ගැනීමට ජර්නල නිවේශන කිහිපයක් මකා දමන්න.

en: Show Journal
si: ජර්නලය පෙන්වන්න

en: Choose an object
si: වස්තුවක් තෝරන්න

en: Choose an object to open with %s activity
si: %s ක්‍රියාකාරකම සමඟ විවෘත කිරීමට වස්තුවක් තෝරන්න

en: Close
si: චසාදමන්න

en: Resume with
si: සමඟ නැවත අරඹන්න

en: Start with
si: සමඟ ආරම්භ කරන්න

en: Send to
si: වෙත යවන්න

en: View Details
si: තොරතුරු දර්ශනය කරන්න

en: Entries without a file cannot be sent.
si: ගොනුවක් නැතිව ප්‍රවේශයක් යැවිය නොහැක.

en: Documents
si: ලිපි

en: Entries without a file cannot be copied.
si: ගොනුවක් නැතිව ප්‍රවේශයක් පිටපත් කල නොහැක.

en: Do you want to copy %d entry? | Do you want to copy %d entries?
si[0]: ඔබට ප්‍රවේශය %d පිටපත් කිරීමට අවශ්‍යද?
si[1]: ඔබට %d ප්‍රවේශය පිටපත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Clipboard
si: පසුරු පුවරුව

en: No friends present
si: දැනට මිතුරන් නොමැත

en: No valid connection found
si: වලංගු සබඳතාවක් හමුනොවුණි

en: No activity to resume entry
si: නැවත ඇරඹුම් ප්‍රවේශය සඳහා ක්‍රියාකාරකමක් නොමැත

en: Stop
si: නවත්වන්න

en: Continue
si: දිගටම කරගෙන යන්න

en: %(index)d of %(total)d : %(object_title)s
si: %(total)d හි %(index)d : %(object_title)s

en: %(free_space)d MB Free
si: %(free_space)d MB ඉතිරියි

en: Favorites view %d
si: %d කැමතිම දසුන

en: The reason for the device state change is unknown.
si: මෙවලම් තත්ව වෙනස් වීමට හේතුව නොදනී.

en: The state change is normal.
si: තත්ව මාරුව සාමාන්‍යයි.

en: The device is now managed.
si: දැන් මෙවලම කළමණාකරණය කර ඇත.

en: The device is no longer managed.
si: මෙවලම තවදුරටත් කළමණාකරණය නොවනු ඇත.

en: The device could not be readied for configuration.
si: මෙවලම වින්‍යසගත කිරීම සඳහා නැවත ඇමතීමට නොහැකි විය.

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc).
si: IP වින්‍යාසගත කිරීම ආපසු කිරීමට නොහැකි විය (ලිපිනය නැත, කාලය ඉක්මවීම ආදිය).

en: The IP configuration is no longer valid.
si: IP වින්‍යාසගත කිරීම තචදුරටත් වලංගු නැත.

en: Secrets were required, but not provided.
si: රහස් අවශ්‍ය වුවත් සපයා නැත.

en: The 802.1X supplicant disconnected from the access point or authentication server.
si: 802.1X supplicant ප්‍රවේශ අග්‍රයෙන් හෝ අවසර දීමේ සේවාදායකයෙන් විසන්ධි විය.

en: Configuration of the 802.1X supplicant failed.
si: 802.1X supplicant හි වින්‍යාසගත කිරීම අසාර්ථක විය.

en: The 802.1X supplicant quit or failed unexpectedly.
si: 802.1X supplicant බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස ඉවත් විය හෝ අසාර්ථක විය.

en: The 802.1X supplicant took too long to authenticate.
si: 802.1X supplicant අවසර දීමට බොහෝ කාලයක් ගනු ලැබුනි.

en: The PPP service failed to start within the allowed time.
si: PPP සේවාව අවසර දුන් කාලය ඇතුළත ආරම්භ කිරීම අසාර්ථක විය.

en: The PPP service disconnected unexpectedly.
si: PPP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ විසන්ධි විය.

en: The PPP service quit or failed unexpectedly.
si: PPP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස ඉවත් විය හෝ අසාර්ථක විය.

en: The DHCP service failed to start within the allowed time.
si: DHCP සේවාව අවසර දුන් කාලය ඇතුළත ආරම්භ කිරීම අසාර්ථක විය.

en: The DHCP service reported an unexpected error.
si: DHCP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස දෝෂයක් වාර්තා කරන ලදි.

en: The DHCP service quit or failed unexpectedly.
si: DHCP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස ඉවත් විය හෝ අසාර්ථක විය.

en: The shared connection service failed to start.
si: හවුල් කල සම්බන්ධතා සේවාව ආරම්භ කිරීම අසාර්ථක විය.

en: The shared connection service quit or failed unexpectedly.
si: හවුල් කල සම්බන්ධතා සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස ඉවත් විය හෝ අසාර්ථක විය.

en: The AutoIP service failed to start.
si: AutoIP සේවාව ආරම්භ කිරීම අසාර්ථක විය.

en: The AutoIP service reported an unexpected error.
si: AutoIP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස දෝෂයක් වාර්තා කරන ලදි.

en: The AutoIP service quit or failed unexpectedly.
si: AutoIP සේවාව බලාපොරොත්තු නොවූ ලෙස ඉවත් විය හෝ අසාර්ථක විය.

en: Dialing failed because the line was busy.
si: මාර්ගය කාර්ය බහුල වීම නිසා ඇමතීම අසාර්ථක විය.

en: Dialing failed because there was no dial tone.
si: ඇමතීමේ නාදයක් නොමැති වීම නිසා ඇමතීම අසාර්ථක විය.

en: Dialing failed because there was no carrier.
si: වාහකයෙක් නොමැති වීම නිසා ඇමතීම අසාර්ථක විය.

en: Dialing timed out.
si: ඇමතීමේ කාලය අවසාන විය.

en: Dialing failed.
si: ඇමතීම අසාර්ථකයි.

en: Modem initialization failed.
si: මොඩමය ආරම්භ වීම අසාර්ථක විය.

en: Failed to select the specified GSM APN
si: විශේෂණය කල GSM APN තේරීමට අසාර්ථක විය

en: Not searching for networks.
si: ජාල සඳහා නොසොයමින්.

en: Network registration was denied.
si: ජාල ලියාපදිංචි කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කරන ලදි.

en: Network registration timed out.
si: ජාල ලියාපදිංචියේ කාලය ඉක්ම විය.

en: Failed to register with the requested GSM network.
si: ඉල්ලීම කල GSM ජාලය සමඟ ලියාපදිංචි වීමට අසාර්ථක විය.

en: PIN check failed.
si: PIN පරීක්ෂා කිරීම අසාර්ථක විය.

en: Necessary firmware for the device may be missing.
si: මෙවමට අවශ්‍ය firmware නැතිවී තිබෙන්නට හැක.

en: The device was removed.
si: මෙවලම ඉවත් කරන ලදි.

en: NetworkManager went to sleep.
si: NetworkManager නිද්‍රාවට පත් විය.

en: The device's active connection was removed or disappeared.
si: මෙවලමේ සක්‍රිය සම්බන්ධතාවය ඉවත් කරන ලද හෝ නොපෙනී යන ලදි.

en: A user or client requested the disconnection.
si: පරිශීලක හෝ සේවාදායකයෙක් විසන්ධි කිරීම ඉල්ලා සිටින ලදි.

en: The device's carrier/link changed.
si: මෙවලමේ වාහකයා/සබැඳිය වෙනස් විය.

en: The device's existing connection was assumed.
si: මෙවලමට සබතාවයක් ඇතැයි අනුමාන කර ඇත.

en: The supplicant is now available.
si: ඉල්ලීම්කරු දැන් සිටී

en: The modem could not be found.
si: මොඩමය සොයාගත නොහැක.

en: The Bluetooth connection failed or timed out.
si: Bluetooth සබඳතාවය අසමත් විය හෝ කල් ඉක්මවා ඇත.

en: Unused.
si: භාවිත නොකළ.

en: Mesh
si: දැලැස

en: Screenshot
si: තිරපිටපත

en: Screenshot of "%s"
si: "%s" හි තිරපිටපත

en: Remove friend
si: මිතුරා ඉවත් කරන්න

en: Make friend
si: මිතුරු වන්න

en: Shutdown
si: වසා දමන්න

en: Restart
si: යළි ආරම්භ කරන්න

en: Logout
si: පිවිසුමෙන් ඉවත්වන්න

en: My Settings
si: මගේ සැකසුම්

en: Invite to %s
si: %s ට අඬගහන්න

en: <b>%s</b> failed to start.
si: <b>%s</b> ආරම්භ කිරීමට අසාර්ථක විය.

en: Starting...
si: ආරම්භවේ...

en: Activity failed to start
si: ක්‍රියාකාරකම ආරම්භ කිරීම අසාර්ථක විය

note: TODO: share-with, keep
en: View Source
si: මූලය පෙන්වන්න

en: Start new
si: නව ආරම්භ කරන්න

[ctx: Volume]
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Instance Source
si: අවස්ථානික මූලය

en: Duplicated
si: අනුපිටපතකි

en: Source
si: මූලාශ්‍රය

en: Activity Bundle Source
si: මූල පොදි ක්‍රියාකාරකම

en: Sugar Toolkit Source
si: Sugar මෙවලම් මූලය

en: View source: %s
si: මූලය පෙන්වන්න: %s

en: View source: %r
si: මූලය පෙන්වන්න: %r
