sumo - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Interactive Traffic Light
fr: Jeu de feux de circulation interactifs

en: Research intersection Ingolstadt
fr: Carrefour de recherche de Ingolstadt

en: Simple Junction
fr: Carrefour simple

en: Simple Junction (Demo)
fr: Carrefour simple (Demo)

en: Four Junctions
fr: Quatre carrefours

en: Six Junctions
fr: Six carrefours

en: Prof. Kühne
fr: Pr Kühne

en: 3D Junction Virtual World
fr: Carrefour en 3D Monde virtuel

en: 3D Junction OpenStreetMap
fr: Carrefour en 3D OpenStreetMap

en: Highway Ramp
fr: Bretelle d'autoroute

en: Combined Highway On and Off Ramp
fr: Bretelles d'accès et de sortie d'autoroute combinées

en: Corridor
fr: Couloir

en: Highway Ramp A10
fr: Bretelle d'autoroute A10

en: Demand Responsive Transport (new)
fr: Transport à la demande (nouveau)

en: DRT - Advanced (new)
fr: Transport à la demande - niveau avancé (nouveau)

en: DRT - Demo
fr: Transport à la demande - Demo

en: Highscore
fr: Meilleurs scores

en: Reset Highscore
fr: Effacer les meilleurs scores

en: German
fr: Allemand

en: English
fr: Anglais

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: French
fr: Français

en: Chinese (simplified)
fr: Chinois (simplifié)

en: Chinese (traditional)
fr: Chinois (traditionel)

en: Quit
fr: Quitter

en: Congratulations!
fr: Félicitations !

en: Your Score
fr: Ton score

en: Continue
fr: Continuer
