SuperTux - en to gl translation catalogue (39 entries)

en: Flight Test
gl: Proba de Voo

en: Dungeons but no Dragons
gl: Alxubes pero non Dragóns

en: Lies!
gl: Trolas!

en: Train Leaves in One Minute
gl: O Tren Arrinca Nun Minuto

en: Bonus Dias!
gl: Bonos Días!

en: Castle Gate
gl: A Cancela do Castelo

en: A Long Way Home
gl: Un Longo Camiño a Casa

en: Bonus Island Castle
gl: Castelo da Illa dos Bonos

en: Area 42
gl: Área 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
gl: -Parabéns!
    
    #Finalizaches con éxito
    #A Illa de Bono I
    
    	con niveis aportados por 
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #Se aínda non pasaches tódolos niveis,
    #atopa o camiño de volta a casa e colle
    #outra ruta. Aínda hai máis
    #desafíos agardando por ti!
    
    #E tamén hai agardando ser atopado
    #un nivel secreto...
    
    #Un enorme "Grazas" para todos
    #aqueles que contribuíron a esta 
    #versión. Agardamos que o desfrutases!

en: Pipe Down Over There
gl: Baixa Por Alí

en: Something Fishy
gl: Algo Sospeixoso

en: Fire In The Sky
gl: Lume No Ceo

en: Have I been here before?
gl: Estiven Xa Aquí?

en: Bad Guys Stink!
gl: Os Tipos Malos Feden!

en: A good start
gl: Un bo inicio

en: Too easy
gl: Demasiado fácil

en: Still too easy
gl: Aínda demasiado fácil

en: Semi-Frozen
gl: Semi-Conxelado

en: Cave Of Mirrors
gl: A Cova dos Espellos

en: A Maze In The Sky
gl: Un Labirinto No Ceo

en: Collapse Imminent!
gl: Derrubo Inminente!

en: Tip Of The Iceberg
gl: A Punto do Iceberg

en: Bonus Island I
gl: Illa de Bono I

en: You found a secret place!
gl: Atopaches un lugar secreto!

en: Hint: Use igloos to get back here.
gl: Consello: Utiliza os iglús para volver aquí.

en: Warp to Matr1x' Sector
gl: Salto ó Sector Matr1x

en: Warp to Thompson's Domain
gl: Salto ó Dominio de Thompson

en: Leave the SuperTux Team Island
gl: Abandonar a Illa do Equipo SuperTux

en: Warp to Abednego's Area
gl: Salto á Área de Abednego

en: Leave Torfi's Territory
gl: Abandonar o Territorio de Torfi

en: Leave Abednego's Area
gl: Abandonar a Área de Abednego

en: Leave Thompson's Domain
gl: Abandonar o Dominio de Thompson

en: Back to Matr1x' Sector
gl: Volver ó Sector Matr1x

en: Warp home
gl: Salto a casa

en: Warp to the SuperTux Team Island
gl: Salto á Illa do Equipo de SuperTux

en: Leave Matr1x' Sector
gl: Abandonar o Sector Matr1x

en: Continue Matr1x' Sector
gl: Continuar ó Sector Matr1x

en: Warp to Torfi's Territory
gl: Salto ó Territorio de Torfi
