SuperTux - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Flight Test
da: Flyvetest

en: Dungeons but no Dragons
da: Dungeons men ingen Dragons

en: Lies!
da: Løgne!

en: Train Leaves in One Minute
da: Toget kører om et minut

en: Bonus Dias!
da: Bonus dias!

en: Castle Gate
da: Borgporten

en: A Long Way Home
da: Lang vej hjem

en: Bonus Island Castle
da: Bonusøens borg

en: Area 42
da: Område 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
da: -Tillykke!
    
    #Du har succesfuldt klaret
    #Bonusø I
    
    	som indeholder baner lavet af
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #Hvis du ikke har klaret alle baner endnu,
    #kan du gå tilbage og tage
    #en anden sti. Der er stadig flere
    #udfordringer, der venter på dig!
    
    #Og der er også en hemmelig bane
    #at finde ...
    	
    #Et stort tak går til
    #alle som hjalp med denne
    #udgivelse. Vi håber I nød det!

en: Pipe Down Over There
da: Røret dernede

en: Something Fishy
da: Jeg synes det er noget fisket

en: Fire In The Sky
da: »Fire In The Sky«

en: Have I been here before?
da: Har jeg ikke været her før?

en: Bad Guys Stink!
da: Fjender stinker!

en: A good start
da: En god begyndelse

en: Too easy
da: For nemt

en: Still too easy
da: Stadig for nemt

en: Semi-Frozen
da: Semi-frossen

en: Cave Of Mirrors
da: Spejlenes grotte

en: A Maze In The Sky
da: En labyrint i himlen

en: Collapse Imminent!
da: Truende sammenbrud!

en: Tip Of The Iceberg
da: Toppen af isbjerget

en: Bonus Island I
da: Bonusø I

en: You found a secret place!
da: Du har fundet et hemmelig sted!

en: Hint: Use igloos to get back here.
da: Tip: Brug igloerne til at komme her tilbage

en: Warp to Matr1x' Sector
da: Hop til Matr1x-sektoren

en: Warp to Thompson's Domain
da: Hop til Thompsons domæne

en: Leave the SuperTux Team Island
da: Forlad »SuperTux Team«-øen

en: Warp to Abednego's Area
da: Hop til Abednegos område

en: Leave Torfi's Territory
da: Forlad Torfis territorium

en: Leave Abednego's Area
da: Forlad Abednegos område

en: Leave Thompson's Domain
da: Forlad Thompsons domæne

en: Back to Matr1x' Sector
da: Hop tilbage til Matr1x-sektoren

en: Warp home
da: Hop hjem

en: Warp to the SuperTux Team Island
da: Hop til »SuperTux Team«-øen

en: Leave Matr1x' Sector
da: Forlad Matr1x sektor

en: Continue Matr1x' Sector
da: Hop til Matr1x sektor

en: Warp to Torfi's Territory
da: Hop til Torfis territorium
