SuperTux - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Flight Test
sv: Flygtest

en: Dungeons but no Dragons
sv: Fängelsehålor, men inga drakar

en: Lies!
sv: Lögner!

en: Train Leaves in One Minute
sv: Tåget lämnar om en minut

en: Bonus Dias!
sv: Bonusdagar!

en: Castle Gate
sv: Slottsporten

en: A Long Way Home
sv: En lång väg hem

en: Bonus Island Castle
sv: Slottet på bonusön

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
sv: -Gratulerar!
    
    #Du har slutfört
    #Bonusö I
    
    	med nivåer bidragna av
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #Om du inte slutfört alla banor än
    #leta dig tillbaka hem och följ en
    #annan väg. Det finns fortfarande
    #fler utmaningar som väntar dig!
    
    #Och det finns en hemlig bana att
    #hitta dessutom…
    
    #Ett stort tack till alla som har bidragit
    #till denna version. Vi hoppas att
    #du uppskattade den!

en: Pipe Down Over There
sv: Rörsystem

en: Something Fishy
sv: Något fiskaktigt

en: Fire In The Sky
sv: Eld på himmeln

en: Have I been here before?
sv: Har jag varit här förut?

en: Bad Guys Stink!
sv: Dåliga killar stinker!

en: A good start
sv: En bra början

en: Too easy
sv: För enkelt

en: Still too easy
sv: Fortfarande för enkelt

en: Semi-Frozen
sv: Halvfryst

en: Cave Of Mirrors
sv: Spegelgrottan

en: A Maze In The Sky
sv: En labyrint i höjden

en: Collapse Imminent!
sv: Kollaps nära förestående!

en: Tip Of The Iceberg
sv: Toppen på isberget

en: Bonus Island I
sv: Bonus-ö I

en: You found a secret place!
sv: Du har hittat en hemlig plats!

en: Hint: Use igloos to get back here.
sv: Tips: Använd igloor för att komma tillbaka hit.

en: Warp to Matr1x' Sector
sv: Teleportera till Matr1xs sektor

en: Warp to Thompson's Domain
sv: Teleportera till Thompsons domän

en: Leave the SuperTux Team Island
sv: Lämna SuperTux-teamets ö

en: Warp to Abednego's Area
sv: Teleportera till Abednegos område

en: Leave Torfi's Territory
sv: Lämna Torfis territorium

en: Leave Abednego's Area
sv: Lämna Abednegos område

en: Leave Thompson's Domain
sv: Lämna Thompsons domän

en: Back to Matr1x' Sector
sv: Tillbaka till Matr1xs sektor

en: Warp home
sv: Teleportera hem

en: Warp to the SuperTux Team Island
sv: Teleportera till SuperTux-teamets ö

en: Leave Matr1x' Sector
sv: Lämna Matr1x' sektor

en: Continue Matr1x' Sector
sv: Fortsätt i Matr1xs sektor

en: Warp to Torfi's Territory
sv: Teleportera till Torfis territorium
