SuperTux - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Flight Test
cs: Zkouška letu

en: Dungeons but no Dragons
cs: Bezdračí doupě

en: Lies!
cs: Lži!

en: Train Leaves in One Minute
cs: Vlak odjíždí za minutu

en: Castle Gate
cs: Brána hradu

en: A Long Way Home
cs: Dlouhá cesta domů

en: Bonus Island Castle
cs: Hrad bonusového ostrova

en: Area 42
cs: Oblast 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
cs: -Gratulujeme!
    
    #Úspěšně jsi dokončil/a
    #Bonusový ostrov I
    
    	s úrovněmi
    	Jasona W. Thompsona
    	Torfiho Gunnarssona
    	Abednega
    	a Matr1xe
    
    
    #Pokud jsi ještě nedokončil/a všechny
    #úrovně, vrať se domů a jdi jinou
    #cestou. Očekává tě pár dalších úkolů!
    
    #Potom je tu také schována tajná úrověň...
    
    #Velké díky každému, kdo k této verzi
    #přispěl. Doufáme, že se Ti líbila!

en: Pipe Down Over There
cs: Tamtou trubkou dolů

en: Something Fishy
cs: Rybina

en: Fire In The Sky
cs: Oblaka k odpalu

en: Have I been here before?
cs: Nebyl jsem tu už někdy náhodou?

en: Bad Guys Stink!
cs: Zlejšci smrdí!

en: #These levels were made Swimming-Ready by Serano and revamped by AllyTheOcelot
cs: #Tyto úrovně připravil na plavání Serano a vylepšil AllyTheOcelot

en: A good start
cs: Dobrý začátek

en: Too easy
cs: Příliš snadné

en: #All these levels were upgraded for milestone 2 by Hume.
cs: #Všechny tyto úrovně upravil pro nové verze SuperTuxe Hume.

en: Still too easy
cs: Stále příliš snadné

en: Semi-Frozen
cs: Napůl zmrzlý

en: Cave Of Mirrors
cs: Jeskyně zrcadel

en: A Maze In The Sky
cs: Bludiště na nebi

en: Collapse Imminent!
cs: Brzy se zhroutí!

en: Tip Of The Iceberg
cs: Vrchol ledovce

en: Bonus Island I
cs: Bonusový ostrov I

en: You found a secret place!
cs: Našel jsi tajné místo!

en: Hint: Use igloos to get back here.
cs: Tip: použij iglú k návratu.

en: Warp to Matr1x' Sector
cs: Přenést se do Matr1xova sektoru

en: Warp to Thompson's Domain
cs: Přenést se do Thompsonovy domény

en: Leave the SuperTux Team Island
cs: Opustit ostrov týmu SuperTuxe

en: Warp to Abednego's Area
cs: Přenést se do Abendnegovy oblasti

en: Leave Torfi's Territory
cs: Opustit Torfiho teritorium

en: Leave Abednego's Area
cs: Opustit Abendnegovu oblast

en: Leave Thompson's Domain
cs: Opustit Thompsonovu doménu

en: Back to Matr1x' Sector
cs: Vrátit se do Matr1xova sektoru

en: Warp home
cs: Přenést se domů

en: Warp to the SuperTux Team Island
cs: Přenést se na ostrov týmu SuperTuxe

en: Leave Matr1x' Sector
cs: Opustit Matr1xův sektor

en: Continue Matr1x' Sector
cs: Pokračovat v Matr1xově sektoru

en: Warp to Torfi's Territory
cs: Přenést se do Torfiho teritoria
