SuperTux - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Flight Test
fi: Lentokoe

en: Dungeons but no Dragons
fi: Tyrmiä, muttei lohikäärmeitä

en: Lies!
fi: Valheita!

en: Train Leaves in One Minute
fi: Juna lähtee minuutin päästä

en: Castle Gate
fi: Linnanportti

en: A Long Way Home
fi: Pitkä matka kotiin

en: Bonus Island Castle
fi: Lisäsaaren linna

en: Area 42
fi: Alue 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
fi: Onnittelut!
    
    #Olet läpäissyt
    #ensimmäisen Lisäsaaren
    
    	Kentät tekivät
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #Jos et vielä läpäissyt kaikkia kenttiä,
    #mene kotiin ja ota toinen polku.
    #Sinulla on edessäsi vielä
    #paljon haasteita!
    
    #Ja täällä on myös salainen
    #kenttä löydettäväksi...
    
    #Iso kiitos jokaiselle, joka
    #osallistui tämän julkaisun
    #tekoon. Toivottavasti pidit siitä!

en: Pipe Down Over There
fi: Seuraa putkia

en: Something Fishy
fi: Kalan hajua

en: Fire In The Sky
fi: Palava taivas

en: Have I been here before?
fi: Olenko ollut täällä ennenkin?

en: Bad Guys Stink!
fi: Pahikset haisevat!

en: #These levels were made Swimming-Ready by Serano and revamped by AllyTheOcelot
fi: #Serano teki nämä kentät uintivalmiiksi ja AllyTheOcelot uudisti ne

en: A good start
fi: Hyvä alku

en: Too easy
fi: Liian helppoa

en: #All these levels were upgraded for milestone 2 by Hume.
fi: #Hume päivitti kaikki nämä kentät Milestone 2 -julkaisuun.

en: Still too easy
fi: Edelleen liian helppoa

en: Semi-Frozen
fi: Puoliksi jäässä

en: Cave Of Mirrors
fi: Peilien luola

en: A Maze In The Sky
fi: Sokkelo taivaalla

en: Collapse Imminent!
fi: Romahdusvaroitus!

en: Tip Of The Iceberg
fi: Jäävuoren huippu

en: Bonus Island I
fi: Lisäsaari I

en: You found a secret place!
fi: Löysit salaisen paikan!

en: Hint: Use igloos to get back here.
fi: Vihje: Käytä igluja päästäksesi takaisin tänne.

en: Warp to Matr1x' Sector
fi: Siirry Matr1xin sektoriin

en: Warp to Thompson's Domain
fi: Siirry Thompsonin domainille

en: Leave the SuperTux Team Island
fi: Poistu SuperTux-ryhmän saarelta

en: Warp to Abednego's Area
fi: Siirry Abednegon alueelle

en: Leave Torfi's Territory
fi: Poistu Torfin reviiriltä

en: Leave Abednego's Area
fi: Poistu Abednegon alueelta

en: Leave Thompson's Domain
fi: Poistu Thompsonin domainista

en: Back to Matr1x' Sector
fi: Takaisin Matr1xin sektoriin

en: Warp home
fi: Siirry kotiin

en: Warp to the SuperTux Team Island
fi: Siirry SuperTux-ryhmän saarelle

en: Leave Matr1x' Sector
fi: Poistu Matr1xin sektorista

en: Continue Matr1x' Sector
fi: Jatka Matr1xin sektoria

en: Warp to Torfi's Territory
fi: Siirry Torfin reviirille
