SuperTux - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Flight Test
he: טיסת מבחן

en: Dungeons but no Dragons
he: מבוכים בלי דרקונים

en: Lies!
he: שקרים!

en: Train Leaves in One Minute
he: הרכבת עוזבת בעוד דקה

en: Bonus Dias!
he: בונוס דיאס!

en: Castle Gate
he: שער הטירה

en: A Long Way Home
he: הדרך הארוכה הביתה

en: Bonus Island Castle
he: טירת אי הבונוס

en: Area 42
he: אזור 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
he: -כל הכבוד!
    	
    #סיימת בהצלחה את
    # אי הבונוס א׳
    	שלבים אלו נוצרו על ידי
    	‎ג׳ייסון ו׳ תומפסון
    	טורפי גונארסון
    	Abednego
    	Matr1x
    
    #אם טרם סיימת את כל השלבים,
    #ניתן למצוא את דרכך בחזרה הביתה
    #ולבחור נתיב אחר. עדיין ישנם עוד
    #אתגרים שמחכים לך!
    
    #וגם ישנו שלב סודי שייתכן.
    #שיימצא בעתיד...
    
    #תודה ענקית לכל האנשים שתרמו
    #לשחרור גרסה זו. אנחנו מקווים שנהניתם!

en: Pipe Down Over There
he: הצנרת

en: Something Fishy
he: משהו דגיגי

en: Fire In The Sky
he: אש בשמיים

en: Have I been here before?
he: הייתי שם קודם?

en: Bad Guys Stink!
he: הרעים מסריחים!

en: A good start
he: התחלה טובה

en: Too easy
he: קל מדיי

en: Still too easy
he: עדיין קל מדיי

en: Semi-Frozen
he: קפוא למחצה

en: Cave Of Mirrors
he: מערה של מראות

en: A Maze In The Sky
he: מבוך בשמיים

en: Tip Of The Iceberg
he: קצה הקרחון

en: Bonus Island I
he: אי הבונוס א׳

en: You found a secret place!
he: מצאת מקום סודי!

en: Hint: Use igloos to get back here.
he: עצה: יש להשתמש באיגלואים כדי לחזור לכאן.

en: Warp to Matr1x' Sector
he: מעבר למקטע של Matr1x

en: Warp to Thompson's Domain
he: מעבר למתחם של תומפסון

en: Leave the SuperTux Team Island
he: עזיבת אי קבוצת SuperTux

en: Warp to Abednego's Area
he: מעבר לאזור של Abednego

en: Leave Torfi's Territory
he: עזיבת השטח של Torfi

en: Leave Abednego's Area
he: עזיבת האזור של Abednego

en: Leave Thompson's Domain
he: עזיבת המתחם של תומפסון

en: Back to Matr1x' Sector
he: חזרה למקטע של Matr1x

en: Warp home
he: מעבר לבית

en: Warp to the SuperTux Team Island
he: מעבר לאי קבוצת SuperTux

en: Leave Matr1x' Sector
he: עזיבת המקטע של Matr1x

en: Continue Matr1x' Sector
he: המשך המקטע של Matr1x

en: Warp to Torfi's Territory
he: מעבר לשטח של Torfi
