SuperTux - en to nn translation catalogue (38 entries)

en: Flight Test
nn: Testflyging

en: Dungeons but no Dragons
nn: Fengsel og stengsel

en: Lies!
nn: Fusk og fanteri

en: Train Leaves in One Minute
nn: Toget går om eitt minutt

en: Castle Gate
nn: Ved borgporten

en: A Long Way Home
nn: Den lange vegen heim

en: Bonus Island Castle
nn: Bonusøy-borg

en: Area 42
nn: Område 42

en: -Congratulations!
    
    #You have successfully finished
    #Bonus Island I
    
    	featuring levels contributed by
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #If you didn't clear all levels yet,
    #find your way back home and take
    #another path. There is still more
    #challenge waiting for you!
    
    #And there is a secret level to be
    #found as well...
    
    #A big "Thank you" goes out to
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope you enjoyed it!
nn: -Gratulerer!
    
    #Du kom deg gjennom
    #Bonusøy I
    
    	Bretta på øya er laga av
    	Jason W. Thompson
    	Torfi Gunnarsson
    	Abednego
    	Matr1x
    
    
    #Viss du ikkje har fullført
    #alle bretta, kan du gå tilbake
    #og ta ein annan veg.
    #Fleire utfordringar ventar!
    
    #Og det finst òg eit
    #hemmeleg brett …
    
    #Me ønskjer å takka alle
    #som har vore med på å
    #utvikla dette spelet.
    
    #Og me håpar du koste
    #deg med å spela!

en: Pipe Down Over There
nn: Berre røyr

en: Something Fishy
nn: Det stinkar fisk

en: Fire In The Sky
nn: Eld frå himmelen

en: Have I been here before?
nn: Har eg vore her før?

en: Bad Guys Stink!
nn: Slemmestad

en: A good start
nn: Ein god start

en: Too easy
nn: For lett

en: Still too easy
nn: Framleis for lett

en: Semi-Frozen
nn: Halvfrosen

en: Cave Of Mirrors
nn: Spegelhòla

en: A Maze In The Sky
nn: Over hals og hovud

en: Collapse Imminent!
nn: På grottevandring

en: Tip Of The Iceberg
nn: Toppen av isfjellet

en: Bonus Island I
nn: Bonusøy I

en: You found a secret place!
nn: Du fann ein hemmeleg plass!

en: Hint: Use igloos to get back here.
nn: Hint: Bruk igloar for å komma tilbake hit.

en: Warp to Matr1x' Sector
nn: Teleporter til Matr1x-marka

en: Warp to Thompson's Domain
nn: Teleporter til Thompsons terreng

en: Leave the SuperTux Team Island
nn: Forlat utviklarøya

en: Warp to Abednego's Area
nn: Teleporter til Abednegos areal

en: Leave Torfi's Territory
nn: Forlat Torfis' territorium

en: Leave Abednego's Area
nn: Forlat Abednegos areal

en: Leave Thompson's Domain
nn: Forlat Thompsons terreng

en: Back to Matr1x' Sector
nn: Tilbake til Matr1x-marka

en: Warp home
nn: Teleporter heim

en: Warp to the SuperTux Team Island
nn: Teleporter til utviklarøya

en: Leave Matr1x' Sector
nn: Forlat Matr1x'-marka

en: Continue Matr1x' Sector
nn: Gå vidare i Matr1x-marka

en: Warp to Torfi's Territory
nn: Teleporter til Torfis' territorium
