SuperTux - en to be translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
be: -Віншуем!
    
    #Вы паспяхова прайшлі праз
    #Бонусную выспу II
    
    
    	узроўні рабілі:
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #І зноўку мы хочам падзякаваць
    #кожнаму, хто зрабіў унёсак у гэты
    #выпуск. Спадзяемся, вы атрымалі
    #асалоду, да таго ж чакаць Milestone 2
    #стала трохі лягчэй. :-)
    
    
     Канец гэтага ледніковага перыяду ўжо блізка...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
be: Верагодна, Марыа справіцца з гэтым...

en: fjerd
be: ф'ёрд

en: The long cave
be: Доўгая пячора

en: Blind To The World
be: Сляпы да свету

en: snarf
be: снарф

en: On The Road Again
be: Ізноў на дарозе

en: Frozen Tunnel
be: Змерзлы тунэль

en: Luft Airship
be: Паветраны карабель

en: ...Where Everything Is Possible
be: ...Дзе ўсё магчыма

en: Insert Original Title Here
be: Устаўце арыгінальную назву тут

en: End Of The Ice Age
be: Канец ледніковага перыяду

en: Think Fast, or Die
be: Разважай хутка ці памірай

en: Fan Fortress
be: Вентылятарная крэпасць

en: Nolok's Party Pit
be: Вечарынка нолака

en: Water Ways
be: Водныя шляхі

en: All That Glistens Is Not Gold
be: Не ўсё тое золата, што свеціць

en: A Cold Day
be: Халодны дзень

en: High Gravity
be: Высокая гравітацыя

en: Firestorm
be: Вогненны шторм

en: A Long Journey
be: Доўгае падарожжа

en: Life Support
be: Жыццёвая падтрымка

en: Cliff Jumping
be: Скокі па скалах

en: Into The Cave
be: У пячору

en: You have 1 minute
be: У вас 1 хвіліна

en: A Path Trough The Clouds
be: Шлях праз аблокі

en: In Flanders Ice Field
be: Фландрыйскае ільдзяное поле

en: Castle in the Sky
be: Нябесны палац

en: Tradition
be: Традыцыя

en: Bonus Island II
be: Бонусная выспа II

en: You found a secret place!
be: Вы адшукалі схованку!

en: I wonder where that path leads to...
be: Цікава, куды вядзе гэты шлях...

en: Warp home...
be: Перасунуцца дахаты...
