SuperTux - en to ca translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
ca: -Enhorabona!
    
    #Has aconseguit travessar
    #l'Illa de bonificació II
    
    
    	en el nivell han contribuit
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Un altre cop, ens agradaria agraïr a tots
    #els que ens heu ajudat.
    #Esperem que hagueu
    #gaudit, i que l'espera de
    #la Fita 3 no hagi estat tan difícil :-)
    
    
    S'acosta la fi de l'Edat de Gel

en: Mario's Supposed to Deal With This...
ca: En Mario hauria de poder aconseguir-ho...

en: The long cave
ca: La gran cova

en: Blind To The World
ca: Cec davant del món

en: On The Road Again
ca: De camí, un altre cop

en: Frozen Tunnel
ca: Túnel gelat

en: Luft Airship
ca: L'aeronau lliure

en: ...Where Everything Is Possible
ca: ...allà on tot és possible

en: Insert Original Title Here
ca: Posar títol original aquí

en: End Of The Ice Age
ca: Final de l'Edad de Gel

en: Think Fast, or Die
ca: Pensa ràpid o moriràs

en: Fan Fortress
ca: La fortalesa dels ventiladors

en: Nolok's Party Pit
ca: La guàrdia festiva d'en Nolok

en: Water Ways
ca: Camins d'aigua

en: All That Glistens Is Not Gold
ca: No és or tot el que llueix

en: A Cold Day
ca: Un dia fred

en: High Gravity
ca: Alta gravetat

en: Firestorm
ca: Tempesta de foc

en: A Long Journey
ca: Un viatge llarg

en: Life Support
ca: Auxili

en: Cliff Jumping
ca: Saltar des d'un precipici

en: Into The Cave
ca: A les coves

en: You have 1 minute
ca: Tens 1 minut

en: A Path Trough The Clouds
ca: Un camí entre els núvols

en: In Flanders Ice Field
ca: A la glacera d'en Flanders

en: Castle in the Sky
ca: El castell en el cel

en: Tradition
ca: Tradició

en: Bonus Island II
ca: Illa de bonificació II

en: You found a secret place!
ca: Has trobat un lloc secret!

en: I wonder where that path leads to...
ca: Em pregunto on portarà aquest camí...

en: Warp home...
ca: Transport a casa...
