SuperTux - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
cs: -Blahopřejeme!
    
    #Úspěšně jsi se dostal přes
    #Bonusový ostrov II
    
    
    	nové úrovně přispěli
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	a Corlin Heydman
    
    
    #Ještě jednou bychom chtěli poděkovat
    #všem, kteří přispěli a zasloužili se tím o toto
    #vydání. Věříme, že jste si to užili
    #a čekání na další pokračování
    #je o trochu snadnější. :-)
    
    
     Konec doby ledové je blízko...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
cs: Mario by se s tím měl vyrovnat...

en: fjerd
cs: Fjerd

en: The long cave
cs: Dlouhá jeskyně

en: Blind To The World
cs: Slepý do světa

en: snarf
cs: Žer

en: On The Road Again
cs: Znovu na cestě

en: Frozen Tunnel
cs: Zamrzlý tunel

en: Luft Airship
cs: Vzdušná vzducholoď

en: ...Where Everything Is Possible
cs: ...kde je všechno možné

en: Insert Original Title Here
cs: Originální název si domysli

en: End Of The Ice Age
cs: Konec doby ledové

en: Think Fast, or Die
cs: Mysli rychle, nebo zemři

en: Fan Fortress
cs: Pevnost fanoušků

en: Nolok's Party Pit
cs: Večírek u Noloka

en: Water Ways
cs: Cesty vody

en: All That Glistens Is Not Gold
cs: Všechno co se blyští není zlato

en: A Cold Day
cs: Studený den

en: High Gravity
cs: Vysoká gravitace

en: Firestorm
cs: Ohnivá bouře

en: A Long Journey
cs: Dlouhá výprava

en: Life Support
cs: Životabudič

en: Cliff Jumping
cs: Skákání po útesech

en: Into The Cave
cs: Do jeskyně

en: You have 1 minute
cs: Máš jednu minutu

en: A Path Trough The Clouds
cs: Cesta zkrze oblaka

en: In Flanders Ice Field
cs: Na ledových polích Vlámska

en: Castle in the Sky
cs: Hrad v nebesích

en: Tradition
cs: Tradice

en: Bonus Island II
cs: Bonusový ostrov II

en: You found a secret place!
cs: Našel jsi tajné místo!

en: I wonder where that path leads to...
cs: Kampak tato cesta asi vede...

en: Warp home...
cs: Přenést se domů...
