SuperTux - en to nn translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
nn: -Gratulerer!
    
    #Du kom deg gjennom
    #Bonusøy II
    
    
    	Bretta på øya er laga av
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Igjen takk til alle som har bidradd
    #til denne utgåva. Me håpar du har
    #kost deg med å spela, og at det
    #har gjort ventetida til
    Milestolpe 3 litt lettare. :-)
    
    
     Istida går mot slutten …

en: Mario's Supposed to Deal With This...
nn: Det er Mario som skal ta seg av slikt …

en: The long cave
nn: Den lange hòla

en: Blind To The World
nn: Blind mot verda

en: On The Road Again
nn: Attende til landevegen

en: Frozen Tunnel
nn: Frosen tunell

en: Luft Airship
nn: Luftskipet

en: ...Where Everything Is Possible
nn: … der alt er mogleg

en: Insert Original Title Here
nn: Set inn original tittel her

en: End Of The Ice Age
nn: Slutten på istida

en: Think Fast, or Die
nn: Tenk kjapt, eller døy

en: Fan Fortress
nn: Festleg festning

en: Nolok's Party Pit
nn: Noloks festhole

en: Water Ways
nn: Vassvegen

en: All That Glistens Is Not Gold
nn: Det er ikkje gull alt som glimrar

en: A Cold Day
nn: Ein kald dag

en: High Gravity
nn: Sterk tyngdekraft

en: Firestorm
nn: Eldregn

en: A Long Journey
nn: Ei lang ferd

en: Life Support
nn: Førstehjelp

en: Cliff Jumping
nn: Fjellhopping

en: Into The Cave
nn: Inn i hòla

en: You have 1 minute
nn: Du har eitt minutt på deg

en: A Path Trough The Clouds
nn: Ein sti gjennom skyene

en: In Flanders Ice Field
nn: På ismarkene

en: Castle in the Sky
nn: Himmelborga

en: Tradition
nn: Tradisjon

en: Bonus Island II
nn: Bonusøy II

en: You found a secret place!
nn: Du fann ein hemmeleg plass!

en: I wonder where that path leads to...
nn: Eg undrast kor denne stien fører …

en: Warp home...
nn: Teleporter heim …
