SuperTux - en to sl translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
sl: -Čestitke!
    
    #Uspelo ti je priti čez Bonus Otok II
    
    
    	stopnje so prispevali
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    #Znova bi se radi zahvalili vsem,
    #ki so prispevali za to izdajo.
    #Upamo, da si užival/a v njej
    #in da ti je olajšala čakanje
    #na 3. mejnik. :-)
    
    
    Konec ledene dobe se bliža...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
sl: Mario se bi naj ukvarjal s tem...

en: The long cave
sl: Dolga jama

en: Blind To The World
sl: Zastor čez svet

en: On The Road Again
sl: Pot pod noge

en: Frozen Tunnel
sl: Zamrznjeni predor

en: Luft Airship
sl: Zrakoplov

en: ...Where Everything Is Possible
sl: ....Kjer je vse mogoče

en: Insert Original Title Here
sl: Izviren naslov

en: End Of The Ice Age
sl: Konec ledene dobe

en: Think Fast, or Die
sl: Hitro razmišljaj ali umri

en: Fan Fortress
sl: Utrdba navdušencev

en: Nolok's Party Pit
sl: Nolokovo brezno zabave

en: Water Ways
sl: Vodnate poti

en: All That Glistens Is Not Gold
sl: Ni vse zlato, kar se sveti

en: A Cold Day
sl: Mrzel dan

en: High Gravity
sl: Močna težnost

en: Firestorm
sl: Ognjena nevihta

en: A Long Journey
sl: Dolgo potovanje

en: Life Support
sl: Življenjska podpora

en: Cliff Jumping
sl: Skakanje s klifov

en: Into The Cave
sl: V jamo

en: You have 1 minute
sl: Imaš 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
sl: Pot med oblaki

en: In Flanders Ice Field
sl: Poledenela Flandrijska polja

en: Castle in the Sky
sl: Grad na nebu

en: Tradition
sl: Tradicija

en: Bonus Island II
sl: Bonus Otok II

en: You found a secret place!
sl: Našel/a si skrito območje!

en: I wonder where that path leads to...
sl: Le kam pelje ta pot?

en: Warp home...
sl: Teleportiraj se domov...
