SuperTux - en to pt_BR translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
pt_BR: -Parabéns!
    
    #Você conseguiu chegar ao fim!
    #Ilha Bónus II
    
    
    	apresentando níveis contribuídos por
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Mais uma vez, gostaríamos de agradecer
    #a todos os que contribuíram para este
    #lançamento. Esperamos que você tenha gostado
    #e que tenha tornado a sua espera pelo
    #Milestone 3 um pouco mais fácil :-)
    
    
    #O fim da Era do Gelo está próximo...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
pt_BR: Mario Deveria Lidar Com Isso...

en: fjerd
pt_BR: Antepenúltimo (Quase)

en: The long cave
pt_BR: A longa caverna

en: Blind To The World
pt_BR: Às Cegas

en: snarf
pt_BR: Inalando Comida

en: On The Road Again
pt_BR: De Volta À Estrada

en: Frozen Tunnel
pt_BR: Túnel Congelado

en: Luft Airship
pt_BR: Nave Voadora

en: ...Where Everything Is Possible
pt_BR: ...Onde Tudo É Possível

en: Insert Original Title Here
pt_BR: Insira O Título Original Aqui

en: End Of The Ice Age
pt_BR: O Fim da Era do Gelo

en: Think Fast, or Die
pt_BR: Pense Rápido, ou Morra

en: Fan Fortress
pt_BR: Fortaleza Ventilador

en: Nolok's Party Pit
pt_BR: Poço da Festa de Nolok

en: Water Ways
pt_BR: Caminhos das Águas

en: All That Glistens Is Not Gold
pt_BR: Nem Tudo Que Reluz É Ouro

en: A Cold Day
pt_BR: Um Dia Frio

en: High Gravity
pt_BR: Alta Gravidade

en: Firestorm
pt_BR: Tempestade de Fogo

en: A Long Journey
pt_BR: Uma Longa Jornada

en: Life Support
pt_BR: Suporte à Vida

en: Cliff Jumping
pt_BR: Pulo do Penhasco

en: Into The Cave
pt_BR: Dentro Da Caverna

en: You have 1 minute
pt_BR: Você tem 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
pt_BR: Um Caminho Pelas Nuvens

en: In Flanders Ice Field
pt_BR: No Campo de Gelo de Flanders

en: Castle in the Sky
pt_BR: Castelo no Céu

en: Tradition
pt_BR: Tradição

en: Bonus Island II
pt_BR: Ilha Bônus II

en: You found a secret place!
pt_BR: Você encontrou um local secreto!

en: I wonder where that path leads to...
pt_BR: Imagino para onde vai este caminho...

en: Warp home...
pt_BR: Voltar para casa...
