SuperTux - en to es translation catalogue (31 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
es: -¡Felicitaciones!
    
    #Has completado exitosamente
    #Isla Extra II
    
    
    	los niveles presentados fueron aportados por
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Una vez más, queremos agradecer
    #a todos aquellos que contribuyeron con este 
    #lanzamiento. Esperamos que lo hayas
    #disfrutado, y que la espera por 
    #Milestone 3 haya sido un poco más fácil. :-)
    
    
     El fin de la era del hielo esta cerca...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
es: Esto tendría que hacerlo Mario...

en: The long cave
es: La larga cueva

en: Blind To The World
es: Ciego ante el mundo

en: On The Road Again
es: Otra vez en ruta

en: Frozen Tunnel
es: El túnel congelado

en: Luft Airship
es: Aire-Dirigible

en: ...Where Everything Is Possible
es: ...donde todo es posible

en: Insert Original Title Here
es: Insértese título súper original

en: End Of The Ice Age
es: Adiós a la edad de hielo

en: Think Fast, or Die
es: O actúas rápido o la palmas

en: Fan Fortress
es: Fortaleza ventilador

en: Nolok's Party Pit
es: Guarida festiva de Nolok

en: Water Ways
es: Caminos de agua

en: All That Glistens Is Not Gold
es: No es oro todo lo que reluce

en: A Cold Day
es: Un frío dia

en: High Gravity
es: Alta Gravedad

en: Firestorm
es: Tormenta de Fuego

en: A Long Journey
es: Un Viaje Largo

en: Life Support
es: Apoyo Vital

en: Cliff Jumping
es: Salto de Acantilado

en: Into The Cave
es: Dentro De La Cueva

en: You have 1 minute
es: Tienes 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
es: Un Camino Entre Las Nubes

en: In Flanders Ice Field
es: En la Llanura Helada de Flanders

en: Castle in the Sky
es: Castillo en el Cielo

en: Tradition
es: Tradición

en: Bonus Island II
es: Isla de Bonificación II

en: You found a secret place!
es: ¡Encontraste una área secreta!

en: I wonder where that path leads to...
es: Me pregunto adonde llevará ese camino...

en: Warp home...
es: Transporte a casa...
