SuperTux - en to es_AR translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
es_AR: -¡Felicitaciones!
    
    #Has completado
    #La isla de Bonus II
    
    
    	con niveles contribuidos por:
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Otra vez más, nos gustaría agradecer a
    #todos los que contribuyeron con este
    #lanzamiento. Esperamos que lo hayas disfrutado
    #y que hizo esperar:
    #Milestone 3 un poquito más facil. :-)
    
    
    El fin de la era del hielo está cerca

en: Mario's Supposed to Deal With This...
es_AR: Se supone que Mario vencerá esto ...

en: fjerd
es_AR: Fbiordo

en: The long cave
es_AR: La larga cueva

en: Blind To The World
es_AR: Ciego para el mundo

en: snarf
es_AR: Snarf

en: On The Road Again
es_AR: En el camino de nuevo

en: Frozen Tunnel
es_AR: Túnel congelado

en: Luft Airship
es_AR: La nave Luft

en: ...Where Everything Is Possible
es_AR: ...Donde todo es posible

en: Insert Original Title Here
es_AR: Insertá un título original acá

en: End Of The Ice Age
es_AR: Fin de la era del hielo

en: Think Fast, or Die
es_AR: Pensá rápido o morí

en: Fan Fortress
es_AR: Fortaleza ventilador

en: Nolok's Party Pit
es_AR: Foso de fiesta de Nolok

en: Water Ways
es_AR: Caminos de agua

en: All That Glistens Is Not Gold
es_AR: Todo lo que brilla no es oro

en: A Cold Day
es_AR: Un día frío

en: High Gravity
es_AR: Alta gravedad

en: Firestorm
es_AR: Tormenta de fuego

en: A Long Journey
es_AR: Un largo camino

en: Life Support
es_AR: Apoyo de vida

en: Cliff Jumping
es_AR: Saltos en el acantilado

en: Into The Cave
es_AR: Dentro de la cueva

en: You have 1 minute
es_AR: Tenés 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
es_AR: Un camino entre las nubes

en: In Flanders Ice Field
es_AR: En el campo de hielo de Flanders

en: Castle in the Sky
es_AR: Castillo en el cielo

en: Tradition
es_AR: Tradición

en: Bonus Island II
es_AR: La isla del Bonus II

en: You found a secret place!
es_AR: ¡Encontraste un lugar secreto!

en: I wonder where that path leads to...
es_AR: Me pregunto a dónde lleva ese camino...

en: Warp home...
es_AR: De regreso a casa...
