SuperTux - en to it translation catalogue (30 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
it: -Congratulazioni!
    
    #Ce l'hai fatta a superare
    #Isola Bonus II
    
    
    	livelli aggiuntivi contribuiti da
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Ancora una volta, vogliamo ringraziare
    #tutti quelli che hanno contribuito a questa
    #release. Speriamo ti sia divertito
    #e che l'attesa per la
    #Milestone 3 sia un po' più facile. :-)
    
    
     La fine dell'era glaciale è vicina...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
it: Di Questo Dovrebbe Occuparsi Mario...

en: The long cave
it: La Caverna Lunga

en: Blind To The World
it: Cieco Rispetto Al Mondo

en: On The Road Again
it: Di Nuovo Per Strada

en: Frozen Tunnel
it: Tunnel Ghiacciato

en: Luft Airship
it: Dirigibile

en: ...Where Everything Is Possible
it: ...Dove Tutto È Possibile

en: Insert Original Title Here
it: Inserisci Qui Un Titolo Originale

en: End Of The Ice Age
it: Fine Dell'Era Glaciale

en: Think Fast, or Die
it: Pensa Velocemente, o Muori

en: Fan Fortress
it: Fortezza Fan

en: Water Ways
it: Passaggi Acquatici

en: All That Glistens Is Not Gold
it: Non È Tutto Oro Ciò Che Brilla

en: A Cold Day
it: Un Giorno Freddo

en: High Gravity
it: Alta Gravità

en: Firestorm
it: Tempesta Di Fuoco

en: A Long Journey
it: Un Lungo Viaggio

en: Life Support
it: Supporto Vitale

en: Cliff Jumping
it: Saltando per i Precipizi

en: Into The Cave
it: Nella Caverna

en: You have 1 minute
it: Hai 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
it: Una Via Attraverso Le Nuvole

en: In Flanders Ice Field
it: Nella Superficie Ghiacciata di Flander

en: Castle in the Sky
it: Castello in Cielo

en: Tradition
it: Tradizione

en: Bonus Island II
it: Isola Bonus II

en: You found a secret place!
it: Hai trovato un luogo segreto!

en: I wonder where that path leads to...
it: Mi chiedo dove porta quel passaggio...

en: Warp home...
it: Teletrasporto a casa...
