SuperTux - en to la translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
la: -Insulam additionalem II finivisti!\r\n
    \tLeveles mundi de eis sunt:\r\n
    \tKevin\r\n
    \tJason Kleinemas\r\n
    \tDenilson\r\n
    \tTobe Deprez\r\n
    \tBig C\r\n
    \tThomas Nilsen\r\n
    \tTorfi Gunnarsson\r\n
    \tDaniel Alston\r\n
    \tNilrok\r\n
    \tCorlin Heydman\r\n
    #Iterum eis,\r\n
    #qui eam insulam fecerunt,\r\n
    #gratiam habere volumus.\r\n
    #Utinam te placeret.
    #Expectantiam de 'Milestone 3' facilior facere cogitamus. :-)

en: Mario's Supposed to Deal With This...
la: Mario id facere debeat...

en: fjerd
la: Fierd

en: The long cave
la: Caverna longa

en: Blind To The World
la: Caecus in mundo

en: snarf
la: Snarf

en: On The Road Again
la: Iterum imus

en: Frozen Tunnel
la: Via-caverna glaciis

en: Luft Airship
la: Luft volator

en: ...Where Everything Is Possible
la: ...Hic omnies facere potes.

en: Insert Original Title Here
la: Scribe nomen bonum hic

en: End Of The Ice Age
la: Finis temporis glaciei

en: Think Fast, or Die
la: Cogita cito aut occidi!

en: Fan Fortress
la: Munitio ventilatorum

en: Nolok's Party Pit
la: Caverna Nolokis

en: Water Ways
la: Viae in aqua

en: All That Glistens Is Not Gold
la: Non omnies, quoa lucent, aurum sunt

en: A Cold Day
la: Dies frigus

en: High Gravity
la: Adiunctio magna

en: Firestorm
la: Tempestas ignis

en: A Long Journey
la: Iter longum

en: Life Support
la: Auxilium pro vita

en: Cliff Jumping
la: Salere in saxis

en: Into The Cave
la: In caverna

en: You have 1 minute
la: 1 tempus parvum habes

en: A Path Trough The Clouds
la: Via per nubes

en: In Flanders Ice Field
la: In agris de glacie Flandris

en: Castle in the Sky
la: Castellum in caelo

en: Tradition
la: Mos

en: Bonus Island II
la: Insula additionalis II

en: You found a secret place!
la: Agrum abditum invenisti!

en: I wonder where that path leads to...
la: Quo ea via adducit

en: Warp home...
la: Ad domo ire
