SuperTux - en to da translation catalogue (30 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
da: -Tillykke!
    
    #Du har succesfuld klaret dig gennem
    #Bonusø II
    
    
    	som indeholder niveauer lavet af
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Endnu en gang vil vi gerne takke
    #alle, som har hjulpet til med denne
    #udgivelse. Vi håber, at I nød
    #det, og at det gjorde det lidt lettere at
    #vente på milesten 3. :-)
    
    
     Istidens ende er nær ...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
da: Er det ikke meningen, at Mario skal klare det her?

en: The long cave
da: Den lange grotte

en: Blind To The World
da: Blind for omverdenen

en: On The Road Again
da: På rette vej igen

en: Frozen Tunnel
da: Frossen tunnel

en: Luft Airship
da: Air luftskib

en: ...Where Everything Is Possible
da: ... hvor alt er muligt

en: Insert Original Title Here
da: Indsæt den originale titel her

en: End Of The Ice Age
da: Enden på istiden

en: Think Fast, or Die
da: Tænk hurtigt, eller dø

en: Fan Fortress
da: Fan-fortet

en: Nolok's Party Pit
da: Noloks festpøl

en: Water Ways
da: Vandveje

en: All That Glistens Is Not Gold
da: Ikke alt der glitrer er guld

en: A Cold Day
da: En kold dag

en: High Gravity
da: Stærk tyngdekraft

en: Firestorm
da: Ildstorm

en: A Long Journey
da: En lang rejse

en: Life Support
da: Førstehjælp

en: Cliff Jumping
da: Klippe-hop

en: Into The Cave
da: Ind i grotten

en: You have 1 minute
da: Du har 1 minut

en: A Path Trough The Clouds
da: En sti gennem skyerne

en: In Flanders Ice Field
da: I flanderens ismark

en: Castle in the Sky
da: Borg i himlen

en: Bonus Island II
da: Bonusø II

en: You found a secret place!
da: Du har fundet et hemmelig sted!

en: I wonder where that path leads to...
da: Hvor mon den sti fører hen ...

en: Warp home...
da: Hop hjem ...
