SuperTux - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
gl: -Parabéns!
    
    #Finalizaches con éxito 
    #A Illa de Bono II
    
    
    	con niveis aportados por 
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Unha vez máis, queremos agradecer
    #a cada persoa que contribuíu a esta
    #versión. Agardamos que o desfrutases
    #e que a espera pola 
    #Meta 3 fose máis lixeira. :-)
    
    
     A fin da idade do xeo está próxima...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
gl: Suponse Que Mario Pode Con Isto...

en: The long cave
gl: A longa cova

en: Blind To The World
gl: Cego Ante O Mundo

en: snarf
gl: engulir

en: On The Road Again
gl: De Novo Na Estrada

en: Frozen Tunnel
gl: O Túnel Conxelado

en: Luft Airship
gl: O Dirixible de Luft

en: ...Where Everything Is Possible
gl: ...Onde Todo é Posible

en: Insert Original Title Here
gl: Introduce Aquí o Título Orixinal

en: End Of The Ice Age
gl: Fin da Idade de Xeo

en: Think Fast, or Die
gl: Pensa Rápido ou Morre

en: Fan Fortress
gl: A Fortaleza do Ventilador

en: Nolok's Party Pit
gl: O Foso da Festa de Nolok

en: Water Ways
gl: Camiños de Auga

en: All That Glistens Is Not Gold
gl: Non É Ouro Todo O Que Reloce

en: A Cold Day
gl: Un Día Frío

en: High Gravity
gl: Alta Gravidade

en: Firestorm
gl: Tormenta de Lume

en: A Long Journey
gl: Unha Longa Viaxe

en: Life Support
gl: Primeiros Auxilios

en: Cliff Jumping
gl: Salto do Cantil

en: Into The Cave
gl: Dentro da Cova

en: You have 1 minute
gl: Tes 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
gl: Un Camiño Entre As Nubes

en: In Flanders Ice Field
gl: No Campo de Xeo de Flanders

en: Castle in the Sky
gl: O Castelo no Ceo

en: Tradition
gl: Tradición

en: Bonus Island II
gl: Illa de Bono II

en: You found a secret place!
gl: Atopaches un lugar secreto!

en: I wonder where that path leads to...
gl: Pregúntome a onde conduce ese camiño...

en: Warp home...
gl: Salto a casa...
