SuperTux - en to nds translation catalogue (28 entries)

en: Mario's Supposed to Deal With This...
nds: Daar sall sük eegentlik Maro drum kümmern…

en: The long cave
nds: De lange Höhl

en: Blind To The World
nds: Blind för de Welt

en: snarf
nds: Klauen

en: On The Road Again
nds: Weer up de Straat

en: Frozen Tunnel
nds: Frorener Tunnel

en: ...Where Everything Is Possible
nds: … waar alls gaht

en: Insert Original Title Here
nds: Eegentliken Naam hier infögen

en: End Of The Ice Age
nds: De Ies-Tied gaht to Enn

en: Think Fast, or Die
nds: Denk fix oder starv

en: Nolok's Party Pit
nds: Noloks Fier-Kuhl

en: Water Ways
nds: Över dat Water

en: All That Glistens Is Not Gold
nds: 't is nich alls Gold wat glennt

en: A Cold Day
nds: Een koller Dag

en: High Gravity
nds: So swaar

en: Firestorm
nds: Füürstörm

en: A Long Journey
nds: Lange Fahrt

en: Cliff Jumping
nds: Klippensprung

en: Into The Cave
nds: In de Höhl

en: You have 1 minute
nds: Du hest 1 Menüüt

en: A Path Trough The Clouds
nds: Een Padd dör de Wulken

en: In Flanders Ice Field
nds: Im Iesfeld vun Flandern

en: Castle in the Sky
nds: Slött an'n Häven

en: Tradition
nds: Dat was alltieden so

en: Bonus Island II
nds: Feine Insel II

en: You found a secret place!
nds: Du hest een Versteek funnen!

en: I wonder where that path leads to...
nds: Waar deeser Padd wull henföhrt…

en: Warp home...
nds: Na Huus gahn…
