SuperTux - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
nl: -Gefeliciteerd!
    
    #U heeft Bonuseiland II succesvol
    #afgerond!
    
    
    	dit eiland bevatte levels gemaakt door
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #We willen nogmaals iedereen
    #bedanken die bijgedragen heeft
    #aan deze uitgave. We hopen dat je
    #genoten hebt en dat het het wachten
    #op Mijlpaal 3 makkelijker heeft gemaakt. :-)
    
    
     Het einde van de ijstijd is nabij...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
nl: Mario zou dit moeten afhandelen...

en: fjerd
nl: fjord

en: The long cave
nl: De diepe grot

en: Blind To The World
nl: Blind voor de wereld

en: snarf
nl: atten

en: On The Road Again
nl: Terug op de weg

en: Frozen Tunnel
nl: Bevroren tunnel

en: Luft Airship
nl: Luchtschip 'Luft'

en: ...Where Everything Is Possible
nl: ...waar alles mogelijk is

en: Insert Original Title Here
nl: Vul hier de oorspronkelijke titel in

en: End Of The Ice Age
nl: Einde van de ijstijd

en: Think Fast, or Die
nl: Denk snel of sterf

en: Fan Fortress
nl: Fan-vesting

en: Nolok's Party Pit
nl: Nolok's feesthonk

en: Water Ways
nl: Waterwegen

en: All That Glistens Is Not Gold
nl: Niet alles dat schittert is goud

en: A Cold Day
nl: Een koude dag

en: High Gravity
nl: Hoge zwaartekracht

en: Firestorm
nl: Vuurstorm

en: A Long Journey
nl: Een lange reis

en: Life Support
nl: Beademing

en: Cliff Jumping
nl: Klifspringen

en: Into The Cave
nl: De grot in

en: You have 1 minute
nl: Je hebt 1 minuut

en: A Path Trough The Clouds
nl: Een pad door de wolken

en: In Flanders Ice Field
nl: In het Vlaamse ijsveld

en: Castle in the Sky
nl: Luchtkasteel

en: Tradition
nl: Traditie

en: Bonus Island II
nl: Bonuseiland II

en: You found a secret place!
nl: Je hebt een geheime plek gevonden!

en: I wonder where that path leads to...
nl: Ik ben benieuwd waar dit pad heen leidt...

en: Warp home...
nl: Teleporteer naar huis...
