SuperTux - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
pt: -Parabéns!
    
    #Conseguiste chegar ao fim!
    #Ilha Extra II
    
    
    	com níveis criados por
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Mais uma vez, gostaríamos de agradecer
    #a todos os que contribuíram para este
    #lançamento. Esperamos que tenhas gostado
    #e que tenhas tornado a espera pela
    #Meta 3 um pouco mais fácil :-)
    
    
    #O fim da Idade do Gelo está próximo...

en: Mario's Supposed to Deal With This...
pt: Era Suposto o Mário Lidar com Isto...

en: The long cave
pt: A Caverna Longa

en: Blind To The World
pt: Cego para o Mundo

en: snarf
pt: morfar

en: On The Road Again
pt: De Novo na Estrada

en: Frozen Tunnel
pt: Túnel Congelado

en: Luft Airship
pt: Dirigível do Luft

en: ...Where Everything Is Possible
pt: ... Onde Tudo é Possível

en: Insert Original Title Here
pt: Inserir Aqui o Título Original

en: End Of The Ice Age
pt: Fim da Idade do Gelo

en: Think Fast, or Die
pt: Pensa Rápido ou Morre

en: Fan Fortress
pt: Fortaleza Fan

en: Nolok's Party Pit
pt: Poço da Festa de Nolok

en: Water Ways
pt: Caminhos das Águas

en: All That Glistens Is Not Gold
pt: Nem Tudo O Que Reluz É Ouro

en: A Cold Day
pt: Um Dia Frio

en: High Gravity
pt: Alta Gravidade

en: Firestorm
pt: Tempestade de Fogo

en: A Long Journey
pt: Uma Longa Jornada

en: Life Support
pt: Suporte de Vida

en: Cliff Jumping
pt: Saltando do Penhasco

en: Into The Cave
pt: Dentro da Caverna

en: You have 1 minute
pt: Tens 1 minuto

en: A Path Trough The Clouds
pt: Um Caminho pelas Nuvens

en: In Flanders Ice Field
pt: No Campo de Gelo de Flanders

en: Castle in the Sky
pt: Castelo no Céu

en: Tradition
pt: Tradição

en: Bonus Island II
pt: Ilha Extra II

en: You found a secret place!
pt: Encontraste uma área secreta!

en: I wonder where that path leads to...
pt: Pergunto-me onde irá dar aquele caminho...

en: Warp home...
pt: Voltar para casa...
