SuperTux - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: -Congratulations!
    
    #You successfully made it through
    #Bonus Island II
    
    
    	featuring levels contributed by
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Once again, we'd like to thank
    #everyone who contributed to this
    #release. We hope that you enjoyed
    #it, and that it made waiting for
    #Milestone 3 a little easier. :-)
    
    
     The end of the ice age is near...
sv: -Gratulerar!
    
    #Du har slutfört
    #Bonusö II
    
    
    	med nivåer bidragna av
    	Kevin
    	Jason Kleinemas
    	Denilson
    	Tobe Deprez
    	Big C
    	Thomas Nilsen
    	Torfi Gunnarsson
    	Daniel Alston
    	Nilrok
    	Corlin Heydman
    
    
    #Ännu en gång vill vi tacka alla som
    #bidragit till denna version. Vi
    #hoppas att du har uppskattade den,
    #och att det gjorde det lite lättare att
    #vänta på Milstolpe 3. :-)
    
    
     Slutet på istiden närmar sig…

en: Mario's Supposed to Deal With This...
sv: Mario antas hantera detta…

en: The long cave
sv: Den långa grottan

en: Blind To The World
sv: Blind för världen

en: On The Road Again
sv: På vägen igen

en: Frozen Tunnel
sv: Frusen tunnel

en: Luft Airship
sv: Luftskeppet

en: ...Where Everything Is Possible
sv: …Där allt är möjligt

en: Insert Original Title Here
sv: Infoga originell titel här

en: End Of The Ice Age
sv: Slutet på istiden

en: Think Fast, or Die
sv: Tänk snabbt eller dö

en: Fan Fortress
sv: Fläktfästningen

en: Nolok's Party Pit
sv: Noloks partyhåla

en: Water Ways
sv: Vattenvägar

en: All That Glistens Is Not Gold
sv: Allt som glimmar är inte guld

en: A Cold Day
sv: En kall dag

en: High Gravity
sv: Hög gravitation

en: Firestorm
sv: Eldstorm

en: A Long Journey
sv: En lång resa

en: Life Support
sv: Livsuppehåll

en: Cliff Jumping
sv: Klipphoppning

en: Into The Cave
sv: In i grottan

en: You have 1 minute
sv: Du har 1 minut

en: A Path Trough The Clouds
sv: En väg genom molnen

en: In Flanders Ice Field
sv: I Flanders isfält

en: Castle in the Sky
sv: Luftslottet

en: Bonus Island II
sv: Bonus-ö II

en: You found a secret place!
sv: Du har hittat en hemlig plats!

en: I wonder where that path leads to...
sv: Jag undrar vart den vägen leder…

en: Warp home...
sv: Teleportera hem…
