SuperTux - en to br translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
br: Tommadur an Hin Hollek

en: One Night in the Sky
br: Un nozvezh en oabl

en: The abandoned castle
br: Ar c'hastell dilezet

en: Another cold day
br: Un devezh yen all

en: ...but no one can stop it...
br: ... met den n'hall e herzel...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
br: -Digarezit, ar pladfurm-mañ a zo feneant.
    -Distro a-benn ur wech all.

en: You can't climb higher than the clouds...
br: N'haller ket krapat uheloc'h evit ar c'houmoul...

en: Castle of Light and Darkness
br: Kastell ar gouloù hag an deñvalijenn

en: Cave Run
br: Redadeg ar c'hav

en: Cold Cavern
br: Kavarn yen

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
br: #Labour vat! Tapet ho peus al lutig ruz! N'ho poa ket ezhomm anezhañ, met dre m'ho peus hen tapet memestra, bez ho po 100 pezh-aour!

en: Coconut Fortress
br: Kreñvlec'h ar c'hraoñ-koko

en: Crystal Sunset
br: Ar c'huzh-heol kristalin

en: Crystal Skies
br: An neñvoù kristal

en: Crystal Beauty
br: Braventez ar c'hristal

en: Crystal Cataclysm
br: Reverzhiad kristal

en: Out on the Crystal Fields
br: Mont er-maez eus ar parkeier kristal

en: The dark castle
br: Ar c'hastell teñval

en: Deep, deeper...
br: Don, donoc'h...

en: ...deepest!
br: ... an donañ posupl!

en: Circles
br: Kelc'hioù

en: Don't miss your ride
br: Na c'hwitit ket ho marc'h

en: Going down
br: Mont d'an traoñ

en: Entering the castle
br: Antre ar c'hastell

en: Flower Bonus
br: Bleuniennoù bonus

en: After the Glaciers
br: Goude ar skornegoù

en: Hanging From the Roof
br: Staget d'ar plafoñs

en: A hilly landscape
br: Ur maezad sav-diskenn

en: In the Spring
br: En nevez-amzer

en: It's getting unfinishable
br: Difin e teu da vezañ

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
br: Espar e vije kaout gouloù en deñvalijenn, trugarez!

en: Snowfall alert
br: Diwallit d'an diruilhad

en: Holes, a Day on Ice
br: Toulloù, un devezh war ar skorn

en: The Toilette zone
br: Zonenn Kêrsoulach

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
br: -Goullonderiñ:
    #Pouezit war ar bouton "us" da c'houllonderiñ!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
br: -Un hent-achap?
    #Deomp de'i!

en: My Penny is over the ocean
br: Ma Fenny a zo war-c'horr ar mor

en: Pink Snow
br: An erc'h-roz

en: Red alert! The forest is burning!
br: Kemenn-ruz! Ar c'hoad a zo o teviñ!

en: Sewer escape
br: Achapiñ gant ar c'hanioù-skarzhañ

en: To rain or not to rain - That's the question
br: Ober glav pe chom hep ober glav - Aze emañ ar goulenn

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
br: Ober glav pe chom hep ober glav - Aze emañ ar goulenn (Antartik)

en: A snowy hill
br: Un duchenn leun a erc'h

en: Three Frosty Icebergs
br: Tri skorngrec'h skornet

en: Under the Ice
br: Dindan ar skorn

en: Bonus Island III
br: Bonus an Enezenn III

en: Go Home
br: Distreiñ d'an degemer
