SuperTux - en to ca translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
ca: Escalfament global

en: One Night in the Sky
ca: Una nit en el cel

en: The abandoned castle
ca: El castell abandonat

en: Another cold day
ca: Un altre dia fred

en: ...but no one can stop it...
ca: ...ningú ho pot aturar...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
ca: Ho sentim, aquesta plataforma no es vol moure.
    -Torna en un altre moment.

en: You can't climb higher than the clouds...
ca: No pots anar més enllà dels núvols...

en: Castle of Light and Darkness
ca: El castell de la llum i la foscor

en: Cave Run
ca: Carrera a la cova

en: Cold Cavern
ca: La cova freda

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
ca: #Ben fet! Has mantingut la llanterna vermella! No era necessari però, com que ho has fet, guanyes 100 monedes!

en: Coconut Fortress
ca: La fortalesa del coco

en: Crystal Sunset
ca: Posta de sol brillant

en: Crystal Skies
ca: Cel brillant

en: Crystal Beauty
ca: Bellesa de cristall

en: Crystal Cataclysm
ca: Cataclisme de cristalls

en: Out on the Crystal Fields
ca: Els camps de cristall

en: The dark castle
ca: El castell tenebrós

en: Deep, deeper...
ca: Profund, encara més profund...

en: ...deepest!
ca: ... profundíssim!

en: Circles
ca: Cercles

en: Don't miss your ride
ca: Continua amb el viatge

en: Going down
ca: Baixant

en: Entering the castle
ca: Entrant al castell

en: Flower Bonus
ca: Bonificació de la flor

en: After the Glaciers
ca: Després de les glaceres

en: Hanging From the Roof
ca: Penjant del sostre

en: A hilly landscape
ca: Un paisatge muntanyós

en: In the Spring
ca: A la primavera

en: It's getting unfinishable
ca: No s'acaba

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
ca: Una mica de llum per a combatre la foscor, si us plau!

en: Snowfall alert
ca: Alerta per nevades

en: Holes, a Day on Ice
ca: Clots, un dia gelat

en: The Toilette zone
ca: La zona dels lavabos

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
ca: - Descàrrega: 
    #Utilitza la tecla de la fletxa cap amunt per tirar de la cadena!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
ca: - Una sortida?
    #Salta!

en: My Penny is over the ocean
ca: La meva Penny és a l'oceà

en: Pink Snow
ca: Neu rosa

en: Red alert! The forest is burning!
ca: Alerta roja! El bosc es crema!

en: Sewer escape
ca: Fugida pel clavegueram

en: To rain or not to rain - That's the question
ca: Que plogui o que no plogui - aquesta és la qüestió

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
ca: Que plogui o que no ploqui - aquesta és la qüestió (Antàrtida)

en: A snowy hill
ca: Un turó de neu

en: Three Frosty Icebergs
ca: Els tres icebergs

en: Under the Ice
ca: Sota el gel

en: Bonus Island III
ca: Illa de bonificació III

en: Go Home
ca: A casa
