SuperTux - en to gd translation catalogue (50 entries)

en: The Level Formely Known As "-89,2 Degrees"
gd: An leibheil air an robh “-89.2 ceum” roimhe

en: Global Warming
gd: Blàthachadh na cruinne

en: One Night in the Sky
gd: Oidhche san speur

en: The abandoned castle
gd: Caisteal trèigte

en: Another cold day
gd: Latha fuar eile

en: Forest Rain (aka "Antarctic Rain")
gd: Uisge sa choille (no “Uisge Antartaigeach”)

en: ...but no one can stop it...
gd: ...ach cha chuir ceann-fionn stad air...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
gd: -Tha sinn duilich ach tha an t-ùrlar itealaidh seo leisg.
    -Till uaireigin eile.

en: You can't climb higher than the clouds...
gd: Chan urrainn dhut sreap nas àirde na na neòil...

en: Castle of Light and Darkness
gd: Caisteal na soillse 's an dorchadais

en: Cave Run
gd: Ruith na h-uamha

en: Cold Cavern
gd: Uamh fhuar

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
gd: #Sin thu fhèin! Chum thu greim air an lanntair dearg! Gidheadh cha do leig thu leas ach on a chaidh leat, seo 100 bonn dhut!

en: Coconut Fortress
gd: Dùn cnòtha-còco

en: Crystal Sunset
gd: Laighe na grèine criostail

en: Crystal Skies
gd: Speuran criostail

en: Crystal Beauty
gd: Bòidhchead criostail

en: Crystal Cataclysm
gd: Caochladh criostail

en: Out on the Crystal Fields
gd: Air raointean nan criostal

en: The dark castle
gd: An caisteal dorcha

en: Deep, deeper...
gd: Domhainn, nas doimhne...

en: ...deepest!
gd: ... as doimhne!

en: Circles
gd: Cearcallan

en: Don't miss your ride
gd: Na caill an lioft

en: Going down
gd: A' dol sìos

en: Entering the castle
gd: A' tighinn dhan chaisteal

en: #Sorry, nothing to see here! Use the rope to get out!
gd: #Duilich ach chan eil dad ri fhaicinn an-seo! Cleachd an ròpa airson togail ort!

en: Flower Bonus
gd: Duais dhìtheanan

en: After the Glaciers
gd: Às dèidh nan eigh-shruthan

en: Hanging From the Roof
gd: A' crochadh on mhullach

en: A hilly landscape
gd: Cnuic

en: In the Spring
gd: As t-earrach

en: It's getting unfinishable
gd: Saoil an dèid leat fhathast?

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
gd: Nach biodh beagan solais san dorchadas taghta!?

en: Snowfall alert
gd: Rabhadh cithe sneachda

en: Holes, a Day on Ice
gd: Tuill san deigh

en: The Toilette zone
gd: Taighean-beaga

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
gd: - Sruthladh: 
    #Brùth air an iuchair suas gus a shruladh!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
gd: - 'Eil slighe a-mach ann?
    #Leum!

en: My Penny is over the ocean
gd: Tha mo Pheinidh thar a' chuain

en: Pink Snow
gd: Sneachd pinc

en: Red alert! The forest is burning!
gd: Rabhadh dearg! Tha a' choille 'na teine!

en: Sewer escape
gd: Teicheadh on t-saibhear

en: To rain or not to rain - That's the question
gd: Am bi an t-uisge ann gus nach bi - sin a' cheist

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
gd: Am bi an t-uisge ann gus nach bi - sin a' cheist (Antartaigeach)

en: A snowy hill
gd: Cnoc sneachdach

en: Three Frosty Icebergs
gd: Trì eigh-bheanntan reòite

en: Under the Ice
gd: Fon deigh

en: Bonus Island III
gd: Eilean duaise III

en: Go Home
gd: Till dhachaigh
