SuperTux - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: The Level Formely Known As "-89,2 Degrees"
ru: Уровень ранее был известен как «-89,2 градусов»

en: Global Warming
ru: Глобальное Потепление

en: One Night in the Sky
ru: Одна Ночь в Небе

en: The abandoned castle
ru: Заброшенная Крепость

en: Another cold day
ru: Еще один холодный день

en: Forest Rain (aka "Antarctic Rain")
ru: Лесной дождь (он же «Антарктический дождь»)

en: ...but no one can stop it...
ru: …но никто не может остановить это…

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
ru: -Извини, эта парящая платформа ленива.
    -Возвращайся потом.

en: You can't climb higher than the clouds...
ru: Вы не сможете забраться выше облаков…

en: Castle of Light and Darkness
ru: Крепость Света и Тьмы

en: Cave Run
ru: Пещерный Забег

en: Cold Cavern
ru: Холодная Пещера

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
ru: #Хорошая работа! Ты сохранил красный фонарь! Ты мог бы этого и не делать, но раз сделал, то получай 100 монет!

en: Coconut Fortress
ru: Кокосовая Крепость

en: Crystal Sunset
ru: Хрустальный Закат

en: Crystal Skies
ru: Хрустальные Небеса

en: Crystal Beauty
ru: Кристальная Красота

en: Crystal Cataclysm
ru: Кристальный Катаклизм

en: Out on the Crystal Fields
ru: Выйдя на Кристальные Поля

en: The dark castle
ru: Тёмная Крепость

en: Deep, deeper...
ru: Глубоко, глубоко…

en: ...deepest!
ru: …глубже некуда!

en: Circles
ru: Круги

en: Don't miss your ride
ru: Не пропусти поездку

en: Going down
ru: Спускаясь вниз

en: Entering the castle
ru: Войдя в замок

en: #Sorry, nothing to see here! Use the rope to get out!
ru: #Извините, здесь ничего нет! Используйте верёвку, чтобы выбраться!

en: Flower Bonus
ru: Цветочный бонус

en: After the Glaciers
ru: После Ледников

en: Hanging From the Roof
ru: Свисая с Крыши

en: A hilly landscape
ru: Холмистый Ландшафт

en: In the Spring
ru: Весной

en: It's getting unfinishable
ru: Это становится невыполнимым

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
ru: Немного света не помешает в темноте, спасибо!

en: Snowfall alert
ru: Штормовое предупреждение

en: Holes, a Day on Ice
ru: Проруби, День на Льду

en: The Toilette zone
ru: Туалетная Зона

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
ru: - Смыв:
    #Нажми ВВЕРХ чтобы смыть!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
ru:  - Выход?
    #Давай прыгнем!

en: My Penny is over the ocean
ru: Моя Пенни за океаном

en: Pink Snow
ru: Розовое Шоу

en: Red alert! The forest is burning!
ru: Красная тревога! Лес горит!

en: Sewer escape
ru: Побег через канализацию

en: To rain or not to rain - That's the question
ru: Лить или не лить - вот в чём вопрос

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
ru: Лить или не лить - вот в чём вопрос (Антарктика)

en: A snowy hill
ru: Снежный холм

en: Three Frosty Icebergs
ru: Три Ледяных Айсберга

en: Under the Ice
ru: Подо Льдом

en: Bonus Island III
ru: Призовой остров III

en: Go Home
ru: Иди Домой
