SuperTux - en to sr translation catalogue (47 entries)

en: Global Warming
sr: Глобално загревање

en: One Night in the Sky
sr: Једна ноћ на небу

en: The abandoned castle
sr: Напуштени замак

en: Another cold day
sr: Још један леден дан

en: ...but no one can stop it...
sr: ...али нико је не може зауставити...

en: -Sorry, this flying platform is lazy.
    -Come back another time.
sr: -Жалим, ова летећа платформа је лења.
    -Дођи неки други пут.

en: You can't climb higher than the clouds...
sr: Можеш се попети више од облака...

en: Castle of Light and Darkness
sr: Замак светлости и таме

en: Cave Run
sr: Пећинска трка

en: Cold Cavern
sr: Ледена пећина

en: #Good job! You kept the red lantern! You didn't need to though, but just because you did, have 100 coins!
sr: #Одлично! Сачувао си црвени фењер! Ниси морао али пошто јеси, ево 100 новчића!

en: Coconut Fortress
sr: Кокос тврђава

en: Crystal Sunset
sr: Кристални залазак

en: Crystal Skies
sr: Кристално небо

en: Crystal Beauty
sr: Кристална лепота

en: Crystal Cataclysm
sr: Кристална катаклизма

en: Out on the Crystal Fields
sr: Изван Кристалних поља

en: The dark castle
sr: Тамни замак

en: Deep, deeper...
sr: Дубље, дубље...

en: ...deepest!
sr: ...најдубље!

en: Circles
sr: Кругови

en: Don't miss your ride
sr: Не пропуштај вожњу

en: Going down
sr: Идеш доле

en: Entering the castle
sr: Улаз у замак

en: Flower Bonus
sr: Цветни бонус

en: After the Glaciers
sr: Након глечера

en: Hanging From the Roof
sr: Висећи са крова

en: A hilly landscape
sr: Брдовити пејзаж

en: In the Spring
sr: У пролеће

en: It's getting unfinishable
sr: Не може се завршити

en: Some light in the darkness would be fine, thanks!
sr: Мало светла у тамо би било лепо, хвала!

en: Snowfall alert
sr: Снежна узбуна

en: Holes, a Day on Ice
sr: Рупе. Дан на леду

en: The Toilette zone
sr: Зона тоалета

en: - Flush: 
    #Press the up key to flush!
sr: - Испери:
    #притисни ГОРЕ за испирање!

en: - A Way out?
    #Let's Jump!
sr: - Напоље?
    #Скачимо!

en: My Penny is over the ocean
sr: Моја Пени је преко океана

en: Pink Snow
sr: Ружичасти снег

en: Red alert! The forest is burning!
sr: Црвена узбуна! Шума гори!

en: Sewer escape
sr: Бег кроз шахт

en: To rain or not to rain - That's the question
sr: Киши или не киши - питање је сад

en: To rain or not to rain - That's the question (Antarctic)
sr: Киши или не киши - питање је сад (Антарктик)

en: A snowy hill
sr: Завејано брдо

en: Three Frosty Icebergs
sr: Ледени брегови

en: Under the Ice
sr: Под ледом

en: Bonus Island III
sr: Бонус острво 3

en: Go Home
sr: Иди кући
